Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוק הנדל"ן מתחיל להתקרר בדרך למטה?

iceco

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, MZN כתב:

מבחינה בין אנושית ולא משפטית, זו התנהגות מגעילה של בעל הדירה. לא צריך לבוא עם פמלייה כשאתה מראה דירה.

תאמין לי שלבעל הדירה אין שום אינטרס להביא את הילדים שלו איתו כשהוא בא להראות את הדירה, ושזה נבע מאילוצים. כך או כך זה לא משנה וזכותו להביא מי שהוא רוצה לדירה כל עוד זה מתואם עם השוכר. מי שמתלונן על זה שבעל הדירה "הביא ילדים שנגעו לו בדברים" הוא פשוט יצור, ובמקרה הזה הוא גם יצור טיפש במיוחד כי הוא עוד כתב את זה בפייסבוק מהפרופיל האמיתי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, MiniMiz3r כתב:

תאמין לי שלבעל הדירה אין שום אינטרס להביא את הילדים שלו איתו כשהוא בא להראות את הדירה, ושזה נבע מאילוצים. כך או כך זה לא משנה וזכותו להביא מי שהוא רוצה לדירה כל עוד זה מתואם עם השוכר. מי שמתלונן על זה שבעל הדירה "הביא ילדים שנגעו לו בדברים" הוא פשוט יצור, ובמקרה הזה הוא גם יצור טיפש במיוחד כי הוא עוד כתב את זה בפייסבוק מהפרופיל האמיתי שלו.

אני מסכים, הם עושים רושם של יצורים.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, MZN כתב:

זכותו להשכיר באיזה מחיר שבא לו, שוק חופשי.

זכות הדייר לבקש לא להביא ילדים שיגעו בדברים שלו כשהוא עוד גר שם (!!!).

גם זכותו להעלות פוסט בפייסבוק, כן משועמם נו אז מה, זה לא באמת יפגע בסיכויי הדירה.

אם הייתי הולך לראות אותה ורואה אותם עם החולצה הזו הייתי מרחם על בעל הדירה בעיקר שהתמודד איתם..

שום דבר בפוסט המקורי לא היה קשור לילדים. הוא לא לבש חולצה "בעל הבית מביא ילדים לדירה", הוא רשם נטו על כסף כי זה מה שמעניין אותו.

לפי מה שפירסמו פה בשרשור, בעל הדירה ביקש 4400, אפילו הוריד להם את המחיר ל-4300 בהתחלה. גבר על.

בנוסף הוא מדבר על איזה "הבנה" שהמחיר לא יעלה... אין דבר כזה הבנה - רשום בחוזה או לא.

עריכה אחרונה על ידי יובל .מ.
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, יובל .מ. כתב:

לפי מה שפירסמו פה בשרשור, בעל הדירה ביקש 4400, אפילו הוריד להם את המחיר ל-4300 בהתחלה. גבר על.

לדעתי לפני שלוש שנים השכונה הזאת רק אוכלסה, אז זה היה מחיר סביר. היום כשזו כבר שכונה "בשלה" ברור שזה מחיר מצחיק יחסית לדירה ולמיקום שלה.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, MZN כתב:

אני חושב שאתה טועה, בכל מקרה מעולם לא שכרתי דירה אז לא התעמקתי בזה. 

מבחינה בין אנושית ולא משפטית, זו התנהגות מגעילה של בעל הדירה. לא צריך לבוא עם פמלייה כשאתה מראה דירה.

השוכר צריך לנסות לסייע לבעל הדירה.

אם בעל הדירה דורש להראות אותה 6 פעמים בשבוע שעה כל יום זה לא סביר, אבל פעמיים בשבוע בשעות הערב זה לגיטימי.

אם הוא מביא ילדים כל פעם לחגוג זה לא סביר, אם נתקע בלי סידור והביא אותם זה לגיטימי.

ברור שאם הילדים שלו קפצו על ספות ושברו טלויזיה זה בעייתי, אבל בוא, רוב הסיכויים שהוא מגזים פה כדי להצדיק את עצמו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, MiniMiz3r כתב:

הוא לא "העלה להם ב-40%", הוא סבסד אותם במשך 3 שנים והחליט שהוא לא יכול להרשות את זה לעצמו יותר. כאמור, יהיה להם מזל אם משכיר כלשהו באזור בכלל יסתכל לכיוונם כרגע.

לגבי הילדים חבל להתייחס לזה בכלל, תירוצים שלא הייתי מצפה לשמוע אפילו מילד בגן חובה.

לא סיבסד אותם ולא נעליים מאיפה הבאת את זה?
אם נאמין לרגע למה שהם רשמו, הם אף פעם לא שילמו מחיר זול ביחס לדירות אחרות.

לפני שעה, MiniMiz3r כתב:

אמין לי שלבעל הדירה אין שום אינטרס להביא את הילדים שלו איתו כשהוא בא להראות את הדירה, ושזה נבע מאילוצים

לגבי הילדים זה לא תירוץ, זה מראה על התנהלות. איזה אילוצים בדיוק היו לו? בא עם אישתו ,זה לא שלא היה לו סידור בשבילם, ואם כבר הבאת אותם וואלה שאחד ממכם ישב ויבדוק שהילדים לא שוברים להם את הבית.

לפני שעתיים, יובל .מ. כתב:

הוא לא נכנס איתו לשום מערכת יחסים, והוא לא נתן לו בראש בלילה במיטה.

הוא שוכר, השני משכיר, יש להם חוזה וזהו.

אם אני ארצה לקחת מסלול מטומטם וכל שנה לשנות את המחיר לפי איך שבא לי (כל עוד אין הגבלה בחוזה) זאת החלטה שלי ותהיה חזק. אם אתה חושב שהמחיר שלי מוגזם צא מהדירה ותן לי לאכול את החרא של דירה ריקה, אל תבכה בפייסבוק בשביל לייקים.

זה שאתה מתנסח כמו ערס מיזוגן לא הופך אותך למגניב.
לא השכרת כנראה דירה בחיים שלך. כשאתה משכיר דירה למישהו אתה נכנס איתו למערכת יחסים בין אם אתה רוצה או לא. אתה מפקיד בידו את הנכס שלך לתקופת זמן ארוכה ומקווה שהוא ישמור עליו ולא ישבור אותו, הוא מצידו היה רוצה סוג של וודאות ושקיפות כי הוא בנאדם, לא ארנבת שלקחת "מהג'ונגל של אלי" וכל מעבר דירה זה סרט ונזק, וכן הוא חייב לשלם לך את שכר הדירה בזמן בלי תירוצים.
כשאתה מתנסח בסגנון "מחפש שוכרים לטווח ארוך" אתה מייצר ציפיות. כשאתה מעלה את שכר הדירה ב-40% אתה שובר את הציפיות. בעל בית שמגיע למצב שהוא מעלה את שכר הדירה ב-40% ביום בהיר אחד בלי הודעה מוקדמת הוא חרא של בעל בית ולא יודע להתנהל, הייתי רוצה לרשום קללות יותר עסיסיות, אבל נו, נשמור על תרבות דיון.
השוכרים שלו הם שני יצורים כן, אבל לקבל הודעה כזו גורם לאנשים לעשות דברים מטופשים לעיתים, לפחות לא עשו לו נזקים בדירה, אז הם יצורים, אבל לא חארות.

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

השוכר צריך לנסות לסייע לבעל הדירה.

השוכר לא צריך לסייע לו בשום דבר אם בעל הדירה שלו מתנהג ככה, אלה אם זה כתוב בחוזה.
אם כתוב בחוזה שהוא צריך לאפשר לו... אז שיאפשר, ואם לא שיחכה בעל הבית עד שהוא יקבל מפתח, כמו שאמרת "תן לי להתמודד עם דירה ריקה".

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, farkash7 כתב:

זה שאתה מתנסח כמו ערס מיזוגן לא הופך אותך למגניב.
לא השכרת כנראה דירה בחיים שלך. כשאתה משכיר דירה למישהו אתה נכנס איתו למערכת יחסים בין אם אתה רוצה או לא. אתה מפקיד בידו את הנכס שלך לתקופת זמן ארוכה ומקווה שהוא ישמור עליו ולא ישבור אותו, הוא מצידו היה רוצה סוג של וודאות ושקיפות כי הוא בנאדם, לא ארנבת שלקחת "מהג'ונגל של אלי" וכל מעבר דירה זה סרט ונזק, וכן הוא חייב לשלם לך את שכר הדירה בזמן בלי תירוצים.
כשאתה מתנסח בסגנון "מחפש שוכרים לטווח ארוך" אתה מייצר ציפיות. כשאתה מעלה את שכר הדירה ב-40% אתה שובר את הציפיות. בעל בית שמגיע למצב שהוא מעלה את שכר הדירה ב-40% ביום בהיר אחד בלי הודעה מוקדמת הוא חרא של בעל בית ולא יודע להתנהל, הייתי רוצה לרשום קללות יותר עסיסיות, אבל נו, נשמור על תרבות דיון.
השוכרים שלו הם שני יצורים כן, אבל לקבל הודעה כזו גורם לאנשים לעשות דברים מטופשים לעיתים, לפחות לא עשו לו נזקים בדירה, אז הם יצורים, אבל לא חארות.

לא השכרתי, אבל אני שוכר. בחיים לא הייתי לי ציפייה מבעל הבית מעבר למה שרשום בחוזה.

כשהייתי צריך הארכה של מספר חודשים פניתי מראש וסיכמתי בידיעה שאם הוא מוצא שוכר אני יוצא, כי אף אחד לא חייב לי כלום.

אתה רוצה טווח ארוך בתור שוכר אז תחתום מראש על חוזה של 5 שנים עם עליות מוגדרות, אבל הוא לא עשה את זה נכון? כי הוא רצה להשאיר לעצמו אופציה לצאת אחרי שנה אם יהיה לו משהו אחר. אז שיתמודד. 

ואם אתה שוכר, רואה את כל הדיבורים על האינפלציה, וריביות, ומשכנתאות, ועליות מחירים, ולא לוקח בחשבון שמחר בבוקר יעלו גם לך - אתה הבעייתי.

ורושמים 40%, זה נשמע מטורף, אבל בוא, זה מ-4500 ל-6300. וואלה, יש מצב אם היו מדברים איתו היו סוגרים על 6 נניח.

עליה משמעותית - כן. מחיר ריאלי למחירים של היום - גם כן. אז שילכו להדפיס עוד חולצות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שהוא אומר הייתה לו אופציה בחוזה אבל המשכיר שלו כנראה לא מבין מה זה חוזה.

לפני 36 דקות, יובל .מ. כתב:

כי הוא רצה להשאיר לעצמו אופציה לצאת אחרי שנה אם יהיה לו משהו אחר. אז שיתמודד. 

חבר זה מה זה שטויות, לשוכר אין שום סיכון בחתימה על אופציה, הוא תמיד יוכל למצוא מישהו שיחליף אותו וחוץ מזה זו אופציה, כשמה כן היא, השוכר לא חייב לקחת אותה. היחיד שמסתכן זה המשכיר ובגלל זה הרבה פעמים אין אופציה.
חוזה ארוך טווח זה לא סטנדרט בישראל, משכירים לא מציעים, שוכרים לא מבקשים.

ורושמים 40%, זה נשמע מטורף, אבל בוא, זה מ-4500 ל-6300. וואלה, יש מצב אם היו מדברים איתו היו סוגרים על 6 נניח.

40% זה מטורף מה זה משנה אם זה עליה מ-4K ל-6K? זה 40% וזה מטורף.

אם אתה שוכר, רואה את כל הדיבורים על האינפלציה, וריביות, ומשכנתאות, ועליות מחירים, ולא לוקח בחשבון שמחר בבוקר יעלו גם לך - אתה הבעייתי.

לוקח בחשבון שיעלו לי? כן, לא ב-40%.
שוב זה מראה על התנהלות גרועה של בעל הבית.
האינפלציה היא לא מהיום ולא משלשום, כבר לפני שנה בחידוש החוזה יכל לעשות איתם תאום ציפיות גם אם היה רוצה ללכת בכיוון הזה, לגיטימי.
לבוא חודשיים-שלושה לפני ולהטיל פצצה? זה כמו לתת הודעת פינוי. שלא התפלא שקיבל פרצופים חמוצים או חוסר רצון לשתף איתו פעולה במציאת דייר חדש.

לא השכרתי, אבל אני שוכר. בחיים לא הייתי לי ציפייה מבעל הבית מעבר למה שרשום בחוזה.

אתה עדיין צעיר, אבל כבר עכשיו כל מעבר שלך יהיה כואב.
למצוא דירה, לשלם הובלה, למצוא גן חדש לילדים אם יש.
בשלבים יותר מאוחרים זה לעיתים להחליף בית ספר, למעבר דירה יש משמעויות רבות לדייר.
מי שמעלה שכר דירה ב-40% מהיום למחר לא צריך להשכיר דירה לבני אדם, זו דעתי ואם הוא עושה את זה שלא התפלא אם שני יצורים מקבלים את פניו עם חולצות כאלה, בפעם הבאה הוא יפול על כאלה שישברו לו את כל הבית ויעלמו.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, netanel1014 כתב:

מצד אחד בעל הדירה "מסכן" כי הריביות עלו וכך גם המשכנתא . בשביל לא להוציא כסף מהכיס הוא חייב להעלות את השכר דירה. מצד שני השוכרים בנקודה כזאת שהם במצוקה ומרגישים שהם נדפקים. 

מי שבאמת דופק את העסק זאת המדינה והבנקים.

ויוצא ששני הצדדים צודקים.

מה שעשו השוכרים זה טוב אבל מוגזם . טוב כי זה ירתיע ממשכירים להשתולל. מוגזם כי זה ממש לא פייר. שנים שהוא לא מעלה שכר דירה וכשהוא העלה להם (לא מתוך רוע אלא מתוך הכרח ) הם פשוט מתנהגים באכזריות וגם יורים לעצמם ברגל כי הם עכשיו מפורסמים לרעה ואנשים פשוט לא ירצו להשכיר להם - וזה דבר רע מאוד בשבילם. הם כנראה שכחו שידם על התחתונה במצב הזה כי להם אין נכס והם יהיו חייבים למצוא נכס במיידי. 

הוא אמר שזה בגלל הריבית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

40% זה לא בהכרח מטורף.

נכנסו לפני 3 שנים כשהשכונה התאכלסה, נניח המחירים עלו כל שנה ב 15% אבל בעל הבית היה בן אדם טוב ולא העלה את המחיר.

כעת נשבר לו והוא רוצה להיצמד למחיר השוק, מה הבעייה עם זה?

זוג שוכרים מטומטמים.

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרבה רעש על כלום, נכס שלו וזכותו לבקש כל סכום שהוא רוצה, וזכותם להגיד לא מתאים לי.

אני רק יציין שלמרות שהשוכרים מתבכיינים שהמחיר החדש לא פרופורציונלי וגבוה מאד עובדתית יש ביקוש והוא מראה את הדירה לשוכרים פוטנציאליים במחיר החדש (והם אפילו מתלוננים שהוא מראה להרבה אנשים).

במקום ללכת להפגין כנגד ממשלות ישראל שהביאו אותנו למצב הדפוק הזה ששכירות בדירה מעפנה עולה שני שליש מהשכר החציוני שלא נדבר על לקנות דירה, הם באים בטענות לשוק.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל הם טוענים שלא שילמו מתחת למחירי השוק..

בכל מקרה, 1500 זה המון ולמרות שלדעתי לזוג הספציפי הזה פחות סביר שיהיו בעיות כלכליות, זה בהחלט סכום גבוה שיכול להוריד את אופי החיים של משפחה עד למתחת קו העוני.

מבחינה כלכלית, בעל הנכס גם ליצן פה.

שיחק אותה "משקיע נדלן", שכל הלוגיקה שלו מתבססת על כך שתמיד יהיו פראיירים בתור ושהוא יעמיס עליהם את הנטל שלו.

וזה למרות שכולם יודעים שמחירי השכירות לא עולים באותו היחס למחירי הדירות.

במקום השוכרים, אם היו יכלו להתאגד ופשוט לא להסכים לעליות מחירים כאלו, מספיק שנה שיגורו בקראוון וייתנו לכל המשקיעים הללו לאכול את שבישלו. (ברור לי שלא יקרה)

עריכה אחרונה על ידי Lior_Django
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם טוענים שבעל הדירה לקח עד עכשיו מחיר שוק לא הבנתי איפה הוא מימן אותם או איפה היה בן אדם טוב באופן חריג ?

כשאתה עובד מול אנשים - אתה עובד מול אנשים.

ואם אתה עושה משהו שלא מקובל  לעשות - גם אם זה חוקי - ולצד השני אין אלטרנטיבה אמיתית ואתה יודע את זה - אתה גורם לצד השני - תסכול.

אז יש זוג שיגידו לא תודה יתבאסו שהם צריכים להעתיק את החיים שלהם ויחפשו אלטרנטיבה.

ויש זוג שיעשו לך אצבע בעין. נפל על האחרונים.

אני עדיין חושב שהתנהגות השוכרים קטנונית וילדותית.

אבל לא יכול להגיד שבעל הדירה התנהל פה בצורה שלא מצדיקה ביקורת.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, יובל .מ. כתב:

כן, אמר שההחזר משכנתא שלו התייקר.

אאלט לפי הפרופיל של בעל הבית הוא יועץ משכנתאות. אז כנראה שהוא לא יועץ מוצלח במיוחד.

אין קשר בין החזר המשכנתא של המשכיר לגובה השכירות.

עושה רושם שבמקרה הזה גם בעל הבית וגם השוכרים לא נקיים.

שוק השכירות דורש סבלנות ועצבים, בין אם אתה שוכר או משכיר. בגלל זה אני גר בדירה שלי ולא מתעניין בהשקעה בנדלן.

• אהבתי 3

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...