Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסדר תנועה מסוכן ולא הגיוני בחיפה, מי תכנן את זה?!

leasing driver
שימו לב! השרשור הזה בן 1924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נתקלתי בהסדר תנועה הכי הזוי ומסוכן שיכול להיות. אני אנסה להסביר - אם נוסעים בשד' מוריה בחיפה מכיוון מרכז הכרמל למרכז אחוזה, מגיעים לכיכר ספר ושם לפני הכיכר יש רמזור. הבעיה היא שכאשר הרמזור ירוק, משתלבת משמאל התנועה של הכיכר. אני מניח שהתושבים המקומיים מודעים ומכירים אבל לזר שמגיע למקום, רואה ירוק ברמזור ונוסע ופתאום מגלה שמכוניות נכנסות לו לנתיב משמאל. משהו הזוי ומסוכן. למישהו יש הסבר?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני זוכר נכון:

הרמזור שם אין מטרתו להסדיר תנועת כלי רכב בכיכר (כלומר יש להתנהג בהתאם לכללים בכיכר).

הרמזור נועד לאפשר להולכי רגל לעבור.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שפות"ש צודק, אכן מטעה.

גם אם הרמזור מיועד עבור הולכי רגל, אין הנהג אמור לדעת זאת, מה עוד שלא מוצב תמרור של מעגל תנועה, מבחינת הנהג הוא מגיע לצומת מרומזרת.

להלן קישור למקום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את המקום וזכות הקדימה שם היא לתנועה בנתיב הראשי, כלומר לאלו עם האור הירוק. התנועה שבכיכר עוצרת עבורם.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עברתי שם כמה פעמים, בפועל אלו שבכיכר לא ממש מסתכלים על תמרור התן זכות קדימה ופשוט נוסעים ככיכר רגילה. לדעתי תכנון מטומטם מאוד.

Chevrolet Cavalier 1999 - 2012-2015 | Citroen C5 2003 - 2015-2017 | Oldsmobile Alero 2002 - 2017-2017

Chevrolet Sonic RS 2015 1.4T 2017-Unknown

BYD Atto 3 2024 Design 2024-Unknown

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון לבעיה ובמיוחד לטובת אלה שאינם מקומיים, הוא שפת"ש יפנה למוקד העירייה ידווח ויסכם בדרישה להציב את התמרור "תן זכות קדימה " במיקום בולט לבטחונם של הנוהגים שם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד.

בתרגום ל"ישראלית"- פנייה שכזו תיענה במשהו בקווים האלו:

-תוצב מצלמת מהירות ורמזור על הכביש. מדובר על (קטע) כביש די ישר, מתוחזק בצורה סבירה לגמרי, וניתן להגיע שם בקלות למהירות לא חוקית ובמיוחד בקטע של הירידה לכיוון הכיכר הזו (לינק להמחשה וויזואלית נתן ידידינו רון פו).

-אכיפה כנגד הרכבים שלא נותנים זכות קדימה לא תבוצע.

-צבע המדרכה ישונה לכחול לבן... ויינתנו דוחו"ת על חנייה בתוך צומת.

כחיפאי שעבר משם הרבה (אם כי לא בשעות העומס), הצומת הזו עובדת סביר פלוס- כל עוד הרכבים מצייתים לתמרור הזכות קדימה. כמובן ש"בעת עומס, התמרורים והרמזורים בארץ אינם תקפים" לפי הנחיית "כל דאלים" מיום "הקמת הכביש" (ולאו דווקא מיום "קבלת הרישיון" כי לא לכל הנהגים יש מסתבר).

במאמר מוסגר, יש כיכרות כאלו גם באיזור הקריות. שם ברור ומובן על מי לעצור ולתת זכות קדימה, בדיוק כמו בכיכר הזו עם קו העצירה הבולט והתמרור.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה - או שלא במקרה - אני עובר במקום הזה לעתים קרובות מזה 50 שנה ויותר. דווקא מהמקומות הפחות בעייתיים בחיפה. הסימון (על האספלט, על העמודים ועל הרמזורים) ברור מאד.

רוצה לראות מהם מצפרצים ומהם מעגלי תנועה בעייתיים? סע לנחל הגיבורים. החל בכניסה העליונה ליד מצה (רלי רכב המגיעים מכיוון חורב מתפרצים למרותתמרור "תן זכות קדימה", ועד מעגל התנועה שבין הגשרים, עם החיתוכים ביציאה מהנתיב הפנימי והמתפרצים שמגיעים מכיוון השוק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שע"ג הנתיבים למשתלבים משמאל סללו סימון של "Yield" בנוסף לתמרור ; כמה שמים לב לזה או בכלל סופרים את זה? כנראה שהרוב כי אם מבחינה סטטיסטית האיזור היה מייצר תאונות על בסיס יומי או שבועי, כנראה שהיו משנים את המתודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצומת העיר את תשומת ליבך.

לא רחוק משם יש מעגלצ'יק דומה - בצומת מאפו\תל מאנה\רנ"ק

דברים כאלה קיימים בלא מעט מקומות בעולם. לא כל סדרת צמתים סביב איזו רחבה מהווה מעגל תנועה, לעתים יש זכות קדימה לנכנסים למעגל (כמו כאן), לעתים רמזורים ביציאה (קיים גם ליד סניף בל"ל ביציאה מהצומת שבגללו נפתח השרשור), ולעתים קומבחנציות שונות ומשונות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דוד.

בתרגום ל"ישראלית"- פנייה שכזו תיענה במשהו בקווים האלו:

-תוצב מצלמת מהירות ורמזור על הכביש. מדובר על (קטע) כביש די ישר, מתוחזק בצורה סבירה לגמרי, וניתן להגיע שם בקלות למהירות לא חוקית ובמיוחד בקטע של הירידה לכיוון הכיכר הזו (לינק להמחשה וויזואלית נתן ידידינו רון פו).

-אכיפה כנגד הרכבים שלא נותנים זכות קדימה לא תבוצע.

-צבע המדרכה ישונה לכחול לבן... ויינתנו דוחו"ת על חנייה בתוך צומת.

כחיפאי שעבר משם הרבה (אם כי לא בשעות העומס), הצומת הזו עובדת סביר פלוס- כל עוד הרכבים מצייתים לתמרור הזכות קדימה. כמובן ש"בעת עומס, התמרורים והרמזורים בארץ אינם תקפים" לפי הנחיית "כל דאלים" מיום "הקמת הכביש" (ולאו דווקא מיום "קבלת הרישיון" כי לא לכל הנהגים יש מסתבר).

במאמר מוסגר, יש כיכרות כאלו גם באיזור הקריות. שם ברור ומובן על מי לעצור ולתת זכות קדימה, בדיוק כמו בכיכר הזו עם קו העצירה הבולט והתמרור.

ממש לא!

אני מדווח בקביעות למע"צ ו/או לעירייה שלי (אשקלון) - תתפלא - תמיד חוזרים אליי. לעתים אפילו מתקשרים אליי מהשטח כדי שאנחה אותו לגבי הבעייה. בחלק מהמקרים שינו תמרורים בעקבות הפניה שלי (לדוגמא, הוסיפו תמרור זכות קדימה, או הוסיפו הבהוב לרמזור ירוק בכביש ארבע-נתיבי שמותר בו חמישים וכולם נוסעים 80), בחלק מהמקרים נאמר לי שהדברים כבר נמצאים בתוכנית העבודה - וכן, היו גם מקרים שלא הסכימו איתי.

אני חושב שחובה על אלו שנתקלו במקרים בעייתיים לדווח - ולהציל חיים.

גע גע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד היום לא התלוננתי על הדרי תנועה, אבל פניתי ל-106 הרבה פעמים בגלל כל מיני עניינים שוטפים. תמיד היה מענה זריז בשטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1924 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...