Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ייעוץ ברכישת קיה ספיה מודל 1996

shaulek2
שימו לב! השרשור הזה בן 4985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הפעם אני מקווה לקצת יותר תגובות, לצערי לא קיבלתי מספיק חוות דעות.

אני אחד שלא מבין כל כך ברכבים, אני גולש די הרבה בפורום ובאמת יש פה חברה שמבינים עיניין, מקווה שתעזרו ליל קבל את ההחלטה .

רכב ראשון מין הסתם :roll:

יד ראשונה, 120 אלף ק"מ

טסט לשנה

הבחרוה רוצה עליו 5 .

מחירון 7,200 .

יש פה פאק ברכב או שזה מחיר סביר בעקבות העיניין שאין לרכב שוק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב אין שוק, למרות המחיר הנמוך אני אישית הייתי לוקח את הרכב לבדיקה במוסך של חבר או במכון בדיקה ולו רק בשביל לדעת שאין בעיית שילדה/גיר ומנוע גמור.

סה"כ רכב שנותן תמורה למחיר שלו, מן הסתם לא הכי מהנה לנהיגה אבל יכול להיות כלי שימושי להגיע מנקודה אחת לשניה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב אין שוק, למרות המחיר הנמוך אני אישית הייתי לוקח את הרכב לבדיקה במוסך של חבר או במכון בדיקה ולו רק בשביל לדעת שאין בעיית שילדה/גיר ומנוע גמור.

סה"כ רכב שנותן תמורה למחיר שלו, מן הסתם לא הכי מהנה לנהיגה אבל יכול להיות כלי שימושי להגיע מנקודה אחת לשניה

בדיקה במכון פשוט לא שווה לי להשקיע את ה400-500 שקל האלה, שאני מעדיף לחסוך ליישור קו .

אני לוקח אותו למוסך של חבר ניראה את דעתו בעיניין .

ובכל מקרה האם יש דברים פשוטים (יחסית) שאוכל להוסיף לרכב כדי לשפר במקצת את הנאת הנהיגה בו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קונה רכב ב5K, שזה 2K פחות מהמחירון לדבריך. איפה הבעיה פה לשים עוד 400 שקל על בדיקה ולדעת איזה רכב אתה לוקח -לפני- שאתה לוקח אותו?

אם כבר הצלחת להגיע ל5K, מומלץ בחום להוסיף עוד 400 שקל כדי לדעת שאין פגיעה בשלדה וכד', תחסוך לעצמך את ההפתעות אחרי הקניה.

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שהדשבורד לא מתקפל עליך. סביר להניח שהוא כן. אם כן, אז שלא יהיה חמור מדי כי זה בלתי אפשרי לנהוג עם דשבורד בגובה 2 מטר...

כמו כן שווה לבדוק אם יש חימום - אם אין אתה יכול לשכוח מזה שיהיה לך אחד אי פעם (באוטו הזה) - עלות התיקון היא מעל 2000 ש"ח ואין כמעט שום דרך שלא לפגוע בפלסטיקה בצורה אנושה...בקיצור אם אין חימום כרגע גם לא יהיה.

מעבר לזה שווה לבדוק כי חלונות החשמל עובדים והמזגן מקרר בצורה טובה והמאוורר עובד יפה.

כדאי לבדוק שהרכב לא מתחמם ושיש נוזל קירור ולא מי ברז ברדיאטור.

מבחינת חלקים מכניים מדובר במאזדה 323 ישנה, יש שפע של דברים מתאימים ובסה"כ הרכב נחמד מאוד. לא פאר היצירה אבל בהחלט רכב חביב להגיע מנקודה א' לנקודה ב' בלי הרבה הפתעות בדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוודאי שלא אצרף תמונה כי אני לא מחזיק תמונות של דשבורדים מתקפלים :?

הכוונה היא פשוטה - הדשבורד נעקר ממקומו באיזור השמשה ומתחיל להתקפל אט אט לכיוונך. זה תהליך שלוקח זמן אבל הרכב כבר בן 14 אז הוא קיבל את השיזוף שלו כבר.

זאת מחלה של כל דגמי קיה עד לריו והסראטו של שנת 2002 ומעלה. חלק חולים בה יותר וחלק פחות.

אצלנו בקלארוס זה לא היה כ"כ מורגש, היה סדק קל בתעלות הפלסטיק בדשבורד - שמראה על כך שהתהליך החל, אבל הוא היה ממש בחיתוליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק המנוע והגיר הם של מאזדה השאר לא. מבחינת איכות חומרים היא הרבה יותר נמוכה משל מאזדה. עדיף להוסיף עור 2000-3000 ש"ח ולקנות את המקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממש בספק אם תשיג מאזדה 323 שנת 96 ב-7000 ש"ח.

התשלום הוא אולי כפול מזה.

ב-7000 ש"ח מקבלים מאזדה מודל 92, ולטעמי אין פה התקדמות אלא רכישה של רכב ישן יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 4985 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...