Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עבודה בפס ייצור אלקטרוניקה/הלחמות SMT

skyle120
שימו לב! השרשור הזה בן 1159 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברה, אני כבר תקופה מתעניין בתחום וגם מתעסק בזה בזמן הפנוי (בהלחמות הכוונה). ראיתי לאחרונה שיש הרבה הצעות עבודה בתחום הזה או לפחות ככה נראה. מישהו יצא לו לשמוע על המשרות האלה? איך הן? גם מה הרמה הדרושה להתקבל אליהן?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל בעבודה הזו מועסקות מלחימות שעברו גם הכשרה מתאימה ובעלות ניסיון.. בעבר היו גם קורסים של משרד העבודה.

האם יש לך ניסיון בהלחמת רכיבי SMD תחת מיקרוסקופ ? האם עבדת עם מכונות להשמת רכיבי SMD חצי אוטומטיות המשמשות בפסי ייצור קטנים מאוד ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דרישה, אך השכר ממש לא גבוה (כ-7k נטו + ארוחות + תנאים).

מחפשים בד"כ את המאוד מנוסים - מדובר על הלחמות על כרטיסים (אבי טיפוס) מאוד יקרים וחשובים (אם כרטיס נהרס, משליך על עיכוב הלוז של פרויקט)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בין להתעסק עם זה כתחביב בסמנך הפנוי לבין לשבת עם מלחם ביד 8 שעות ביום ההבדל ענק.

רוב הימים אתה תעשה אותו הדבר מתחילת המשמרת עד סופה. אותו רכיב על אותו כרטיס- שוב, ושוב, ושוב, ושוב....

זה לא מעניין, זה לא מאתגר, זה מאוד מונוטוני. אישית לא פגשתי מלחימ(ה) שזו הייתה שאיפת חייהם. סתם עבודה אפורה משעממת שמשלמת את החשבונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, asa160 כתב:

עבודה נוראית. משעממת.

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk

לפני 6 שעות, מרק10 כתב:

בדרך כלל בעבודה הזו מועסקות מלחימות שעברו גם הכשרה מתאימה ובעלות ניסיון.. בעבר היו גם קורסים של משרד העבודה.

האם יש לך ניסיון בהלחמת רכיבי SMD תחת מיקרוסקופ ? האם עבדת עם מכונות להשמת רכיבי SMD חצי אוטומטיות המשמשות בפסי ייצור קטנים מאוד ?

לפני 6 שעות, Paprika-Metuka כתב:

יש דרישה, אך השכר ממש לא גבוה (כ-7k נטו + ארוחות + תנאים).

מחפשים בד"כ את המאוד מנוסים - מדובר על הלחמות על כרטיסים (אבי טיפוס) מאוד יקרים וחשובים (אם כרטיס נהרס, משליך על עיכוב הלוז של פרויקט)

לפני 4 שעות, אורח לרגע כתב:

בין להתעסק עם זה כתחביב בסמנך הפנוי לבין לשבת עם מלחם ביד 8 שעות ביום ההבדל ענק.

רוב הימים אתה תעשה אותו הדבר מתחילת המשמרת עד סופה. אותו רכיב על אותו כרטיס- שוב, ושוב, ושוב, ושוב....

זה לא מעניין, זה לא מאתגר, זה מאוד מונוטוני. אישית לא פגשתי מלחימ(ה) שזו הייתה שאיפת חייהם. סתם עבודה אפורה משעממת שמשלמת את החשבונות.

לפני 56 דקות, asa160 כתב:

עבודה נוראית. משעממת.

את האמת שניסיון שלי הוא מאוד מועט ולא לגמרי עם רכיבים של מילימטר, אתם לא ממליצים בגדול על העבודה הזאת? אני פשוט משתחרר מהצבא עוד כמה חודשים ודי אבוד מה אני אעשה עם עצמי אחרי זה. תודה על העזרה אבל. ערב טוב ושבוע טוב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מוצא את עצמך מתעניין גם בחומרה עצמה, תוהה איך היא מורכבת ומה עומד מאחוריה, תשקול ללמוד הנדסת חשמל.

תואר סופר קשה, אבל מאוד מתגמל מבחינת שכר ותחומי עבודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, skyle120 כתב:

אני פשוט משתחרר מהצבא עוד כמה חודשים ודי אבוד מה אני אעשה עם עצמי אחרי זה.

לך ללמוד. הדבר הכי קשה שתה יכול ומעניין אותך.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, shachar187 כתב:

אם אתה מוצא את עצמך מתעניין גם בחומרה עצמה, תוהה איך היא מורכבת ומה עומד מאחוריה, תשקול ללמוד הנדסת חשמל.

תואר סופר קשה, אבל מאוד מתגמל מבחינת שכר ותחומי עבודה.

לפני 12 שעות, borsood כתב:

לך ללמוד. הדבר הכי קשה שתה יכול ומעניין אותך.

עניין אותי תכנות אבל אני ממש לא טוב עם מתמטיקה וגם לא כל כך אוהב את זה. איזה תחום יכול להתאים למישהו שאוהב עבודה זעירה ועדינה לדעתכם? אם אולי עולה למישהו מכם לראש. תודה 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא תלך לנסות לא תדע . 

מלנסות חודש חודשיים לא יקרה כלום בטווח הרחוק אבל כן תבין על מה מדברים .

כן צריך הכשרה, צריך להכיר איך הדברים עובדים לקרוא שרטוטים מכאניים וחשמליים בקיצור להבין קצת חשמל אבל בלי נוסחאות.

מלחימה מקצוענית בצוות חומרה (או RF רמנא ליצלן) זה פשוט מכפיל כוח היסטרי, קשה למצוא כמעט כמו חד  קרן , למרות שנתקלתי ב 2 עילויים .

מסכים שזו עבודה אפורה בטירוף אבל - 

אולי מחר תהפוך למנהל קו הלחמות? אולי בעוד עשור תפתח מפעל הרכבה למעגלים בארץ או בסין? (וחסר כאלו!!) 

מה תפקידך בצבא ?

נותן לך עוד כיוון לעבודה זעירה ועדינה - ליטוש יהלומים, צורפות אם היצירה זורמת לך בדם.

ובשורה התחתונה - אם אתה יכול ללכת ללמוד, לך ללמוד. זה הזמן !

ועל אותו המשקל של המשפט שפתחתי, לא תנסה ללמוד לא תדע. קח את זה כשלב גישוש.

מרבית התכנות היום לא מתמטי בטירוף , אלא אם אתה הולך ללמוד מדמח או משהו דומה 

ולחברי הפורום -

איך אתם שולחים מישהו לפקאינג תואר של 4 שנים "על עיוור" שיקבע מה הוא יעשה בשארית חייו ?

נסו מעט לזרום עם הבקשה של האדם כאן, לא לכולם בא לטחון 4 שנים של נוסחאות ולא בהכרח שכל אחד רוצה\בנוי\תבחרו_אתם לזה.

גילוי נאות - למדתי הנדסת חשמל (וידעתי שזה מה שאלמד מהחטיבה בערך ולכן זה לא כוחות) , עוסק בחומרה , מלחים עצמאית מכיתה ב' ;)

עריכה אחרונה על ידי amisha

על החוק להיות אדפטיבי בהתאם לרוח הזמנים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציעים לבנאדם מסלול חיים. כאדם בוגר, אני מצפה ממנו לבדוק ולעשות את שיעורי הבית סביב זה.

לשאול אנשים שלומדים את זה, לקרוא באינטרנט, ללכת לימים פתוחים.אני מצפה שאם מתישהו הוא יחליט ללמוד הנדסת חשמל זה לא יהיה בגלל שמישהו אמר לו ככה בפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, amisha כתב:

אם לא תלך לנסות לא תדע . 

מלנסות חודש חודשיים לא יקרה כלום בטווח הרחוק אבל כן תבין על מה מדברים .

כן צריך הכשרה, צריך להכיר איך הדברים עובדים לקרוא שרטוטים מכאניים וחשמליים בקיצור להבין קצת חשמל אבל בלי נוסחאות.

מלחימה מקצוענית בצוות חומרה (או RF רמנא ליצלן) זה פשוט מכפיל כוח היסטרי, קשה למצוא כמעט כמו חד  קרן , למרות שנתקלתי ב 2 עילויים .

מסכים שזו עבודה אפורה בטירוף אבל - 

אולי מחר תהפוך למנהל קו הלחמות? אולי בעוד עשור תפתח מפעל הרכבה למעגלים בארץ או בסין? (וחסר כאלו!!) 

מה תפקידך בצבא ?

נותן לך עוד כיוון לעבודה זעירה ועדינה - ליטוש יהלומים, צורפות אם היצירה זורמת לך בדם.

ובשורה התחתונה - אם אתה יכול ללכת ללמוד, לך ללמוד. זה הזמן !

ועל אותו המשקל של המשפט שפתחתי, לא תנסה ללמוד לא תדע. קח את זה כשלב גישוש.

מרבית התכנות היום לא מתמטי בטירוף , אלא אם אתה הולך ללמוד מדמח או משהו דומה 

ולחברי הפורום -

איך אתם שולחים מישהו לפקאינג תואר של 4 שנים "על עיוור" שיקבע מה הוא יעשה בשארית חייו ?

נסו מעט לזרום עם הבקשה של האדם כאן, לא לכולם בא לטחון 4 שנים של נוסחאות ולא בהכרח שכל אחד רוצה\בנוי\תבחרו_אתם לזה.

גילוי נאות - למדתי הנדסת חשמל (וידעתי שזה מה שאלמד מהחטיבה בערך ולכן זה לא כוחות) , עוסק בחומרה , מלחים עצמאית מכיתה ב' ;)

תודה רבה על התשובה שלך, אני חושב שמה שהאנשים פה בפורום בגדול ניסו להסביר לו שזאת עבודה לא כל כך מומלצת היא מאוד חוזרת על עצמה. תודה על העזרה אבל 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שנאמר זו כנראה לא עבודת החלומות של אף מלחימה, ולפחות כל אלו שאני מכיר הגיעו לזה מחוסר ברירה.

כל היום לפרק ולהרכיב את אותו הרכיב מאותו מקום, עם צאוור כפוף, במקרה הטוב מדי פעם מקבלים הלחמה "מאתגרת",

ולא נשכח לרגע את הסיכון הבריאותי שבשאיפת אדי בדיל\ לכה וכו יום יום בחייך

HU:PIONEER 5850MP,COMP:RAINBOW DREAM LINE SLX265,AMP1:JBL 75.4,AMP2:BAZOOKA ELA60.2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום ללמוד תכנות ובקרה עם התמחות הרובוטיקה. הדרישה בשוק מטורפת. השכר גבוה. לדוגמא היום קיימתי שיחה עם בעלים של חברת בניית מערכים רובוטיים שסיפר לי שעקב המחסור בכוח אדם הוא גייס עובד חדש עם ידע בתכנות ובקרה,אך ללא ידע ברובוטיקה, בשכר שעתי של 65 !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...