Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חלון שנפתח מעצמו, C5 2002

adel
שימו לב! השרשור הזה בן 5400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

היום קרה לי משהו מוזר, באוטו שלי C5 2002 SX 2.0, אחרי שסגרתי אותו ועזבתי בשעה חבר שלי אומר לי למה השארת את החלון פתוח!?

מדובר בחלון אחורי שמאלי, החלון הזה בעייתי מיומו הראשון (זה מה שבעלת הרכב הקודמת אמרה לי), הוא תוקן הרבה פעמים, הוחלף מנגנון ועוד תיקונים אחרים, וכל הזמן היו לו בעיות עד שהתעלמו ממנו והפסיקו לפתוח אותו בכלל!

אחרי שקניתי את האוטו פתחתי אותו אולי פעמיים שלוש בטעות וסגרתי, אך הסגירה שלו לפעמים הייתה איטית עד שעזרתי לו.

אבל כבר פעמיים שאני פתאום מוצא אותו למטה בלי שום סיבה, כאשר האוטו חונה וסגור! לוחץ על הכפתור של השלט והוא נסגר מיד!

מה דעתכם, איפה הבעיה ומה לעשות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב הבעיה נעוצה במערכת ממסרים מהתקנה מקומית של האזעקה, אלו תופעות לוואי של עידן המולטיפלקס ובמודל הראשון של ה-C5 בו הופיע שלל אילתורים והתאמות של מערכות אזעקה מעפנות מול מערכת מיחשוב מתקדמת.

במוסכים ברשת לובינסקי (אלו שמתעסקים עם אזעקות, לא כל המוסכים ברשת מורשים לכך!!) ידעו כבר מה לעשות. כמדומני במוסך המרכזי יש מחלקה שמטפלת בנושא הזה, צמוד למחלקה שמתקינה את האזעקות והאביזרים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, תודה. אבל למה דווקא החלון הזה הבעייתי? לאחר שהחלון היה למטה היה אפשר להרים אותה ביד אך מיד הוא נופל, היה גם אפשר להזיז אותו ימינה ושמאלה כמו נדנדה.

כלומר האם כאן יש שתי בעיות, אחת של מנגנון החלון עצמו שהיא בעיה ישנה ועוד אחת שקשורה לאזעקה?

מה ניתן לעשות כדי שהחלון לא יפתח לי במקומות לא רצויים כאשר אני לא ליד האוטו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו 2 בעיות שונות. סביר להניח שהחלון "איבד" את הפין אבטחה שלו למנגנון ועכשיו הוא חופשי על המסילות. צריך לפרק ריפוד ולהחזיר אותו חזרה עם אבטחה קצת יותר חזקה.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם C5 ועם אותה תופעה - שנועלים את הרכב אחד החלונות ייפתח מיידית או לאחר מספר שניות - הפתרון ללחוץ בשלט על הכפתור של החלונות והם ייסגרו.

מוזר אבל חבר אחר עם C5 אבל 2002 (שלי 2003) סובל מאותה בעיה.

חשבתי לעשות RESET לאזעקה אם זה אפשרי בכלל - אם מישהו יודע אני אשמח לעזרה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

בקשר לפין בטחון אני מבין שאפשר לבצע את זה לבד.

אצלי אני לא יודע מתי הוא נפתח בשני המקרים, אבל זה לא קרה מיידית או אחרי שניות כי אני הייתי קרוב אליו בהתחלה וזה לא קרה. אם אחרי סגירת האזעקה לוחצים על כפתור החלונות אז הם ייפתחו קצת!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

בקשר לפין בטחון אני מבין שאפשר לבצע את זה לבד.

אצלי אני לא יודע מתי הוא נפתח בשני המקרים, אבל זה לא קרה מיידית או אחרי שניות כי אני הייתי קרוב אליו בהתחלה וזה לא קרה. אם אחרי סגירת האזעקה לוחצים על כפתור החלונות אז הם ייפתחו קצת!

עדיף שלא תעשה זאת בעצמך.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעמוד 1-2 דקות ליד הרכב וזה יקרה ...זה לא פין בטחון

אתה צריך להסתכל על החלון ואיך הוא נפתח בשביל לדעת שזה מהאזעקה - הוא נפתח קצת קצת כל פעם.

לחיצה על הלחצן בשלט של החלון תסגור אותו טיפה .

הכי טוב במקרה כזה תלחץ על פתיחת הרכב ואז תדרוך את האזעקה שוב וזה ייסגר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עכשיו חזרתי הביתה, נעלתי את הרכב ועמדתי לידו, אחרי כחצי דקה המנגנון של החלון עבד ממש שניה אך הוא לא ירד. נגעתי בו עם היד למטה והוא ירד כ 5 ס"מ. לחצתי על כפתור החלון בשלט והוא נסגר. עשיתי עוד פעם פתיחה ונעילה של הרכב וחיכיתי כ 2 דקות, הפעם כלום לא קרה!

השאלה מה עושים במקרה כזה, כלומר הבעיה כנראה לא מתרחשת כל פעם, אז איך אפשר למנוע ממנו להיפתח אם הוא יירצה?

האם אפשר לתקן את התקלה הזאת? איך (בגדול)? ואיפה? (רק במרכזי)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, בוא נגיד שבינתיים זה הפתרון. השאלה כמה זמן לעמוד? האם תמיד אם הוא רוצה להיפתח זה קורה בדקה הראשונה? או שיכול להיות אחרי 5 דקות פתאום יתחשק לו להתאוורר?!:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה לC5 חיים משלו התקנות מרושלות של מתקיני אזעקה לא מיומנים יודעים להעיר כל מיני צרות. התשובה היא לגשת למומחה עם יש בנמצא ושיהיה במוסך של החברה המדוברת .

בהצלחה

נ.ב תקלה זו עדיין לא חוויתי.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5400 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...