Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

OP car electronics - המלצה על חשמלאי רכב/ סדנת חשמל (מאוד) מקצועית

Or05230
שימו לב! השרשור הזה בן 1153 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במקרה הגעתי בפייסבוק לדף של סדנה שמתעסקת בעבודות חשמל לרכב.

יש לכאורה המון כאלה, חשמלאים שעושים התקנת מערכות וכדומה - אבל אפשר לומר שהתקנת מערכות זה בסופו של דבר משהו שחוזר על עצמו והופך לקל.

מעטים אלו שיכולים להתמודד עם בעיות אמיתיות, ועוד ברכבים בעייתים וישנים. במיוחד בישראל.

עברתי על הפייסבוק שלו בדקדוק כדי לראות אם אני מזהה איזו חוסר מקצועיות או חרטא כלשהי שבתור חובב רכב ומבין בתחום אני יכול לקלוט שהוא לא 100%, אבל מצאתי רק עבודות מסובכות ומקצועיות מאוד.

הבעיה הייתה בחיווט דוושת גז (דוושה FLY BY WIRE) שגרם לבעיות, הפתרון היה לעקוף אותה, זה כלל המון עבודה, שכן צריך לדעת איך להגיע מהדוושה למחשב ועם אילו חוטים, ובסוף לבצע עבודה טובה שכן חוט אחד לא טוב גורם לתקלה בכל המערכת.

אני נסחב עם התקלה הזו שבאה והולכת שנתיים או אפילו שלוש, ברצינות כבר שקלתי לשלוח את הרכב לחו"ל לטיפול בזה והחזרה שלו לארץ.

פניתי לעופר כצעד אחרון והסברתי את הבעיה וכמה היא מסובכת, הוא לא היסס וישר הסכים לקבל אותי.

כשהגענו לא הייתי צריך להסביר יותר מדי כדי שהוא יבין מה הוא הולך לבצע, ואיך הוא הולך לבצע.

"על הדרך" סידר לי חיווט פגום במנוע והעיף לי כמות עצומה של חיווט ישן בתא נוסעים+ קודן+ אזעקות+מרים חלונות וכד'.

כשתוך כדי הוא בתקשורת קבועה איתי בוואטסאפ עם תמונות התייעצויות והסברים ואפילו וויכוחים מקצועיים.

ציטוט

"מחר אני סוגר הכל ובודק"  אמר בערב.  -אני הימרתי ששום דבר לא יעבוד. ושאני גם אמצא שלל תקלות ולך תתווכח עכשיו שזה לא היה לפני, פסימי.

למחרת:  "הכל סגור והרכב מוכן" . אני הייתי קצת בשוק שמשהו בכלל עובד. הרי זו צרפתיה שכרגע פירקת לה את הצורה והרכבת מחדש

אבל הגעתי, ואין נורות, והכל תקין, וכנראה בגלל הפירוקים של החיווט הישן דברים שלא עבדו לפני כן => חזרו לעבוד.

והסתכלתי על החיווט, ואמנם אני לא מומחה חשמל אבל כן יכול לראות ולהבדיל בין חיווט איכותי ללא איכותי.

בידודים מקצועיים, סיכוך, בידוד של חיווט שהוא לא עבד עליו בכלל. 

אז כן גם מערכות סטריאו אפשר להרכיב אצלו, וכנראה שזו תהיה ההרכבה הכי מקצועית שתקבלו, אבל אם יש לכם בעיות אמיתיות שאתם מיואשים ואף אחד לא מוכן לגעת לכם ברכב - זה המקום.

ויותר מזה - זה ה-מקום להעיף חיווט ושאריות חיווט של התקנות שביצעו לכם ברכב במרוצת השנים, ההתקנות האלה יכולות לגרום לבעיות חשמל לא מובנות וכאן בפורום יודעים את זה, ניתן לומר שזה מומחיות גדולה של הבחור והוא לא משאיר מהן זכר.

OP car electronics  בפייסבוק

מצ"ב החוטים שעפו לי מהרכב.

WhatsApp Image 2020-08-15 at 13.57.08.jpeg

עריכה אחרונה על ידי Or05230
  • אהבתי 2

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • 5 חודשים מאוחר יותר...
  • תוכן חדש...