Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 14 דקות, Transporter כתב:

אבל עצם העובדה שנדבקו  שם פי 10-20 לא אומרת שחלק מהם צריכים למות אם "כל אחד יכול למות" ?

אה רגע..אז אולי לא כל אחד ?

הנה היה לך פה ניסוי אמיתי. לא סימולציה, לא  תחזיות של ברבאבא 

עובדתית יש טבלאות שמראות כמה נדבקים יש בבני ברק, בית שמש, ירושלים

מישום מה אנחנו לא רואים פה את כל אותם חרדים שהפרו את הכללים מתים

כבר 95 פעם בת'רד הזה הסבירו לך שהאוכלוסיה בבני ברק צעירה, מה זה צעירה- חצי מהעיר עם מוצץ בפה (48% מהאוכלוסיה מתחת לגיל 18, ביחס ל 33% כלל ארצי), ואחוז הקשישים נמוך (פחות מ 8%, מעל גיל 65, מעל 14% ארצי)

זה בנוסף לעובדה שהפעילו שם אכיפה מאוד כבדה. לראות שאמצעי הזהירות עבדו, לשים לב שאין הר של גופות, ואז להצביע ולהגיד "אין הר של גופות, אין סיבה להיות זהיר" זו טיפשות. הרי זה מה שניסינו למנוע מלכתחילה. לכעוס כי זה הצליח? וטפ.

כרגע גיל החולים הממוצע בישראל גם הוא נמוך מאוד, ורוב הנדבקים לא עברו את ה 35.  תיתן ליותר מבוגרים להידבק? (לא, לא רק בני 70+, גם אנשים בגיל עבודה), תראה יותר גופות.

אישית, אני לא כך כל רוצה לראות את זה קורה, לא יודע לגביך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Pika007 כתב:

כבר 95 פעם בת'רד הזה הסבירו לך שהאוכלוסיה בבני ברק צעירה, מה זה צעירה- חצי מהעיר עם מוצץ בפה (48% מהאוכלוסיה מתחת לגיל 18, ביחס ל 33% כלל ארצי), ואחוז הקשישים נמוך (פחות מ 8%, מעל גיל 65, מעל 14% ארצי)

זה בנוסף לעובדה שהפעילו שם אכיפה מאוד כבדה. לראות שאמצעי הזהירות עבדו, לשים לב שאין הר של גופות, ואז להצביע ולהגיד "אין הר של גופות, אין סיבה להיות זהיר" זו טיפשות. הרי זה מה שניסינו למנוע מלכתחילה. לכעוס כי זה הצליח? וטפ.

כרגע גיל החולים הממוצע בישראל גם הוא נמוך מאוד, ורוב הנדבקים לא עברו את ה 35.  תיתן ליותר מבוגרים להידבק? (לא, לא רק בני 70+, גם אנשים בגיל עבודה), תראה יותר גופות.

אישית, אני לא כך כל רוצה לראות את זה קורה, לא יודע לגביך.

לא לא לא

באמצע מרץ כשדיברו כאן על זה ש"עוד שבועיים נצטער על מה שקורה בבני ברק"

אני אמרתי נחכה ונראה.

ומה שאמרתי מההתחלה זה לבדוק את הגיל הממוצע של הנדבקים, שלפני שבועים +- עמד לדעתי על 79-80
לקחת משם מקדם בטחון ולהסיק מסקנות

כתבתי את זה כמה וכמה פעמים

אני לא חושב שבני 38 ו 40 בלי מחלות רקע נמצאים בקבוצת סיכון. המדינה צריכה לרכז את הנתונים האמיתיים ולראות מה גילאי המתים

אני לא מסתכל על 2 מתוך 200 שהיו מתחת לגיל 50

מעניין אותי מי הרוב.

ברור שאם זה ימשיך עוד שנה קדימה יהיו כאן גם צעירים וגם מקרים יוצאים דופן אבל אנחנו מדברים על הגיל של רוב החולים

כי אם תבודד אותם אז אתה תראה הרבה פחות מתים גם אם תמשיך להוריד את ההגבלות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, Transporter כתב:

לא לא לא

באמצע מרץ כשדיברו כאן על זה ש"עוד שבועיים נצטער על מה שקורה בבני ברק"

אני אמרתי נחכה ונראה.

ומה שאמרתי מההתחלה זה לבדוק את הגיל הממוצע של הנדבקים, שלפני שבועים +- עמד לדעתי על 79-80

1- הפחד הגדול היה מהתפרצות רחבה, שמשם תצא לכל חלקי הארץ. בניגוד לכל התחזיות, המדינה עשתה את הדבר החכם וסגרה את בני ברק הרמטית לפרק זמן משמעותי. זה הספיק לזלוג קצת החוצה, אבל לא בהיקף שתחזיות הזעם, גם פה בפורום, צפו.

2- מזל שדעתך היא לא זו שמובילה אף אחד, כי הסטטיסטיקה מאז תחילת ההדבקה בארץ מדברת על גיל נדבקים ממוצע של סביבות 32-35, ממש לא 80. למעשה, חוץ ממצב בו אתה מפיץ את הנגיף אך ורק בתוך בתי אבות וסוגר את כל אוכלוסיית ישראל בבית ומרתך את הדלתות, אין אפשרות לקבל גיל נדבקים ממוצע של 80, האוכלוסיה בישראל צעירה מאוד. 

ציטוט

אני לא חושב שבני 38 ו 40 בלי מחלות רקע נמצאים בקבוצת סיכון

זה שהם לא נמצאים בקבוצת סיכון לא אומר שהם חסינים ממוות.

וכפי שכתבתי קודם- יש הרבה דברים שהם לא מוות ומאוד בעיתיים. בא לך בתור בן 40 לבלות את שאר החיים עם ריאות במצב של אדם בן 80? חסר לנו מידע על השלכות ארוכות טווח. במצב הטוב ביותר, אנשים שסובלים מסיבוכי ריאות כאלו (מעל 12%) יחלימו ל 100% אחרי תקופה של שבועות (ראית איך מדבר אדם "שהבריא" אחרי שנפל למצב של סיבוכי ריאות?), המצב הקיצוני ביותר הוא שתוחלת החיים שלהם מתקצרת משמעותית עקב אובדן תמידי של קיבולת ריאה. אנחנו עדיין לא יודעים איך הסטטיסטיקה תיראה, ומה קורה בפועל.

ידעת שהנגיף גם מעלה משמעותית סיכון לקרישי דם וזו אחת מסיבות המוות? או שהוא משפיע על תפקודי כליות, וממה שמסתמן- הצרה הזו נשארת לעתים לטווח הארוך? וזה עדיין לא הכל.

מתים זה לא המדד היחיד, וזו הסיבה שהעולם נוקט באותה המדיניות בגדול, עם שחרור הדרגתי ושליטה בהדבקה.  אנחנו צריכים להבין עוד איך יראה המשחק לטווח הארוך.  נניח שאף אחד לא מת מהמחלה עצמה- ונדבקים המונים בישראל (צעירים!). מה תעשה אם עוד 5 שנים פתאום יתווספו פה אלפים בתור לדיאליזה? או שמספר הדרישות להשתלת ריאה יזנק? איברי גוף אלו לא דברים שאפשר לרכוש מהודו.

בשורה התחתונה- אלו חלק מהדברים אליהם אני מתכוון שאני אומר שוב ושוב שאתה לא רואה את התמונה הגדולה.

ההתמודדות עם המכה הזו היא בעייתית, רב מערכתית, ולא נגמרת ב "כמה חולים/כמה מתים". יש פה הרבה תרחישי "מה אם" שחייב להיערך אליהם, והבעיה הגדולה מכל היא שעדיין חסר לנו מידע.

אם כל הסיפור היה "ככה וככה אחוזים ימותו, השאר יופי טופי", היית רואה את שחרור הסגר מתקדם מהר בהרבה, בהתחשב במספרים האופטימיים בסטטיסטיקה היבשה של "נדבקים/מתים" בישראל.

תקרא, מהתחלה ועד הסוף בבקשה.

https://en.wikipedia.org/wiki/Coronavirus_disease_2019

לפני שאתה קובע נחרצות מי בסיכון ומי לא, וכמה אידיוטי זה לא לצאת לרקוד כי "גם ככה בבני ברק לא מתים", תבין לפחות מה היצור הזה שעומדים מולו.

בברכה, אדם שעזב עבודה לפני שהתפוצץ המשבר, לא מגיע לו שקל בדמי אבטלה או מענקים, איבד כמה ראיונות עבודה כולל אחד לדרים ג'וב שלו (שלקח שנה להצליח להשיג), אמור להיות הכי מתוסגל וזועם פה בפורום אבל מבין שיש איזשהו היגיון לטווח הארוך בבאסה שתקעו בה את כולנו, אז לא מתלונן כל דקה.

עריכה אחרונה על ידי Pika007
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Pika007 כתב:

1- הפחד הגדול היה מהתפרצות רחבה, שמשם תצא לכל חלקי הארץ. בניגוד לכל התחזיות, המדינה עשתה את הדבר החכם וסגרה את בני ברק הרמטית לפרק זמן משמעותי. זה הספיק לזלוג קצת החוצה, אבל לא בהיקף שתחזיות הזעם, גם פה בפורום, צפו.

2- מזל שדעתך היא לא זו שמובילה אף אחד, כי הסטטיסטיקה מאז תחילת ההדבקה בארץ מדברת על גיל נדבקים ממוצע של סביבות 32-35, ממש לא 80. למעשה, חוץ ממצב בו אתה מפיץ את הנגיף אך ורק בתוך בתי אבות וסוגר את כל אוכלוסיית ישראל בבית ומרתך את הדלתות, אין אפשרות לקבל גיל נדבקים ממוצע של 80, האוכלוסיה בישראל צעירה מאוד. 

אתה צודק הייתה שם התפרצות רחבה אבל דאגנו גם ממה שיקרה לאותם דתיים שנדבקו ונשארו בבתים עם המשפחות

איפה ההשלכות של ההתפרצות הזאת ?

רק בבני ברק נדבקו 2000 איש

מה עלה בגורלם ? כנראה שרובם בריאים ושלמים 

לא מסתכלים על יוצאי דופן אז נוציא כרגע משפחות של 10 או 12 נפשות שכולם נדבקו בקורונה והחלימו.

יש הבדל עצום בין גיל הנדבקים ל גיל המתים

חשבתי שזה היה ברור כבר בתחילת מרץ לא ?

למה אתה חוזר על המידע הלא מעניין הזה?

זה לא מפריע לאף אחד שכתוב בטלוויזיה 14,000 נדבקים (כשבפועל יש אולי 50,000 או 100,000)

אם בסופו של דבר מתו רק 200

תפסיק לדבר במונחים של נדבקים. הדבר היחיד שמעניין זה מספר חולים קשה \ מתים

בנאדם שנדבק ואין לו תסמינים או עובר את המחלה בבית לא ימות מזה

יש כרגע בבתי חולים משהו כמו 450 חולי קורונה

מתוך 14,000 !

סוגרים מחלקות קורונה כי אין מספיק חולים 

אז תפסיק לספר סיפורים על מספרי נדבקים

לפני 10 דקות, Pika007 כתב:

זה שהם לא נמצאים בקבוצת סיכון לא אומר שהם חסינים ממוות.

וכפי שכתבתי קודם- יש הרבה דברים שהם לא מוות ומאוד בעיתיים. בא לך בתור בן 40 לבלות את שאר החיים עם ריאות במצב של אדם בן 80? חסר לנו מידע על השלכות ארוכות טווח. במצב הטוב ביותר, אנשים שסובלים מסיבוכי ריאות כאלו (מעל 12%) יחלימו ל 100% אחרי תקופה של שבועות (ראית איך מדבר אדם "שהבריא" אחרי שנפל למצב של סיבוכי ריאות?), המצב הקיצוני ביותר הוא שתוחלת החיים שלהם מתקצרת משמעותית עקב אובדן תמידי של קיבולת ריאה. אנחנו עדיין לא יודעים איך הסטטיסטיקה תיראה, ומה קורה בפועל.

ידעת שהנגיף גם מעלה משמעותית סיכון לקרישי דם וזו אחת מסיבות המוות? או שהוא משפיע על תפקודי כליות, וממה שמסתמן- הצרה הזו נשארת לעתים לטווח הארוך? וזה עדיין לא הכל.

מתים זה לא המדד היחיד, וזו הסיבה שהעולם נוקט באותה המדיניות בגדול, עם שחרור הדרגתי ושליטה בהדבקה.  אנחנו צריכים להבין עוד איך יראה המשחק לטווח הארוך.  נניח שאף אחד לא מת מהמחלה עצמה- ונדבקים המונים בישראל (צעירים!). מה תעשה אם עוד 5 שנים פתאום יתווספו פה אלפים בתור לדיאליזה? או שמספר הדרישות להשתלת ריאה יזנק? איברי גוף אלו לא דברים שאפשר לרכוש מהודו.

בשורה התחתונה- אלו חלק מהדברים אליהם אני מתכוון שאני אומר שוב ושוב שאתה לא רואה את התמונה הגדולה.

ההתמודדות עם המכה הזו היא בעייתית, רב מערכתית, ולא נגמרת ב "כמה חולים/כמה מתים". יש פה הרבה תרחישי "מה אם" שחייב להיערך אליהם, והבעיה הגדולה מכל היא שעדיין חסר לנו מידע.

אם כל הסיפור היה "ככה וככה אחוזים ימותו, השאר יופי טופי", היית רואה את שחרור הסגר מתקדם מהר בהרבה, בהתחשב במספרים האופטימיים בסטטיסטיקה היבשה של "נדבקים/מתים" בישראל.

תקרא, מהתחלה ועד הסוף בבקשה.

https://en.wikipedia.org/wiki/Coronavirus_disease_2019

לפני שאתה קובע נחרצות מי בסיכון ומי לא, וכמה אידיוטי זה לא לצאת לרקוד כי "גם ככה בבני ברק לא מתים", תבין לפחות מה היצור הזה שעומדים מולו.

בעבר גם אמרו  שמאבדים את חוש הטעם

אחר כך גילו שהחוש טעם חוזר לעצמו אחרי שהמחלה נגמרת לגמרי

אף אחד לא קבע באופן מוחלט אם יש פגיעה לטווח ארוך או לא. אלה נתונים שנבדקים

בדיוק כמו העניין עם החוש טעם

ועם כל התרחישים שאתה מתאר כאן

כרגע דווקא נסגרות מחלקות לטיפול בחולי קורונה בגלל חוסר ביקוש

והאמת שלא ראיתי בארץ יותר מדי מידע על חולים שהחלימו וסובלים מבעיות חמורות בריאות כמו שתארת

ושוב אני מדבר על מגמה ולא על מקרה בודד

ועל מקרים מהארץ

20200424_042758.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

למה אתה חוזר על המידע הלא מעניין הזה?

וואט דה פעקינג פאדג' (שוקולד כמובן, מריר)? אני חוזר עליו כי:

לפני 43 דקות, Transporter כתב:

ציטוט

תפסיק לדבר במונחים של נדבקים. הדבר היחיד שמעניין זה מספר חולים קשה \ מתים

אתה עיוור, וגם שמסבירים לך כמו לילד קטן אתה מסרב בכח להבין. ביליתי כמעט 20 דקות בלנסח פוסט שיכסה את הכל- בדיוק למה המשפט הזה שציטטתי הוא חד וחלק לא נכון. עם דוגמאות, בלי להשאיר פינה לא מכוסה.

פטרת אותו ב "לא מעניין".

אני לא מאמין שהייתי טיפש מספיק לחשוב שיצא מזה משהו. דמיין ששמתי פה איזו תמונה מצחיקה של מם עם יורם לס או משהו, סלאמת.

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Pika007 כתב:

וואט דה פעקינג פאדג' (שוקולד כמובן, מריר)? אני חוזר עליו כי:

אתה עיוור, וגם שמסבירים לך כמו לילד קטן אתה מסרב בכח להבין. ביליתי כמעט 20 דקות בלנסח פוסט שיכסה את הכל- בדיוק למה המשפט הזה שציטטתי הוא חד וחלק לא נכון. עם דוגמאות, בלי להשאיר פינה לא מכוסה.

פטרת אותו ב "לא מעניין".

אני לא מאמין שהייתי טיפש מספיק לחשוב שיצא מזה משהו. דמיין ששמתי פה איזו תמונה מצחיקה של מם עם יורם לס או משהו, סלאמת.

ציטוט

ומה שאמרתי מההתחלה זה לבדוק את הגיל הממוצע של הנדבקים (= הכוונה מתים), שלפני שבועים +- עמד לדעתי על 79-80

אני התכוונתי לכמות מתים לא נדבקים

באחת מתוך 500 פעם שכתבתי את זה טעיתי במילה אבל הכוונה הייתה ברורה אחרי שכבר כמה שבועות אני חוזר ואומר שמה שמעניין זה כמות מונשמים \ מתים.

אחרי שאתה טורח לקרוא ולהגיב על כל מה שאני כותב אני בטוח שהבנת שהתכוונתי למתים

אז תפסת אותי כותב פעם אחת "נדבקים" במקום "מתים"

וואו איזה חד עין אתה

באסה הרסתי לך את התאוריה

עריכה אחרונה על ידי Transporter
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@Transporter כדאי שתכניס טוב טוב בין האוזניים את מה שמנסים להסביר לך כאן: התמותה אינה כל הסיפור. יש עניין של תחלואה לטווח ארוך שאף אחד לא יודע מה משמעותה. אנשים צעירים שהריאות שלהם נפגעות לטווח ארוך יהפכו לנכים קשים. יש לנו כאן מומחה לשיקום ריאות, אני מקווה שיופיע ויסביר לך מה המשמעות של מחלות מזוג זה. ויש עוד אי אילו סיבוכים שמדברים עליהם פחות. כמובן, כיוון שהמחלה מוכרת בערך 4 חודשים אנחנו לא באמת יודעים מה יקרה לטווח הארוך, ואולי אלה תחזיות שחורות שלא יתממשו. אבל לא היתי בונה על זה. מיום ליום המחלה הנגרמת על ידי הנגיף הזה מתגלה כמסובכת יותר ויותר.

חוץ מזה, העולם לא מתקיים על בני 30. העולם מתקיים על בני ה-45-65, אלה שכבר צברו ניסיון רב. אבל עליהם אתה מוכן לוותר. ודרך אגב, גם אתה גורם למחלות עם אמצעי ההגברה שלך. תבדוק את השמיעה שלך ושל חבריך ומה הנזק שגורמים האמצעים שאתה מפעיל.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט

אני נוסע כמה פעמים בשבוע מת"א לאיזור השרון ועומד בפקקים מטורפים

נסעתי אתמול וגם לפני שלושה ימים מתל אביב לרחובות. עמדתי בפקק בחזור באילון דרום, כי משפצים שם ונשאר נתיב אחד.

בכל שאר הדרך התנועה זרמה, כולל מרכז תל אביב, קפלן, אבן גבירול, אילון צפון, כביש 1, כביש 4.

וייז לקח אותי לרוקח בהלוך. בשגרה, באותן השעות, לוקח לי כ-20 דק' לצאת מתל אביב, כשאני לא חושב אפילו להתקרב לאזור של רוקח.

יש אנשםי בחוץ, ממש לא בכמויות של "יום יום". לגבי החגים - כל אחד מסיק ממה שקרוב אליו. באזור שלי בערב פסח היתה בעיקר שירה בציבור (אנשים צעקו מהחלונות והמפרסות "אחד מי יודע?"). אף אחד מחבריי לא הלך לארוחות משפחתיות. אף אחד לא חגג אחר כך מימונה. הרעיון של ללכת לשכנים לעשות על האש הוא נחמד, אם אתה מכיר את השכנים שלך. רוב האנשים שאני מכיר לא מנהלים חיי קהילה עם מי שגר איתם באותו הבית, אבל אולי אצלך זה שונה.

בקיצור, גם פה, גם בבני ברק, הנורמה היתה כן בגדול להתייחס להוראות לפחות במשך כמה שבועות. בבני ברק ספציפי זה נכפה עם סגר שלא ראינו כמוהו במקומות אחרים.

ומה קרה לפעמים למי שלא הקשיב להנחיות? הנה לך פה דוגמא - 15 נדבקים סביב ארוחת ערב פסח. וזה עניין של מזל מסוים לפה או לפה, כי לא נדבקים מעצם זה שנמצאים ליד עוד אנשים, מן הסתם, אלא רק אם מי מהם חולה. ויכיול להיות שכרגע באמת יש כבר פחות חולים אז אם עכשיו עוברים לעשות מה שבא להם? יכול להיות. אם זה חכם? לא יודע. אבל אני לא מאחל כמעט לאף אחד להיות חולה גם בסתם גרסה קלה של קורונה, שיכולה לרתק אדם למיטה לכמה שבועות.

לפני 14 דקות, sperial כתב:

ודרך אגב, גם אתה גורם למחלות עם אמצעי ההגברה שלך. תבדוק את השמיעה שלך ושל חבריך ומה הנזק האמצעים שאתה מפעיל גורמים.

spacer.png

• מעניין 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע למה משרד הבריאות לא מפרסם סטיסטיקה של מספר המתים לפי גיל ומיקום מגורים 

אבל עיריית בני ברק פירסמה מועדת אבל כללית של 17 מתים מהעיר.

עיר של 200,000 תושבים  - מתוך מדינה של 8,000,000 זה 2.5% מתושבי המדינה

סובלים מ 17 מתוך 190 מתים שזה 10% מהמתים בכל המדינה.

אז ניתן להגיד שלמרות שבבני ברק האוכלוסייה ממש צעירה, המון ילדים.

אז הם לא הקשיבו להנחיות או בגלל שהם צפופים יותר, הם חטפו (לפחות עכשיו) פי 4 יותר מתים. 

אבל... מבחינת 17 מתים מתוך 2000 חולים (או קצת יותר) זה פחות מאחוז, יותר טוב בכל המדינה.

אז יכול להיות שבסוף  (בהנחה שבסופו של דבר הרוב ידבקו) דווקא בבני ברק יהיו פחות מתים

image.png.3cf30c98c8192cb87f1f53080090209a.png

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי הוירוס הזה הוא לגמרי תסריט kobayashi maru.

לא משנה מה יעשו התוצאה תהיה גרועה.

לסגור את כולם בבית עד שיהיה חיסון בלתי אפשרי כי יותר אנשים ימותו מהמשבר הכלכלי ומוות כתוצאה מדיכאון ומחלות שיפרצו בגלל סגר ממושך. 

לפתוח את המשק לגמרי סביר להניח שיביא להתפרצות מחודשת של הוירוס ובעוצמה. 

קיים בכלל middle ground? לא בטוח. אולי במדינה עם מנטליות ודפוסי התנהגות מאוד ספציפיים או משטר טוטאליטרי שיכול להרביץ לכולם עם מקל בראש ולעקוב אחרים באמצעיים דיגיטליים.

בסופו של דבר מה שיעצור את הוירוס זה או מערכת החיסון שלנו או חיסון מאוד יעיל.

אז תירגעו, תשמרו על עצמכם, קחו אחריות אישית על הבריאות ותזרמו.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, ChemGuy85 כתב:

צפון קוריאה

אם נראה לך שבצפון קוריאה דואגים לעם, יש לי חדשות בשבילך.

סך הכול לחלקם אולי זה יותר טוב, למות מהר מדלקת ריאות במקום מרעב.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, korola כתב:

אתה טועה,  אחרי ששברנו את הגל הראשון ועברנו לירידות של הגל הראשון אין טעם להמשיך לחשב את האחוזים ממספר החולים הכללי,

אין לזה שום אפקט, הם כבר לא משפיעים. אנחנו בסבב חדש.

נכון היינו במשך שבוע במצב יציב של 200 מאובחנים חדשים ביום, אם תבדוק תראה את הנפילה החדה בדיוק שבוע אחרי ליל הסדר. 

ביומיים האחרונים כמות החולים החדשים המאובחנים קפצה פי 2. וזה קרה פחות משבוע אחרי המימונה. 

בנתיים זה מה שיש לנו, 2 ימים עם אבחון כפול אחרי שבוע יציב. 

יש לך איזה נתון או אינפורמציה על אסטרטגיית הבדיקה? משהו השתנה לדעתך ביומים האחרונים? ביחס ל שבוע האחרון?

מי שמדביק כרגע בחוץ זה אלו שנדבקו בימים האחרונים ועדיין לא יודעים שהם נדבקו.

וכל החולים הקלים ללא התסמינים שבכלל לא יודעים שהם חולים (והם יכולים להיות שבועיים או יותר במצב הזה).

אם פתאום המספרים ימשיכו 3 ימים על איזור ה 400, ואז 3 ימים הבאים יעלו ל 600  אז זה יעלה הרבה יותר מהר מהגל הראשון. 

אתה טועה. מי שמדביק כרגע הוא כל מי שנדבק בנגיף בחודש האחרון (לפחות), כולל מי שלא מודע לזה. אפילו אתה כתבת לא מזמן שלדעתך המספר יכול להיות גדול פי 10 ממספר המאובחנים. אין פה שום ״גל שנשבר״, יש מצב (רציף) של מגפה עם עליות וירידות בקצב ההדבקה.

לגבי אסטרטגיית הבדיקה - לא אני ולא אתה יודעים אם השתנה משהו. אבל ברמה היומית, ברור שיש המון רעש בנתון הזה של מאובחנים חדשים. סתם לדוגמא, תחשוב על הסדר שבו הדגימות נכנסות לתור במעבדה. מספיק שביום אחד נכנסו במקרה הרבה דגימות מאיזור מוכה קורונה, והופ - יש לך ״עליה חדה״ במספר המאובחנים. ברור שאם אתה ממצע לאורך זמן הרעש יעלם, אבל להחליט לפי נתונים של יומיים ש״ההמראה התחילה״ זה, איך לומר - חוסר הבנה.

אם המספרים ימשיכו כך מספר ימים ויעלו בימים שלאחר מכן וכו׳ - יהיה אפשר לדבר על ״המראה״. ושוב - המראה במספר המאובחנים, לדעתי, לא מצביעה בפני עצמה על שום דבר חשוב. אם תהיה המראה במספר מקרי המוות והמונשמים (שם אנחנו רואים בימים האחרונים התייצבות) - אז יהיה מקום לדאגה.

עריכה אחרונה על ידי malcishua
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שמתעצל לראות סרטון של דקה:

""So supposing we hit the body with a tremendous — whether it's ultraviolet or just a very powerful light — and I think you said that hasn't been checked because of the testing," Trump said, speaking to Bryan during the briefing. "And then I said, supposing you brought the light inside the body, which you can do either through the skin or some other way,"

He added: "I see the disinfectant that knocks it out in a minute, one minute. And is there a way we can do something like that by injection inside or almost a cleaning? As you see, it gets in the lungs, it does a tremendous number on the lungs, so it would be interesting to check that."

🤐

עריכה אחרונה על ידי David32
  • מבאס 1
  • רעיון טוב! 1
SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...