Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אז מה זה בעצם קסנון ?

Felicia
שימו לב! השרשור הזה בן 4146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב.

מזמן מעניינן אותי לדעת מה זה בעצם קסנון,

אני רואה בהרבה אתרים שיש להם מידות עוצמה וקיטים (KIT)

גם בכביש פוגשים לא מאט רכבים עם צבעים שונים במנורות,

אני מאד מתעניין להרכיב לרכב שלי אחד כזה.. מנורת - (H4)

השאלה איזה קיט אני צריך ואיזה מידת עוצמה ומה מתאים לי בכלל..

מדובר גם בפנס ללא עדשה (רפלקטור)

הייתי שמח עם משהו יוכל לתת לי פירוט קטן על הדבר הזה שניקרא קסנון =)

האם זה בכלל מתאים לפנס רפלקטור ?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

פנס שפועל על גז. יש קיטים לכל המכוניות ,לא משנה רפלקטור או לא. אין בעיה להתקין פיזית.

ככל שמספר ה-K עולה העוצמה עולה וכך גם הגוון הכחול. אם תגזים כנראה שיורידו אותך מהכביש, זה מסנוור ומושך שוטרים.

הייתי ממליץ לך על 4-5K התאורה מעולה ,יפה ויוקרתית.

יש גם קיטים של בי-קסנון שזה גם אור דרך וגם אור גבוה. לדעתי סתם יקר ומיותר..

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסנון לא מקורי יסנוור נהגים אחרים, לא חוקי.

ואם תשאל את דעתי גם לא נראה טוב ברכב שלך.

don't drive faster than your guardian angel can fly

ההונדה סיויק מטוס.

הונדה סיויק שנת 97 אוטומטית,, מאוד מהירה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה טובה אם כבר אתה רוצה להיראות עם אור לבן, תדאג שהוא יהיה יקר (כפי שהוא אמור להיות) וכך יקטן הסיכוי שתאנוס לי ת'אישון כשנתראה בכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זנון, זנון, זנון. אני שונא שאומרים "קסנון", זו פשוט שגיאה.

באנגלית אמנם זה מאוית כ-"Xenon" וזה מה שגורם לישראלים לשגות, אך במקרה הזה ה X מבוטאת כ Z.

סתם הארה קטנה.

.Your average Notepad

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה טובה אם כבר אתה רוצה להיראות עם אור לבן, תדאג שהוא יהיה יקר (כפי שהוא אמור להיות) וכך יקטן הסיכוי שתאנוס לי ת'אישון כשנתראה בכביש.

הדבר הזה פשוט סכנת נפשות, אתה כבר לא יודע אם נהג עם אור גבוה, או סתם אחד שחושב שבשביל היופי החיצוני של הרכב שלו אני צריך להסתנוור.

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת קסנון מקורית (וחוקית) כוללת מרכיבים חשובים שאף אחד לא מזכיר - מדובר במערכת אוטומטית אשר מכוונת את גובה האלומה בהתאם לעומס על הרכב. כמוכן נדרשת מערכת לניקוי העדשה. בהעדר מערכות אלה מנורות קסנון גורמות סינוור לנהגים הבאים ממול - בלתי חוקי ומסוכן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסנון ולא זנון (מעבר לכך שהאקדמיה החליטה שככה מבטאים את האות Xi בעברית, המילה מקורה ביוונית וגם בשפה זאת הוגים את האות ההיא ככה - מי שמשבשים את ההגיה הם האמריקאים).

ואכן, המערכת דורשת מבנה עדשה מיוחד ובגלל רגישותה ללכלוך יש מדינות שמחייבות מערכת שטיפה במכוניות עם תאורה כזאת. מערכת קסנון איכותית תפיץ אור לבן אבל לא תסנוור ולא תמשוך תשומת לב. מערכת קסנון פרטיזנית היא סיוט לשאר המשתמשים בדרך ומגנט לשוטרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מיתאלק על השירשור- מה בנודע לתאורת לד? ראיתי בPDFים של יצרנים גם בגדלים שעומדים בדרישות התאורה של רכב(נמוך/דרך/גבוהה) מדוע לא עוברים לשימוש בהם? רק ביגלל העלות או יש בעיות אחרות? כי נורות לד חסכוניות מאוד יחסית ללהט וכך חושכות גם בדלק. (לא מדובר בחיקוים הזולים בסין עם המון לדים קטנים - אלא בלד בודד בעל עוצמת הארה של נורה רגילה)

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסנון ולא זנון (מעבר לכך שהאקדמיה החליטה שככה מבטאים את האות Xi בעברית, המילה מקורה ביוונית וגם בשפה זאת הוגים את האות ההיא ככה - מי שמשבשים את ההגיה הם האמריקאים).

אתה צודק.

זה מזכיר לי את הויכוח בכנסת בין בגין לשפרינצק לגבי ההגייה "קיקרו- ציצרו".

גז הקסנון נקרא על שם המילה היונית ξένον (שפירושה "זר"). היא נכתבת באות ( Ξξ (Xi אותה יש לבטא באנגלית ks.

מכיוון שבאנגלית היא נכתבת ב- X , היא נהגית בטעות כאילו נכתבה באות chi) Χχ ).

באנגלית מבטאים X בשלוש צורות:

כ- z כאשר היא בראש המילה, (כמו במילה xenophobe)

כ- gz כשהיא באה אחרי e (כמו במילה examine).

כ- ks באמצע או בסוף המילה (כמו במילה fix)

אגב, במקורה היווני אות X היא היגוי שאינו מבוטא.

ברוסית למשל האות X מבוטאת כמו "חית" בעברית. מעתה דוברי הרוסית יכולים לקרוא לזה מנורות חנון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלוהים איך אני שונא קיטים חאפרים או רכבים שלא אמור להיות עליהם קסנון שמסנוורים לך את החיים...

עזוב שעל רכבים שלא מגיעים ככה מהייצור זה נראה פשוט לא קשור.. (סופר לאנסרים ושות')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זנון, זנון, זנון. אני שונא שאומרים "קסנון", זו פשוט שגיאה.

באנגלית אמנם זה מאוית כ-"Xenon" וזה מה שגורם לישראלים לשגות, אך במקרה הזה ה X מבוטאת כ Z.

גם קסילופון כותבים באנגלית עם X בהתחלה ומבטאים אותו עם Z.

אך בכל זאת לא אומרים בעברית זילופון אלא קסילופון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מיתאלק על השירשור- מה בנודע לתאורת לד? ראיתי בPDFים של יצרנים גם בגדלים שעומדים בדרישות התאורה של רכב(נמוך/דרך/גבוהה) מדוע לא עוברים לשימוש בהם? רק ביגלל העלות או יש בעיות אחרות? כי נורות לד חסכוניות מאוד יחסית ללהט וכך חושכות גם בדלק. (לא מדובר בחיקוים הזולים בסין עם המון לדים קטנים - אלא בלד בודד בעל עוצמת הארה של נורה רגילה)

עוברים גם עוברים - היום במכוניות יוקרה, בעוד עשור בכל המכוניות. אם כי התכנונים הם לרוב של מספר לדים ולא של לד יחיד. נורות להט או קשת תעבורנה בקרוב מהעולם ותכנסנה לספרי ההיסטוריה, יחד עם מנורות האצטילן, תחת הכותרת "שיטות תאורה ברכב עתיקות ולא יעילות".

מעבר לתכנון פיזור הלדים, המראות והעדשות - שזה משהו שהיצרנים יודעים לעשות. יש בעיה עיקרית בעת תכנון מערכת לדים רבת עוצמה של סילוק את החום מסביבת הלדים עצמם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסנון הוא בעצם זן של גז שנמצא בתוך המנורה שמפיץ אור יותר חזק ורך מהלוגן שהוא הזן הנפוץ יותר של גז. ישנו גם נאון שמשמש לתאורה וגם פראון שמשמש לקירור כמו גם מתאן, אתאן, פרופאן, בוטאן ושאר הגזים.

קסנון ספציפית דורש מתחים יותר גבוהים מהלוגן וגם עדשה או רפלקטור מיוחדים לריכוז עלומה.

ללא אחד מאלה הוא לא חוקי.

ביניננו, בתור אחד שיש לו בי-קסנון, אני יכול להעריך יתרונות, אבל לא רואה מה השגעון עליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4146 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...