Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סובארו BRZ [שנרכשה אחרי שתוקנה ממצב של 'אובדן להלכה']

jacobj
שימו לב! השרשור הזה בן 1828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקי, תודה לכולם. עדכונים:

לקחתי את הרכב לבדיקה שלישית בדגש על בטיחות (שלדה, הגה בלמים וכו') ב מ.מ.מ בבני ברק. הם עושים בדיקת רכבים אחרי תאונה,

עשיתי שם בדיקה לאחר תאונה וגם בדיקת קניה נוספת. הרכב נמצא תקין לחלוטין מבחינת גיר שלדה מנוע וכל הדברים המהותיים (בדקו את הרכב קרוב ל3 שעות מכל כיוון, הראו לי תרשימים של השלדה וכו'), כיוונו לי פרונט, אמרו לי להחליף צמיגים, עשו נסיעה ברכב לראות איך הוא מתנהג ואמרו שאהיה רגוע, הרכב בסדר. לא הצלחתי להשיג מהראל את דו"ח השמאי עדיין, אבל במ.מ.מ ניחשו שמה שקרה זה שמערכות חשמליות נפגעו ולכן עלות הנזק הגבוהה ומכאן אובדן להלכה.

עשיתי בדיקה במכון מ.מ.מ בבני ברק לפני תקופה והם לא זיהו שיש לאוטו קצה שלדה עקומה והאוטו עבר 2 תאונות (מקדימה ומאוחרה).

רק אומר שהם לא באמת בודקים את הרכב או יודעים מה קרה לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 92
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שמע אם שלושה מכונים לא זיהו או שמי שתיקן עשה עבודה מדהימה או שבאמת הנזק היה שונה. קצת קשה לי לתאר ששלושה מכונים לא ראו שפתחו ברגים של חלקי מרכב. לא סביר ששלושתם לא עלו על שכבות של חומר פחחים וצבע לא אחיד, לא ממש הגיוני שהחאפר הישראלי יהיה ברמה כזאת.

שוב, מסקרן אך כנראה לעולם לא נדע. בתור בעל הרכב רק אם המידע איכשהו לטובתי אחרי מה שנכתב כאן עד כה אז הייתי מפרסם את הממצא.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד כה אני רק משער שהושקעו כ 1500+ ש''ח רק על מכוני בדיקה. האמת חבל כי יש דרכים קלות יותר לדעת מה הרכב עבר.

מאמין שאם זה היה הרכב שלי כבר הייתי יודע מה היה.

ואיך זה עוזר לפותח השירשור אם לא לא משתף אותו בדרכים הללו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום דרך לדעת ירידת ערך,כי במקרים של אובדן להלכה נותנים צ'ק ללקוח וזהו,אין דוח שמאי מלא.

ראיתי כמה וכמה דוחות סליקה של רכבים מביטוח אף פעם אין ירידת ערך.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואיך זה עוזר לפותח השירשור אם לא לא משתף אותו בדרכים הללו?
שיתפתי, הוא מתעקש ללכת למכונים ולשלם כסף, שיתפו פה מגוון דרכים.

יותר מפעם אחת הגעתי לבעלים קודמים כדי לבדוק היסטוריה של רכב, תמיד בדרך הכי חוקית שאפשר, מס' פעמים אף קיבלתי תמונות של התאונות למרות שגם פעם אחת סרבו לתת לי.

יש גם לוח שהוא אגרן מודעות של יד 2 ומציג מודעות גם מלפני שנה שכבר ירדו, נקרא לוח ad וניתן לראות שם אם הרכב פורסם. יש מועדון סביב הרכב, יש משרד רישוי, יש פייסבוק וגוגל, רק פה מישהו אמר שראה 2 כאלה אחרי תאונה ועוד מישהו אחת, אולי בדק אתם בפרטי ואולי כלל לא.

לא זוכר אם במוסך מורשה הוא בכלל היה, לעיתים אחרי תאונה או נזק הרכב נגרר למורשה.

יכול להיות שהוא כבר עלה על מה קרה לרכב ומעדיף לשמור זאת לעצמו כי מתישהו יצטרך למכור אותו.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל מה קנית את הרכב? בשביל להוריד את עצמך מהפסים?

תפתח כבר שרשור "רשמים מאחזקת ברז משוקם" - בחייאת. ותעלה תמונות של היפיופה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתפתי, הוא מתעקש ללכת למכונים ולשלם כסף, שיתפו פה מגוון דרכים.

יותר מפעם אחת הגעתי לבעלים קודמים כדי לבדוק היסטוריה של רכב, תמיד בדרך הכי חוקית שאפשר, מס' פעמים אף קיבלתי תמונות של התאונות למרות שגם פעם אחת סרבו לתת לי.

יש גם לוח שהוא אגרן מודעות של יד 2 ומציג מודעות גם מלפני שנה שכבר ירדו, נקרא לוח ad וניתן לראות שם אם הרכב פורסם. יש מועדון סביב הרכב, יש משרד רישוי, יש פייסבוק וגוגל, רק פה מישהו אמר שראה 2 כאלה אחרי תאונה ועוד מישהו אחת, אולי בדק אתם בפרטי ואולי כלל לא.

לא זוכר אם במוסך מורשה הוא בכלל היה, לעיתים אחרי תאונה או נזק הרכב נגרר למורשה.

יכול להיות שהוא כבר עלה על מה קרה לרכב ומעדיף לשמור זאת לעצמו כי מתישהו יצטרך למכור אותו.

אז ככה או שזה לא חשוב לו כ''כ או שהוא מפחד מהתוצאות שהוא עלול לגלות.

מה גם שהרכב נבדק ונמצא תקין והוא לא ציין בשום שלב שיש בעייה כלשהי למעט המשהו שלא מסתדר על הניירת של הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי להשיג את דוח השמאות / חשבונית התיקון של המוסך ולפיה להבין בדיוק מה היה כל כך יקר שם. כך למשל מערכת כריות האוויר בתאונה מוחלפת כולה [אמור להעשות כך לכל הפחות] וזה אומר חיישנים, כריות עצמן, חגורות בטיחות ומותחנים, מחשב- יחידת הפיקוד, וכבר זה מאוד יקר, אבל ברור שהיו עלויות אחרות מאוד יקרות וצריך להיות מה מדובר.

לך תדע אם לא מרכיבים כריות אויר מזויפות ברכבים הללו שעוברים תאונה, כריות אויר נפתחות והוגדרו כאובדן להלכה, מה שעלול לסכן עוד יותר את מי שנוהג ברכב (כתבה שכל החכמולוגים שחושבים שהם הזמינו כריות אויר מעלי אקספרס ברבע מחיר ודפקו את המערכת, צריכים לראות):

[video=youtube;s-FXxuYbX_Y]

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תדע אם לא מרכיבים כריות אויר מזויפות ברכבים הללו שעוברים תאונה, כריות אויר נפתחות והוגדרו כאובדן להלכה, מה שעלול לסכן עוד יותר את מי שנוהג ברכב (כתבה שכל החכמולוגים שחושבים שהם הזמינו כריות אויר מעלי אקספרס ברבע מחיר ודפקו את המערכת, צריכים לראות):

[video=youtube;s-FXxuYbX_Y]

ואו! (5 תוים)

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה גם כתבה על בחורה מסכנה שרכשה מאזדה 3 שהייתה בעבר אבדן להלכה. אני בטוח שמרכיבים שם כריות אויר סוג הכי זבל שיש:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

יש לי שאלה היפותטית : רכב כזה כמו של פות"ש , אם תקרה לו ח"ח עוד תאונה טוטלוס , איזה אחוז הביטוח ישלם למבוטח ? איך יחושב הפיצוי ?

כי פה לדוגמא הפחיתו 15٪ על אבדן קודם:

https://www.psakdin.co.il/Court/חב'-ביטוח-לא-תמיד-רשאית-לבצע-הפחתות-משווי-הרכב-במקרה-של-תאונה#.XL6-JuCEbqA

ואם זה רק 15٪ אז יש פה תמריץ לא רע לשקם רכבים שעברו אבדן להלכה.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו משחקי ניחושים. רכב יכול להיות מוכרז כאובדן להלכה משלל סיבות, לפעמים הזויות.

שמעתי סיפור על "מגרש" מסויים (בטח איזה שטח חקלאי שכוח אל) שמקבל רכבים שמוגדרים אובדן להלכה ומוכר אותם הלאה לסוחר המרבה במחיר.

הגיע אליו לנדקרוזר חדש יחסית 2016+-, שהיה בבעלות מישהו שניסו לחסל. החיסול נכשל, והרכב נשאר מנוקב עם כמה קליעים.

הוא הוכרז מייד כאובדן להלכה, כנראה שאף חברת ביטוח לא מוכנה להסתכן שאיזה קליע פילח איזה רכיב קריטי. בפועל לרכב היה רק נזק קוסמטי והוא חזר לכביש (ננהג ע"י הבן של בעל ה"מגרש").

*לא הייתי קונה רכב שמוכר כאובדן להלכה מסוחר רכב בשום אופן.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו משחקי ניחושים. רכב יכול להיות מוכרז כאובדן להלכה משלל סיבות, לפעמים הזויות.

שמעתי סיפור על "מגרש" מסויים (בטח איזה שטח חקלאי שכוח אל) שמקבל רכבים שמוגדרים אובדן להלכה ומוכר אותם הלאה לסוחר המרבה במחיר.

הגיע אליו לנדקרוזר חדש יחסית 2016+-, שהיה בבעלות מישהו שניסו לחסל. החיסול נכשל, והרכב נשאר מנוקב עם כמה קליעים.

הוא הוכרז מייד כאובדן להלכה, כנראה שאף חברת ביטוח לא מוכנה להסתכן שאיזה קליע פילח איזה רכיב קריטי. בפועל לרכב היה רק נזק קוסמטי והוא חזר לכביש (ננהג ע"י הבן של בעל ה"מגרש").

*לא הייתי קונה רכב שמוכר כאובדן להלכה מסוחר רכב בשום אופן.

לא הייתי קונה רכב שעבר נסיון חיסול, מגדיל את האפשרות לטעות בזיהוי.

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1828 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...