Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה 3 VS מאזדה 6

dekel555
שימו לב! השרשור הזה בן 3353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

(כותרת קצת מוזרה אני יודע)

אהלן, אני חייל משוחרר בן 22 מחפש רכב ראשון. כשהתחלתי לחפש רכב אחת האופציות שהסתכלתי עליהן זה מאזדה 3 שנתונים 04-06, לאחר בדיקה קצרה הופתעתי לגלות שבשנתונים האלה ההבדלים במחירים בין מאזדה 3 למאזדה 6 לא קיימים. למרבה ההפתעה גיליתי גם שצריכת הדלק של שני הדגמים נורא דומה ואין באמת הבדל קריטי.

התקציב של הוא 20-24 אלף.

יש באמת סיבה להעדיף את המאזדה 3, או כל רכב אחר בתקציב הזה, על פני המאזדה 6?

אני רק ידגיש שיש לי יחסית הרבה נסיעות מחוץ לעיר ואני לא נבהל מהצריכת דלק של המאזדה 6.. בשביל עוד 100-200 ש"ח בחודש על דלק אני מוכן להנות מרכב מפנק יותר.

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאים שלך - זו נבלה וזו טריפה. חפש רכב יותר קטן, יהיה יותר זול לרכישה - או שתוכל לרכוש אחד יותר צעיר, יתרון עצום - עם טיפה מזל האמינות יותר טובה, וגם התחזוקה תהיה יותר זולה.

רכב משפחתי - כשמו כן הוא. נועד להובלת 3-4 נוסעים ויותר, על מטענם. כרווק צעיר לך על סופרמיני.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאים שלך - זו נבלה וזו טריפה. חפש רכב יותר קטן, יהיה יותר זול לרכישה - או שתוכל לרכוש אחד יותר צעיר, יתרון עצום - עם טיפה מזל האמינות יותר טובה, וגם התחזוקה תהיה יותר זולה.

רכב משפחתי - כשמו כן הוא. נועד להובלת 3-4 נוסעים ויותר, על מטענם. כרווק צעיר לך על סופרמיני.

אנשים באמת נוטים להרים גבה כשאני אומר שאני מתעניין במאזדה 6, אבל באמת שאני לא מצליח להבין את הסיבה.

לצורך העניין, מה אני אקבל מיונדאי גטס 2008, שיהווה יתרון על מאזדה 6 2006? שתיהן נמכרות במחיר דומה, וכבר אמרתי שאני לא מפחד מצריכת דלק, אני לא הולך לפשוט רגל מעוד 150 ש"ח בחודש.

כמו כולם מאוד חשובה לי האמינות של הרכב והביקורות בעניין הזה על ה6 מצויינות, לעומת זאת על רוב דגמי הסופר מיני הביקורות לא בשמיים, והדגמים שעליהם הביקורות כן טובות (יאריס וג'אז) נמכרים במחירים זהים למאזדה 6 ולפעמים ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב חדש יותר זה סיכוי קטן יותר לבעיות.

מחירים של חלפים נגזרים ממחיר של רכב חדש, לא ממחיר של רכב משומש. לתקן גיר במאזדה 6 יהיה יקר יותר משמעותית מרכב סופר מיני.

למרות הנאמר לעיל, אם נדלקת על הרכב אז כלום לא יעזור :-) תתחדש!

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול לענות לך לגבי מחירי הדגמים השונים, אבל עיון קצר במחירון יד 2 מעלה שהאופטימיות שלך אינה זהירה, ושתקציבך מתאים למכוניות 4 שנים יותר זקנות מאלה שהזכרת בהודעתך האחרונה.

איני יודע מה מצב הכלכלי, אבל התקציב המצומק שלך לרכישה לא מתאים להודעה שלך שחסכון של 100-200 ש"ח לחודש אינו משמעותי לגביך. כמוכן לא ברורה לי הנסועה הצפויה שלך, אבל תביא בחשבון שאין כל קשר בין צריכת הדלק שעליה אתה קורא ברשת לבין הצריכה האישית שלך, אשר מושפעת מאד ממצב הרכב הספציפי שלך, מתואי הנהיגה, שעות הנסיעה ואופי הנהיגה שלך.

בוא אספר לך משהו קטן: אני נוהג כבר די הרבה שנים באזור מסויים, נסועה כמעט קבועה. בנסועה זו היתה לי צריכת דלק מסויימת. כאשר אותה מכונית היתה בידי אשתי צריכת הדלק שלה היתה גבוהה ב-20%. כעת היא עובדת במקום אחר עם מתווה נהיגה אחר, וצריכת הדלק הסגולית שלה נמוכה ב-15% מזו שהיתה שלי (וכ-35% משלה במקום העבודה הקודם). כמובן שאני מדבר על צריכה סגולית, כיון שלאור הנסועה היותר גבוהה הצריכה האבסולטית שלה יותר גבוהה. את כל הסיור אני מספר כידי שתבין שהצריכה שלך תהיה שונה (לטוב או לרע) ממה שתקרא במרשתת. וד"ר - הגטס היא דוגמא גרועה כיון שהיא נחשבת לשתיינית די רצינית, בהשואה למכוניות אחרות בקטגוריה שלה.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יכול לענות לך לגבי מחירי הדגמים השונים, אבל עיון קצר במחירון יד 2 מעלה שהאופטימיות שלך אינה זהירה, ושתקציבך מתאים למכוניות 4 שנים יותר זקנות מאלה שהזכרת בהודעתך האחרונה.

איני יודע מה מצב הכלכלי, אבל התקציב המצומק שלך לרכישה לא מתאים להודעה שלך שחסכון של 100-200 ש"ח לחודש אינו משמעותי לגביך. כמוכן לא ברורה לי הנסועה הצפויה שלך, אבל תביא בחשבון שאין כל קשר בין צריכת הדלק שעליה אתה קורא ברשת לבין הצריכה האישית שלך, אשר מושפעת מאד ממצב הרכב הספציפי שלך, מתואי הנהיגה, שעות הנסיעה ואופי הנהיגה שלך.

בוא אספר לך משהו קטן: אני נוהג כבר די הרבה שנים באזור מסויים, נסועה כמעט קבועה. בנסועה זו היתה לי צריכת דלק מסויימת. כאשר אותה מכונית היתה בידי אשתי צריכת הדלק שלה היתה גבוהה ב-20%. כעת היא עובדת במקום אחר עם מתווה נהיגה אחר, וצריכת הדלק הסגולית שלה נמוכה ב-15% מזו שהיתה שלי (וכ-35% משלה במקום העבודה הקודם). כמובן שאני מדבר על צריכה סגולית, כיון שלאור הנסועה היותר גבוהה הצריכה האבסולטית שלה יותר גבוהה. את כל הסיור אני מספר כידי שתבין שהצריכה שלך תהיה שונה (לטוב או לרע) ממה שתקרא במרשתת. וד"ר - הגטס היא דוגמא גרועה כיון שהיא נחשבת לשתיינית די רצינית, בהשואה למכוניות אחרות בקטגוריה שלה.

אני מודה לך על ההתייחסות והתשובה הארוכה, אבל רוב התשובה שלך התייחסה לצריכת הדלק וכמו שכבר אמרתי - זה לא השיקול העיקרי שלי ברכישת הרכב. נכון, רכב שהוא חסכוני בדלק בהחלט יהווה עבורי יתרון, אבל אם מדובר על התפשרות משמעותית באיכות הרכב אז אין על מה לדבר. אני בחור צעיר שגר עם ההורים ועובד במשרה מלאה, אתה יכול לתאר לעצמך שההוצאות החודשיות שלי יוכלו לספוג את האקסטרה הוצאה על הדלק. בכל אופן קראתי ושמעתי הרבה אנשים בנוגע לצריכה של ה6 ומכולם עולה שהצריכה היא סביב ה1 ל10, זה יכול להיות מעט טוב יותר או פחות, אני בכל אופן נהג זהיר שלא נוטה להשתולל או ללחוץ יותר מדי, לכן אני גם לא מודאג.

בנוגע למחירים- נכון, המחירון של ה6 בשנתונים שציינתי הוא מעט גבוה יותר, אבל אני בקשר כבר עם כמה מוכרים שיהיו מוכנים להתגמש לכיוון התקציב שלי.

הסיבה לתקציב המצומק יחסית נובעת מהעובדה שאין לי עניין לבזבז את כל חסכונותיי על רכב שגם ככה הייתה לי התלבטות רבה אם יש לי צורך בו.

ונכון, נדלקתי על הרכב, אבל אני לא נעול.. אם יש לכם המלצות על דגמים ספציפיים שיתאימו לתקציב שלי אני יותר מאשמח לשמוע.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הודעה מסכמת שלי לשרשור זה, בתור זקן שיש לו שלושה בנים, שניים מהם מבוגרים ממך, ואשר רואה את הקשיים של הדור הצעיר: אתה בחור צעיר, וצריך לחשוב על העתיד. איני יודע כמה אתה מרויח ומה אופק הקידום שלך, אבל לתפיסתי, אם אין לך חסכונות גדולים במיוחד, בשלב זה של החיים המחשבה שלך צריכה להתרכז בעתיד ולא בהווה. תתפלא עד כמה אלפי ש"ח בודדים שתשרוף היום על רכב "נוח" יחסרו לך בעוד 5 שנים, כאשר תרצה, נניח, לרהט דירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

(כותרת קצת מוזרה אני יודע)

אהלן, אני חייל משוחרר בן 22 מחפש רכב ראשון. כשהתחלתי לחפש רכב אחת האופציות שהסתכלתי עליהן זה מאזדה 3 שנתונים 04-06, לאחר בדיקה קצרה הופתעתי לגלות שבשנתונים האלה ההבדלים במחירים בין מאזדה 3 למאזדה 6 לא קיימים. למרבה ההפתעה גיליתי גם שצריכת הדלק של שני הדגמים נורא דומה ואין באמת הבדל קריטי.

התקציב של הוא 20-24 אלף.

יש באמת סיבה להעדיף את המאזדה 3, או כל רכב אחר בתקציב הזה, על פני המאזדה 6?

אני רק ידגיש שיש לי יחסית הרבה נסיעות מחוץ לעיר ואני לא נבהל מהצריכת דלק של המאזדה 6.. בשביל עוד 100-200 ש"ח בחודש על דלק אני מוכן להנות מרכב מפנק יותר.

תודה מראש.

בתקציב הזה אתה מביא פורד מונדאו 2007 במצב מצוין ואולי נשאר עם עודף .. אין מה להשוואת בכלל בין הרכבים פורד ליגה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מונדאו היא בהחלט בליגה אחרת. אבל אם נדלקת על ה-6 לך עליה. ההבדל בין ה-3 ל-6 יהיה לך בתחזוקה: ביטוח, חלפים, טיפולים וכו'. דלק זה רק סעיף אחד וכפי שציינת הוא פחות מטריד אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי הייתה 6 (אקזקיוטיב) בתור רווק צעיר. הייתי ממשיך איתו לולא היה לי צורך ברכב קטן יותר.

לרמת הגימור הבסיסית מהשנתיים הראשנות, התקציב שלך מספיק.

עם זאת, מחיר רכישה זה לא הכל. בסופו של דבר, ההחלטה שלי להתנייד ברכבים כאלה הייתה מתוך ידיעה שהרכב מותן תמורה טובה לכסף, אבל עדיין אני משלם יותר עבור "מותרות" שאני לא באמת צריך, בהשוואה למיני\סופרמיני (אולי חוץ מבטיחות פסיבית).

הסאן רוף מקורי, החור שאתה הולך לעשות בגג לא.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום יתרון למאזדה 3 על פני מאזדה 6.

אחלה אוטו, אמין, החלפים לא יקרים ובשפע, ואני לא רואה הבדל במחיר הביטוח של יותר מכמה מאות שקלים.

לך על ה-6 ולא תתחרט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר הייתי ממליץ לך על פורד מונדאו יותר מפנק יותר מרווח וזה אותו רכב כמו המאזדה 6 הם חולקים ביחד את המנוע והגיר ואפילו ישאר לך עוד כסף בצד.

פורד מונדיאו בורח מהטראומה של הפונטו הקסם שבמכוניות!!!

פורד פוקוס מנוע 2.0 אוטו מצויין חלום של אוטו!!!

אני החלטתי פורד זה הרכב שילוו אותי כל החיים!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאני בין הבודדים פה שמבינים את מה שאתה אומר.

לפני שנתיים שהשתחררתי גם אני לא הסכמתי לוותר על התענוג שברכב גדול (החזקתי ניסאן אלמרה 2003, אחריה מאזדה 3 מנוע 2000 2009 ואחרי ניסאן פרימיירה 2004).

אתה בגיל שאתה רוצה להנות וזה בסדר!

קח בחשבון, שטיפולים לרכב כזה, יקרים יותר מלרכב קטן! צמיגים יקרים יותר, בנוסף יש את צריכת הדלק

אני בזמנו טענתי שכל זה לא מפריע לי,בגלל זה החזקתי אותן! וזה באמת היה ככה נהנתי מהן מאוד.

היום אני מתנייד באיביזה ידנית, שגם חוסכת לי דלק ( כסטודננט, פתאום ה200 שקל בחודש האלה כן חשובים)

מה שכן אמליץ לך!!!

אל תנעל על דגם ספציפי, חפש גם מאזדה 3 וגם מאזדה 6, חפש את זאת במצב המכני ( והחיצוני! ) הכי טוב שתמצא, כי להחליף 3 תושבות מנו תושבת גיר, וטיפול גדול במאזדה ספיריט למשל מגיע לכמעט 2000 ש"ח, החלפת שמן גיר לניסאן פרימיירה זה 1200 ש"ח, וזה לא גרושים!

חפש אוטו במצב טוב מכנית, וגם חיצונית, זה מבאס לקנות רכב שכל פעם שתראה אותו תתבאס להכנס אליו

ותתחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור חייל ובעלים של פורד מונדיאו 08 אני חייב לציין שאני מבין לליבך, ההרגשה הזאת שאתה עולה על רכב שאתה חסכת,עבדת בשבילו ומביא לך חיוך כל פעם שאתה יושב במושב הנהג עולה על כל היצע שרכב אחר שאתה פחות רוצה אבל חושב לקחת מפאת עילוצי תקציב וכאלה יעניק לך.

גם אני דנתי רבות עם עצמי רבות בנושא מאזדה 6 או 3 2000 סמק או מונדיאו.

לבסוף בחרתי את המונדיאו בגלל שהיא מהווה עסקה יותר טובה מבחינת מחיר ומפרט בשנתונים 08 ואילך אבל , גם בשנתונים המוקדמים ל08 היא לא נופלת מהשניים ובנוסף בתקציבך הנוכחי תוכל להכניס מונדאו 07-06 שמורה, במידה ולא מצאת או שהמונדיאו אינה קוסמת לך אמליץ על מאזדה 6 ואם תמצא אחת משנת 2006 עדיף בגלל גיר 5 ההילוכים מהשנים האלו במאזדה.

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...