Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור השעונים הזערורי

Liviur

פוסטים מומלצים

לא מדויק.

אני נוסע המון ברכב וההבדל בין נסיעה ברכב שלי לבין סוייפט הוא עצום בסוף יום העבודה.

ולא, החלפת הריפודים אצל הרפד ב-500 שקל שיהיה נוח בסוייפט, זה ממש לא אותו הדבר.

זו בדיוק כוונתי: אני נוסע 10,000 ק"מ בשנה לבד או עם אשתי, לצורך זה מספיק הסויפט. אילו הייתי נוסע 30,000 ק"מ היה מדובר בשימוש שונה, על כן הייתי בוחר ברכב יותר נוח (וקרוב לודאי שעוד כמה תכונות שהיו מיקרות אותו). המכונית של אשתי, שנוסעת כפליים משלי, אכן יותר גדולה ומתאימה לצרכים שלה.

שעון יוקרה נועד לספר משהו לסביבה. את המשהו הזה אין לי צורך לספר, על כן אני מסתפק בשעון פשוט.

כמובן שנושא תחביבים הוא עניין שונה לגמרי, כאן אין פרופורציה בין ההוצאה לבין התמורה,למעט הנאה טהורה שאינה ניתנת לכימות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה חסרת כל טעם? זאת דעתי.

היא חסרת טעם?

אף אחד לא קובע שום דבר. הכל עניני ויכוח בריא ותרבותי. כל אחד כמובן חושב אחרת אבל לעולם לא אגיד על דעתך שהיא חסרת טעם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור וידוע שמכל האוסף שלי הקסיו ב39 דולר הוא הGrand Complication האמיתי וידע לעשות דברים שאף שעון מגני לא יידע בחיים בדיוק רב יותר.

אבל אני אישית לא יכול שלא להתפלא מהנס המכני שיודע לבד להעביר תאריכון בכל חודש וכל זה בעזרת גלגלי שיניים בלבד. אני לא יכול שלא להתפלא מזה שאני לא מחליף לא סוללות אבל הוא תמיד טעון, יש הרבה מאוד דברים שאני מתפלא. יחד עם זאת אין לי בעיה עם שעון קוורץ.

se-045-seiko-astron-watch-gps-solar-dual-time-limited-edition-sse039_2.jpg

אני גם ממש לא מסכים ששעון יוקרה נועד לספר משהו לסביבה. בודדים האנשים שמסוגלים להבין כמה עולה שעון שאצלי על היד. אבל בגלל זה פי אלף יותר נחמד לקבל מחמאה ממישהו שבאמת מזהה את השעון.

עשיתי גם נסיון של כוח המותג. שמתי בגדים ממותגים יקרים, אבל עצמם היו ישנים, כאלה שעברו הרבה כביסות, ושעון JLC מזהב איתם. זה לא אומר כלום לאף אחד. לפחות בארץ. לא הכניסו אותי לחתול והכלב על סמך המראה, והייתי צריך לשלוח סמס שיבואו למשוך אותי פנימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שעון יוקרה נועד לספר משהו לסביבה. את המשהו הזה אין לי צורך לספר, על כן אני מסתפק בשעון פשוט.

לא יודע במה אתה עוסק, אבל לי זה לא נראה הגיוני להגיע לפגישות לבוש היטב, עם ג'י שוק מהצבא או קסיו חבלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כבר, SPERIAL, אתה טועה עמוקות. גם אני נוסע 10,000 ק"מ בשנה, והנסיעה היומית שלי כוללת 10 דקות זחילה בין ההלכה ללה-גרדיה בבוקר, וחזרה בערב. ועדיין ה-10 דקות האלה הרבה יותר מהנות כשהן באבארט, למעשה אני לא סובל בכלל. ואגב, גם כשמדובר בשעה וחצי של זחילה, כמו שקורה נניח שמישהם מחליטים להפגין באיילון ולחסום את נמיר (או להפך) זה עדיין יותר כיף מאשר בסוויפט.

ORYO צודק ב-100%, כמו שקורה לו לעתים קרובות אני שם לב, ובכלל השרשור הזה פורח פה בגלל שיש הקבלה לא מועטה בין רכב לשעונים מבחינת התפיסה הצרכנית והאישית, אני מקבל שגם בפורום רכב יש מי שמעדיף סוויפט כי הוא סובל ממילא (לעדה הפולנית יש נציגים בכל פורום אני משער) אבל גם הפולני אמור לקבל בהבנה שיש אחרים שדווקא נהנים בחיים.

(אל תיקח אישית SPERIAL אני בטוח שאתה נהנה מדברים אחרים. מקווה.)

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

*וגם אבארט :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

SPERIAL מצטער אם התנסחתי באופן מבלבל - התגובה שלי לא היתה מיועדת אליך בכלל, אני לא טוען שכולם צריכים לאהוב שעונים, אני יותר דיברתי על מי שדבריו לגלגו על התחביב הזה. מזמין אותך לקרוא מס' הודעות מעלי, ואז לקרוא את דברי בשנית, ייתכן שבקונטקסט הנכון תסכים איתי.

NAKAMICHI כמובן שדברי חסרי טעם, למרות שבחצי עמוד שעבר מרגע פרסום הדברים היו אנשים אחרים שחשבו שכן יש בהם טעם(?), נו מה הם מבינים בכלל.

מה שבטוח זה שכל מהות ההודעה שלך היתה לבטל דברים של אדם אחר, עם אפס נימוק, אפס תוכן - אבל עם ביקורת על אפס טעם. גיחי, גיחי.

ערן - אני לא חושב שהוא יכול 'לטעות עמוקות', הרי הוא מתאר את ההעדפות האישיות שלו. אני איתך לגמרי וגם אני נהנה הרבה יותר מהנסיעה מאז שהחלפתי רכב (הרמה לחתול), אבל מצד שני אני מכיר (הרבה) אנשים שהנאה מנהיגה אינה פקטור בשבילם בכלל, חשוב להם שהמזגן יהיה חזק ושיהיה מקום בבגאז'.

לשיטתי: אין טועים וצודקים בעניינים סובייקטיביים, כולם צודקים. מי שטועה זה אותו אדם שלוקח דברים סובייקטיביים למקום אבסולוטי, משליך את ההעדפות שלו על הכלל, ומסיק מכך מסקנות.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אתה טועה :)

לא, אני באמת חושב שאפשר להיות טועה בעניין סובייקטיבי. נניח שלא הייתי נתקל במקרה בחבורת אלפיסטים משוגעת לפני כך וכך שנים, אולי הייתי היום נוסע באיזה יונדאי מליסינג ומשוכנע שזה הכי סבבה בעולם שקיבלתי I40 ולא I30, ואין בכלל סיבה לקנות (!) באופן פרטי (!!) איזה רכב איטלקי (!?!?) רועש וקטן עם גיר ידני (@#%@%). הייתי צודק? לא, כי אם זה הייתי אותו אני רק עם פחות אינפורמציה, חוסר האינפורמציה (לגבי דברים שאני עשוי להנות מהם) היה גורם לי לטעות.

אבל זה קצת פילוסופי וסוטה מהדיון, ובכל מקרה SPERIAL אינו הנושא ובעצם לאור שרשור דנמרק אני בטוח שהוא כן נהנה ולא פולני בכלל, הכל טוב. חזרה לשעונים אם אפשר...

ערן | חבר IAROC - הבית לבעלי וחובבי אלפא רומיאו* - נפגשים כל יום שישי בהרצליה פיתוח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

NAKAMICHI כמובן שדברי חסרי טעם.

צודק.

אני לא מבין את הקטע שלך לנסות לבוא לתת סיכום של know it all.

מאיזה נקודה או עמדה בדיוק אתה נותן את זה?

או שאתה סתם נותן סקירה כללית של המצב?

כי בשני המצבים - זה לא באמת תורם למשהו, ומכאן מה שאמרתי - והנה הסכמת וסיכמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אבל אני אישית לא יכול שלא להתפלא מהנס המכני שיודע לבד להעביר תאריכון בכל חודש וכל זה בעזרת גלגלי שיניים בלבד. אני לא יכול שלא להתפלא מזה שאני לא מחליף לא סוללות אבל הוא תמיד טעון, יש הרבה מאוד דברים שאני מתפלא. יחד עם זאת אין לי בעיה עם שעון קוורץ.

+ 1.

אגב, מעולם לא ראיתי שעון קווארץ בן 40 שנה (כן, אז כבר היו כאלה) או אף צעיר יותר - נאמר בן 30 - שעדיין עובד. אבל אוטומטיים/מכאניים ראיתי ועוד איך.

אבל יכול להיות שאני לא רואה טוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שבטוח זה שכל מהות ההודעה שלך היתה לבטל דברים של אדם אחר, עם אפס נימוק, אפס תוכן - אבל עם ביקורת על אפס טעם. גיחי, גיחי.

צודק.

זה לא באמת תורם למשהו

אני שמח שהסכמנו, ידעתי שיום יגיע ואתה תפסיק לשלוף ציפורניים :)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני מתפעל ממנגנון מכני שכזה, באמת. גם מקטפלוטה שהיתה מפילה מצודות בימי הביניים.

אבל העולם התקדם ובמקום קטפולטות יש טילים עם GPS ומטוסים על שלט רחוק.

שעון חכם של היום יכול להתחבר למאגרי מידע בקצה השני של העולם ולגלות לך מה יהיה גובה הגלים בקורדיסטן בעוד יומיים.

תראה לי שעון מכני שיודע לעשות את זה.

ההשוואה למכוניות גם היא לא נכונה. אם הסוואצ' שלנו זה סוזוקי אלטו והרולקס עם המנגנון המכני הכי מתוחכם שיש זה במוו M5, הם ממש לא עושים את אותו הדבר.

וזה לא כמו להראות לך את השעה והתאריך, תהיו רציניים.

בעוד האלטו אולי תביא אותך מ A ל B הבמוו תעשה את זה הרבה יותר מהר, נוח יותר, מהנה יותר, טכנולוגי יותר, היא תקרר\תחמם לך חלקים מסויימים בטוסיק אם תבחר, היא תשמיע לך את הסימפוניה השמינית של בטהובן באכויות של אולם אורקסטרה, היא תבחר לך את הטמפרוטורה המדוייקת באזור הראש, היא תהיה עשרות מונים בטוחה יותר במקרה של תאונה ועוד עשרות אם לא מאות פרמטרים שונים שאין ! בשעון שבסופו של דבר שמעבר לנושא של תכשיט ופוזה מטרתו היחידה היא להציג את השעה ואת זה הסוואטצ' עושה בדיוק באותה רמה כמו הרולקס אם לא יותר טוב והמנגנון שעושה את כל זה לא ממש מענין.

לצורך העניין, אם מתחת למכסה המנוע של הבמוו M5 היה מנגנון סיני שיכול לתפקד בדיוק כמו מה שקיים היום רק גורם לרכב לעלות מאית ממה שהוא עולה עכשיו, אין לי ספק שהייתי מעדיף אותה.

ועם כל זה, אני אוהב שעונים. אבל בסופו של דבר זה תכשיט\סמל סטטוס ותו לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי באיביי את השעון הזה:

[ATTACH=CONFIG]428548[/ATTACH]

לפי דעתי הוא נראה מעולה ואני מאוד אוהב את סגנון ה skeleton הזה.

העניין הוא שיש לי כבר ניסיון רע עם שעון מכני מאיביי.

האם מישהו יכול לשפוך אור על המנגנון הזה ואמינותו?

זה לינק למכירה: http://www.ebay.com/itm/361313261906?_trksid=p2060353.m1438.l2649&var=630651364962&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

מישהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאון, איזה ניסיון רע יש לך?אם קיבלת מוצר שלא עובד, זו אחריות של המוכר. אם עבד והתקלקל, אז זה כנראה מוצר בעייתי (אגב, קורה גם בשווייצרים יקרים מאוד, לא רק סינים זולים...)

בכל מקרה הקישור ששמת הוא שעון סיני עם מנגנון עלום (בטח איזה סי-גאל או משהו דומה) אבל נראה לא רע בתמונות. בטח בשביל המחיר. לדעתי - תבדוק מוניטין של המוכר (להחלפה אם תידרש), ואם הוא טוב אז אין לך יותר מדי מה להפסיד. שעונים כאלה גם כך בד"כ לא מיועדים להוריש לנכדים, יעבוד כמה שיעבוד אולי חודשיים אולי עשר שנים, ותחליף אם תרצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...