Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בולמים קידמיים ללאדהסמרה 92-הסרט

nit_zan
שימו לב! השרשור הזה בן 6843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זול בצורה מחשידה (לדעתי)... ולמה ?

כי בשביל לפרק את הבולם בצורה קלה, אתה מוריד את כל המתלה מהרכב (מפרק תושבת עליונה, 2-4 אומים מתא המנוע) ואת החלק התחתון שמתחבר ל HUB (נקודת החיבור בין המשולש לנאבה), מוציא את המתלה החוצה, מכווץ את הקפיץ, פותח את האום המרכזי, שולף את התושבת העליונה עם הקפיץ, פותח את האום שמחזיק את הבולם, מוציא את הבולם, שם אחד חדש במקומו ומרכיב בסדר ההפוך.

מכונאי מיומן יעשה את זה ב 1/2 שעה לכל צד, בלי עיכובים שעלולים לצוץ על הדרך.

ברוב הזמן אתה לא עובד ב"ספרינט" וכמובן שגם מוסך רוצה להרוויח אז העבודה תמיד לוקחת קצת יותר מזה.

אגב, אם הרכב ממש קל לעבודה, אפשר גם בפחות מחצי שעה (כל צד) להחליף בולם בלי שום בעיה מיוחדת.

150 שח + מעמ זו למעשה שעת עבודה של מוסך - וזה נשמע ממש זול (או שלא ממש בא להם להרוויח :razz:)

איציק

קודם כל איציק תודה רבה רבה רבה :smile:

אני לא מה"קמצנים" ולא אכפת לי לשלם עבור עבודה טובה ומקצועית והם יודעים את זה-מוזר :shock:

אבל אני לא סובל שמחרטטים לי ועובדים עלי בעיניים(היתה לי הרגשה כזו אך לא אמרתי להם כיוון שאיני מתכוון "להכריח" מוסך לבצע עבודה שאינו מעונין בה כיוון שהנזק יכול לעלות על התועלת- כמו כן נוח לי לעבוד איתם בגלל קירבה לבית מחירים ושירות של מנהל המוסך הראשי -אולי הם ניצלו את העובדה שמנהל המוסך הראשי בחופשה .)

כולה מה רציתי-להחליף בולמים.

מוסך ליד הפרסי (או נכון יותר-בעל מוסך שקונה חלפים מהפרסי והפרסי המליץ עליו שהייתי אצלו וגם הוא היה) אמר שזה יעלה 120 לא כולל.

טוב-אז עכשיו אני צריך המלצות-מי יוכל לבצע את העבודה במחיר ריאלי כמו שצריך!!!

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל איציק תודה רבה רבה רבה :smile:

אני לא מה"קמצנים" ולא אכפת לי לשלם עבור עבודה טובה ומקצועית והם יודעים את זה-מוזר :shock:

אבל אני לא סובל שמחרטטים לי ועובדים עלי בעיניים(היתה לי הרגשה כזו אך לא אמרתי להם כיוון שאיני מתכוון "להכריח" מוסך לבצע עבודה שאינו מעונין בה כיוון שהנזק יכול לעלות על התועלת- כמו כן נוח לי לעבוד איתם בגלל קירבה לבית מחירים ושירות של מנהל המוסך הראשי -אולי הם ניצלו את העובדה שמנהל המוסך הראשי בחופשה .)

כולה מה רציתי-להחליף בולמים.

מוסך ליד הפרסי (או נכון יותר-בעל מוסך שקונה חלפים מהפרסי והפרסי המליץ עליו שהייתי אצלו וגם הוא היה) אמר שזה יעלה 120 לא כולל.

טוב-אז עכשיו אני צריך המלצות-מי יוכל לבצע את העבודה במחיר ריאלי כמו שצריך!!!

ניצן

צור איתי קשר בה"פ (אני מבין שאתה גר באיזור המרכז, דיי קרוב לתל אביב)

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

בהמלצת ה"פרסי" פניתי לאחד מהמוסכים באזור המסגר שהחליף היום בשעה טובה את זוג הבולמים הקידמיים.

מסתבר,שיש איזה כיסוי פח על ההברגה שמסתיר אותה, ואין "שני סוגים" כמו שבמוסך שלי טענו.

הבולם יוצא בצורה רגילה בהברגה(הקרטריג' מתוך ה-STRUT).

מסתבר שירון מאיר צדק וש"הרוסים שלי " באמת התעצלו לבצע את העבודה(שאגב לא היתה קשה במיוחד וארכה שעתיים כולל החלפת גומיה לציריה ).

בולם אחד היה קשה לשלפו אך באמצעות כל מיני שיטות ופטנטים הם הצליחו=מכונאים מנוסים.:mm_yeah:

שני הבולמים יצאו מבית הבולם כאשר הם נוטפי שמן(דבר אשר לא נראה בבדיקה חיצונית אלא רק לאחר שליפתם) זה מעיד על כך שבדיקה ויזואלית חיצונית לא שווה הרבה...

כמו כן המכונאי דאג לסמן לפני פתיחת הבולם את בורג הכיוון כך שבזכות זה הוא חסך לי כיוון פרונט :smile: .(שאגב היה מכוון פיקס לפני כן="0 מטר ל-ק"מ").

נוכחתי בזאת גם בנסיעה לאחר מכן כאשר ההגה נשאר ממורכז והרכב לא מושך לא בנסיעה ולא בבלימה.

והמחיר=120 ש"ח לבולם +מע"מ=סביר ביותר.

תודה לכל מי שעזר :smile:

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצן, שכחת משהו... האם אתה יכול לתאר את ההרגשה בשיכוך הזעזועים ?

ואת השינוי בהתנהגות הרכב ?

...צודק...את העיקר שכחתי...:smile:

ההרגשה היא שהבולמים החדשים "מגהצים" יותר טוב באמפרים ופסי האטה וכבר אין "התרסקות" בכניסה לבורות.

הבולמים הם די רכים ולא נראה ששיפרו בהרבה את ההתנהגות של הרכב בפניות.

(שאגב לא רעה בזכות הצמיגים החדשים).

אך יש אומרים שלוקח פרק זמן עד שבולמים חדשים "מתיישבים", ומתחילים להראות באמת מה הם שווים.

נחכה...ונראה...

אתמול נסעתי בכביש 6 והגעתי למהירויות שאסור לפרסם התחושה היתה כאילו הרכב "עומד לעוף" מרוח צד.(כמובן שהאטתי מייד).

לאחר שהחלפתי את הבולמים נסעתי פרק זמן קצר במהירות כמו אתמול והתחושה היתה "יציבה" יותר.

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

בהמלצת ה"פרסי" פניתי לאחד מהמוסכים באזור המסגר שהחליף היום בשעה טובה את זוג הבולמים הקידמיים.

מסתבר,שיש איזה כיסוי פח על ההברגה שמסתיר אותה, ואין "שני סוגים" כמו שבמוסך שלי טענו.

הבולם יוצא בצורה רגילה בהברגה(הקרטריג' מתוך ה-STRUT).

מסתבר שירון מאיר צדק וש"הרוסים שלי " באמת התעצלו לבצע את העבודה(שאגב לא היתה קשה במיוחד וארכה שעתיים כולל החלפת גומיה לציריה ).

בולם אחד היה קשה לשלפו אך באמצעות כל מיני שיטות ופטנטים הם הצליחו=מכונאים מנוסים.:mm_yeah:

שני הבולמים יצאו מבית הבולם כאשר הם נוטפי שמן(דבר אשר לא נראה בבדיקה חיצונית אלא רק לאחר שליפתם) זה מעיד על כך שבדיקה ויזואלית חיצונית לא שווה הרבה...

כמו כן המכונאי דאג לסמן לפני פתיחת הבולם את בורג הכיוון כך שבזכות זה הוא חסך לי כיוון פרונט :smile: .(שאגב היה מכוון פיקס לפני כן="0 מטר ל-ק"מ").

נוכחתי בזאת גם בנסיעה לאחר מכן כאשר ההגה נשאר ממורכז והרכב לא מושך לא בנסיעה ולא בבלימה.

והמחיר=120 ש"ח לבולם +מע"מ=סביר ביותר.

תודה לכל מי שעזר :smile:

ניצן

ניצן, אני מקווה באמת שאלה שהחליפו לך את הבולמים דאגו למלא מחדש שמן בSTRUT לפני ההרכבה של הבולמים החדשים.

הסטראט מלא שמן כדי לקרר את הבולם בעת העבודה שלו. בהוראות ההחלפה כל בולמים לרכבים עם סטראט יש הוראה מפורשת להחליף את השמן בתוך הסטראט עם כל החלפה של קרטריג'ים - השמן הזה לא מעיד על בולם מפוצץ אלא הוא שם בכוונה - ושוב - כמו שכתבתי - תפקידו לעזור בקירור הבולם שעה שהוא עובד - השמן מוליך חום את הסטראט עצמו ובכך עוזר לקרר את הבולם.

בהיינס של BMW הדבר כתוב במפורש, אני מאמין שכך גם אמור להיות ברכב שלך.

שוב - יש רכבים בהם הסטראט מלא שמן ואין לזה שום קשר למצבו של הבולם בתוך הסטראט.

רון.

oo==00==00

למכירה אגזוז SEBRING אובלי, כניסה 2.5', פרטים בה"פ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניצן, אני מקווה באמת שאלה שהחליפו לך את הבולמים דאגו למלא מחדש שמן בSTRUT לפני ההרכבה של הבולמים החדשים.

הסטראט מלא שמן כדי לקרר את הבולם בעת העבודה שלו. בהוראות ההחלפה כל בולמים לרכבים עם סטראט יש הוראה מפורשת להחליף את השמן בתוך הסטראט עם כל החלפה של קרטריג'ים - השמן הזה לא מעיד על בולם מפוצץ אלא הוא שם בכוונה - ושוב - כמו שכתבתי - תפקידו לעזור בקירור הבולם שעה שהוא עובד - השמן מוליך חום את הסטראט עצמו ובכך עוזר לקרר את הבולם.

בהיינס של BMW הדבר כתוב במפורש, אני מאמין שכך גם אמור להיות ברכב שלך.

שוב - יש רכבים בהם הסטראט מלא שמן ואין לזה שום קשר למצבו של הבולם בתוך הסטראט.

רון.

ראיתי שהוא ממלא משהו-לא הבנתי מה זה-הנחתי שהוא מנקה את שאריות השמן הקודם...אך כנראה שלא.

אני מניח שזה לא פעם ראשונה שהם מחליפים בולמים-הם ניראים די בעלי ניסיון

אני מניח שאם כך הנוזל שהוא שפך היה שמן.

אין רעשים חריגים

נראה שזה בסדר(עבד בצורה שלא קילקלה את כיוון הפרונט=מעיד על ניסיון)

ניצן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד השרשורים היותר מעניינים. קראתי מילה במילה, והבתי. מישהו מבקש עזרה ומפרט היטב, תשובות לעניין בלי קשרושים. ותוצאה שעושה טוב.

תתחדש.

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6843 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...