Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פונטו ספייס גיר אוטומט.מי בעד מי נגד?<אני מתכוון לאמינות הגיר האוטומטי..>

shay2828
שימו לב! השרשור הזה בן 6460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם

חברי מכר את המזדה 1800 סמ"ק שלו והוא מעוניין לקנות רכב חסכוני מבחינת דלק.אי לכך עשיתי חיפוש קצר בפורום והגענו לפונטו ספייס אוטומט.עכשיו חברי טוען שהוא שמע,שפיאט פונטו זה רכב מצויין אבל הגיר האוטומט ממש לא אמין.האם מישהו יכול לאשש את הטענה הזאת או להפריך אותה?

אני אישית ניסיתי לחפש בפורום מידע על טענה זו אבל כלום..אודה לכל אלו המבינים בעניין להתייחס לנ"ל.

בתודה

שי.

נ.ב-יש לציין שהוא רוצה רק רכב אוטומט.אז ניסיונות שכנוע לקנות גיר ידני ממש לא יועילו.

התקציב שלו זה בסביבות ה-48000 ש"ח פחות או יותר.

האם יש רכב יותר מומלץ כמובן וחסכוני בבנזין יותר מהפונטו ספיס?.אגב מה הצריכת דלק של הרכב הזה,למישהו יש מושג?

שוב חשוב לו החסכון בדלק.המזדה שחטה אותו מבחינת דלק...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ידוע לי על בעיה מיוחדת בגיר הזה. בדורות הקודמים לו (באונו סלקטה הזכורה לרע) באמת לא היה מומלץ.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכחתי לציין שהפונטו ספייס שחברי מחפש זה 1242 סמ"ק,אני חושב דגם S75 שיש אותו אוטומט רק משנת 2001>.אגב מה הצריכת דלק של הרכב הזה,למישהו יש מושג?

אין דגם כזה בשנת 01', משנת -01', התחילה להמכר הספייס בשני דגמים SX ידני ו-ELX ידני או גיר רציף.

דגם ה-ELX מצוייד במנוע 1.25 סמ"ק 16 שס' ו-80 כ"ס.

לי לא ידוע על בעיות אמינות של הגיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו פונטו 2004 עם גיר רציף.

הגיר עבר מעל 90K קילומטר, עם 0 תקלות.

הגיר הרציף של הפונטו מעולה, ומעניק לרכב זמינות כוח מדהימה בכל מהירות, וצריכת דלק מעולה בשיוט רגוע.

החסרון היחיד של הגיר הוא בזמן התגובה שלו, אבל זה לא משהו שאי אפשר להתרגל אליו.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יש רובר עם גיר רציף, ואע"פ שלא מדובר באותו יצרן, הרי שלרובר יצא אפילו שם יותר גרוע (ולא בצדק!) וגם כאן אין בעיות עם הגיר (טפו טפו טפו).

לגבי גיר רציף בכלל: הנסיעה מאוד חלקה ונעימה, אין את ה"קפיצות" שיש בכל רכב אוטומט בהחלפת הילוכים, וכמו שדווח לעיל, גם אצלי כוח זמין בשפע וצריכת דלק נמוכה יחסית (1:12 מעורב, ברכב 1.8 אוטומט - נדמה לי שזה לא רע :-) ).

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך ממה שאני רואה במוסכים :

פונטו וגיר אוטומטי לא הולכים בייחד.

זה לפחות מה שאני רואה....והרבה.

אני לא מכיר הרבה תלונות על הגיר האוטומטי של הפונטו.

בדרך כלל חלקים בעייתיים (כמו הגיר ברנו מגאן הקודמת) צפים המון על פני השטח בפורום ובמקומות אחרים , אני לא זוכר בכלל תלונות על תקלות בגיר הזה .

אתה בטוח שאתה לא אומר את זה בגלל כל מיני דעות קדומות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לומר לך ממה שאני רואה במוסכים :

פונטו וגיר אוטומטי לא הולכים בייחד.

זה לפחות מה שאני רואה....והרבה.

מידע מעניין מאוד.

מעניין גם איך ה ELX הקודמת שלי לא עשתה בעיות עם הגיר, וגם ה ELX של בן דודי, משנת 2002 לא עשתה אף לא בעיה אחת עם הגיר.

ועכשיו תכלס.

מנסיון, של שנתיים עם ELX 01 רציפה. 0 תקלות בגיר, ומאוד נוח ונחמד. אולי יראה קצת מוזר בהתחלה, אבל מתרגלים מאוד מהר. תעשו סיבוב קצר על הרכב כדי לקבל את התחושה.

צריכת דלק עירונית של 1:13.5 ק"מ לליטר.

ההספק של המנוע בהחלט מספיק כדי למשוך אותו, והגיר לא גורע מזה. אם זאת, בתיבה הידנית הרכב מתנהג טוב יותר. אבל זה לא רלוונטי.

אם אתה צריך עוד משהו, אתה מוזמן לשאול.

אני לא יודע איך הגיר הרובוטי מתנהג, ושנאתי אותו מאוד כאשר עשיתי נסיעת מבחן, אבל הרציף מאוד אמין.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

מידע מעניין מאוד.

מעניין גם איך ה ELX הקודמת שלי לא עשתה בעיות עם הגיר, וגם ה ELX של בן דודי, משנת 2002 לא עשתה אף לא בעיה אחת עם הגיר.

ועכשיו תכלס.

מנסיון, של שנתיים עם ELX 01 רציפה. 0 תקלות בגיר, ומאוד נוח ונחמד. אולי יראה קצת מוזר בהתחלה, אבל מתרגלים מאוד מהר. תעשו סיבוב קצר על הרכב כדי לקבל את התחושה.

צריכת דלק עירונית של 1:13.5 ק"מ לליטר.

ההספק של המנוע בהחלט מספיק כדי למשוך אותו, והגיר לא גורע מזה. אם זאת, בתיבה הידנית הרכב מתנהג טוב יותר. אבל זה לא רלוונטי.

אם אתה צריך עוד משהו, אתה מוזמן לשאול.

אני לא יודע איך הגיר הרובוטי מתנהג, ושנאתי אותו מאוד כאשר עשיתי נסיעת מבחן, אבל הרציף מאוד אמין.

לי יש שאלה, אני מתכוון לקנות פונטו או פנדה אוטומטית, לאחותי יש פונטו 2001

ELX 80

והוא מצויין, לי יש עכשיו 60 שנת 2000.

אני אוהב את פיאט אבל מבולבל לגמרי מהתיבות הילוכים האוטומטיות.

מה ההבדל בין רובוטית לרציפה? יש גם מה שנקרא סלספיד, מה זה

תודה מראש על הסדר בראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שצריך לעשות דביק בנושא :neutral:

בכל מקרה.

תיבה ידנית כולם מכירים. מצמד, ידית הילוכים, פשטות, הנאה וכו' וכו'.

תיבה רובוטית. תיבה ידנית לכל דבר, רק שהמצמד נשלט ע"י מחשב. מה שאומר, שאתה לא מתעסק איתו. שים לב, זהו מצמד רגיל לחלוטין.

מגיעות ב 2 צורות בעיקר, צורה ראשונה שבחירת ההילוכים נעשית כמו בתיבה אוטמטית רגילה. P D R וכו'. והצורה שניה היא כמו תיבה ידנית קונבנציאונאלית, רק שוב, ללא מצמד.

תיבה רציפה. כאן אין לך כל מיני גלגלי שיניים כמו בתיבות האחרות. אלה 2 קונוסים, שיכולים לשנות את קוטר הסיבוב שלהם, ורצועה שנעה עליהם. קונוס אחד מחובר למנוע, והשני לגלגלים.

דמיין מצב בדיוק כמו באופניים בעלי הילוכים. גלגל שיניים גדול מסובב גלגל שיניים קטן, ולהיפך. כך אתה יכול לרכב במהירויות שונות, אבל לדווש באותה מהירות. זאת בדיוק המטרה של הגיר הרציף. לא רק שהמנוע משתתף בתאוצה, אלא גם הגיר משחק תפקיד לא פחות חשוב.

סלספיד זו תיבה רובוטית בעיקרון, עד כמה שידוע לי. כל יצרן נותן לזה שם אחר, ויש מרכיב אחד עיקרי שבד"כ שונה מתיבה לתיבה. העיקרון הוא זהה. תיבה ידנית, מצמד ממוחשב.

רובן הגדול של התיבות הרובוטיות מגיעות עם אפשרות שליטה כלשהי. כלומר, אתה בוחר מתי להעביר הילוך. בין עם אלו דוושות מאחורי ההגה, או הזזה פשוטה של מוט ההילוכים, ואפילו כפתורים על ההגה.

מקווה שזה יותר מובן עכשיו :S

לגבי הפנדה. אחלה של רכב, יצא לי לקחת אחת לנסיעת מבחן לא קצרה, ידנית, ומאוד אהבתי אותה. היא קטנה, כן, ואין כ"כ מקום מאחורה. אבל היא זריזה, וממש מותאמת לנסיעות בתוך העיר. חניה זה קלי קלות גם כן.

עד כמה שאני זוכר, היא לא מגיעה עם הגיר הרציף, אלא רק הרובוטי.

לגבי הפונטו. הELX 16V מגיעה או עם הרציף, או עם הידני. ה S,SX 8V מגיעה בידני, או רובוטי.

!AWDSOME

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6460 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...