Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

VOLVO S60 ב- 175K ש"ח

bar72
שימו לב! השרשור הזה בן 5331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ממש ממש לא.

המאליבו הנוכחית (אותו מנוע וגיר ומשקל דומה) עושה ממוצע של 1:13 כש 80% מהנסיעות שלה הן עירוניות לא פקוקות ומישוריות (בתוך אשקלון). מאזדה 6 עם אותו הנהג ואותו פרופיל נסיעות עשתה 1:8.

אתה משוכנע ? צריכת הדלק שאתה מתאר מתאימה יותר לפיאט פנדה מאשר לרכב אמריקאי מגודל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 66
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

שי, אולי יש משהו לא בסדר איתי, אבל אחרי נסיעות ארוכות בסופרב ובאקורד,

היה לי מאוד נח, בכל הגירסאות, במיוחד באקורד 2.4.

בכל מקרה, בכל הבחינות, הסופרב מעל על המאליבו בכמה רמות (גיר חכם, מנוע מוגדש וחסכוני ועוד ועוד ועוד...)

אבל שוב, כמו שאמרת, הכל בחירה אישית (אני לא מתייחס כרגע לאפשרות של טרייד אין).

בן.

נוחות היא עניין סובייקטיבי ואני יודע שאני לא מדגם מייצג (אני גורר פציעה ישנה בגב ופציעה קצת יותר טרייה במפרק הירך כך שהדרישות והרגישויות שלי ממש לא מייצגות) אבל את האקורד במחיר שלה אני ממש לא מוצא סיבה לקנות. אין לאקורד שום נקודה חזקה שאין לאחת מהמתחרות במחיר יותר שפוי ובאבזור עדיף משמעותית.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם ה-159 2.2 סלספיד? אוטו מעולה במחיר די דומה, ועוד אפשר להוריד קצת.

אגב, עוד קצת פחות משנה הולכת לצאת S60 חדשה, רק שתיקח בחשבון את ירידת הערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למאליבו רק 4 הילוכים באוטומט !! איפה נשמע דבר כזה ברכב שנת 2009? לא חייבים 7 הילוכים עם DSG כמו בסופרב, אבל 4?

בנוסף, איך שלא תסובב את זה, המאליבו עם מנוע 3.5 ליטר ו-6 צילינדרים לא צורכת דלק כמו שכתבת. גם לא במישור במהירות קבועה של 90 קמ"ש עם נהג ובלי נוסעים. אין סיכוי!!!

איזה חוכמה יש במאליבו ובכלל באמריקאיות שיודעת לצרוך פחות דלק ממנוע 2 ליטר יפני עם 4 צילינדרים? לא קיים דבר כזה.

רק תחשוב שבמאליבו יש 6 בוכנות, 50% יותר בהמזדה, 3500 סמק, 80% יותר מהמזדה ו-6 פלאגים שמציתים יותר דלק ביותר בוכנות עם הרבה יותר נפח. שוב, אם המנוע לא חכם מאוד (והוא לא) אין אפשרות לצרוך פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובגלל שזה מנוע גדול הוא לא צריך להתאמץ כל כך כמו מנוע 1.6 או 1.4 .

אני בטוח שבנסיעה בסביבה הררית המנוע הגדול יותר יצרוך פחות מ 1.6 או משהו קטן יותר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין רכב בקטגוריה הזאת עם מנוע 1.6 ובטח לא 1.4 אטמוספרים.

הטכנולוגיה של הגיר והמנוע במאליבו לקוחה מתקופת האבן.

כל מה שתעשה בחיים, יהיה חסר חשיבות.

אך חשוב מאוד שתעשה אותו,

כי איש לא יעשה אותו מלבדך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטכנולוגיה אמנם מתקופת האבן אבל היא מפצה על הפרימיטיביות במנוע חזק מאוד שמשייט ב 120 קמ"ש בפחות מ 2000 סל"ד.

נכון שהגיר רק עם 4 הילוכים אבל המנוע עתיר מומנט וגמיש מאוד כך שאין עם זה שום בעייה. לא הסופרב ולא האקורד יאיצו כמו המאליבו במיוחד בהאצות ביניים (לא מדבר עם כבישים מפותלים כי השלדה של המאליבו ממש לא מתקשרת או בנוייה לזה).

לורנס, מה שקובע זה לא רק כמה דלק נשרף בכל סיבוב מנוע אלא כמה סיבובים המנוע עושה לכל ק"מ נסיעה.

עשה חיפוש בפורומים השונים ותראה על אלה צריכות דלק מדווחים בעלים של האוטו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עם ה-159 2.2 סלספיד? אוטו מעולה במחיר די דומה, ועוד אפשר להוריד קצת.

אגב, עוד קצת פחות משנה הולכת לצאת S60 חדשה, רק שתיקח בחשבון את ירידת הערך.

האלפא אחלה אוטו אבל לא פונה לאותו קהל יעד.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המאליבו צורכת בסביבות ה- 1:8 בממוצע של 50% עירוני ו 50% בינעירוני.

אגב, אתה טוען שהמנוע חזק ועתיר מומנט? אל תשווה למנועי 2 ליטר אלא למנועי 3 ו' 3.5 ליטר 6 צילינדרים אחרים ואז תראה שהמנוע במאליבו חלש מהם בהרבה. אז נכון, היא גם זולה מהם אבל רחוקה מהם שנות אור.

תראה מה מוציאים מאינפיניטי G37 עם מנוע 3.2 ליטר, 5.9 למאה, 250 קמ"ש אחרי ההגבלה (המאליבו מוגבל ל-170 כי הצמיגים הזולים ששמים לה לא מתאימים ליותר) ולאינפיניטי מומנט אדיר. כל אלפא עם מנוע 2.2 ומעלה מהירה ממנה, כנ"ל האוקטביה 1.8T שגם זולה ממנה בכמה אלפים.

ואל תשכח, התנהגות כביש במאליבו שואפת לאפס, בגרסה הקודמת, עד 2008 אפס מוחלט ובחדשה יש שיפור קטן אבל עדיין אין לרכב אחיזה כמעט בכלל.

יתכן שלנהג עדין בן 72 שנוסע לרוב בקו ישר ובבינעירוני זה מספיק. לכל השאר לא.

שלא תבין אותי לא נכון, אין לי שום דבר נגדך או נגד אביך, כל אחד והבחירה שלו, אבל לדעתי אין במאליבו כלום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני משווה את המנוע לא לנפחים מקבילים אלא למנועים ברכבים מקבילים מבחינת עלות (פלוס מינוס 15K ש"ח) וגודל. ברור שהמנוע פרימיטיבי אבל הוא מפצה על זה בגודל ובגמישות.

מבחינת התנהגות כבר כתבתי שזה ממש לא התחום שלו (גם לא בחדשה) אבל תבדיל בין התנהגות לאחיזה ששם היא דווקא בסדר.

כמו שכבר כתבתי, האוטו מיועד לאבא שלי (אני מעדיף את המגאן הידנית שלי על המאליבו) ואותו לא מעניינת התנהגות אלא נוחות, מרחב והיכולת לצאת לעקיפה ולהשלים אותה במהירות ובתחומים אלה המאליבו לוקחת בגדול.

בשבילי לא הייתי לוקח אותה אלא את ה C5 אבל כמו שאמרתי כבר בסגמנט הזה זה עניין של טעם אישי.

ובקשר לצריכת הדלק בדוק בפורומים אתץ הדיווחים במקום לנחש ולהעריך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיווחים בפורומים, רבים, מגוונים ורציניים ככל שיהיו, אינם יכולים לשפר צריכת דלק של אוטו. 13 ק"מ לליטר בנסיעה שרובה עירונית כדבריך, במכונית בגודלה ומשקלה של המליבו, זו תופעה שהיא בגדר נס, לא פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה נס?

אתה מסתכל על נפח המנוע בלבד והנתון הזה מטעה. בדוק את המאסה שהוא צריך להזיז ותוסיף לזה את היעילות העדיפה של מנוע V6 ותראה שזה ממש לא נס.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5331 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...