Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טורבו לד?

שימו לב! השרשור הזה בן 1596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ב-2019 מעל 50% מהרכבים מגיעים עם נורות הלוגן (וגם אלו שמגיעים עם לד, מגיעים עם הלוגן במאחורה וגם בפנים).

אם זה כל כך אטרקטיבי, מאיר יותר, בטיחותי, פחות מתחמם, פחות צורך חשמל, למה מעל 50% עדיין שמים הלוגן?

*שיקולי עלות.

כי כנראה שההחלפה דורשת יותר מהחלפה של נורה פשוטה. יש דברים כמו אנטי סינוור, מחשב תאורה, שאין ברוב הרכבים. זה ש*אתה* חושב שסידרת את זה שזה לא יסנוור זה יפה, אבל האם זה עומד הרגולציות של משרד התחבורה?

*כל עוד האור בצבע לבן או צהוב ובעל פיזור מתאים כמו זה שבודקים בטסט.

האם האור יודע לווסת את עצמו כאשר מתקרב רכב כדי לא לסנוור ולהסיט את אלומת האור? יש הרבה משתנים וגורמים מאחורי זה.

*למה שיעשה את זה אם פיזור האלומה נכון אלא אם כן ,יש מנגנון אור גבוה אוטומטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האחריות לא תיפגע. עם זאת, ממליץ לך לא להתעסק בחרא הזה ולהשאיר את האור הצהוב. ברכב הבא, אם זה כל כך חשוב לך, אל תתקמצן ותוסיף פנסי לד/קסנון (מה שמגיע כתוספת). כל "טורבו לד" שתשים רק יסנוור את הנהגים מולך ויפגע בנראות שלך.

ישראלים זה עם חכם. הם יודעים יותר טוב מכוווווולם! יותר טוב מכל יצרני הרכב, והידיים שלהם בהרכבה? ידי זהב. למבורגיני קטנים לידם.

לכן, במדינתנו הקדושה, זה מאוד נפוץ להסתנוור מכל ערס שהחליט שבא לו תאורה לבנה.

ולכל החכמים שבטוחים שהם לא מסנוורים, רק כי הם התקינו מנורות איכותיות, אל תספרו לי סיפורים. הייתי במספיק פסי הרכבה כדי להבין כמה חשיבות יש להרכבה של המערכות השונות כשמרכיבים פנסי לד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לעשות הבדל בין כמה דברים שאתה מערבב.

הראשון הוא ישראלים מול כולם: לא אני תכננתי וייצרתי את הנורות האלה, אלא חברות שכנראה יודעות מה הן עושות וסיכוי טוב שיש להם טכנולוגיה יותר טובה משהייתה ליצרנית הרכב לפני 5-10 שנים כשהיא התחילה לתכנן את הרכב. והידיים? זה נורות, בנאדם... לא השתלת V8 בסמארט.

לגבי המשפט השני, אתה צודק בהחלט. זה עדיין לא אומר שאי אפשר לעשות את זה כמו שצריך.

ולגבי השלישי, קצת לא לעניין שאתה שולל משהו שאין לך מושג ירוק לגביו. במיוחד לאור העובדה שאני יודע בוודאות, אחרי שביקשתי מחברים/מכרים לעמוד לפני/מולי במרחקים שונים ולהגיד לי אם אני מסנוור או לא. אז נכון, יש את אלה שמזמינים את הלד הראשון שקופץ להם בחיפוש בעלי אקספרס ויכולים להנחית מסוקים של 669 עם האורות הנמוכים שלהם, ויש את אלה שלא זורקים ז** על כל הסביבה ומצליחים גם לשפר לעצמם את התאורה ואת הבטיחות, וגם לא לפגוע בסובבים.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מאוד מקווה שלא שמת בפונטו שלך (או איך שלא קוראים למה שיש לך בתמונת פרופיל) את הדבר הזה. ואם כן, אני יכול לשים כסף שזה פחות מאיר מהנורות המקוריות ברכב שלך ו/או שזה מסנוור. אחד מהשניים.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה "הדבר הזה"?

וכן, זה מאיר יותר ולא מסנוור. מבדיקות. לא הייתי נוסע עם זה אם זה היה מאיר פחות טוב או מסנוור.

שוב, אני מבין את הספקות, הן במקום. אבל לא נכונות במאה אחוז מהמקרים כמו שאתה מנסה לצייר.

עריכה: עזוב דיבורים באוויר, הנה תמונה מעכשיו. תגיד לי אתה אם נראה לך שהנהג ברכב מסונוור.

*למען הסר ספק, אם אני מתרחק מהרכב, קו החיתוך של האלומה יורד עוד יותר למטה ביחס לרכב.

20191110_191213.jpg

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב, אני לא בא להתווכח איתך, ואני גם לא אצליח לגרום לך לשנות את דעתך. אני פשוט אומר לך, בצורה ישירה, כאחד שראה מעל 10K מכוניות בשלבי ייצור שונים החל מהתכנון הראשוני ועד אספקה ללקוחות באירופה, שהלד שאתה רואה זה הדבר האחרון במערכת התאורה. מאחורי הנורה הזו יש המון מערכות שהמטרה שלהן היא לדאוג לאיכות ויעילות ואמינות מקסימלית גם למערכות הרכב, גם לנראות שלך, וגם לנוחות הנסיעה של מי שנוסע לצידך/מאחוריך/מלפניך בכביש.

אם אני הייתי המדינה, כל אחד שמתחכם ומחליף נורות היה פוגש את הורדת הרכב מהכביש במקום. דרך אגב, במדינות רבות באירופה, ספציפית בבוואריה, זה מה שמקבל מי שמתחכם ומחליף רק את הנורה עצמה ללד. מה שקורה בפועל שמחייבים אותו להתקין את כל המערכת תאורה, כולל הקידודים המתאימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יודע ואני מסכים איתך, ואפילו יותר מזה, הייתי מעדיף שהייתי יכול להחליף את כל מערכת התאורה למשהו טוב יותר. עם כיוון גובה אוטומטי והכל. והייתי שמח להיות מסוגל לעשות את זה ולגשת לטסט, ושיבדקו בו את עצמת התאורה ופיזור האלומה ואם היא עומדת בתנאים הכל יהיה אחלה.

אבל במדינה שלנו אתה לא יכול לעשות את זה כי אי אפשר להחליף פנסים לכאלה שלא הגיעו במקור עם הדגם. אז הדרך היחידה שלך לשפר את התאורה היא ע"י התקנה של הנורות בלבד וגם אז זה אפור מאוד כי אפשר לקבל על זה הורדה בלי שום קשר לפיזור, סינוור או כל דבר אחר. וברור שאין מה לדבר בכלל על לעבור טסט, אתה יודע למה? כי שאלתי טסטר פעם לגבי הנושא הזה והוא אמר לי בגילוי לב ש"אנחנו בכלל לא בודקים נורות לד וקסנון כי אין לנו את המכשור. אז אם זה נראה מקורי אנחנו מעבירים ואם לא, מכשילים". אז מה אמור לעשות בנאדם שרוצה לשפר את מערכת התאורה ברכב שלו כדי לשפר את הבטיחות שלו ושל הסובבים? איזו עוד אופציה יש לו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש לא נכון. אתה יכול להתקין פנסים מקוריים ואף אחד לא גידי לך על זה כלום. אני התקנתי לרכב שלי פנסי לד מקוריים (ראה תמונת פרופיל) ולעוד לקוח שלי פנס קסנון מקורי.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ממש לא נכון. אתה יכול להתקין פנסים מקוריים ואף אחד לא גידי לך על זה כלום. אני התקנתי לרכב שלי פנסי לד מקוריים (ראה תמונת פרופיל) ולעוד לקוח שלי פנס קסנון מקורי.

אתה קורא את מה שאני כותב? כי יש לי תחושה חזקה שלא... אחרת היית רואה שכתבתי:

כי אי אפשר להחליף פנסים לכאלה שלא הגיעו במקור עם הדגם

מקוריים, כמו ב"פנסים מקוריים", זה "פנסים שהגיעו במקור (לכן מקוריים) עם הדגם".

ואם הרכב שלך לא הגיע בשום ואריאציה שלו עם פנסי לד או קסנון, אתה לא יכול להתקין, כי אין מה להתקין, כי אסור להתקין פנסים שלא הגיעו עם הדגם במקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קורא את מה שאני כותב? כי יש לי תחושה חזקה שלא... אחרת היית רואה שכתבתי:

מקוריים, כמו ב"פנסים מקוריים", זה "פנסים שהגיעו במקור (לכן מקוריים) עם הדגם".

ואם הרכב שלך לא הגיע בשום ואריאציה שלו עם פנסי לד או קסנון, אתה לא יכול להתקין, כי אין מה להתקין, כי אסור להתקין פנסים שלא הגיעו עם הדגם במקור.

ומה שמביא אותי לדברים הבאים: אם היצרן לא תכנן את הרכב ללד/קסנון, חסרות בו מערכות שחשובות לפעולה התקינה של לד/קסנון. הרכב "לא יודע" להתמודד עם זה.

בהמשך למה שרשמתי למעלה, תמיד יש את היוצא מהכלל שמתקין את הלד (אפטרמרקט) בצורה שלא תסנוור אחרים, אך כיוון שאני יודע איפה אני חי, ושרוב מי שמתקין לד עושה זאת בצורה מסנוורת, לטעמי חובה לאכוף בצורה קשה את הנושא, כדי למנוע התקנות חאפריות. מספיק שיצילו נפש אחת (בת זוגתי, שתחיה, נכנסה לפני 4 שנים במעקה בטיחות כי הגיע מולה מישהו בסיבוב שסינוור אותה עם לד לא חוקי) כדי שהאכיפה תהיה שווה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יש את היוצא מהכלל שמתקין את הלד (אפטרמרקט) בצורה שלא תסנוור אחרים, אך כיוון שאני יודע איפה אני חי, ושרוב מי שמתקין לד עושה זאת בצורה מסנוורת, לטעמי חובה לאכוף בצורה קשה את הנושא, כדי למנוע התקנות חאפריות. מספיק שיצילו נפש אחת (בת זוגתי, שתחיה, נכנסה לפני 4 שנים במעקה בטיחות כי הגיע מולה מישהו בסיבוב שסינוור אותה עם לד לא חוקי) כדי שהאכיפה תהיה שווה.

לכן אני טוען שצריך לאכוף את איכות הביצוע, לא את עצם הפעולה. אבל אצלנו זה לא קורה, כי יותר קל פשוט לאסור על כולם את הכל ושיזד***. ואם לא אוכפים לא את זה ולא את זה, אני לוקח על עצמי את האחריות לעשות את זה הכי טוב שאני יכול במסגרת הסביר (כי הייתי יכול כמובן להתקין פנסים אחרים ולפרק אותם לפני הטסט, אבל זה לא סביר), אבל אני לא מוכן לקבל אמירות של "אל תספר לי סיפורים" או "כולם מסנוורים" פשוט כי זה לא נכון.

ואני יודע שה לעולם לא יקרה, אבל אני מאוד מקווה לחיות במדינה (כאילו, שזה מה שיהיה בישראל) שבה אנשים כמו זה שהכניס את זוגתך במעקה ישבו בכלא כמה חודשים טובים וישללו להם את הרישיון לכל החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לעשות הבדל בין כמה דברים שאתה מערבב.

הראשון הוא ישראלים מול כולם: לא אני תכננתי וייצרתי את הנורות האלה, אלא חברות שכנראה יודעות מה הן עושות וסיכוי טוב שיש להם טכנולוגיה יותר טובה משהייתה ליצרנית הרכב לפני 5-10 שנים כשהיא התחילה לתכנן את הרכב. והידיים? זה נורות, בנאדם... לא השתלת V8 בסמארט.

לגבי המשפט השני, אתה צודק בהחלט. זה עדיין לא אומר שאי אפשר לעשות את זה כמו שצריך.

ולגבי השלישי, קצת לא לעניין שאתה שולל משהו שאין לך מושג ירוק לגביו. במיוחד לאור העובדה שאני יודע בוודאות, אחרי שביקשתי מחברים/מכרים לעמוד לפני/מולי במרחקים שונים ולהגיד לי אם אני מסנוור או לא. אז נכון, יש את אלה שמזמינים את הלד הראשון שקופץ להם בחיפוש בעלי אקספרס ויכולים להנחית מסוקים של 669 עם האורות הנמוכים שלהם, ויש את אלה שלא זורקים ז** על כל הסביבה ומצליחים גם לשפר לעצמם את התאורה ואת הבטיחות, וגם לא לפגוע בסובבים.

אתה צודק בהרבה

אכן ההתקנה היא הגורם הראשון לסינוור וכמובן איכות הלד.

רוב הזולות הסיניות יסנוורו במיוחד אם לא מותקנות נכון.

גם פיליפס הגדולה מייצרת טורבו לד איכותי וכמובן התקנה ראויה חובה ואז לא יהיה סינוור

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"זה ממש לא נכון. אתה יכול להתקין פנסים מקוריים ואף אחד לא גידי לך על זה כלום. אני התקנתי לרכב שלי פנסי לד מקוריים (ראה תמונת פרופיל) ולעוד לקוח שלי פנס קסנון מקורי."

יש לך בעיה עם שוק אפטר-מרקט ולכן הבאתי את נושא המובילאי. שלא תבין אותי לא נכון, חייבת להיות תקינה ועמידה בתקנים וכמובן עכיפה וענישה אבל לשלול לגמרי את הנושא של אפטר-מארקט זה כבר עצימת עיניים למה שקורה בעולם לגבי האפשרויות שיש לשיפורי אוטו ולתעשייה שיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...