Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברי הפורום החיים בגולה, ובמיוחד בארה"ב...אנא התפקדו

golangti
שימו לב! השרשור הזה בן 401 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז בקיצור, ארה״ב אינה מקשה אחת, וההשוואה מלכתחילה אינה השוואה קלה. מה שחשוב זה לשמור על צימוד בין ההכנסות בפועל לרמת המחיה, שזה לכאורה טריוויאלי אבל בפועל מתפספס על ידי הרבה (ואולי רוב ה)אנשים.

זה משפט המפתח. ואמנם רוב האנשים כאן מארה"ב, אבל במובן הזה אין הבדל בין ארה"ב לאירופה - גם בתוך אירופה קל יחסית לעבור אם יש לך דרכון אירופאי, אבל יש הבדלים אדירים בין מדינות ואפילו ערים.

התראיינתי פה בעבר לכמה מקומות וכשמגיעה שאלת הכסף הם שואלים כמה אני מרוויח ברוטו. כל פעם מחדש אני צריך להסביר להם שזה לא רלוונטי כי לצורך העניין באסטוניה המס הוא 20% ועלות המחייה החודשית שלי היא 2000 יורו ברמת חיים גבוהה, בעוד בלונדון המס הוא איזה 40%+ ועלות מחייה חודשית ברמה יחסית דומה היא כמעט פי 3

כך שבנאדם שנניח מרוויח באסטוניה 4000 יורו בחודש ברוטו יכול לחיות ברמת חיים גבוהה ועדיין לחסוך איזה 1000 יורו בחודש. אותו בנאדם בלונדון צריך להרוויח כפול בשביל לשמר את כל זה (באמת כפול, חישבתי).

וכמובן שלפעמים קשה להשוות רמת חיים. לדוגמא אני גר במרכז העיר ו-15 דקות נסיעה מהעבודה, בלונדון זה כמעט בלתי אפשרי.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הגיע הזמן לקנות טלוויזיה, כרגע המתלבטים בין הסמסונג Q6FN ו NU8000, האם יש לכם המלצות? משהו אחר ששווה לשקול? התקציב הוא עד 1300$.

כמו כן, מתלבטים לגבי גודל, 55' או 65', אני מעדיף 65', אשתי 55', עשיתי מין "סימולציה" :lol: עם מסקנטייפ על הקיר שהטיוי תהיה, מה לדעתכם עדיף?

btmmjyzjmnwv.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי Vizio בגודל 70 אינטש מקוסקו, מבסוט עליה לגמרי, הופתעתי לחיוב מהאיכות. לא הייתי מתפשר על גודל, בדיעבד הייתי שמח ל75... [emoji16]

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M70

עקרונית והיסטורית, בטלוויזיות אני מעדיף בראנדס מוכרים כי האיכות בד"כ בהתאם - אבל חפרתי עליה לא מעט וראיתי בחנות טרם הרכישה, והחלטתי ללכת על זה.

יכולתי להוסיף עוד כמה מאות וללכת על 65 של סמסונג סטייל mu8000, חבר עשה את זה. אחרי הרבה שעות עם הטלוויזיה שלי ומעט שעות עם שלו, שמח עם הבחירה שלי. ההפרש בגודל מורגש מאוד, אך לא הצלחתי למצוא הפרש באיכות (מניח שקיים, אבל לא הצלחתי להבחין בעצמי).

זכור שהמידה היא אלכסונית, לכן הגודל לא עולה בצורה לינארית - ההפרש בשטח בין 60 ל65 קטן מההפרש בין 65 ל70 (וחוזר חלילה).

היתה לי 55 בארץ, כיום כשאני רואה אותן זה נראה כמו מסך מחשב... מדהים כמה מהר מתרגלים למסכים גדולים. ה70 בסלון נראית "סבבה" אבל לא גדולה, טלויזיה הבאה תהיה לפחות 75. 1542042944358.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

65״

אני הייתי באותה התלבטות כשעברנו (לפני 3 שנים) - מצאתי צג 4K של סמסונג בלי תלת מימד :) עם HDR ב1650$ עד הבית שיגיע למחרת עם התקנה מאמזון :)

(היום בטוח היה עולה פחות - אבל אין לי המלצות עדכניות)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנה 65". לפני כשנה וחצי זה מה שאני קניתי. בדיעבד מצטער שלא קניתי 75".

טלוויזיה הבאה תהיה בכיוון ה-80. יש לנו סלון גדול מה אני אגיד לכם...

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קונה שום דבר בבסט ביי.

האחריות המורחבת שלהם יקרה להחריד, מדיניות ההחזרה מאעפנה.

מוצרים יקרים רוכש אך ורק באמזון וקוסקו, שתי החנויות עם תודעת השירות הגבוהה ביותר בארה״ב - ותמיד אפשר להצמיד לרכישה אחריות מורחבת במחיר זול. לצורך השוואה: אחריות ל4 שנים עבור מחשב חדש עולה באמזון בערך $50, בבסט ביי? $400...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בואו נדבר ביטוח שניה.

אני בן 34 וגר בארה"ב כשנה וחצי. יש לי רישיון ישראלי מגיל 18 אבל פה זה לא תופס ואת הרישיון שלי הוצאתי מחדש לפני כשנה וחצי פה.

חברת הביטוח משחילה לי 2000 דולר לחצי שנה על 2 מכוניות שזה כ330 דולר לחודש קרי 1220 ש"ח לחודש רק על ביטוח ל-2 רכבים.

עד שלמהגר אין פה איזה חמש שנים של רישיון הביטוחים פה רוצחים אותו.

אונסים אותך, כשאני הוצאתי את הרישיון המקומי שלי שלחתי לחברת הביטוח צילום של הרישיון הישראלי בשביל שיכירו בוותק.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אונסים אותך, כשאני הוצאתי את הרישיון המקומי שלי שלחתי לחברת הביטוח צילום של הרישיון הישראלי בשביל שיכירו בוותק.

תלוי בסטייט.

בג׳רזי - אף סוכנות ביטוח לא ספרה את זה.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קונה שום דבר בבסט ביי.

האחריות המורחבת שלהם יקרה להחריד, מדיניות ההחזרה מאעפנה.

מוצרים יקרים רוכש אך ורק באמזון וקוסקו, שתי החנויות עם תודעת השירות הגבוהה ביותר בארה״ב - ותמיד אפשר להצמיד לרכישה אחריות מורחבת במחיר זול. לצורך השוואה: אחריות ל4 שנים עבור מחשב חדש עולה באמזון בערך $50, בבסט ביי? $400...

לרוב אנחנו באמת קונים רק מאמזון, אבל יש 300$ קופונים לנצל בבסט ביי, חבל לפספס.

בכל מקרה באמת בסט ביי הם לא משהו, לפני כמה חודשים קניתי סמסונג S9+, שלחו לי מכשיר נעול, החזרנו, זיכו אותנו ושלחו חדש במקום, ולא חייבו אותנו עליו :shock:, חיכינו לשמוע מהם וכלום, יצא לי מכשיר בחינם..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז תנצל את הקופונים על מכשיר זול שלא דורש אחריות מורחבת (נניח: טאבלט).

אל תנצל אותם עבור מכשיר יקר שמצדיק אחריות - אלא אם לא מעניינת אותך אחריות בכלל ואז אין סיבה להימנע.

כשאחריות ל4 שנים על מכשיר שעולה 1000+ עולה עשרות דולרים בודדים, מבחינתי זה מוצדק. לצורך הפיקנטריה: רכשתי לאשתי לפטופ מאמזון בבלאקפריידי ב$1100 ($500 מתחת לMSRP), לאחר שנתיים התקלקל, חדש כזה עולה $1300 כעת. שלחו לי $1100 בחזרה - רכשתי לפטופ חזק יותר (והרווחתי את האפשרות לשחק עליו VR, יצא אש).

בנוסף, רכשתי מקוסקו מקרן קול - שישה חודשים לאחר מכן הוא עשה מדי פעם רעש מוזר, לקחתי אותו as is לקוסקו וקיבלתי את כל הכסף בחזרה, no questions asked.

חוזרים לבסטביי: רכשתי טאבלט לפני הטיסה לארץ, אבל כשהגעתי הבייתה גיליתי שהוא לא מריץ את המשחק מובייל היחיד שאני משחק (רויאל) - אז חודש לאחר הרכישה חזרתי לבסטביי עם המוצר באריזה המקורית וביקשתי להחזיר או לקבל קרדיט. אמרו לי ללכת לחפש מי יג׳עג׳ע אותי, כי עברו מעל 14 ימי עסקים... אמרתי תודה, בייוש, והם הפסידו לקוח שברוב טיפשותו קונה כל מיני שטויות שהוא לא צריך לעתים תכופות.

אז בטח (ובטח) שלא ארכוש שם מוצר יקר, תודעת שירות זה דבר חשוב תמיד - אבל חשוב במיוחד כשמדובר בפריט של כמה מאות / אלפי דולרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fry's offers a great price match and I think that they expect coupons of Best buy, I purchased the Samsung TV, I think it was the 82" U something, for a very good price at Fry's, came to store to look for a laptop or something and walked in the TV isle, the representative gave me a coupon and we looked online for prices, I paid around $1900 with 2 years extended warranty.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מקבלים את זה יותר.

סגרתי בprogressive 1700$ לחצי שנה על 2 הרכבים.

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...