Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לגבי צומת דרכים משמעותית בחיי בנושא לימודים

Overdrive
שימו לב! השרשור הזה בן 1259 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אז התקבלתי בקיץ ללימודי מדמח במכללה האקדמית תל אביב יפו על תקן "סטודנט על תנאי", כלומר שנה א' לומדים שני סמסטרים וסמסטר קיץ עם דרישה לציון עובר לפחות בכל קורס ובמידה ולא עומדים בדרישה הזאת נושרים באופן אוטומטי ולא ממשיכים לשנה ב'. שמח מהידיעה התכוננתי לשנת הלימודים הקרובה ולצערי מאז ועד היום קרו לי כמה דברים בדרך שפגעו מאוד ביכולת שלי להתרכז במסלול הקשוח הזה מכל בחינה אפשרית, בריאותית נפשית וכלכלית.

בעקבות כך כבר בשבוע הראשון של הסמסטר איבדתי כל יכולת להמשיך בלימודים, בריאותית אני לא מרגיש כשיר לחלוטין (החלמתי מקורונה FWIW), נפשית קורים סביבי המון דברים בחיים שמקשים עליי להתרכז בלימודים ויתרה מכך גורמים לי לראשונה בחיי להתקפי חרדה שגובים ממני מחיר נפשי כבד ומקשים עליי לתפקד באופן כללי וקל וחומר ללמוד במסלול כזה קשה, כלכלית נפגעתי כמו רוב אוכלוסיית העולם פחות או יותר ויחד עם זאת נפגע הביטחון שלי ביכולת לממן את הלימודים ולכלכל את עצמי ואם זה לא מספיק הלימודים המקוונים פשוט בלתי אפשריים ללמידה מבחינתי בהתחשב בנסיבות האלה, ברמה שאין סיכוי שאוכל ללמוד בצורה כזאת.

משילוב של כל הדברים האלה ובהתקף פאניקה ביקשתי לעבור לחוג אחר לחלוטין והתחרטתי על כך כבר באותו רגע, הגעתי למסקנה שהשנה אני לא אוכל ללמוד לא משנה כמה אני רוצה ומאמין שבנסיבות אופטימליות אוכל להתמודד עם הלימודים האלה (ובנסיבות אופטימליות אני כן מאמין ביכולות שלי) והחלטתי לכל הפחות לדחות אותם לשנה הבאה. ההתלבטות שלי היא כדלהלן:

א. לבקש לחזור למסלול הראשוני דהיינו מדמח ולהקפיא את הלימודים לשנה הבאה. אני מאמין שהסיכוי שדבר כזה יתקבל מבחינת המכללה הוא אפסי בהתחשב בעובדה ששיגעתי אותם עם הגחמות שלי אבל לא יזיק לנסות.

ב. לבטל את הרישום במכללה ולהירשם בשנה הבאה למוסד אחר שבו אני לא נמצא על תנאי וחרב אי הודאות מרחפת מעל צווארי בכל זמן נתון, מקומות כמו HIT או אפקה. לגבי האפשרות הזאת אשמח לשמוע מבוגרי המוסדות האלה האם לדעתם יש הבדל בינם לבין המוסד שאליו אני רשום כעת מבחינת אפשרויות תעסוקה ומוניטין.

ג. לבטל את הרישום בהנחה ולא יאפשרו לי להקפיא את הלימודים לשנה הבאה במסלול מדמ"ח ולהירשם שוב בשנה הבאה לאקדמית כסטודנט על תנאי.

ד. העובדה שבעוד חודשיים ימלאו לי 26 מאוד מכבידה עליי כי אני מרגיש שאני עומד לפספס את הרכבת הזאת, ולכן אם אני דוחה את הלימודים גם השנה כבר עדיף לוותר על לימודי תואר וללכת על קורס ייעודי ולהשתלב בתעשייה באופן מזורז יותר.

כחלק מהמשבר שאני חווה אני מרגיש שגם שיקול הדעת שלי נפגע ולכן אשמח לעצה והכוונה ממי שכן מתמצא בעולם הזה.

תודה מראש ורק בריאות לכולם.

עריכה אחרונה על ידי Overdrive

How sky is the limit if there are footprints on the moon?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש פה שרשור דומה.

בקצרה:

1.קורסים זה חרטא ואתה לא תשתלב איתם בתעשיה,סתם כסף לפח.

2.עדיף אוניברסיטה על מכללה,אם כבר אתה דוחה בשנה תנצל את הזמן לשפר בגרויות ופסיכומטרי וללכת למוסד איכותי.

המלצה שלי,אל תביא את עצמך לקצה.

אתה תישחק טוטאלית ויש עוד 3-4 שנים ללמוד.

הרכבת לא הולכת לשום מקום,תתחיל לעבוד בגיל 30, יש לך לעבוד עד גיל 70.

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאת ד' הייתי מוריד מהרשימה ראשון.

יש הבדל רציני באיך שמעסיקים פוטנציאליים תופסים לימודים אקדמיים לבין קורס ייעודי. לא חושב שפגשתי בתעשייה אנשים שעשו כזה מסלול, למעט של מטריקס (והוא מסלול הסבה אינטנסיבי של 8 חודשים לאנשים עם תארים, לא "לימודי הייטק!!11!").

הגיל הוא לא אישיו פה. אולי תרגיש את זה מבחינה חברתית בלימודים, כי הרוב יהיו צעירים ממך, אבל תמיד יש שכבות גיל שונות, וכשכולם באותה סירה קל לשכוח מזה.

ברגע שתסיים את הלימודים לא תהיה לזה שום השפעה.

לגבי ב, אני חושב שיש ערך מוסף ללימודים במכללה האקדמית, אבל לא מכיר מספיק כדי לעשות השוואה אובייקטיבית.

ההתלבטות בין א' לבין ג' היא דבר שאתה יכול לעשות מול המכללה. אני לא יודע מי הגורם לזה, לנו היה יועץ אקדמי שכנראה אמור להיות הכתובת, או מזכירת פקולטה או משהו כזה.

חשוב במצבים כאלה להיות כמה שיותר אותנטי ולזכור שההתלבטות שלך היא אמיתית ולגיטימית.

• אהבתי 1

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Potato כתב:

יש פה שרשור דומה.

בקצרה:

1.קורסים זה חרטא ואתה לא תשתלב איתם בתעשיה,סתם כסף לפח.

2.עדיף אוניברסיטה על מכללה,אם כבר אתה דוחה בשנה תנצל את הזמן לשפר בגרויות ופסיכומטרי וללכת למוסד איכותי.

המלצה שלי,אל תביא את עצמך לקצה.

אתה תישחק טוטאלית ויש עוד 3-4 שנים ללמוד.

הרכבת לא הולכת לשום מקום,תתחיל לעבוד בגיל 30, יש לך לעבוד עד גיל 70.

תנאי הקבלה לאוניברסיטאות במסלול מדמח הפכו ללא הגיוניות בגלל הביקוש הלא נורמלי והסכם קבלה רק עולה, אם אני לא טועה כבר עבר את רפואה. לא מתבייש להודות שאני לא נמצא בסקאלה הזאת.

אם הייתי מסוגל לנצל את השנה הזאת כדי לשפר את הבגרויות והפסיכומטרי לא הייתי פורש מהמסלול שאני נמצא בו כבר אחרי שבוע, לצערי אני מרגיש כבר עכשיו בקצה ורוצה לדחות את הלימודים קודם כל כדי לטפל בזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל בכך שהגיל ממש אינו סיבה לוותר על לימודים. אנשים מתחילים לימודים אקדמיים בגם בגיל 35 ויותר, אז 26 ממש לא מהווה מחסום.

אבל, יש לך מחסומים אחרים:

1. מתכתחילה התקבלת "על תנאי", כלומר היכולת שלך, כפי רואה אותה המכללה, גבולית. בהמשך היו לך כשלונות, המכללה לא  אוהבת את זה. מצד שני - לא הודחת, וזה חיובי. נסה ליצור קשר עם יועץ הלימודים או מישהו מהנהלת החוג על מנת לנסות לחזור ללימודים הסדירים.

2. חלית בקורונה, ומאז  יש לך קשיים נפשיים וקשיי ריכוז. אני לא יודע הם יש קשר בין הדברים, אבל יש מחלימי קורונה שסובלים מכל מיני תסמינים, חלקם נפשיים. נסה למצוא טיפול בבעיות אלה - אם דרך מרפאת מחלימי קורונה (מתחילות להפתח בכל מיני מקומות) ואם בדרך אחרת. הבעיה שטיפול נפשי לא תמיד כלול בסל הבריאות, ואם זה המצב הוא עלול להיות יקר. אבל, בכל מקרה, פניה לשירות של מחלימי קורונה לא צריך להיות בעייתי, נסה בקופת החולים שלך. יתכן שאפשרית התחשבות גם מצד המכללה.

3. אני אפילו לא בטוח שתצטרך להקפיא לימודים לשנה. שנה"ל התחילה לפני שבוע, אולי בכל זאת תוכל לחזור למסלול המקורי כבר השנה. ראה הערה 1 שלי.

4. אם הלימודים מעמיסים עליך מאד נסה להקל קצת, גם אם זה מאריך את הלימודים. נכון, זה קשה מבחינה כלכלית, אבל עדיף תואר ב-4-5 שנים מאשר ללא תעודה בכלל.

• אהבתי 2
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר על שיפור בגרויות - בחן את האפשרות למכינה קדם אקדמית באחת האוניברסיטאות. הלימודים מתרכזים במקצועות היסוד החשובים לך, בחלק מהמצבים נותנים פטורים מסויימים בשנה א' (הדוגמ המוכרת לי - פטור מקורס המבוא לפיזיקה בטכניון, שניתן לבוגרי 5 יחידות או בוגרי המכינה הארוכה). הלימודים במכינה אינטסניביים מאד כך שהם חימום טוב ללימודים באוניברסיטה, וגם יקלו עליך להתכונן לפסיכומטרי.

אבל, כיוון שמכינה כזו תארך שנה ואחר כך תזקק גם לפסיכומטר,י אתה עלול להתעכב ב-1-2 שנים. האם זה מוצדק או לא? את זה רק אתה תוכל לשפוט, כולל מול האופציות שהזכרתי בהודעה הקודמת שלי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי דוחה את הרישום בשנה, ומטפל בעצמי בזמן הזה - לא מייצר עוד עומס. לא יודע אם אתה נעזר במישהו או משהו עם התקפי החרדה, אבל היום כשאפילו רופאי משפחה יכולים לתת מרשם לתרופות - אין סיבה לא לנסות לטפל.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספריאל,ניתן פטור מבחינת סיווג טכניונית של מכאניקה וחשמל.

זהו מבחן שבלי ציון מעל רף מסוים אי אפשר להירשם לקורסי הפיזיקה.

עשיתי 5 יחידות פיזיקה בתיכון וקורסים כמו פיזיקה 1/2/3 עשיתי.

מההרגשה שלי,מוסדות הלימוד עושים ההפך מלהקל על סטודנטים ואצלי אחוזי הנכשלים גבוהים מאוד.

קח לעצמך שנה,אם אתה רואה שאתה יכול לחזור ללמוד תעשה 2 קורסים בסמסטר-בדוק אופצייה לשלם על קורסים במסגרת של לימודי חוץ.

כך תרגיש שאתה בכיוון ולא מבזבז את הזמן ועם זאת לא מכביד על עצמך.

מנסיוני האישי,דיי זלזלתי בעצות של "תלך לנוח/תמצא באלאנס" ובדיעבד זו טעות-תקשיב לעצמך ואל תיכנע ללחץ מסביב גם אם כולם מתחילים ללמוד,

להיות שחוק ומדוכא זה מצב לא נעים ולצאת ממנו לוקח לא מעט זמן.זמן מת שלא יחזור.

לגבי גילאים,אני ההפך.

התחלתי ללמוד בגיל 21 וכולם סביבי היו בני 24-26.

הסתדרתי יופי ומצאתי את האנשים שלי-שזה לא ידאיג אותך.

עריכה אחרונה על ידי Potato
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי לסיווג, מי שאינו בעל 5 יח"ל בבגרות בפזייקה או ציון מקביל במכינה מחוייב בקורס מבוא נוסף. משהו דומה באנגלית, אם כי עד כמה שאני זוכר כאן המכינה לא עוזרת. אבל אני לא בטוח, אז יתקן אותי מי שיודע.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכינה פוטרת אותך מבחינות סיווג בפיזיקה ומתמטיקה.

בגרות בפיזיקה ומתמטיקה מעל ציון מסוים גם פוטרת אותך מבחינות סיווג.

ציון באנגלית של מעל 136 בפסיכומטרי פוטר מקורסי אנגלית.

אם הציון נמוך צריך לעשות 1/2 קורסי אנגלית כתלות במסלול ובציון.

דרך נוספת היא לעשות מבחן אמיר(בחלק מהמקומות מקבלים אמירם-שזה אמיר ממוחשב)-מבחן פסיכומטרי אבל רק החלק של האנגלית.

יאללה ספריאל,תעשה לעצמך מתנה ליום הולדת תחזור לתואר שני,אולי יוותרו לך על האנגלית :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל זה צריך לצאת לפנסיה. נדבר בעוד כמה שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נתחיל מזה ש 26 זה לא מאוחר. אתה עוד בשיא יכולת הקליטה ובנוסף בא עם קצת יותר ניסיון חיים שעוזר לשמור על דברים בפרופורציה ולתכנן יותר נכון את ההתנהלות בזמן הלימודים.

העיצות שניתנו לך לקחת פסק זמן מאוד נכונות. אתה נמצא בלחץ וחרדות ולהיכנס למערכת מלחיצה זה הדבר האחרון שיעזור לך לצאת מזה.

לגבי הלימודים, אחרי ההפסקה וההתאפסות על עצמך שב עם עצמך ותחשוב אם זה התחום שבאמת מתאים לך ושתוכל לפרוח בו (אני לא מכיר אותך ולא יודע מה ניסיון החיים שלך, התחביבים ובמה התנסית. רק אתה יכול לענות על השאלה הזו).

אחרי שהחלטת אני חושב שעדיף מוסד שתוכל לסיים גם אם הוא פחות נחשב על פני מוסד שלא תסיים. בחר את המוסד הכי נחשב שיתאים לך מבחינת רמה, עומס ודרישות. אם התקבלת (גם אם על תנאי) ועמדת בדרישות דביל אתה לא ויכולות יש לך. קבלה על תנאי מעידה יותר על חוסר בתנאי סף שמקשים עוד יותר את הלימודים מאשר יכולת למידה.

ואחרון אבל הכי חשוב, לא התארים עושים את האדם. אל תחמיר עם עצמך כי זה שלא צלחת את השנה הזו לא עושה אותך פחות טוב או פחות מוכשר מאחרים.

לפני 4 דקות, Potato כתב:

מכינה פוטרת אותך מבחינות סיווג בפיזיקה ומתמטיקה.

לא יודע מה קורה שם היום אבל בזמני המכינה פטרה רק אם עברת את הסף שהיה צריך כדי לקבל פטור בבגרות.

• אהבתי 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קצת חוזר על מה שכתבו פה:

קודם כל תנסה לטפל בחרדות, בלי זה לא תוכל לעשות כלום. לא בטוח ששנה של הפסקה זו הדרך המומלצת, אולי משהו יותר קצר וחריף.

קורסי ההסבה הם כולם חרטא בפיתה. היחידים ששווים משהו הם אלה שמיועדים לבעלי תואר במדעים, וגם הם בד״כ לוקחים אותך רק לתחתית.

לכאורה, הכי טוב אם היית יכול להתרכז בשיפור בגרויות ופסיכומטרי ולהתקבל ללימודים במוסד יותר נחשב, ואז גם הפקטור של הגיל אולי היה פחות לוחץ.

אמנם שמעתי על האקדמית דברים טובים, אבל אני לא בטוח שהיא באמת יותר טובה משמעותית מ HIT או אפקה. מצד שני, למה אתה בטוח שתתקבל ללא תנאי במוסדות האלה?

תבקש יעוץ ועזרה, השנה הזו היא לא רגילה וכולם מודעים לזה. תראה מה מציעים לך, אולי יש עוד אפשרויות שעומדות ואתה לא מודע אליהן.

תסתכל על חצי הכוס המלאה: הרבה היו רוצים להתקבל למדמ״ח באקדמית ולא יכולים להגיע גם לשם. אמנם אתה "על תנאי", אבל זה הרבה יותר טוב מכלום.

בריאות ושמחה

• אהבתי 1

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, borsood כתב:

אני קצת חוזר על מה שכתבו פה:

קודם כל תנסה לטפל בחרדות, בלי זה לא תוכל לעשות כלום. לא בטוח ששנה של הפסקה זו הדרך המומלצת, אולי משהו יותר קצר וחריף.

קורסי ההסבה הם כולם חרטא בפיתה. היחידים ששווים משהו הם אלה שמיועדים לבעלי תואר במדעים, וגם הם בד״כ לוקחים אותך רק לתחתית.

לכאורה, הכי טוב אם היית יכול להתרכז בשיפור בגרויות ופסיכומטרי ולהתקבל ללימודים במוסד יותר נחשב, ואז גם הפקטור של הגיל אולי היה פחות לוחץ.

אמנם שמעתי על האקדמית דברים טובים, אבל אני לא בטוח שהיא באמת יותר טובה משמעותית מ HIT או אפקה. מצד שני, למה אתה בטוח שתתקבל ללא תנאי במוסדות האלה?

תבקש יעוץ ועזרה, השנה הזו היא לא רגילה וכולם מודעים לזה. תראה מה מציעים לך, אולי יש עוד אפשרויות שעומדות ואתה לא מודע אליהן.

תסתכל על חצי הכוס המלאה: הרבה היו רוצים להתקבל למדמ״ח באקדמית ולא יכולים להגיע גם לשם. אמנם אתה "על תנאי", אבל זה הרבה יותר טוב מכלום.

בריאות ושמחה

כי בדקתי את תנאי הקבלה באפקה ו-HIT ואני עומד בהם, הסיבה היחידה שאני מתקבל על תנאי באקדמית ולא כסטודנט מן המניין היא כי חסרות לי 3 נקודות בממוצע בגרויות. לצורך העניין אם המקצועות שהגברתי בתיכון היו מזכים אותי בבונוס הייתי מתקבל כסטודנט מן המניין, בכל תנאי הסף מבחינת אנגלית מתמטיקה ופסיכומטרי אני עומד.

האופציה המועדפת עליי היא הקפאת הלימודים ודחייתם בשנה, הבעיה שלי היא להתמודד עם המבוכה שבלבקש דבר כזה אחרי שרק אתמול ביקשתי לעבור לחוג אחר במחשבה שזה מה שיפתור את הבעיה שלי והדבר כבר נעשה. כנראה שאצטרך לנסות ולראות בתקווה שיתחשבו בי, בלי קשר למצב האישי שלי השנה הזאת באמת לא רגילה אבל אני בספק אם זה בכלל מעניין את המכללה ושהם יתחשבו בזה.

עריכה אחרונה על ידי Overdrive

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...