Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בנק הדואר

IONI1
שימו לב! השרשור הזה בן 3621 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יהיה לך קשה (אם כי לא בלתי אפשרי) לחיות ללא חשבון בנק וכרטיס אשראי.

הבעיות העיקריות:

1. חברות התקשורת (ספק+תשתית אינטרנט, טלפון נייח, טלפון סלולרי) מאוד מעדיפות לעבוד עם כרטיס אשראי.

בהצלחה איתם.

2. קופת החולים מאפשרת לשלם את מחיר הביטוח המשלים אך ורק בהוראת קבע מהבנק (!) בפעם האחרונה שבדקתי. אפילו לא בכרטיס אשראי.

3. כרטיסים חד פעמיים לשימוש באיביי ושות'? העמלות שלהם יקרות, למה לסבול סתם?

ההמלצה שלי - לעשות סקר שוק מה מציעים הבנקים השונים.

המטרה שלך היא לקבל פטור ל2-5 שנים מעמלות העו"ש הרגילות.

אם אתה סטודנט/חייל/מהנדס וכו' אז בכלל אין בעיה. יש מועדונים שיתנו לך הטבות בכמה בנקים. אבל גם בלי סטטוס מיוחד יש לך כח מיקוח.

לגבי דמי הקצאת מסגרת אשראי - בטל את המסגרת ולא תשלם את העמלה הזו. מינוס זה לחלשים.

לגבי כרטיס אשראי - זה עוד יותר קל. יש תחרות יפה מאוד בין 3 חברות האשראי (כ.א.ל, לאומי קארד, ישראכרט) ולא צריכה להיות בעיה לקבל פטור לפחות לשנה מדמי כרטיס. אם ירצו להתחיל לגבות את העמלה אז להרים טלפון ולדרוש פטור לשנה נוספת.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל - תודה לשרשור. היום יצאו לדרכן שתי מעטפות ובהן 4 כרטיסי אשראי גזורים עם מכתבים המבקשים לבטלם.

לגבי חברות האשראי - ניסיוני הוא כי

כאל עקשנים מאד בעניין דמי הכרטיס, אם כי קיבלתי פטור בתנאי של שימוש ב-1000 ש"ח לחודש.

עם ישראכרט אין לי בעיה - אלה הכרטיסים העיקריים שלי, ואני עובר בגדול את המינימום לקבלת פטור. עם זאת לא היתה לי שו בעיה לקבל פטור לשנה על דמי הכרטיס בליפסטייל, וכאשר יופיעו שוב אחזור על הריטואל השנתי.

ויזה לאומי - בינתיים יש לי פטור מלא על חלק מהכרטיסים, בכרטיס שופרסל יש דמי מנוי של כ-11 ש"ח לחודש, אבל עם הזיכויים והקופונים שלהם הוא נותר כדאי (כמובן, לפי היקף השימוש במשפחה שלי. זה לא נכון לכל אחד).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיה לך קשה (אם כי לא בלתי אפשרי) לחיות ללא חשבון בנק וכרטיס אשראי.

הבעיות העיקריות:

1. חברות התקשורת (ספק+תשתית אינטרנט, טלפון נייח, טלפון סלולרי) מאוד מעדיפות לעבוד עם כרטיס אשראי.

בהצלחה איתם.

2. קופת החולים מאפשרת לשלם את מחיר הביטוח המשלים אך ורק בהוראת קבע מהבנק (!) בפעם האחרונה שבדקתי. אפילו לא בכרטיס אשראי.

3. כרטיסים חד פעמיים לשימוש באיביי ושות'? העמלות שלהם יקרות, למה לסבול סתם?

1. יש חברות תקשורת (כמו גולן) שמאפשרות תשלום בהוראת קבע ללא עמלות. אבדוק כמובן תחילה עם החברה הנוכחית, שם אסביר שאין לי יותר כרטיס אשראי. במקרה הגרוע ביותר, אפשר תמיד לקנות כרטיסי Prepaid .

2. אין ומעולם לא הייה לי ביטוח, מלבד זה המחויב לפי החוק. לדעתי, חברות הביטוח למיניהן יודעות לקחת את כספינו ללא בעיה אך ישאירו אותנו קרחים בשעת הצורך. היתרון בהוראת הקבע כתשלום לביטוח בקופת החולים לפיכך לא רלונטי.

3. ישנם היום מגוון כרטיסי דביט שניתנים לחסרי חשבון בנק. שוב, משיקולי רווח של התאגידים, העמלות גבוהות. אני מניח שעם הזמן והאוירה הכלכלית היום, העמלות ירדו (די בקרוב) הרבה מתחת לעמלות של כרטיסי האשראי, כמו שמקובל בכל העולם .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרטיסי הפריפייד האלה יקרים מוץ לכל פרופורציה. פי 2-5 מתוכנית דומה בפוסטפייד. אז הסתדרת עם הפרינציפים עם הבנק - תשלם פי כמה כדי לעשות פרינציפים עם חברת הסלולר?

הרבה מקומות לא מקבלים את כרטיסי הדביט, ובפעם הבאה שבה תרצה לחלק משהו ל-2-3 תשלומם ותגלה שאינך יכול לעשות זאת תהיה במצב לא נעים. תאר לך איזה טיפול שיניים קצת יקר שמעיק לך על המשכורת. בכרטיס אשראי רגיל תוכל לחלק את ההוצאה לכמה תשלומים, בכרטיס הדביט תחסל את המסגרת בתשלום אחד ואולי תחרוג ממנה ותשלם "קנסO או שהתשלום לא יאושר.

הקו התחתון הוא שהשירות הבנקאי עולה לך כסף, אבל העדר שירות בנקאי עולה לך יותר.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדילו בין כרטיס דביט (שניתן להוציא בחשבון בבנק הדואר) שמחייב חשבון בנק באופן מיידי,

לכרטיס "אשראי" נטען שצריך להטעין לו כסף מראש (בעמלה מופקעת).

העמלות של הכרטיסים הנטענים לדעתי לא הולכות לרדת בקרוב.

זה פלח שוק די שולי ועם די מעט תחרות.

לגבי הביטוח המשלים של קופ"ח - אם ויתרת עליו אז אכן אין צורך בהו"ק לקופת חולים.

אגב במקרה הזה איך הם גובים את ההיטלים על ביקור ראשון ברבעון? במרפאה עצמה? במרפאות אין קופה, איך תשלם בלי כרטיס אשראי?

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במרפאות יש קופות וגובים במזומן ובכרטיסי אשראי. יש הסדרים שבהם מחיבים באופן מרוכז (רבעוני) תמורת ביקורים אצל רופא, תרופות (לפחות אלה שבסל) ועוד מספר שירותים, אשר מוחיבים יחד עם הביטוח המשלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...