Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברי הפורום החיים בגולה, ובמיוחד בארה"ב...אנא התפקדו

golangti
שימו לב! השרשור הזה בן 401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא מבין אתכם, באים לאמריקה בשביל מאזדה...

2 בטקסס ו2 בקליפורניה, אחד בניו ג'רזי.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

ת'כלס, זה כמעט בדיחה - יצאתם מהמאזדה3ליסינג בארץ ו"שדרגתם" למאזדה בארץ המוגבלויות הבלתי אפשריות...

כן, באים לאמריקה, עם אפס הסיטוריית קרדיט ואפס יכולת לראיה כלכלית ארוכת טווח ומעדיפים לא להיאנס על ההתחלה עם דאון פיימנט גבוה, התחייבות חודשית גבוהה ל-3 שנים וריבית בשמיים. אחרי שחרשתי פה בחיפושי רכב ליסינג ו/או רכב פרטי, מאזדה נתנו לי (ולשני עובדים נוספים שעברו איתי יחד מהארץ) את ההצעות הסבירות והראליות ביותר. עוד 3 שנים, עם קרדיט ביד והרבה יותר ניסיון, נעשה חישוב מחדש.

לא יודע איך אנשים התחילו כאן את חייהם בארה"ב, אבל אני עם אישה+2 ילדים+כלב מתחיל את החודש שלי עם 8000 דולר נטו הוצאה על שכירות (בלבד, לפני שימושים) וגנים לילדים.

נכון, מכוניות ודלק יותר זולים מאשר בישראל, אבל אוכל איכותי (ואורגני), בילויים משפחתיים ושאר ירקות עולים כמו ואפילו יותר מאשר בארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי במיקום.

הבעיה בהשוואות יוקר מחיה למיניהן, היא שישנם *המון* פרמטרים: איך אתה משקלל מצב בו השכירות גבוהה אבל גם הנכס מרווח יותר? (קרי: משלם יותר אבל מקבל יותר)

אני מצאתי שהצורה הטובה ביותר להשוות, עבורי, היא יכולת חסכון חודשית. צורת ההתנהלות הפיננסית של התא המשפחתי שלי היא

(הכל כולל הכל) - ואז לאחר ניכוי כל ההוצאות הנ״ל נשאר, בשאיפה, סכום אשר ניתן לחסוך כל חודש.

תחת ההערכה שאני לא משנה את צורת ההתנהלות הפיננסית מן הקצה אל הקצה לאחר מעבר מאזור גיאוגרפי x לאזור y, אותה יכולת חסכון מספקת לי יכולת מסוימת להשוות בין אזורים שונים.

אציין שוב (את המובן מאליו) שזה לא אינדקס קסמים, ואי אפשר לבצע איתו השוואה מושלמת כי יש כל מיני דברים שמשתנים אשר לא משתקפים באותה יכולת חסכון (מז״א? גודל בית? סוג רכב? רמת טיפול רפואי? חינוך? וכו׳ וכו׳).

אז על קצה המזלג:

המעבר מישראל לקליפורניה כלל פגיעה באותה יכולת חסכון, כאשר במקביל היה שדרוג ברכב ובמוצרים הטכנולוגיים אך שנמוך במגורים.

המעבר מקליפורניה לטקסס כלל שיפור ביכולת החסכון (יחסית לארץ), כאשר במקביל השדרוגים הנ״ל נשמרו והתווסף שדרוג במגורים, אך שנמוך במז״א.

אז בקיצור, ארה״ב אינה מקשה אחת, וההשוואה מלכתחילה אינה השוואה קלה. מה שחשוב זה לשמור על צימוד בין ההכנסות בפועל לרמת המחיה, שזה לכאורה טריוויאלי אבל בפועל מתפספס על ידי הרבה (ואולי רוב ה)אנשים.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נדבר ביטוח שניה.

אני בן 34 וגר בארה"ב כשנה וחצי. יש לי רישיון ישראלי מגיל 18 אבל פה זה לא תופס ואת הרישיון שלי הוצאתי מחדש לפני כשנה וחצי פה.

חברת הביטוח משחילה לי 2000 דולר לחצי שנה על 2 מכוניות שזה כ330 דולר לחודש קרי 1220 ש"ח לחודש רק על ביטוח ל-2 רכבים.

עד שלמהגר אין פה איזה חמש שנים של רישיון הביטוחים פה רוצחים אותו.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקר.. אני שילמתי 500 לחצי שנה (לאוטו הראשון, שווה 14k) ואחכ 800 אחרי שאשתי סרטה אוטובוס והיה חייב להפעיל ביטוח.

Sent from my F5121 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי baer
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נדבר ביטוח שניה.

אני בן 34 וגר בארה"ב כשנה וחצי. יש לי רישיון ישראלי מגיל 18 אבל פה זה לא תופס ואת הרישיון שלי הוצאתי מחדש לפני כשנה וחצי פה.

חברת הביטוח משחילה לי 2000 דולר לחצי שנה על 2 מכוניות שזה כ330 דולר לחודש קרי 1220 ש"ח לחודש רק על ביטוח ל-2 רכבים.

עד שלמהגר אין פה איזה חמש שנים של רישיון הביטוחים פה רוצחים אותו.

נשמע מאוד יקר אבל הביטוח תלוי בהמון פרמטרים(סוג רכבים, מיקום וכו') שאני לא יודע ולא יודע כמה ההצהרה לגבי הוותק של 5 שנים נכונה. מה שאני כן יודע שאני משלם 1200$ לחצי שנה על רכב אחד(CX5) וכרגע על רישיון בינלאומי עדיין. סוכנת הביטוח אמרה לי שכאשר אקבל את הרישיון המקומי המחיר ירד לחצי +/-.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנ"ל, רק שאת הרשיון האמריקאי (ניו-ג'רזי) הוצאתי באפריל 2018. חודשיים אחרי, אני ואשתי (עם רשיון אמריקאי מהתיכון) קיבלנו הצעת מחיר להונדה סיוויק 2011 שברשותינו ב-990 דולר לשנה מ Liberty Mutual.

את הסיוויק קיבלנו מההורים שלי אשתי שמדי כמה שנים נוהגים לרכוש הונדה שחורה חדשה. מה שמעניין הוא שעלות הביטוח על הסיוויק 2011 גבוהה יותר מהאקורד והפיילוט משנתונים מאוחרים יותר שברשותם - כמובן עם אותה כתובת, נהגים והיסטוריה.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפלורידה המחיר בשמיים. הסיבה היא שאחד מכל 4 נהגים לא מבוטח פה. וכל פעם שמישהו שורט את האוטו הוא עושה הצגה שהוא משותק בכל החלק התחתון שלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח רכב תלוי במליון פרמטרים - מרמת הZipcode שאתה גר בו , וותק הנהיגה , הסטייט ועד רמת הכיסוי , סוג התביעות שמותר לך לעשות (Full tort או לא) ואפילו קיום בן / בת זוג (יותר זול להיות נשוי אגב...).

לפחות אצלי הקו המשמעותי להורדת הביטוח היה 3 שנים - איפה שירדתי לסביבות ה250 ל2 רכבים ספורטיבים לביטוח מלא וטוב (250k/500 עם deductible של 250). כשלרדת מתחת לזה דרש כבר לרדת בכיסוי הביטוחי - כשבהתחלה גם אני ראיתי את המחירים המפוצצים שמדובר פה. (הייתי יכול להיות על פחות - אבל בי פגעו כשהרכב חנה ואשתי קיבלה דוח :| )

למי שמחזיק רכבים מיוחדים בנוסף לרגילים (דגש על בנוסף - כלומר רכב יומיומי לכל נהג + רכב מיוחד) - שווה לבדוק ביטוחים מיוחדים כמו Hagerty שמבטחים רכבי אספנות / סופ״ש (רק מהדורות מוגבלות) בגרושים.

חשוב לעשות כל הזמן השוואות - אני כל הזמן קופץ בין החברות ומוריד עוד קצת.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי במיקום.

....

אז בקיצור, ארה״ב אינה מקשה אחת, וההשוואה מלכתחילה אינה השוואה קלה. מה שחשוב זה לשמור על צימוד בין ההכנסות בפועל לרמת המחיה, שזה לכאורה טריוויאלי אבל בפועל מתפספס על ידי הרבה (ואולי רוב ה)אנשים.

לא רק שארה"ב אינה מקשה אחת, היא אפילו מחולקת עד רמת מחוזות ואפילו ברמת הערים. יש הבדלי מחירים ורמת חיים בין אזור ZIP CODE אחד לאזור אחר סמוך לו.

באזור שאני גר בו, יש קורלציה כמעט מושלמת בין איפה שאתה גר (ברמת קהילה/שכונה) לבין מה שאתה מקבל ברמת החינוך , איכות החיים וה"חברות" בשכונה על שלל הפארקים והפעילות השנתית.

תמורה גבוהה מאוד למחיר גבוה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות אצלי הקו המשמעותי להורדת הביטוח היה 3 שנים - איפה שירדתי לסביבות ה250 ל2 רכבים ספורטיבים לביטוח מלא וטוב (250k/500 עם deductible של 250)

רגע רגע רגע - אתה משלם 250 דולר לשנה עבור ביטוח מקיף לכל רכב? אפשר לשאול דרך איזו חברה אתה מבוטח?

תודה!

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שהוא התכוון ל-250 דולר לחודש לביטוח.

רגע רגע רגע - אתה משלם 250 דולר לשנה עבור ביטוח מקיף לכל רכב? אפשר לשאול דרך איזו חברה אתה מבוטח?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחודש לחודש ....

יכולתי להוריד את זה לפחות מ200 אם האגרטי לא היו קצת פוצים והיו מקבלים את זה שאני נוסע באוטובוס לעבודה.

(כמובן שלשני רכבים רגילים זה היה עולה פחות ...)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...