Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עלות מילוי גז במזגן רכב ודיון על התנדפות טבעית של גז.

ofer_shm
שימו לב! השרשור הזה בן 5391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

"יש להפעיל מזגו ל 10-20 דקות פעמים בשבוע גם בחורף." מה?.

דוד

גם בספר הרכב שלי זה כתוב., לא בדיוק כך, אבל שיש להפעיל את המזגן מס' פעמים בחורף כדי לשמור על תקינותו.

סוזוקי סוויפט אם זה משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך להגיב לשטויות.להד"ם ? או לא דובים ולא יער......

אז בבקשה לא להמציא המצאות לפני החג.

יש דובים ויש יער, לפחות לפי תשובות של יצחקי, שהיו ענייניות, מקצועיות ונכונות.

אבל יש לי מספר הערות והארות:

כיום, רווח השימוש בצנרת אלומיניום ופחות בצנרת גמישה, למעשה רק בחיבורי צנרת למדחס, תמצא צנרת גמישה, שאורכה הכולל מסתכם בעשרות ס"מ בודדים, כך האיבוד הטבעי של הגז במערכת הוא הרבה יותר נמוך.

כמו כן, הצנרת הגמישה שקיימת היום במערכות מיזוג ברכב, בעלת מקדם איבוד גז נמוך יותר משציינת.

פחות מ 5 גר' בשנה! בתנאי שתפעיל את מזגן הרכב בחורף מפעם לפעם...:wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו תמיד תשובתו של דניאל מסכמת את העניין.

במידה והמערכת היתה מאבדת 35 גרם בשנה אזי בגולף שנת 2000 שמכרתי לפני שבוע המזגן היה אמור בקושי לקרררר.

הפתעה המזגן עדיין עבד במלוא כושרו.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש להפעיל מזגו ל 10-20 דקות פעמים בשבוע גם בחורף? האם גם זאת שמועה ששמעת ?

סליחה שאני מכניס את ראשי בין המומחים, אבל אני שמעתי את השמועה הזו בהוראות השימוש של מכוניתי הקודמת. (אני לא סגור על ה10-20 דקות ונדמה לי ששם המליצו על פעם בשבועיים אבל זה בהחלט היה שם)

*תוספת*

הנה, מצאתי גם בהוראות של המכונית הנוכחית:

Important precaution: Operate the air conditioning for 5 to 10 minutes, once or twice a month,to keep it in good working order.

(עמוד 85, כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליאור המזגן משמש לקרור בלבד. לחימום אנו לוקחים מים חמים מהמנוע מעבירים דרך מצנן מים קטן שבדשבורט ועלידי שינוי מקור/ לחום אתה משנה מצב מדפים והמאורר מעביר אויר דרך רדיאטור הפנימי וכאשר המערכת חמה אתה מקבל חימום ברכב.:wink:

אין שום סיבה להעמיס מנוע עלידי המדחס כאשר יש לי מים חמים מהמנוע.:|

:evil:סייג לחוכמה שתיקה :brickwall:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...

אני מקפיץ אומנם אשכול מאוד יישן, אבל הייתי חייב לשתף אותכם במסמך של הייצרן פורד המתייחס לאיבוד גז טבעי במערכת המיזוג בפורד פוקוס 2002.

הייצרן כותב שאיבוד של 60-130 גרם לשנה של גז הינו נורמלי.

לפי דעתי הנתון הזה גבוה מאוד ולא מציאותי.

דעתכם ?

AIR CONDITIONING-Refrigerant losses.pdf

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בודאי טעות. במיוחד כיום, שמערכות המיזוג ברכבים מכילים כמות קרר מאוד נמוכה יחסית, כ 500 גרם בערך עם מדחסי ספיקה משתנה, שמאוד רגישים לעודף או חוסר קרר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק בתור אחד שעובד עם הרכבים הללו, ומשתמש המון באתרים הטכנים אני אומר לך כי:

א. זה יותר מלא דומה לאופי הכתיבה באתרים שלנו.

ב. אין כל הוראה או אימרה כזאת באתרי היצרן.

לא הצלחתי למצוא קשר בין המאמר הנוכחי לרכב אני מאמין שאתה כתבת זאת על סמך קריאת ההוראות כולן.

אופי הכתיבה כאן יותר דומה לאתרים של פורד אמריקה ששם אין כל הוראות טכניות הקשורות לפורד אירופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5391 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...