Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוכרח להחליף 4 צמיגים 215/65R16 , קראתי בפורום, עדיין זקוק לעזרה בבקשה

moti_r
שימו לב! השרשור הזה בן 1971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

אני מעוניין להחליף 4 צמיגים לפולקסווגן טיגואן 2012.

הם עברו 7 שנים ו-100,000 ק"מ, עדיין הצמיגים המקוריים של הרכב.

מודע לכך שזה מסוכן לנהוג איתם ולכן מעוניין להחליף בהקדם.

כרגע יש לי את המקוריים שהגיעו עם הרכב:

Bridgestone 215/65 R16 98H

אני לא בטוח לגבי דגם ספציפי, מצאתי כיתוב E20 עם עיגול מסביב וראיתי שהיה פעם דגם כזה.

אני נוהג רגוע בד"כ, בטח שלא נהיגה ספורטיבית. למרות זאת, חשובה לי האחיזה בסיבובים.

אני לא מבין שום דבר בנושא. בגדול אין לי משהו רע לומר על הצמיגים שהגיעו עם הרכב, אולי שהם מעט קשים ואשמח לרכים יותר, אבל זה ממש לא עקרוני.

מחפש רק מותג ידוע וצמיג טוב. מעדיף לשלם מעט יותר אם יש יתרון לצמיג כלשהו, אבל לא רוצה סתם לרכוש צמיגים שאין לי בהם צורך, כמובן.

קראתי הרבה כאן ולא מצאתי תשובה חד משמעית עם המלצה לצמיגים שיתאימו.

אשמח להמלצה, על צמיגים מתאימים ועל חנות מומלצת לרכישה והתקנה, באיזור הרצליה/ת"א.

תודה!

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

E20 זה כנראה ציון התקן האירופאי שבו עומד הצמיג. לא הדגם.

יש מגבלה תקציבית?

הייתי מתמקד כנראה בגודייר אפישנטגריפ פרפרומנס או באפישנטגריפ SUV (שאמור להיות מותאם יותר לכאורה לשימוש ברכבים מסוג זה).

להקפיד במקרה הנ"ל על ייצור אירופאי אמיתי (לא טורקיה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקציב כ-500 ש"ח לצמיג, גמיש מעט. אני רואה שיש היצע גדול יחסית באיזור המחיר הזה.

אם יש צמיג שעדיף לי משמעותית, ומייצג value for money מעולה - הוא ישקל בהחלט, גם אם מחירו גבוה מהתקציב.

אני רואה שה-SUV שקט יחסית, וגם בעל נתוני דלק ואחיזה מצויינים.

תודה על ההמלצה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

הי,

חוזר לכאן לאחר שלא הצלחתי לצערי למצוא צמיגים.

ה-SUV הגיעו אתמול, כשהם ישנים (2017) ונראים בלויים. לא אהבתי אותם.

ביקשתי שהמתקין יבדוק לגבי Efficientgrip Performance - אבל הוא טוען שגם שם, היבואן מוסר שאין סחורה חדשה.

יש צמיג אחר שתוכלו להמליץ לי עליו?

שאלה נוספת: על הצמיג היה כתוב Made in Germany אבל כשהסתכלתי על הקוד 2 האותיות הראשונות התאימו למפעל בסין.

האם זה יתכן?

השתמשתי בלינק הזה כדי להתאים את האותיות: http://www.tiresafetygroup.com/tire-dot-plant-codes-sorted-plant-code/

תודה מראש!

מוטי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שאתה לא שוחק את הצמיגים טוב שעשית ולא רכשת צמיגים בני מעל שנה.

יש בטייר קלאב מבחר די יפה למידה הזו, אבל רק צמיגי כביש.

http://www.tireclub.co.il/catalog.html#cat=4&diameter=16&profile=65&width=215

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התרשמתי שמענין אותו משהו אחר חוץ מכביש, אבל אני טועה, נא לתקן.

בכל מקרה, אפשר באתר של טיירקלאב לסמן בצד גם 4X4 ואז עולות עוד 2 אפשרויות.

מתוך כלל האפשרויות שם, עדין יש מבחר גדול להתלבט מולו: פאלקן ZE914, הנקוק K425, הנקוק RA23, טויו CF2 (כנראה המועמד הבא בראייתי, אם הגודייר לא בנמצא), טויו open country u/t. אפשר אולי גם להמר על ה-OHTSU, במחיר שלו..

אם כבר היית אצל הצמיגאי, האם הוא לא נתן הצעות אחרות או האם הוא יכול לברר עבורך בהתחשב בתקציב מספר אפשרויות רלוונטיות?

לגבי קוד המפעל, האם אתה בטוח שהסתכלת על קוד ה-DOT?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולכם על התשובות.

אני לא מתעניין בשטח בכלל. רק כביש, מכסימום דרך עפר וגם זה, אולי פעם בחצי שנה בקושי.

הצמיגאי יכול לברר וגם הציע כך, אבל למען האמת אני מעדיף להסתמך על הפורום כאן, כי האוביקטיביות והמקצוענות בפורום היא כמובן בקטגוריה אחרת לגמרי.

אני לא מעוניין להמר, מעדיף לשלם קצת יותר ולקחת צמיג איכותי וידוע.

קצת מאכזב לראות את הצמיגים האחרים, כשכבר "התרגלתי" ל-spec של הגודייר (B/B ו-66DB).

ה-CF2, למשל, הוא B/C/71DB.

ה-

A349AX הם 71/C/C

האם זה הבדל משמעותי שארגיש בפועל?

אחפש מלאי שלהם בהקדם.

לגבי קוד המפעל: כן, בהחלט בטוח. זה היה ה-DOT.

לצערי לא צילמתי ואינני זוכר את הקוד שהיה מוטבע שם.

בפעם הבאה ארשום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה מוזר שצריך לסמן 4x4 בשביל לקבל את יתר ההצעות.... מטופש למדי.

כתוב שהצמיג RA23 של הנקוק מגיע כהתקנה מקורית על טיגואן.

פות"ש, ניסית להתקשר ל- itire לברר מלאי במידה וצפי להגעה של דגמי גודייר?

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תן לצמיגאי לברר עבורך. אח"כ יכול לחזור לכאן להתייעצות לפני רכישה.

לגבי התיוג האירופאי, צריך להבין תחילה מה כל אחד מהם מודד ואיך, ואח"כ לעמוד על ההבדלים (הקטנים) בין הקטגוריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חוזר אליכם שוב.

ממש מוזר שזה כ"כ קשה לקנות צמיגים :-|

המצב הוא כזה:

- אי אפשר להשיג goodyear efficientgrip חדשים, גם לא את ה-SUV

- TOYO CF2 - רק משבוע 50 של 2017. אני יכול להשיג אותם ב-425 ש"ח כולל הרכבה. ראיתי אותם אצל הצמיגאי - נראים יפה, לא חושב שהם בילו בשמש במשך חודשים. הוא טוען שהם ישבו במחסן מסודר.

- הוצע לי Kleber Citilander ב-500 ש"ח כולל הרכבה. לא ראיתי אותם אבל הוא טוען שהם טריים.

- הוצע לי (צמיגאי אחר) Hankook K425 ב-500 ש"ח כולל הרכבה. כרגע במלאי יש לו שני צמיגים מ-2018 ושניים מ-2017. אומר שהוא יוכל להביא יותר טריים.

לצערי למדתי שגם כשטוענים שהצמיג טרי, קשה לסמוך על זה עד שלא רואים אותו בעיניים. זה לא יאמן כמה חוסר ידע והטעיה יש כאן. אתמול היבואן של טויו אמר לצמיגאי, בטלפון כשאני שם, שה-CF2 חדשים והגיעו הרגע לארץ. בפועל גיליתי אותם הבוקר כשהם משבוע 50 של 2017.

בדקתי אפילו אפשרות של יבוא עצמי של צמיגים, הייתי מביא לי ארבעה goodyear טובים כאלו, שאני מתרשם מכל מה שאני קורא שהם האידיאליים לצרכים שלי וגם המחיר שלהם טוב, אבל אין בארץ. אני מבין שיבוא אישי יהיה יקר משמעותית ופשוט לא רלוונטי.

נוטה כרגע ללכת על ה-CF2 שכבר נמצאים אצל הצמיגאי (חיכו לי הבוקר) והם בני שנה.

מה דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי moti_r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית כנראה שגם הייתי נוטה ל-CF2. העובדה שהם בני כמעט שנה אולי לא אידיאלית, אבל זה גם לא נורא, למרות שאתה מתכנן עליהם לטווח ארוך.

היבואן עובד בצורת "ראשון נכנס-ראשון יוצא", כך שיתכן והם אכן קיבלו משלוח טרי יותר, אבל שלחו לצמיגיה את אלו שהגיעו קודם.

אגב, המחיר ישירות מהיבואן יקר רק בכ-13 ש"ח מהמחיר שהוצע לך. אולי ניתן לדון על איזו הנחה קלה בהתאם לגילם.

לדעתי יהיה לך שקט לגבי החלפה נוספת לפחות ל-3 או 4 שנים. אני מקווה :wink:

הנקוק K425 אמור להיות צמיג ירוק יותר, עבור יותר ק"מ. אבל זו לא הסוגיה.

הקלבר הוא צמיג 'כל העונות' אמיתי. לא מבין בכלל למה מייבאים צמיגים כאלו לארץ. גם הוא כנראה ישרוד הרבה ק"מ. לא יודע לגבי אורך חיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה שוב.

לגבי ה-FIFO: בדקתי בלפחות 5 פנצ'ריות. שניים מהם מחזיקים את הצמיג במלאי, בדקו לי את התאריך ואיכשהו הכל מתכנס ל-5017.

אני מנחש שכל הצמיגים שמסובבים הם מאותו המשלוח של היבואן ולכן אותו השבוע.

אין לדעת מתי הם יגמרו ויתחילו להזרים צמיגים חדשים יותר, יתכן שעד אז הצמיגים שאולי שוכבים כרגע אצל היבואן כבר יתקרבו בעצמם לגיל שנה.

אגב, לא הצלחתי למצוא צמיגים טריים באף אחד מהדגמים שחיפשתי. קלבר, גודייר, טויו. כולם בני שנה בערך.

תודה על העזרה הרבה לאורך השרשור!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...