Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בולמים קידמיים ללאדהסמרה 92-הסרט

nit_zan
שימו לב! השרשור הזה בן 6843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

כנראה שנכנסתי לסרט שאינני יודע איך אני יוצא ממנו.

סגרתי עם המוסכניק שלי החלפת בולמים קידמיים להיום, בהנחה שאני מביא לו בולמים(של KYB-PREMIUM).

http://www.kayaba.co.uk/kayabaeurope/catalog.html

מגיע אליו הבוקר ו...אוי ואבוי...אף על פי שלבולמים יש מק"ט שאמור להתאים למודל ולרכב הנ"ל ,ע"פ דבריו לא ניתן להתקינם :???: וכל זאת למה?

כיוון שישנם שני סוגים(ע"פ דבריו) של בולמים:

1.כאלה שניתן להחליף רק את הבוכנה(בולם) עצמו ויש להם אום שנפתח ע"מ להוציא את הבוכנה= מה שאני קניתי.

2.כאלה שלא=צריך להחליף גם את בית הבולם החיצוני עם החיבור להיגוי וכו'.

הייתי לאחר מכן בעוד 2 מקומות-אחד שמתמחה בפרונטים ומיתלים, ואחד שמתקן גם לאדות,אך שניהם לא יכלו לתת תשובה חד משמעית.

דיברתי עם הפרסי ממנו קניתי את הבולמים-הוא בדק עם מוסכים באזורו ועם היבואן ונאמר לו שניתן להחליף רק את הבוכנה ללא בית הבולם.

הרמתי בעצמי את הרכב עם ג'ק ע"מ לראות מה קורה שם,וראיתי שאת הבוכנה תופס מעין מכסה כזה שאינני בטוח אם זה הברגה או "בלחץ"

למכסה יש 4 מגרעות סביבו שכנראה מיועדות לפתיחתו בעזרת כלי יעודי.

מהינס גם ניתן להבין כי ה"מכסה" ניתן לפתיחה.(השאלה גם אם ניתן להשתמש בו שוב לאחר פתיחתו).

מצפה לעזרה ממומחי הפורום,וכל מי שהחליף בולמים בעבר בכלל ובלאדה בפרט :idea:

תודה וסו"ש נעים

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חכה בסבלנות...

הסיכוי שמישהו כאן התעסק עם לאדה בחיים שלו , שקול לסיכוי של מכבי חיפה לא לקבל גול בדקה ה89 מדי שנה באירופה.

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים,

מצורפת סכימה מפורטת של המיתלה הקידמי.

הטענה של המוסך היא שלא ניתן לפרק את פריט מספר 4 -BUFFER SEAT

לטענתם פריט זה אינו מתפרק ולא ניתן להשחיל קרטריג' אחר לתוכו אלא

יש להחליף את כל המכלול (פריט 9)

כולל פריט מספר 8-STRUT STEERING ARM .

מה דעת המומחים?

תודה

ניצן

scan0006.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיטה מוכרת, נתקלתי בה פעם שהחלפנו אני וישראל (KITT מהפורום) בולמים בוולבו 340 שלו ויצא לי עוד פעם אחת להתקל במקרה דומה, כמדומני בפג'ו 106 XR.

את הכיפה שסוגרת על הבולם עצמו ניתן בקלות לפתוח באמצעות מפתח צינורות חזק או כלי יעודי.

לא פירטת איזה בולמים קנית מהפרסי (עם הבית בולם מסביב או בלי) ומה בדיוק הבעיה שבגללה לא החלפתם את הבולמים.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיטה מוכרת, נתקלתי בה פעם שהחלפנו אני וישראל (KITT מהפורום) בולמים בוולבו 340 שלו ויצא לי עוד פעם אחת להתקל במקרה דומה, כמדומני בפג'ו 106 XR.

את הכיפה שסוגרת על הבולם עצמו ניתן בקלות לפתוח באמצעות מפתח צינורות חזק או כלי יעודי.

לא פירטת איזה בולמים קנית מהפרסי (עם הבית בולם מסביב או בלי) ומה בדיוק הבעיה שבגללה לא החלפתם את הבולמים.

איציק

אהלן איציק...סוף... סוף... :smile:

הפרסי מכר לי KYB ללא בית הבולם אלא רק את הבוכנה.

http://www.kayaba.co.uk/kayabaeurope/catalog.html

הבולמים הם מסוג PREMIUM OIL מק"ט 665059-ע"פ היבואן(מונטקיו בחולון) והאתר שלהם, אלו הבולמים שאני צריך ,וניתן להחליפם.

המוסך שלי (מוסך של רוסים שאמורים להכיר את הרכב-הרכב מטופל שם בקביעות שנים).

הם אמרו שצריך להחליף את כל המיכלול והם לא יכולים להחליף רק את הבוכנה.

ד"א 2 שאלות:

האם המספר ברקע החום מייצג את כל המיכלול?

האם הכיפה(פריט 4) בתמונה הראשונה שצירפתי נסגרת בהברגה או בלחץ?

מוסיף עוד תמונה של העמוד הבא בהיינס עם איורים.

תודה

ניצן

scan0007.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר באום הברגה פשוט לחלוטין. מפתח צינורות יעשה את העבודה בקלות (Been there, Done that).

החבר'ה במוסך כנראה מתעצלים להחליף רק את הבולם.

הכיפה נסגרת יחד עם האום המרכזי של הבולם -ואז משחררים את הקפיץ.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר באום הברגה פשוט לחלוטין. מפתח צינורות יעשה את העבודה בקלות (Been there, Done that).

החבר'ה במוסך כנראה מתעצלים להחליף רק את הבולם.

הכיפה נסגרת יחד עם האום המרכזי של הבולם -ואז משחררים את הקפיץ.

איציק

קיבלתי מהם הצעת מחיר של 150 ש"ח...אולי זו הסיבה

(נתנו לי גם הצעות של 120-מוסך ליד הפרסי 240-אוטולייט ביפו ו--300-אלשייך בלוד-מתמחה במיתלים וכיווני פרונט-אף אחד לא פירט את שיטת ההחלפה=בולם בלבד או מיכלול)

מה עלות עבודה ריאלית של החלפה מהסוג הזה?(ריאלית=לא מעט מדי לא הרבה מדי)

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיבלתי מהם הצעת מחיר של 150 ש"ח...אולי זו הסיבה

(נתנו לי גם הצעות של 120-מוסך ליד הפרסי 240-אוטולייט ביפו ו--300-אלשייך בלוד-מתמחה במיתלים וכיווני פרונט-אף אחד לא פירט את שיטת ההחלפה=בולם בלבד או מיכלול)

מה עלות עבודה ריאלית של החלפה מהסוג הזה?(ריאלית=לא מעט מדי לא הרבה מדי)

ניצן

עד 100 שח + מעמ לבולם זה לגיטימי לחלוטין (ויש מכוניות שדורשות יותר מזה - גם זה לגיטימי, זה גם תלוי ברכב כמובן).

הם נתנו לך הצעת מחיר של 150 שח כולל מעמ עבור זוג ?

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עד 100 שח + מעמ לבולם זה לגיטימי לחלוטין (ויש מכוניות שדורשות יותר מזה - גם זה לגיטימי, זה גם תלוי ברכב כמובן).

הם נתנו לך הצעת מחיר של 150 שח כולל מעמ עבור זוג ?

איציק

לא כולל עבור זוג

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כולל עבור זוג

ניצן

זול בצורה מחשידה (לדעתי)... ולמה ?

כי בשביל לפרק את הבולם בצורה קלה, אתה מוריד את כל המתלה מהרכב (מפרק תושבת עליונה, 2-4 אומים מתא המנוע) ואת החלק התחתון שמתחבר ל HUB (נקודת החיבור בין המשולש לנאבה), מוציא את המתלה החוצה, מכווץ את הקפיץ, פותח את האום המרכזי, שולף את התושבת העליונה עם הקפיץ, פותח את האום שמחזיק את הבולם, מוציא את הבולם, שם אחד חדש במקומו ומרכיב בסדר ההפוך.

מכונאי מיומן יעשה את זה ב 1/2 שעה לכל צד, בלי עיכובים שעלולים לצוץ על הדרך.

ברוב הזמן אתה לא עובד ב"ספרינט" וכמובן שגם מוסך רוצה להרוויח אז העבודה תמיד לוקחת קצת יותר מזה.

אגב, אם הרכב ממש קל לעבודה, אפשר גם בפחות מחצי שעה (כל צד) להחליף בולם בלי שום בעיה מיוחדת.

150 שח + מעמ זו למעשה שעת עבודה של מוסך - וזה נשמע ממש זול (או שלא ממש בא להם להרוויח :p)

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה ,מישהו?:???:

היכן כל חכמי הפורום????

איציק????

מוטי????

:idea:

ירון מאיר נחשב???

טוב אז ככה

לי יצא להחליף בולם ללאדה

זה בכלל לא קשה ולא יודע למה המכונאים מתעצלים??

ניתן להחליף רק את המיכלול הפנימי אין צורך להחליף גם את החיצוני .

אני יבדוק מחר אם יש לחבר את הפתח שפותח את ההברגה .

אני אצור איתך קשר בפרטי מחר אחה"צ

ירון מאיר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

אם ניתן לפתוח את האום אני יכול להחליף את הבולמים.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחירים שקיבלת הגיוניים ביותר, בהנחה שמדובר בעבודה בלבד פר בולם.

גם אצלי בב.מ.וו הבולמ"ז הקדמיים יושבים בתוך STRUT קבוע

כשמה שמתחלף זה הקרטרידג' - הבוכנה כמוש אתה קורא לה.

מה לעשות ומוסכניקים לא אוהבים להחליף קרטריג'ים אלא מכלולי בולם שלמים - כי הרבה יותר קל לעבוד כך.

בכל מקרנ, לפי התרשים אצלך משובר במבנה "מוזר" משהו, כי לא מצויין בפירוש שתהליך ההחלפה הוא לשלוף את הבולם הישן ולהכניס את החדש, תוך הפעולות הנדרשות, מה גם שב-תרשים אין הפרדה של הבוכנה מהסטראט [אצלי בהיינס של האוטו, בתרשים ה"פיצוץ" של הבולם כל החלקים מופיעים - כלל האום נועל של הבוכנה במקומה והתושבת שלל הבולם.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...