Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוליווד מאוהבת בסאאב

Asaf-R
שימו לב! השרשור הזה בן 1449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראיתי אתמול את love actually - קומדיה רומנטית דלוחה, העניין הוא שגם שם לאחד הגיבורים היה סאאב:

spacer.png

מה שמוביל אותי לשאלה - למה הוליווד כל הזמן נותנת לגיבורים שלה סאאב? 

הבולט ביותר הוא ג׳רי סיינפלד, אבל היו רבים אחרים (ג׳ים מ-the office עם 2008 Saab 9-3, 2006 Saab 9-2X) 

השאלה היא מה במותג הזה שמדליק כל כך הרבה את האנשים בהוליווד?

דרך העניין הזה הגעתי לאתר https://www.imcdb.org/vehicles_make-SAAB.html שבו אנשים (עם המון זמן פנוי) ישבו ותיעדו את כל הרכבים שמופיעים בסרטים ותוכניות טלוויזיה.

.We apologise for the inconvenience

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנות ה- 70, 80, 90 סאאב נהנתה מתדמית מיוחדת בחוגים רבים בארה"ב - סוגים של נונ-קונפורמיסטים, חלקית מה שמכונה היום "יאפים". 

התדמית נוצרה מערכים אובייקטיבים שאפיינו את המותג בשנות העצמאות שלו לפני שנקנה ע"י GM הגדולה. 

סאאב הייתה אנטי תזה למכוניות אמריקאיות רגילות. היא התאפיינה בחדשנות טכנולוגית (סאאב 99 הייתה הראשונה בעולם כרכב סידרתי עם מנוע טורבו כבר ב- 1977) , רמת בטיחות גבוהה במיוחד, יעילות וקומפקטיות עם אמינות גבוהה ושרידות, עיצוב ייחודי אך מאופק. 

התימחור היה לא זול אך סביר מאוד. 

תכונות אלו, יחד עם שיווק ופרסום חכמים, שהדגישו שמדובר ברכב ייחודי שונה מהעדר, הביאו לקהל מעריצים נאמן בקרב חוגים מסומים - אינטלקטואלים, אמנים, רופאים וכו'. 

אנשי הוליווד בהחלט היו באותה משבצת פוטנציאלית. 

להבדיל, בארץ רוב הלקוחות המעטים של דגם העל בסדרת ה 9-5 ה- AERO שיובאה ע"י UMI היו קברניטים וותיקים  באל על. (לא הזיקה ההיכרות האישית עם אביהו בן נון - מח"א לשעבר - שהיה דאז מנכ"ל UMI.)

גם בארץ ניתן לראות בפרסומות עבר שאני מצרף שניסו להדגיש את אלמנט הייחודיות. 

IMG_20200412_152653.jpg

12744494_1044800155579470_5954385879135792691_n.jpg

עריכה אחרונה על ידי orankohn
  • אהבתי 2
  • מעניין 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, orankohn כתב:

סאאב הייתה אנטי תזה למכוניות אמריקאיות רגילות. היא התאפיינה בחדשנות טכנולוגית (סאאב 99 הייתה הראשונה בעולם כרכב סידרתי עם מנוע טורבו כבר ב- 1977) , רמת בטיחות גבוהה במיוחד, יעילות וקומפקטיות עם אמינות גבוהה

לא הייתה ראשונה, GM מוטורס הקדימה אותה עם השברולט קורבייר והאולדסמוביל ג'טפייר ב1962, וגם במוו, פורשה ואינטרנשיונל שיווקו מכוניות טורבו לפניה.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Asaf-R כתב:

הבולט ביותר הוא ג׳רי סיינפלד

ציטוט

"Even Seinfeld used the Saab in this way. He is a Porsche man (has 40 of them, in his own garage, with mechanics), but in his television series he wanted to use a Saab, since he found they better defined his character, and took him in the right direction, where a Porsche would have alienated audiences and said the wrong things about him."

אגב כול הסדרה מלאה בפוסטרים של פורשה.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק פוסטרים.

ברקען של מס' סצנות הופיעו גם 911 בבעלות ג'רי האמיתי - 964 טארגה, RS 2.7 כתומה מ-73' (שעדיין נמצאת בבעלות חבר קרוב שלו).

31916.jpg

i404676.jpg

סיינפלד נהג בסאאב בסדרה כי הוא בעצם משחק את עצמו.

לפני שהוא רכש את הפורשה הראשונה שלו (944 טורבו, בהמלצתו של דייוויד לטרמן) הייתה לו סאאב גם במציאות והוא די אוהב את המותג.

את ה-944 הוא אגב החליף אחרי חודשיים ל-911 הראשונה שלו - קאררה 3.2 מ-88', אותה הוא מחזיק עד היום.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר מדברים על סאאב, הנה אייטם ששודר ב"כאן", לפני כשבוע-

והנה כתבה (וסרטון) נוסף עליו, שפורסם לפני שנה-

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3757240,00.html

• אהבתי 1

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סאאב רק בסוף החיים שלה הייתה מקושרת ל GM.

הם שנים היו מותג של רופאים ופלצנים בארה"ב.

וולוו לדוגמא בארה"ב מותג עם שם רע מאוד של אמינות והיו מוכרים בעיקר רכבי סטיישן.

אבל אנחנו מדברים על שנות ה 90, מה קרה כבר לא נשאר מה לראות בנטפליקס שהגענו לשנות ה 90?

מזכיר לי בדיחה שראיתי שמישהו אמר שהוא סיים את כל גוגל, מה נשאר לעשות עכשיו בבידוד?

אייל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, LotusElise כתב:

סאאב רק בסוף החיים שלה הייתה מקושרת ל GM.

אם לדייק :

סאאב החלה לייצר מכוניות ב- 1949. 

ב- 1989 GM קנו 50% מהמניות והפכו לשותף. כמובן השפעתם הייתה מרכזית. 

ב- 2000 GM רכשה את שאר המניות והפכו לבעלים מלאים עד 2010 שאז מכרו את סאאב. 

כך ש- GM הייתה מקושרת לסאאב מעל 20 שנה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכרת לי שבסרט as good as it gets  לג'ק ניקולסון יש סאאב (9000 כמדומני. אבל אולי אני טועה).
אבל אני יכול לחשוב על הרבה יותר סרטים וסדרות נטולי סאאב... 

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לג'רי סיינפלד יש אוסף מכוניות פורשה 911, ולאורך הסדרה היו "בבעלותו" של ג'רי 2 או 3 סאאבים.

בשנים האחרונות הוליווד מאוהבת בטויוטה פריוס. בכל הקומדיות הטפשיות שהגיבורים חיים בניו יורק, יש לאחד מהם פריוס.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז על סמך קומדיה אחת דלוחה וסיינפלד החלטת שהוליווד מאוהבת והפצצת בכזו כותרת ? אתה יכול לזרוק כל מותג ותמצא ש"הוליווד" מאוהבת, ומספר מצומצם של מותגים בהם תמצא שהוליווד באמת מאוהבת. 

ואם כבר סיינפלד, נושא מרכזי בטיעון המפוצץ ולא הזכרת פרק שלם המתרחש כולו בסוכנות SAAB  (מי שמכיר את הסדרה ואת חשיבות הפרקים המתרחשים במלואם במקום סגור (למשל, המסעדה הסינית) מבין את גודל העניין).

מה מדליק בSaab? רכב שוודי מרובע (עד 1998) ש"מדגיש את עברה של החברה בייצור מטוסים", נתפס כunderdog של אינטיליגנטיים והignition ליד בלם היד בקונסולה המרכזית. צריך יותר?

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, david brown כתב:

ולא הזכרת פרק שלם המתרחש כולו בסוכנות SAAB  (מי שמכיר את הסדרה ואת חשיבות הפרקים המתרחשים במלואם במקום סגור (למשל, המסעדה הסינית) מבין את גודל העניין).

כן אבל אם בפרק של המסעדה הסינית ברור שהמסעדה סינית. בפרק עם הסוכנות הדיבור הוא על הסוכנויות והאנשים שבהן, אין כמעט איזכור לסאאב אם אני זוכר נכון.

Hold it! One more step and we're walking!

אגב הסוכנות מכרה גם וולוו

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 12.4.2020 בשעה 14:41, Asaf-R כתב:

ראיתי אתמול את love actually - קומדיה רומנטית דלוחה, העניין הוא שגם שם לאחד הגיבורים היה סאאב:

spacer.png

מה שמוביל אותי לשאלה - למה הוליווד כל הזמן נותנת לגיבורים שלה סאאב? 

הבולט ביותר הוא ג׳רי סיינפלד, אבל היו רבים אחרים (ג׳ים מ-the office עם 2008 Saab 9-3, 2006 Saab 9-2X) 

השאלה היא מה במותג הזה שמדליק כל כך הרבה את האנשים בהוליווד?

דרך העניין הזה הגעתי לאתר https://www.imcdb.org/vehicles_make-SAAB.html שבו אנשים (עם המון זמן פנוי) ישבו ותיעדו את כל הרכבים שמופיעים בסרטים ותוכניות טלוויזיה.

הסרט מתרחש באנגליה, אם שמת לב, והוא מ2003, כך שזה פתאום נשמע יותר הגיוני.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'רי סיינפלד הוא אספן רכב ענק - אחרי סיינפלד הוא הפיק תוכנית שאפשר לראות אותה בנטפליקס שנקראת קומיקאים נוסעים במכוניות ושותים קפה. 

ותכלס על זה באמת התוכנית - מומלץ בחום גם לאוהבי דיאלוגים טובים וגם לאוהבי מכוניות. 

אפרופו יש לו פרק עם ג'יי לנו - ערוץ היוטיוב הגאראג' של לנו - גם אחד הטובים! 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באלמנטרי, לשחקנית הראשית ג'ון ווטסון יש 900.

במפץ הגדול לשחקן הראשי לנארד יש סאאב 9-5

בשרלוק של BBC, הופיע סאאב מספר פעמים, באחת של מישהו שנתקע עם 900 ישנה.

כמובן שיש עוד הרבה כמו בספר 50 גוונים של אפור, הוא קונה לה סאאב וכו

download (1).jpeg

MV5BYWU1ZmIwOTItNTgyMC00ZDRlLTgxMTctYWVlMGZlOWI2MGFlXkEyXkFqcGdeQXVyNjUxMjc1OTM@._V1_.jpg

45b0db78a3882576c606d6ba1758722f--sherlock-saab.jpg

• מעניין 1

כל כך קר היום שראיתי פוליטיקאי מכניס את היידים רק לכיס הפרטי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1449 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...