Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור טנדר סובארו

שימו לב! השרשור הזה בן 6243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל , תרגע . כאן לא יצחקו עליך .

דבר שני , כבר היו כמה שהגדישו סובארו טנדר . ישנן כמה בודדות שהגדישו בארץ .

פחות רצוי להגדיש את המנוע המקורי כי העלויות יהיו גבוהות יחסית לזה :

מנוע של XT TURBO .

נפח 1.8 . אם אני לא טועה זה יושב על התושבות המקוריות...

כמובן שהכל תלוי בתקציב . אם יש לך עודף מזומן , תסתכל מה עשו האחים "ריגולי" מאוסטרליה . פסיכים .

לילה טוב .

כאן יאשה , לוקח את האקמול האחרון להיום .

אל תשכחו,

לא משנה כמה תנהגו מהר, תמיד תוכל להגיע לכם מיני מהשוליים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לראות פרוייקט בבניה (שלא יודע אם הסתיימה) של השתלת מכלולי הנעה מלאים של אימפרזה טורבו בטנדר סובארו.

עם המשקל העצמי הנמוך יחסית של הטנדר זה יכול לתת תוצאות מעניינות אבל אפס חוקיות לכביש.

מנוע XT טורבו הוא כשלעצמו דבר די נדיר להשגה. זמינות החלפים הספציפיים לו אינה גבוהה, אבל זה אפשרי ואולי אפילו ניתן לאישור ברשיונות.

בכל מקרה, האם הטנדר שלך הוא 4X4 או 2X4 ואיזה מנוע יש לו כרגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטנדר שלי הוא 1800 4x4 יש באפשרותי להשיג מנוע של xt טורבו אבל אין לי את החשמל שלא הוא מגיע מנוע בלבד אם הטורבו שאלתי בישראל יפן מנוע שם עולה 4000 שח בלי חשמל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי ליראות בארץ פרוייקט על סובארו טנדר שהרכיבו לה מנוע של XT טורבו....

עם אתה בחור רציני ורוצה באמת לעשות כזה פרוייקט תדבר איתי בהודעה פרטית ואני יפנה אותך לבחור עם XT טורבו אחרי תאונה שאני חושב שמעוניין לימכור.... הרכב מניע ונוסע....

וחוץ מיזה כל חלק שאתה צריך של XT טורבו תדבר איתי אני כבר מומחה בלימצוא חלקים לרכב הזה.... גם לי יש אחת...

תיבדוק עם יש אפשרות פשוט להעביר את כל המיכלולים של הטורבו מימנוע למנוע.... כי אני יודע שבטנדר המונע הוא EA82 בידיוק אותו הדגם שיש בXT....

ויש לי מנוע כזה בחלקים כולל הטורבו והסעפות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מנוע של XT TURBO .

נפח 1.8 . אם אני לא טועה זה יושב על התושבות המקוריות...

אם זה מנוע של סובארו גם, זאת אומרת שזה החלפה חוקית שניתן להכניס לרישיון?

מה לגבי הגדלת נפח מנוע? מתבצע על ידי חריטה? איך יודעים מה הנפח המקסימאלי?

נ.ב

לדעתי זה ממש לא מצחיק. הטנדר של סובארו הוא רכב מאוד מגניב!:lol: נראה לי עיצוב ברזילאי, לא יודע למה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה פרוייקט טורבו על טנדר סובארו בעבר.

הושתל מנוע מ XT טורבו. הרכב נוסע. הבעלים מאזור המרכז.

יש קישור לפרוייקט שלו באינטרנט.

אם הרכב ברשיון 1800, לא תהיה בעיה להכניס את המנוע של הXT

ההספק המקורי של האקסטי נע בין 130 ל 150 כ"ס. תלוי בדגם המנוע (4על4 או רגיל)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המצערת השנייה בסובארו ניפתחת מכאנית.

כשהיתה לי אלפא סוד,קיצרתי את המוט שפותח את המצערת השנייה במאייד,כך שהלוע השנייה ניפתחה בשלב מוקדם יותר.

הרע את צריכת הדלק,אך נתן תחושה מעט טובה יותר.

לגבי שיפור סובארו טנדר-בראש ובראשונה יש להתחיל דווקא משיפור המיתלים,שבגירסתם המקורית פשוט איומים;המכונית לא נוחה ולא מיתנהגת.

החלפת בולמים+קפיצים תניב לרוב תוצאות טובות,ואז אפשר להתחיל לטפל במנוע.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את זה מנסיון אישי, ראיתי את הנושא נידון מספר פעמים בפורומים הקשורים לסוזוקי סמוראי והתאמה של קרב' סובארו.

משם הבנתי שמדובר בכלל בפתיחה בוואקום , אם אני זוכר נכון צביקה אפילו אישר את הדבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי פחות בעייתי לעשות:

מנוע של XT טורבו ועם טורבו של GT או אחד ה-VF יסע גיהנום.

ראיתי כבר כמה פרוייקטים כאלו,והרכב נוסע לא רע בכלל.

GT-STI בשביל הפאן(נמכרה :( ).

ktm 690 smc ליום יום ולחסכון בדלק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית חושב שחבל להרוס את הטנדר, גם ככה הוא יחסית די נדיר בארצנו - אין הרבה כאלה במצב טוב ואם שלך אכן במצב טוב מבחינת שילדה ומנוע - לא הייתי נוגע בו אלא מחפש אקזמפלר אחר לפרוייקט הזה.

*** הערה ***

טנדר סובארו הוא נדיר ? לא להרוס ?

מבקש לא להעלות עוד הערות כאלה לפורום הזה . מטרת הפורום הזה הוא שיפורים . תודה .

יאשה .

בריאות לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול במפגש של מועדון סובארו קלאסי הופיעו 3 טנדרים שהושתלו בהם מנוע של XT+טורבו+אינטרקולר, כל הטנדרים היו מדוגמים, הוסיפו להם כונסי אוויר, הבחור שאחראי לזה עשה עבודה מיקצועית ביותר.

כדאי שתקפוץ לאחד המפגשים ותדבר עם הבעלים של הטנדרים האלה.

סובארו-SVX שחורה 94' ,סובארו SVX לבן פנינה 92', סובארו XT טורבו שחורה 86', סובארו XT טורבו בורדו 86', סובארו XT טורבו לבנה 86'

ארז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, לא יכלתי לקרוא את זה ולא להגיב.

ראיתי לפני כחודש אולי קצת יותר, רכב מאד מוזר- נראה כמו שילוב של משהו אמריקאי (קטן אבל שרירי) התקרבתי התכופפתי חצי שעה הסתובבתי ליד הרכב עד שיצא איזשהו בחור מהפאב (באלנבי) שאלתי את הבחור איזה רכב זה..?

הוא צחק ואמר לי סובארו! שאלתי מה סובארו??? כל זה בניות של פיבר?

הוא אמר לי כן משהו כזה.

בקיצר לעניין! הרכב היה יפה, מיוחד ואני בטוח שעם כל ההשקעה שיש מבחוץ (גם מבפנים, שעוני לחץ, מושבי ספורט, הגה קטן) ורק לפי הרדיאטור הענקי שהיה לו מקדימה ובלט מאד הבנתי שהרכב משופר מהתחת.

היה לו מגנזיום יפה, גדול חתך נמוך חצאיות שלא לדבר על כל המבנה החיצוני של הרכב.

בקיצר מהמם!!! מקווה לראות אותו שוב ולהעלות תמונות.

עדיף מאזדה 3 עם דלקן מאשר M3 בלי דלקן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6243 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...