Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אזהרה - איך עקצו אותי בקרסו עם מקדמה לרכב חדש

eyalzo
שימו לב! השרשור הזה בן 3905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

mcaspi, מה זה הרבה?

אתה טענת שתתבע 2000 ש"ח. נוסיף לזה את הריבית והפרשי ההצמדה ונקבל 2005 ש"ח.

אתה תשקיע חצי שעה בכתיבת מכתב דרישה, ושלושת רבעי שעה עד שעה בלהגיע לדואר ולשלוח אותו, כי תרצה את זה בדואר רשום כמובן.

לאחר שהם יסרבו לדרישתך אתה תשקיע כשעתיים בכתיבת התביעה, הדפסתה והכנתה להגשה. תשקיע שעתיים-שלוש בלהגיע לבית המשפט להגיש אותה. לאחר מכן תשקיע שלוש-ארבע שעות להגיע לדיון, ועוד כשעה לפני זה להתכונן אליו. הגענו לקרוב ל-10 שעות שתשקיע על זה, ואני בכוונה לקחתי זמני עבודה מצומצמים ולא שקללתי הפסדי השתכרות אם אתה שכיר, שכן להגשה תצטרך חצי יום חופש ולדיון יום חופש שלם, שכן אין לך דרך לדעת מתי באמת תסיים את הדיון.

10 שעות עבודה, ותצא מתוך הנחה סבירה שאם יהיה לך מזל, תקבל חצי מסכום התביעה, היינו 1000 ש"ח. בתסריט הכי אופטימי שלך עשית 100 ש"ח לשעה, ומכיוון שיש סיכוי סביר שמניין השעות שלי אופטימי מדי וכך גם הסכום שתקבל, התמורה השולית שלך אפסית.

עדיין שווה לך להיות דון קישוט?

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 132
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ברוב הפסיקות שמגיעות לציבור הושמטו חצי מהפרטים.

אי אפשר באמת להסתמך על מה שאתה רואה בעיתונות.

המציאות טיפה יותר מורכבת ולמרות שהחוק הופר ללא ספק, אם הייתי שופט ומישהו היה בא לדרוש כסף שהוא יקבל בכל מקרה, הייתי מצווה שישלמו לו מהר אבל נותן לו 500 ש"ח קנס על בזבוז זמן בית המשפט על שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שהחוק הופר, נקודה!

אז למה אנחנו מז***** את השכל בלי סוף אם אתם מסכימים איתי?

אתה צריך להוכיח שניזוקת כתוצאה מהמעבר על החוק.

זה לא רק זה. החוק הוא צרכני עד כמה שאני מבין. אתה יכול לטעון שהעבירה לכאורה היא מכוערת וראוי שהשופט יעניש קשות את הנתבע בכדי שעסקים אחרים לא יחזרו עליה.

אם עכשיו אתה רוצה לפרוס בפניינו את החשבון שאתה מעוניין להגיש לבית המשפט על ההפסדים הכספיים שלך, אני אשמח לשמוע.

כתבתי כבר מקודם על מה הייתי תובע לאחר מחשבה קלילה בנושא.

12345

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mcaspi - במלוא העדינות, לא אנחנו מזיינים את השכל במקרה הזה.

אתה פשוט מסרב להבין שלא כל עבירה על החוק גוררת ענישה ובוודאי שלא כל עבירה על החוק (במישור הפלילי) כורכת בחובה פיצוי אזרחי. כמה שהחוק לא יהיה מיטיב וצרכני בעיקרו, לא כל הפרה פעוטה תזכה בסנקציה. גם אם פתאום המדינה תחליט להתלבש על קרסו ולשגל בה עם קנס מנהלי לתפארת קופת המדינה, פותח השרשור יראה מזה קדחת. סנקציה אזרחית כבדה על הפרה פעוטה, ועוד כשמתכוונים לשלם לו? בחלומות.

חוץ מזה, איפה ומתי ראית פיצוי עונשי בישראל? והפעם אל תדבר באוויר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם מסכימים איתך שבוצעה עבירה, הם לא מסכימים איתך שתביעה בגין העבירה הזאת תזכה את התובע בפיצוי כספי (בטח לא בסכום שאתה חושב עליו).

אם היית אומר שהם איחרו לדוגמה 30 יום בהחזרת הכסף, אז כן אולי בית משפט היה פוסק לטובתך, אבל על כמה ימים בודדים באיחור כשכל זה בתוך החגים, אני רואה את בית המשפט דוחה את התביעה בגלל הסיטואציה הזאת. מה גם, שעל כמה ימים בודדים זאת תביעה קטנונית ובית המשפט לא ממש אוהב את זה.

מה שאתה רוצה זה לתבוע עוגמת נפש בלבד.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mcaspi, מה זה הרבה?

אתה טענת שתתבע 2000 ש"ח. נוסיף לזה את הריבית והפרשי ההצמדה ונקבל 2005 ש"ח.

אתה תשקיע חצי שעה בכתיבת מכתב דרישה, ושלושת רבעי שעה עד שעה בלהגיע לדואר ולשלוח אותו, כי תרצה את זה בדואר רשום כמובן.

לאחר שהם יסרבו לדרישתך אתה תשקיע כשעתיים בכתיבת התביעה, הדפסתה והכנתה להגשה. תשקיע שעתיים-שלוש בלהגיע לבית המשפט להגיש אותה. לאחר מכן תשקיע שלוש-ארבע שעות להגיע לדיון, ועוד כשעה לפני זה להתכונן אליו. הגענו לקרוב ל-10 שעות שתשקיע על זה, ואני בכוונה לקחתי זמני עבודה מצומצמים ולא שקללתי הפסדי השתכרות אם אתה שכיר, שכן להגשה תצטרך חצי יום חופש ולדיון יום חופש שלם, שכן אין לך דרך לדעת מתי באמת תסיים את הדיון.

10 שעות עבודה, ותצא מתוך הנחה סבירה שאם יהיה לך מזל, תקבל חצי מסכום התביעה, היינו 1000 ש"ח. בתסריט הכי אופטימי שלך עשית 100 ש"ח לשעה, ומכיוון שיש סיכוי סביר שמניין השעות שלי אופטימי מדי וכך גם הסכום שתקבל, התמורה השולית שלך אפסית.

עדיין שווה לך להיות דון קישוט?

רבע שעה כתיבת התביעה באתר בתי המשפט, בוא נגיד שעה להגיע לביהמ"ש ורבע שעה דיון. סה"כ שעה וחצי.

אם הייתי שופט ומישהו היה בא לדרוש כסף שהוא יקבל בכל מקרה, הייתי מצווה שישלמו לו מהר אבל נותן לו 500 ש"ח קנס על בזבוז זמן בית המשפט על שטויות.

אם היית שופט עם מודעות צרכניות אולי היית פוסק אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך דוגמא אישית מהחיים, מישהוא נכנס בי, קיבלתי פרטי ביטוח והביטוח שלו הוריד לי מחשבונית התיקון 15% בגלל רשלנות תורמת שלי (הוא לא עצר בעצור!).

הגשתי תביעה לבית המשפט על הסכום המקוזז+הוצאות בית משפט+1000 ש"ח קנס לחברת הביטוח שיתרם לעמותה שבית המשפט יחליט.

קיבלתי את מלוא ההפרש, מלוא הוצאות המשפט וכאשר השופט שאל אותי לפשר ה 1000 ש"ח אמרתי שזה נוהג נפוץ ועלוב של חברות הביטוח (הוא בעצמו השתמש בביטוי "שוב נאלץ בית המשפט לבזבז את זמנו בשל שיטת מצליח הידועה של חברות הביטוח") וצריך להפעיל עליהם איזה עונש בכדי שיפסיקו את הנוהג העלוב הזה ותשובת השופט הייתה:

"זה תפקידו של הממונה על חברות הביטוח, לא של בית המשפט" ולא קנס אותם ולו בשח בודד אחד.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רבע שעה כתיבת התביעה באתר בתי המשפט, בוא נגיד שעה להגיע לביהמ"ש ורבע שעה דיון. סה"כ שעה וחצי.

עכשיו באמת רואים שאין לך מושג, סלח לי על גסות הרוח. שום עבודה ששווה משהו לא לוקחת רבע שעה. גם דיון לא לוקח רבע שעה, כי סביר שאתה לא תיכנס בזמן - אין לך מושג מה מספרך בתור. בקיצור, כמה שזה מתחיל להדאיג אותי (:lol:) אני מסכים עם פאלו. אתה חי בתיאוריה, והחיים האמיתיים פשוט לא שם.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mcaspi - אתה פשוט מסרב להבין שלא כל עבירה על החוק גוררת ענישה ובוודאי שלא כל עבירה על החוק (במישור הפלילי) כורכת בחובה פיצוי אזרחי. כמה שהחוק לא יהיה מיטיב וצרכני בעיקרו, לא כל הפרה פעוטה תזכה בסנקציה. גם אם פתאום המדינה תחליט להתלבש על קרסו ולשגל בה עם קנס מנהלי לתפארת קופת המדינה, פותח השרשור יראה מזה קדחת. סנקציה אזרחית כבדה על הפרה פעוטה, ועוד כשמתכוונים לשלם לו? בחלומות.

לדעתך העבירה פעוטה. לדעתי לא. אני מתאר לעצמי שזלזול בלקוחות זה לא תופעה חדשה בשבילך. כמו שכבר כתבתי. אתה פסימי, אני אופטימי. מקובל.

חוץ מזה, איפה ומתי ראית פיצוי עונשי בישראל? והפעם אל תדבר באוויר.

הוט, חברות השקעות, חברות ביטוח, תביעות ייצוגיות למיניהן.

מה שאתה רוצה זה לתבוע עוגמת נפש בלבד.

מה שאני רוצה זה שמי שחיר*** עלי, אני והשופט נחר** עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אני מבין ברמת העיקרון השאיפה שלך זה לא לגור בישראל בעצם?

כי זה מה שמשתמע מדברייך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כספי - מה שאתה אינך לוקח בחשבון הוא שרוב הסיכויים שהשופט חושב אחרת (כבר הוסבר למה ע"י רומן באגירה ושות').

אלא אם כן - אתה הוא השופט (והעונש יהיה... גרדום...? :wink: )

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

mcaspi - אז תרים ייצוגית. ברמת הפרט אין לך מה לחפש. גם ייצוגית זה לא כזה קל ולא כולן מתקבלות אוטומטית. מה גם שייצוגית צריך לממן.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הספציפי, לא חירבנו על אף אחד, במקרה הגרוע ברחה לקרסו נפיחה קלה ועל זה שום שופט לא יעשה איתך כלום.

some people need a high five

in the face

with a chair

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר השופט שאל אותי לפשר ה 1000 ש"ח אמרתי שזה נוהג נפוץ ועלוב של חברות הביטוח (הוא בעצמו השתמש בביטוי "שוב נאלץ בית המשפט לבזבז את זמנו בשל שיטת מצליח הידועה של חברות הביטוח") וצריך להפעיל עליהם איזה עונש בכדי שיפסיקו את הנוהג העלוב הזה ותשובת השופט הייתה:

"זה תפקידו של הממונה על חברות הביטוח, לא של בית המשפט" ולא קנס אותם ולו בשח בודד אחד.

מקרה בודד שבו לא הצלחת לשכנע שופט. אולי הבעיה היא ביכולת השכנוע שלך. לא חושב שזה מעיד על הכלל.

עכשיו באמת רואים שאין לך מושג, סלח לי על גסות הרוח. שום עבודה ששווה משהו לא לוקחת רבע שעה. גם דיון לא לוקח רבע שעה, כי סביר שאתה לא תיכנס בזמן - אין לך מושג מה מספרך בתור.

תביעות קטנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית שופט עם מודעות צרכניות אולי היית פוסק אחרת.

אתה חושב שבבית המשפט יחכו לך עם שטיח אדום? תוסיף עוד שעתיים-שלוש המתנה לתחילת הדיון שלך ושקלל את זה באבדן שעות עבודה שלך. ומאיפה לקחת רבע שעה דיון? ומניין לך שזה יסתיים בישיבה אחת? ומנין לך שהישיבה הבאה לא תיקבע לעוד שנה וחצי?

אלבום התמוונות של המוסטנג 1966 והפלקון 1960 ושני אוטובוסי הטייגר 1965 ו-1975, ראו כאן:

http://www.flickr.com/photos/benihasp/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3905 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...