Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כביש 531, תהיות וסתירות.

EliC25
שימו לב! השרשור הזה בן 1945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המפה המצורפת מאתר עירית רעננה.

531road-מפה 531 - 13.01.16.jpg

לפי המפה הכניסה מכביש 4 לקטע החדש של 531 אפשרית רק למי שמגיע על כביש 4 מצפון לדרום.

מי שמגיע מכפר סבא צריך לפנות ימינה בצומת המשטרה, ושמאלה בצומת רעננה כדי לנסוע בכביש 4 מצפון לדרום ולהיכנס לקטע החדש של 531.

מי שמגיע מכביש 4 מצומת מורשה לצומת רעננה, צריך לצאת (ללא רמזור) לכיוון כפר סבא, ובצומת המשטרה לפנות שמאלה ולהמשיך כפי שמתואר בשורה שמעל.

יהודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 135
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כביש תענוג. חבל שהחיבור לכביש 4 צפון כזה מסורבל אבל זה כמובן בגלל המחלף המדובר.

הכל בסדר,

אחלה נהיגה. ומי שלא טוב לו - יום טוב לו.

MAZDA CX-5 AWD (4x4) 192hp / SkyActive-G 13:1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל בסדר,

אחלה נהיגה. ומי שלא טוב לו - יום טוב לו.

אין ספק, עקיפה מימין וזגזוג בין רכבים פלוס חוסר סבלנות היא בסדר גמור.

לכן גם הכבישים שלנו נראים ככה, בגלל נהגים מסוכנים עם גישה כמו שלך.

״מי שלא טוב לו - יום טוב לו״ אתה רציני? בן כמה אתה, 12?

עריכה אחרונה על ידי robertf
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, הכבישים שלנו נראים ככה בגלל אותם נהגי הסיאט איביזה ונהג המונית מרצדס וויאנו שהחליטו להזדחל להם בשמאלי.

לא ראיתי שנשקפה מהם שום כוונה לפנות את הנתיב (איתות, גז, משהו?) ובמקום kingikra הייתי נוהג באותה צורה.

אני לא אמור להיענש בגלל אחרים.

מעבר לזה, kingikra נהג בזהירות, תוך שמירת הנתיב הימני, שמירת מרחק ועקיפות במהירות מתונה ביחס למהירות משתמשי הדרך האחרים.

----------

עכשיו אחרי שערכת:

"נהגים מסוכנים". מה כבר היה פה כל כך מסוכן? מי היה בסיכון בדיוק?

קח אוויר, הכל בסדר.

עריכה אחרונה על ידי TDean

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, הכבישים שלנו נראים ככה בגלל אותם נהגי הסיאט איביזה ונהג המונית מרצדס וויאנו שהחליטו להזדחל להם בשמאלי.

להזדחל? אתה רציני? שניה לפני שעקף אותן מימין הם פנו לכביש, בקושי נסעו עליו שלוש שניות אז אולי לא תכננו לחזור לימין, אני לא יודע, אבל הוא גם לא ממש נתן להם הזדמנות.

אני מסכים שנסע בסדר גמור אחרי זה, אבל ההערה שלי היתה על תחילת הנסיעה.

חוסר סבלנות שמתבטא פה בארץ בעקיפות מסוכנות מימין ומשמאל, גם שיש מרווח סופר קטן לטעויות זו מכת מדינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"נהגים מסוכנים". מה כבר היה פה כל כך מסוכן? מי היה בסיכון בדיוק?

קח אוויר, הכל בסדר.

כתבתי ״נהגים מסוכנים״ לא ביחס אליו, אלא ביחס לזה שלך זה נראה לגיטימי להגיד שהנהיגה שלו היתה בסדר ולעודד את זה.

עכשיו אקח אוויר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להדגיש שוב שאני לא טוען שkingikra נהג מסוכן כי אני לא מכיר אותו ולא יודע, ואולי הוא נהג מצוין.

ההערה שלי היתה על כך שבתחילת הוידיאו נהג כמו ילד מתלהב, זה הכל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון, ומפה ועד ל-"לכן גם הכבישים שלנו נראים ככה" המרחק הוא עצום.

הם נראים כך בגלל אנשים מסוכנים שמפריעים לאחרים, אבל בטח לא בגלל הנהיגה של kingikra (כפי שנראית בסרטון), שלדעתי הלוואי וכולם היו נוהגים כך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה, הכל בסדר. אני נהג מהיר מהממוצע אבל בטח ובטח, שבסרטון הזה לא נהגתי מסוכן. צריך לזכור שהרכב שלי הרבה יותר מהיר מהרכב הממוצע אבל פה נהגתי בסדר גמור וכחוק.

שורה תחתונה, רציתי להעלות סרטון של הכביש ביום.

שיהיה לכולם שבוע מקסים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המפה המצורפת מאתר עירית רעננה.

[ATTACH=CONFIG]448977[/ATTACH]

לפי המפה הכניסה מכביש 4 לקטע החדש של 531 אפשרית רק למי שמגיע על כביש 4 מצפון לדרום.

מי שמגיע מכפר סבא צריך לפנות ימינה בצומת המשטרה, ושמאלה בצומת רעננה כדי לנסוע בכביש 4 מצפון לדרום ולהיכנס לקטע החדש של 531.

מי שמגיע מכביש 4 מצומת מורשה לצומת רעננה, צריך לצאת (ללא רמזור) לכיוון כפר סבא, ובצומת המשטרה לפנות שמאלה ולהמשיך כפי שמתואר בשורה שמעל.

יהודה

אתה טועה, יוצאים לכיוון רעננה מרכז כרגיל ועושים פרסה ברמזור.

בהחלט יש סרבול ביציאה ובכניסה לכביש ללא כל ספק. לפי הסרטון גם שהועלה ביום שישי בצהריים, שעה די רגועה, נראה שהכביש יפתח פקק עצום ביציאה לכפר סבא, וכנראה גם ברחוב ירושלים.

חברה, הכל בסדר. אני נהג מהיר מהממוצע אבל בטח ובטח, שבסרטון הזה לא נהגתי מסוכן. צריך לזכור שהרכב שלי הרבה יותר מהיר מהרכב הממוצע אבל פה נהגתי בסדר גמור וכחוק.

שורה תחתונה, רציתי להעלות סרטון של הכביש ביום.

שיהיה לכולם שבוע מקסים!

נהגת בסדר גמור, פשוט ישנם אנשים שתקועים בתוך קופסת החוק המרובעת של 'אסור לעקוף מימין' אך למעשה, כשרכב מזדחל בשמאלי ולא מבין את מטרת השמאלי, מגיע לו שיעקפו אותו.

תודה על הסרטון, אני אישית הייתי משתגע להסתובב עם רעש מנוע שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה פונדמנטלית עם זה שאתם חושבים שאין בעיה עם עקיפה מימין, ושזה בסדר וחוקי, או שחושבים שהחוק הזה הוא חוק ״מרובע״ שצריך לעבור עליו.

יש סיבה טובה לחוק הזה וזו עבירה מסוכנת.

אני לא מתווכח עם זה שאנשים מזדחלים פה משמאל, זו בעיה קשה.

תתפלאו אבל גם באירופה אנשים עושים את זה, אבל ההבדל הוא שלאנשים שם יש יותר סבלנות ואף אחד לא חותך אותם מימין.

זה גם לא שמדובר פה בכביש עמוס עם שיירה משמאל וימין כאשר הימני זז מהר יותר.

הוידיאו מראה חוסר סבלנות מובהק שניות אחרי הפניה לכביש.

נוכל להתווכח על זה עד מחר, אבל לצערי החוסר סבלנות הזה היא הסיבה לקטסטרופה שאנחנו רואים פה בכביש, וכמי שחי בחו״ל שנים רבות תאמינו לי שהמצב פה קשה.

עצוב שאתם לא מסוגלים לראות את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בעיה פונדמנטלית עם זה שאתם חושבים שאין בעיה עם עקיפה מימין, ושזה בסדר וחוקי, או שחושבים שהחוק הזה הוא חוק ״מרובע״ שצריך לעבור עליו.

יש סיבה טובה לחוק הזה וזו עבירה מסוכנת.

אני לא מתווכח עם זה שאנשים מזדחלים פה משמאל, זו בעיה קשה.

תתפלאו אבל גם באירופה אנשים עושים את זה, אבל ההבדל הוא שלאנשים שם יש יותר סבלנות ואף אחד לא חותך אותם מימין.

זה גם לא שמדובר פה בכביש עמוס עם שיירה משמאל וימין כאשר הימני זז מהר יותר.

הוידיאו מראה חוסר סבלנות מובהק שניות אחרי הפניה לכביש.

נוכל להתווכח על זה עד מחר, אבל לצערי החוסר סבלנות הזה היא הסיבה לקטסטרופה שאנחנו רואים פה בכביש, וכמי שחי בחו״ל שנים רבות תאמינו לי שהמצב פה קשה.

עצוב שאתם לא מסוגלים לראות את זה.

הוא עשה הכל בזהירות תוך שמירת מרחק, ואני גם די בטוח שבדק במראות שאף אחד לא קרוב אליו בנתיב.

הבחור באיביזה לפניו ממש זחל בשמאלי, ועוד לפניו רכב כבד יחסית, אז חוץ מהחוק, אין סיבה שישאר בשמאלי וימתין עד שהם יזכרו שהם משתלבים לכביש מהיר, עברה חצי דקה והם עוד תקועים באיזור ה50 קמש, סימן שהאנשים האלו די מרחפים.

תסתכל שוב על הסרטון, הפעם תעשה MUTE , סביר להניח שרעש המנוע קצת גורם לך להרגיש מאויים ממנו, אבל הוא בסה"כ עקף מימין, בלי שום הדחפות או הצמדות לרכב אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

robertf,

אני לא טלית שכולה תכלת על הכביש ולא חושב שעקיפה מימין זה משהו שצריך להתיר בחוק אבל המנטליות פה בארץ מחייבת את זה.

הרבה פעמים אמרתי לעצמי שאולי זה לא בסדר שאני עוקף מימין ונבלמתי ע"י נהג איטי בשמאל למשך דקה או יותר. הבעיה היא שאותו נהג איטי בשמאל פשוט לא התעניין בכלל אם אני מאחוריו או לא. וגם אם הייתי נשאר שם עוד 10 דקות, הוא לא היה זז ימינה. אני חושב שזו בעיה הרבה יותר גדולה מהעוקפים מימין.

מה אתה בעצם אומר? שאם מישהו נתקע במסלול השמאלי אני אמור לנסוע אחריו באיטיות עד ליעד? אם התשובה שלך היא כן, אני רק יכול להעריץ את הסובלנות שלך. אני לא אומר את זה בציניות.

יש איזה סיפור שאני תמיד אוהב לספר בנושא המנטליות הישראלית. כשהייתי בפיינל פור של מכבי בכדורסל ב 2006 בפראג, התכנסו אוהדי כל הקבוצות באיזו כיכר בעיר. בדיעבד, הסתבר שזו כיכר שנוסעים בה רכבים. לפתע הגיח לו רכב עם בחור צעיר (אני בכוונה מציין שזה בחור צעיר כי לרוב צעירים יותר חסרי סבלנות ממבוגרים). הבחור נסע עד שנעצר כשלפניו עומדים שלושה אוהדי מכבי. בדיוק כמו נושא המסלול השמאלי, גם כאן השלושה לא בדקו אפילו אם מישהו רוצה לעבור והם חוסמים אותו. אני לא בא אליהם בטענות כי הם פשוט רגילים שמישהו יצפצף להם אם הוא רוצה לעבור. הנהג פשוט עמד שם והמתין בשקט. בלי לצעוק ובלי לצפצף. אני כמובן הערתי את צומת ליבם והם זזו כדי לתת לו לעבור.

זה אנחנו ואני כמובן לא מוציא את עצמי מזה. אני ישראלי בדיוק כמו כולם.

EliC25,

אנחנו בפורום רכבים וכחובב רכבים אני מכור לסאונד של מנוע ספורטיבי. אני נהנה ביום יום מהסאונד של הרכב שלי ומכבד את דעתך בנושא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא עשה הכל בזהירות תוך שמירת מרחק.

עקרונית, אין לי בעיה לעקוף רכב פרטי המזדחל בנתיב השמאלי מימין, אך הטיעון המצוטט אינו נכון. שמירת הרווח הנראית בתחילת הסרטון היא של כשניה בודדת ובאופן שיטתי.

שמירת רווח בטוחה היא של שתיים ולעתים אפילו שלוש שניות, ובניגוד לעקיפה משמאל, אין שום מניעה לשמור על מרווחים כאלו.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1945 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...