Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבקש יעוץ בקשר לפיאט פונטו כרכב ראשון

ramir8
שימו לב! השרשור הזה בן 5008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני רוצה לקנות רכב ראשון בתקציב של עד 10 אלף שקל (לקחתי בחשבון ביטוחים ואחזקה שוטפת).

ואחרי שעות רבות של מעבר על פוסטים בפורום דיי ננעלתי על פיאט פונטו.

בתקציב שלי ניתן לקנות פונטו עד שנת 99 בערך, אבל הרבה אנשים אומרים לי דברים בסגנון "רכב ישן זה כל יומיים מוסך.." "כל שבוע ייהרס לך חלק אחר.." וכו'

אני מתאר לעצמי שלרכב ש11-13 שנה על הכביש יהיה את הבלאי שלו, וברור שהרבה תלוי באיך הרכב מטופל (שני גורמים שאני לא יכול לדעת מה השפעתם על הרכב המיועד), אבל האם באמת רכב בשנתון הזה זה עד כדי כך נוראי שכל שבועיים אני אצטרך לקחת את האוטו למוסך?

כמו כן שקלתי אולי לחנוק את עצמי עוד קצת בתקציב ולקנות פונטו ספייס 2001 בסביבות ה16 אלף. האם השדרוג הזה כדאי מבחינת עלות מול תועלת או שבכל מקרה זה עדיין ישן ועדיף לי רכב ישן וזול? מה דעתכם?

תודה רבה לכל העוזרים.

רמי

VW PASSAT 1.8T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עד כדי כך נורא, ואין סיבה שמכונית שמצבה המכני סביר תזדקק לביקור במוסך בכל שבועיים. תמיד יהיו סיפורים על כאלו שכל שבועיים נכנסו עם הטרנטה שלהם למוסך. לדעתי רוב הסיפורים מקורם בשילוב נדיר של חוסר מזל בבחירת הרכב וחוסר ידע בבחירת המוסך.

כמובן שרכב ישן דורש יותר תשומת לב מרכב חדש. זה לא אומר שאתה והמוסכניק שלך צריכים לפתח יחסים אינטימיים.

הפונטו-ספייס היא מכונית הרבה יותר נעימה מהפונטו. זאת אומרת, ההגה החשמלי שלה די מחורבן מבחינת התחושה אבל חוץ מזה מדובר במכונית שהרבה יותר נעים לנהוג בה מנקודה לנקודה. תא הנוסעים מרגיש מודרני יותר, היא בטוחה יותר, נוחה יותר, הכל הרבה יותר מודרני. זה שווה 6000 ש"ח אם אכפת לך בכלל מהדברים האלה.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה ההבדל בין עלויות האחזקה והטיפולים של שתי המכוניות? האם מכונית יחסית חדשה יותר תהיה יקר. יותר לטיפול, והחלפים שלה יהיו יקרים יותר? או שמהבחינה הזאת שתיהן פחות או יותר זהות?

VW PASSAT 1.8T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחייב כלל וכלל שתצתרך לשלם 16 על ספייס 2001, רובם היו בהשכרה/ליסינג בעברם, בקלות תוכל להוריד מישהו שמעט לחוץ למכור לכיוון ה13, מניסיון אישי של 2 פונטו, אחת של גיסי ואחת שלי. תנסה יש אנשים שקצת לחוצים למכור.

הפונטו ספייס הרבה יותר טובה, לדעתי עדיפה על הפונטו הישנה יותר, הגה חשמלי - אומנם ללא תחושה אבל נוח מאוד, מזגן מעולה!!, צריכת דלק טובה מאוד, נוחה יחסית, ודיי מרווחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה ההבדל בין עלויות האחזקה והטיפולים של שתי המכוניות? האם מכונית יחסית חדשה יותר תהיה יקר. יותר לטיפול, והחלפים שלה יהיו יקרים יותר? או שמהבחינה הזאת שתיהן פחות או יותר זהות?

החלפים לא יקרים יותר ומחירי הטיפול לא גבוהים משמעותית, אבל אי אפשר לקבוע חד משמעית מי תיהיה זולה יותר.

הספייס חדשה יותר, וזה באופן כללי יתרון כשמדובר בעלויות אחזקה כי חדש יותר הוא בלוי פחות.

מצד שני, בספייס יש עוד קצת אלקטרוניקה שיכולה להתקלקל (למשל הגה כוח חשמלי) וזה יקר יותר לתיקון במידת הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה בהחלט יכול למצוא ספייס משנתון 01 בתקציב של 13-14 אלף, אני הייתי מתאמץ. ולדעתי (וכפי שנאמר לך לפני), הספייס תהייה בחירה הרבה יותר טובה, בכל פרמטר, מאשר הפונטו עד שנת 00.

שמרנות היא עצלנות מחשבתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא עד כדי כך נורא, ואין סיבה שמכונית שמצבה המכני סביר תזדקק לביקור במוסך בכל שבועיים. תמיד יהיו סיפורים על כאלו שכל שבועיים נכנסו עם הטרנטה שלהם למוסך. לדעתי רוב הסיפורים מקורם בשילוב נדיר של חוסר מזל בבחירת הרכב וחוסר ידע בבחירת המוסך.

בגלל טעות שלי יותר נכון של אבא שלי שהלחיץ אותי לוותר על הבדיקה (הוא נהג מונית שמאמין בבדיקה וויזואלית במכסה מנוע וכל עוד אין נזילות והאוטו נוסע שלם למוכר וסע לשלום) קניתי לפני 11 חודש קליאו בי 2001, אחרי כשבוע לקחתי את הרכב לטיפול 10 של החלפת שמנים פלאגים וכו' המוסכניק אמר לי הרכב במצב 10 הכל עובד עגול אם הייתי לוקח לבדיקה סביר להניח שגם הבוחן היה ממליץ על רכישה.

למעשה מאז ועד עכשיו אני הקליאו נוסעים פעם בחודש לתקן משהו אחר וכל פעם זה צרה אחרת ואין חודש אחד של שקט זה לא קל להחזיק רכב ישן, למעשה זה לא משתלם כלכלית בדיאבד אם הייתי יודע שזה המצב הייתי בולע את הגלולה בשקט ומחכה עוד קצת ועם הכסף שהושקע הייתי קונה רכב חדש יותר, אמין יותר (וכמובן אוטומטי !! פור גאד סייק אי אפשר בפקקים האלה של כביש החוף עם גיר רגיל וכוסאומו החיסכון בדלק)

תעשה את השיקולים שלך, איש חכם אמר פעם שעדיף סמ של מזל על קמ של שכל ואולי לי לא היה את המזל הזה.

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוני, למרות שגם אתה בעצמך מודה שכנראה לא רכשת את הרכב הכי טוב שהיה בתקציב שלך, אני מאוד מסוקרן לקרוא מה החלפת במוסך במהלך 11 הכניסות שלך אליו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שזה הגיוני. ככה היה גם עם הליאונה שלי.

כל חודש משהו קטן אחר, שנדפק.

אחזקת רכב ישן לא משתלמת בשום פרמטר - עדיף לקחת מימון ולקנות רכב נורמלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 פלאגים

4 מאריכי סליל הצתה

גומיות מסרק הגה

מצבר

סטארטר

מנוע לחלון חשמלי

תושבות גיר ומנוע

מבט מזורז על הרשימה הנל מציב פה רשימה לא זולה בייחוד המארכי סליל הצתה שעלותם (מקוריים) כ"א 350 לפני מעמ ועבודה

וכרגע יש לי בעיה בהגה והשבוע אלך לסדר את זה, לא באתי לגנוב לפותח הת'רד את הנושא, אבל צריך באמת לעשות חושבים טוב טוב על רכב לפני שרוכשים אותו, לא משנה כמה אמין הרכב לאחר X שנים יש לו גם בלאי טבעי ולא תמיד זה תלוי בך או באופי הנהיגה שלך

פעם Clio b 2001 ידנית/Clio b Sport MK2 2003/פיאט פונטו 98

מגאן RS 225 למכירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע חביבי,

גומיות למיניהן הולכות בכל רכב. זה קורה.

מצבר כנ"ל.

תושבות לא מתפגרות סתם כך - הן היו ככה סביר להניח כשקנית את הרכב.

התקלה היחידה כאן זה הסטרטר והסלילים.

לגבי הגומיות - תקפיד על מקורי, תקבל אורך חיים ארוך במיוחד. תקנה סיני, תראה איך אתה מחליף את זה במהירות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב התקלות שציינת הן אכן בלאי טבעי בכל רכב בן 10 עם נסועה סבירה. אבל גם אם סופרים את כל השורות בפירוט שנתת לא מגיעים ל-11 אלא ל-7. מסקנה - היו לפחות ארבעה חודשים בהם לא נכנסת למוסך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל המגיבים.

כל התיקונים שהבחור ציין, מה העלות המשוערת של כולם בערך?

זאת אומרת שאני צריך להכין סכום כפול משווי הרכב לטיפולים בשנה או שמחירם נמוך יחסית?

אני לא רוצה לקנות רכב חדש יותר ב40-50 אלף מהסיבה שאני צריך את הכסף לדברים אחרים, אז מימון לא בא בחשבון.

VW PASSAT 1.8T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעומת המקרה של יוני, אני קניתי לפני כמעט שנה פונטו ספייס 2001 ולא נכנסתי למוסך פעם אחת.

מיד אחרי הקניה נכנסתי לעשות ישור קו קטנטן (החלפת שמנים,מצתים ומסננים למיניהם), למרות שלא הייתי חייב כי לא היתה שום בעיה,

ועד היום לא ראיתי מוסך.

יתכן שאני ויוני הם סוג של שני מקרי קיצון, אז צפה להיות איפשהו על הסקאלה בין שנינו.

הכל תלוי איך תוחזק הרכב ע"י בעליו הקודמים, לכן חשוב למצוא רכב שמור גם אם זה יעלה עוד כמה שקלים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כרגע מחפש רכב אז אני יודע בדיוק מאיפה אתה בא.

בקשר לשאלתך, מנקודת מבטי הצנועה הגעתי לשלוש נקודות עיקריות בבדיקת רכב:

1. כשתבוא להסתכלות ראשונית, לא משנה כמה הרכב צוחצח ולוקק, מיד רואים אם הוא מטופח ושמור או לא. במיוחד על הפלסטיקים של תא הנוסעים. אבל, זה לא אומר כלום על המצב המכני של הרכב, זה רק נותן לך רעיון כללי על המוכר ויחסו אל הרכב.

2. בדיקה במכון טוב. ברגע שאמצע את כלתי, אני נוסע ל"מוסך רון" שמעתי הרבה מאוד דברים טובים.

3. אם אתה מבין קצת ברכבים, קח סיבוב לפני שאתה קונה ואם לא תבקש מחבר שכן מבין. נסיעת מבחן מספרת המון לנהג מנוסה.

השלבים אינם כדור בדולח אבל לדעתי אסור לדלג עליהם.

Bimmer

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5008 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...