Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 18 דקות, פינדר כתב:

אאלט לפי הפרופיל של בעל הבית הוא יועץ משכנתאות. אז כנראה שהוא לא יועץ מוצלח במיוחד.

אין קשר בין החזר המשכנתא של המשכיר לגובה השכירות.

עושה רושם שבמקרה הזה גם בעל הבית וגם השוכרים לא נקיים.

שוק השכירות דורש סבלנות ועצבים, בין אם אתה שוכר או משכיר. בגלל זה אני גר בדירה שלי ולא מתעניין בהשקעה בנדלן.

כנראה כמו כל עם ישראל לקח משכנתא מסוכנת, אבל זה לא מוריד מהעובדה שהוא יכול לבקש מה שהוא רוצה. אם אף אחד לא מוכן לשלם לו את זה שיתמודד, אבל אם אנשים באים לראות את הדירה כנראה המחיר הגיוני.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיבקש כמה שהוא רוצה. אבל אם התירוץ שלו זה שהמשכנתא קפצה, אז זה גם תירוץ גרוע וגם עושה לו פרסומת שלילית.

• אהבתי 2

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, פינדר כתב:

שיבקש כמה שהוא רוצה. אבל אם התירוץ שלו זה שהמשכנתא קפצה, אז זה גם תירוץ גרוע וגם עושה לו פרסומת שלילית.

ה"תירוץ" שלו הוא: 

א) זה מחיר דירה דומה בשכונה 

ב) השכירות שלו עצמו עלתה ב-1,400 שקל 

ג) המשכנתא שלו התייקרה 

ד) הוא לא צריך להסביר כלום לאף אחד 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Lior_Django כתב:

מחירי הדירות אינם ביחס זהה למחירי השכירות:

https://pic1.calcalist.co.il/picserver3/crop_images/2022/06/07/B1skTlp00q/B1skTlp00q_0_0_1877_1277_0_large.jpg

spacer.png

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעל הדירה שלי ניסה להעלות לי את שכר הדירה בטענה שהמשכנתא שלו עלתה ושהחיים לא הוגנים.

העניין הוא שבחוזה היתה אופציה שהייתי יכול לממש ולהמשיך לשכור את הדירה במחיר שהוסכם מראש.

כשהסברתי לו שאני מעוניין לממש את האופציה ולשלם את מה שהסכמנו בחתימת חוזה - זה לא חדר אליו.

הסברתי לו שוב - שהוא מחוייב לכבד כל סעיף בחוזה כמו שאנחנו מכבדים. הוא עדיין לא הבין ואמר שהמחירים בשכונה עלו והוא מעוניין להראות את הדירה לאחרים.

כשהודעתי לו שאני מערב עו"ד - אז הוא הבין.

כמה כישלון אפשר להיות - גם להצמיד את שכר הדירה למשכנתא, גם להתעלם מהחוזה כשזה לא נוח וגם להתקפל כמו אפס בשניה שמבהירים לך שזה לא משחק.

אז עכשיו הוא החליט למכור את הדירה.

עריכה אחרונה על ידי snoop90
  • אהבתי 4
  • מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שאתה יודע שבמידה ולא צויין בחוזה השכירות שהשכירות תתבטל במקרה שהבעלים ימכרו את הדירה, אתה כמובן יכול להמשיך באותם התנאים של החוזה הראשון, מול הרוכש.

עריכה אחרונה על ידי - XM -

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, snoop90 כתב:

בעל הדירה שלי ניסה להעלות לי את שכר הדירה בטענה שהמשכנתא שלו עלתה ושהחיים לא הוגנים.

העניין הוא שבחוזה היתה אופציה שהייתי יכול לממש ולהמשיך לשכור את הדירה במחיר שהוסכם מראש.

כשהסברתי לו שאני מעוניין לממש את האופציה ולשלם את מה שהסכמנו בחתימת חוזה - זה לא חדר אליו.

הסברתי לו שוב - שהוא מחוייב לכבד כל סעיף בחוזה כמו שאנחנו מכבדים. הוא עדיין לא הבין ואמר שהמחירים בשכונה עלו והוא מעוניין להראות את הדירה לאחרים.

כמה כישלון אפשר להיות - גם להצמיד את שכר הדירה למשכנתא, גם להתעלם מהחוזה כשזה לא נוח וגם להתקפל כמו אפס בשניה שמבהירים לך שזה לא משחק.

זה מקרה שונה לחלוטין ואין פה שם ספק שהצדק איתך.

רשום בחוזה וסוכם מראש - שייתמודד. 

ואם נניח ההעלאה היא סביבות 1000 שקל בחודש, מדובר פה על 12 אלף בשנה שהיה צריך לשלם מהכיס שלו. על זה להתחיל להתעסק עם קונים, מתווכים ועורכי דין, תשלום מס שבח ועוד עניינים משפטיים? שיהיה בהצלחה גבר.

וכמו שרשם XM, הבעלים החדש ככל הנראה יהיה צריך לכבד את החוזה אז אתה מסודר מהבחינה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתפלא אם אין שם סעיף שמאפשר לצדדים יציאה בהתראה של 90 יום, וגם סעיף פינוי למקרה של מכירה

כך או כך, ממחיש כמה חשוב להיעזר בעו"ד אפילו לשכירות ולא רק למכר

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, avargel כתב:

אני אתפלא אם אין שם סעיף שמאפשר לצדדים יציאה בהתראה של 90 יום, וגם סעיף פינוי למקרה של מכירה

כך או כך, ממחיש כמה חשוב להיעזר בעו"ד אפילו לשכירות ולא רק למכר

לא תמיד חייבים עורכי דין, אבל , לפחות בפעם הראשונה שמשכיר מכין חוזה, שווה את הכסף.

זמן התראה של 90 או 60 יום מספק בהחלט. לטעמי, תמיד חייב להיות כתוב.

בכל מקרה לא ניתן ״למכור שוכר״ . הנוהג הוא לציין פינוי בתום חוזה השכירות. ירצה הקונה לחתום חוזה עם השוכר ולהמשיך, זכותו. 

משכיר מסודר יודיע לשוכר על הכוונה למכור ולתת לשוכר 90 יום למצוא תחליף. 

אני מכיר שני מיקרים שקונה חתם מחדש עם אותו שוכר שהיה בדירה, מן הסתם כי זה היה לו נוח לקבל עוד שנה שכ״ד עד שיתארגן על שיפוץ עבור עצמו. מבחינת השוכר, קיבל עוד שנה זמן לחפש חלופה.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסטנדרט שאני מכיר מחוזי שכירות הוא - בעל הדירה יכול למכור את הדירה תוך תקופת השכירות ובלבד שזכויות השוכר לא יפגעו.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, snoop90 כתב:

וזו רבותיי, אחת הסיבות הכי underrated כאן בפורום שלא מדברים עליה כשמגיעים לנקודה של רכישת דירה, כולם מדברים על כסף, כמה זה לא משתלם או מנגד כן משתלם, אבל הנקודה שאין לה וויכוח, וזה לגור בדירה של מישהוא אחר ויום אחד החיים שלך יכולים להפוך להיות הרבה פחות נעימים בעקבות זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@adi89

זה נושא מאוד סבוך.

יש יתרונות וחסרונות גם בקניה וגם בשכירות.

כשאתה שוכר, הוצאות דיור שלך חסומות. כל חודש במשך שנים אתה יכול לדעת כמה תוציא +\-.

כשאתה קונה, ההוצאות אינן חסומות וכל חודש עלול להתרחש אירוע שידרוש הוצאות בלתי צפויות ואף גבוהות.

לצורך העניין, אני משכיר דירה. שנה שעברה נדרשתי לשלם 10 אלף שקל לועד בית כדי לבצע חיזוק לחיפוי חיצוני של הבניין, אחרת היה מוכרז כמבנה מסוכן.

השנה נדרשתי להחליף ברז במטבח ולחדש טריסים ורשתות נגד יתושים (הוצאה של 2 אלף שקל).

בנוסף החלפתי את כל דלתות פנים - כי הן נראו זוועה (הוצאה של 5-6 אש"ח).

אם יהיו בעיות של צנרת  ורטיבות - אז הן עליי (על ביטוח). אם יהיו בעיות רטיבות שמקורן בגשם או בשכנים אז גם כאב ראש שלי.

בנוסף לזה - עליות במשכנתא.

לכן בתור שוכר - אתה לא נדרש להתעסק ולהוציא כסף על בעיות שהן מורכבות ויקרות מדי.

ובסופו של יום, האירוע של העלאת שכר דירה בניגוד לאופציה בחוזה, נגמר ב2-3 שיחות, בשבילי זאת היתה בעיה קלה מאוד.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור שוכר יותר קל לגור באיזורים מבוקשים.

במרבית הפעמים, אלו שקונים בית מתפשרים על מיקום/גודל/מפרט בגלל המחיר. 

Ford Mondeo 2.0T + Bluefin Remap - נמכרה

Infiniti G37 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...