Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה, עוד סיבוב בעזה?

mystopp
שימו לב! השרשור הזה בן 3528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהסתכלות ממוקדת על האזרחים הפשוטים וקשיי היום שם נחמץ ליבי, מצד אחד ברחובות מסתובבים להם טרוריסטים יותר גרועים מעברייני צמרת ש"משכנעים" אותם לשים פצמ"רים\חלקי טילים\אמל"ח וכו' במרתף כי אם לא אז חבל.

ומצד שני מסוקי ומטוסי חיל האויר שכותשים את עזה ללא הפסקה, מדיי פעם טעות בזיהוי, מדיי פעם קורבנות מצערים וכו' וכו' אבל בתכלס אזרחים חפים מפשע נפגעים.

תושבי עזה לא כלואים בין הצדדים - הם בחרו צד - הצד של החמאס , גם בבחירות דמוקרטיות וגם בשיתוף פעולה איתו ראה את הדברים שהאזרחים אומרים לאמצעי התקשורת ולגישתם .

תושבי עזה בחרו בחמאס בין השאר כי שלטון הפתאח היה ונשאר מאוד מושחת, ושלטון החמאס פחות מושחת. גם אם תושבי עזה בחרו בחמאס זה לא אומר שהם מרוצים מהמצב היום, כפי שבגין נבחר כראש ממשלה ב1977 והחזיר את סיני למצרים בניגוד גמור למה שהובטח ולדעת הבוחרים שלו. מצד שני, אנשים הם לא רציונלים בהרבה מאוד נסיבות, והכוונה לכולנו. למשל מלחמת ארה"ב- ספרד שפרצה לאחר שרשת עיתונים אמריקאית חיממה את דעת הקהל בארה"ב כנגד הספרדים ללא קשר למציאות.

לדעתי אין באמת אזרחים תמימים, לא בעזה ולא בישראל (אולי חוץ מתינוקות). כפי שיש מנטליות גרמנית או הולנדית, כך יש גם מנטליות ישראלית וערבית. אני ממש לא מומחה למנטליות ערבית, אבל ב"ידיעות" של היום יש מאמר של העתונאית המעולה סמדר פרי, על אשה ערביה אקדמאית בעזה. בין השאר האשה מסבירה שנתניהו שגה בהסכמתו המידית להפסקת אש, כי לפי המנטליות שלהם הוא היה צריך להסס ולהתיעץ לפני ההסכמה, כי אחרת זה נחשב אצלם שהכל מזימה לרעתם. דוגמא נוספת- ישראלי שגדל והתבגר בארץ ערבית, אמר לי כי בבואו לארץ התפלא על כמות הרעש שעושים פה כשנהרג מישהו, כי זה לא היה נחשב כל כך בארץ הערבית.

אולי כדאי לא להתיחס לשאלות של מי צודק, מי גרם למה ובמקום זה להתרכז בצד המעשי, כפי שאיש שב"כ מתיחס לסוכן ערבי שלו. הפעלת הסוכן אינה פשטנית כגון קח כסף ותביא ידיעות. זה לא עובד. המפעיל צריך להתיחס לסוכן כבן אדם, לתת כבוד כשמגיע, ולרדת עליו בנסיבות שהסוכן יבין את הבעיה ושלא תהיה התנהגות שרירותית. ואגב לפעמים לא מעטות הסוכן הוא משולי החברה הערבית ואפילו טיפוס פלילי.

להגיד את האמת? דור אחד כזה, גם אם לא חונך לשנוא אותנו הרי שברור כשמש שישנא אותנו עד עמקי נשמתו כל חייו בעקבות הדברים שעובר.

האמריקאים הפציצו את גרמניה במלחמת העולם ה2 והרגו הרבה אזרחים, והנה מיד לאחר המלחמה הגרמנים לא שנאו את האמריקאים. לדעתי הגורמים העיקרים לשנאה הם הרגשת הערבים שהצדק איתם ונעשה להם עוול (ללא קשר האם נכון) והמצב הכלכלי הגרוע. היטלר עלה לשלטון בצורה דמוקרטית בעיקר בגלל המצב הכלכלי שהיה על הפנים. כאשר למשך הרבה שנים אי אפשר למצוא עבודה, אנשים רבים נמשכים לדיעות קיצוניות. נדמה לי שבבחירות בהם היטלר זכה, הנאצים קיבלו כ 30% מהקולות והקומוניסטים כ 20% מהקולות, ויחד 50% . האם זה אומר ש 50% מהגרמנים היו אנשים קיצונים? לא , זה אומר שהמצב היה על הפנים במשך זמן רב.

מכיון שאין סיכוי שלכמעט 2 מיליון ערבים בעזה תהיה עבודה, לדעתי לא יהיה שלום איתם אף פעם. אולי רק אם חלק מתכניות ההגירה שהיו בועידת קמפ-דוויד בשנת 2000 יתממשו.

. אף אחד לא מפקפק לרגע בקיומה של אנטישמיות ברמה כזו או אחרת בעולם. השאלה אם ישראל במדיניות שלה לא תרמה לזה גם. ובמדיניות אני לא מתכוון למה שנעשה בשטחים או משהו כזה, אלא לשיח בלבד. התקיפות שהתפרסמו בשנים האחרונות כנגד יהודים באירופה בוצעו בעיקר על ידי מהגרים מוסלמים. כאן זה כבר לא מקרה של אנטישמיות אירופאית קלאסית - גזענית. מדובר בתופעה אחרת. אני טוען שלאנשים כמו נתניהו יש אחריות על זה גם. אתה בטוח שלא?

אני לא בטוח ואישית לא נראות לי ההתבטאויות הפופוליסטיות והרברבניות. אבל בצד המעשי נתניהו חיב לתחזק את ציבור הבוחרים שלו. ראש ממשלה בישראל נמצא בקונפליקט קבוע כשמצד אחד עדיף להתאפק ולא להגיב חזק מדי, כי תגובה חזקה תתדלק את הבעירה לרמת פיצוץ, והחמאס \חיזבאללה מרויחים ככל שיש יותר קרבנות בין האזרחים הערבים. מצד שני אנו חיבים לתחזק את ההרתעה, שהחמאס והאזרחים שם יבינו שאנו חזקים ולא כדאי להתחיל איתנו. הקונפליקט הזה לא חדש. לאחר החלטת החלוקה של האו"ם ב 1947 , הערבים בארץ החלו מיד לתקוף אותנו ולהרוג בנו. האינטרס שלנו היה יציבות וסדר, כדי שהאו"ם לא יסוג מההחלטה להקים מדינה יהודית בתוך מספר חודשים כחלק מתכנית החלוקה (והאו"ם באמת נסוג, כמעט). הקונפליקט של בן גוריון היה איך להגיב בצורה מספיק חזקה שהמהומות וההתקפות יחלשו, אבל גם בצורה מספיק חלשה כדי לא לערער את הסדר ושהמהומות לא יתפשטו לאיזורים שעדיין רגועים. גם כיום, תגובות חזקות שלנו מתסיסות את הערבים (כולל באירופה) אבל תגובות חלשות מדי יערערו את ההרתעה. לדעתי די קשה למצוא את הפשרה הנכונה, ואולי אפילו בלתי אפשרי.

לגבי החלטות נתניהו בהרחבת ההתנחלויות- בעבר הרחוק התנגדתי להרחבה כזו. אבל כשהבנתי שהמכשול הענק לשלום (מנק' מבט ישראלית) היא זכות השיבה, ושהערבים רצינים בענין הזה, התברר לי שאנו צריכים מנוף שאולי ישנה את דעת הערבים ויאפשר שלום. זה אולי קצת ציני, אבל הגידול בהתנחלויות מכאיב להם, ואולי יגרום להם להבין שכדאי להם לותר במה שפחות חיוני להם. נכון שזה מלבה את השנאה הערבית לישראל, אבל אני מקווה שאם יושג שלום, זה יהיה שווה.

אשמח לקרוא

תודה. אחזור לזה בקרוב.

ברמת הלוחמים, בהחלט יש פה מלחמת בני אור בבני חושך!

ברמת האוכלוסיה, זו פשוט טעות לקחת את כלל האוכלוסיה ולהפוך אותם לרוע מוחלט.

נכון מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.6 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מישהו יודע מה היקף הסחר הבטחוני הישראלי עם תורכיה?

למיטב הבנתי כלום או קרוב לזה, כולל עסקאות שהיו בשלבי ביצוע ונעצרו אחרי המרמרה.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אני מתקשה להבין למה השגריר שלנו עדיין שם והשגריר שלהם עדיין פה. השלטון שם עויין ברמה לה זכינו עד היום רק ממדינות ערב שניתקו איתנו יחסים

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו אינטרס אסטרטגי ע-צ-ו-ם ביחסים עם טורקיה, בין אם זה יחסים מצוינים או בינוניים מינוס.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים מאחורי ומתחת למה שאתה רואה בטלויזיה.

אם מחר רוצים לתדלק מעל מזרח טורקיה, בדרך לאירן (סתם לדוגמא), זה לא מתבצע בטלויזיה ולא מושפע ממריבות מסיבות העיתונאים.

כ"נל אם רוצים להציב איזה תחנת מעקב על הגבול עם סוריה או להפציץ כור אטומי בסוריה ורוצים נתיב מילוט בטוח (מאיפה המצאתי את כל התסריטים המופרכים האלה).

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים מאחורי ומתחת למה שאתה רואה בטלויזיה. וב youtube

(מאיפה המצאתי את כל התסריטים המופרכים האלה).

תמיד טענתי שאתה סוכן כפול :roll:

משינה - בלדה לסוכן כפול

הוא הגיע אל הפורום בדרכים עקלקלות

הוא היה סוכן חשאי לא רצה להתגלות

,,,

,

הוא רכב לפלשתינה

על גמל דו דבשתי

הוא הגיע לראש פינה

במסווה של שייח תורכי

,,

ואשתו אמרה לו תשנה את הגישה

הוא אמר לה תהיי בשקט והחליף את ,, המכונית .

אייל .

עריכה אחרונה על ידי ליין מן

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש דברים מאחורי ומתחת למה שאתה רואה בטלויזיה.

אם מחר רוצים לתדלק מעל מזרח טורקיה, בדרך לאירן (סתם לדוגמא), זה לא מתבצע בטלויזיה ולא מושפע ממריבות מסיבות העיתונאים.

כ"נל אם רוצים להציב איזה תחנת מעקב על הגבול עם סוריה או להפציץ כור אטומי בסוריה ורוצים נתיב מילוט בטוח (מאיפה המצאתי את כל התסריטים המופרכים האלה).

תקיפת הכור הייתה ב-2007, שלוש שנים לפני המרמרה ולפני הרטוריקה הנוכחית של ארדואן. נוטה להאמין שבתקיפה עתידית של איראן נצטרך להשתמש בשירותים של מדינות אחרות (אני מנחש שסעודיה לא תתנגד).

A man walks down the street in that hat, people know he's not afraid of anything

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא בטוח ואישית לא נראות לי ההתבטאויות הפופוליסטיות והרברבניות. אבל בצד המעשי נתניהו חיב לתחזק את ציבור הבוחרים שלו. ראש ממשלה בישראל נמצא בקונפליקט קבוע כשמצד אחד עדיף להתאפק ולא להגיב חזק מדי, כי תגובה חזקה תתדלק את הבעירה לרמת פיצוץ, והחמאס \חיזבאללה מרויחים ככל שיש יותר קרבנות בין האזרחים הערבים. מצד שני אנו חיבים לתחזק את ההרתעה, שהחמאס והאזרחים שם יבינו שאנו חזקים ולא כדאי להתחיל איתנו. הקונפליקט הזה לא חדש. לאחר החלטת החלוקה של האו"ם ב 1947 , הערבים בארץ החלו מיד לתקוף אותנו ולהרוג בנו. האינטרס שלנו היה יציבות וסדר, כדי שהאו"ם לא יסוג מההחלטה להקים מדינה יהודית בתוך מספר חודשים כחלק מתכנית החלוקה (והאו"ם באמת נסוג, כמעט). הקונפליקט של בן גוריון היה איך להגיב בצורה מספיק חזקה שהמהומות וההתקפות יחלשו, אבל גם בצורה מספיק חלשה כדי לא לערער את הסדר ושהמהומות לא יתפשטו לאיזורים שעדיין רגועים. גם כיום, תגובות חזקות שלנו מתסיסות את הערבים (כולל באירופה) אבל תגובות חלשות מדי יערערו את ההרתעה. לדעתי די קשה למצוא את הפשרה הנכונה, ואולי אפילו בלתי אפשרי.

לגבי החלטות נתניהו בהרחבת ההתנחלויות- בעבר הרחוק התנגדתי להרחבה כזו. אבל כשהבנתי שהמכשול הענק לשלום (מנק' מבט ישראלית) היא זכות השיבה, ושהערבים רצינים בענין הזה, התברר לי שאנו צריכים מנוף שאולי ישנה את דעת הערבים ויאפשר שלום. זה אולי קצת ציני, אבל הגידול בהתנחלויות מכאיב להם, ואולי יגרום להם להבין שכדאי להם לותר במה שפחות חיוני להם. נכון שזה מלבה את השנאה הערבית לישראל, אבל אני מקווה שאם יושג שלום, זה יהיה שווה.

שמע, הלוואי וזה היה באמת מתפקד כקלף מיקוח נגד זכות השיבה. בפועל נראה לי שהמשחק פה כבר אבוד. נתניהו או כל ראש ממשלה אחר פה צריכים לנווט בין קצוות. אני לא מאמין שנסיגה מיו"ש, ברמה כזו שבאמת תאפשר הקמה של מדינה פלסטינית, זה משהו שיתאפשר לראש ממשלה כלשהו לעשות כאן אי פעם. בליכוד כבר אומרים בצורה די גלויה שיש תמיכה לתוכנית הסיפוח של בנט. ומפה כנראה יכול להיות רק יותר גרוע. התפיסה הרציונאלית או המתוחכמת מפנה את מקומה די במהירות לתפיסה משיחית של "ראש בקיר". אבל, בפעם המאה, לך תשכנע אנשים שזאב אלקין, דני דנון או נפתלי בנט מזיקים למדינה הזו לא פחות מחנין זועבי, ואולי אפילו יותר. היא, הרי, לא מתווה את המדיניות של איש כאן.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כך אני מתקשה להבין למה השגריר שלנו עדיין שם והשגריר שלהם עדיין פה. השלטון שם עויין ברמה לה זכינו עד היום רק ממדינות ערב שניתקו איתנו יחסים

השלטון אולי עויין, אבל יש סחר אזרחי בהרבה מיליארדים.

חוץ מזה, הם רק מדברים, שידברו.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון לעכשיו ידוע על עוד הרוג לכוחותינו, מעבר לכך לא אוכל לפרט כרגע, שתיהיה לנו שבת שקטה אמן.

נא לא להפיץ שמועות שווא לא מאומתות, מספיק המצב רגיש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנושא מעט שונה, נתקלתי (קישור בפורום אחר) בכתבה על אדמה שהממשלה מנסה להשיג כבר שנים וממעט מחקר גוגל נראה שיש לממשלה\בתי המשפט אג'נדה לא מובנת נגד המשפחה והאדמה שלה.

האם מישהו יודע יותר לגבי המצב שלהם ויכול להסביר למה שוב ושוב מנסים לגרש אותם?

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3528 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...