Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חיזקתי את המצבר למקום, כמה שאלות ...

mcyossi
שימו לב! השרשור הזה בן 6904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן.

לאחר שהמצבר שלי היה מוחזק בצורה חאפרית, הוא השתחרר כששיחררתי אותו לבדיקת מים מזוקקים לפני כשבוע.

כשאתמול בדקתי שמן\מים, שמתי לב שהוא משוחרר ולא תפוס בכלל! (כנראה שלא הצמדתי אותו טוב מספיק למקום והוא השתחרר או שהפלסטיק שבעזרתו עשיתי קומפרסיה השתחרר).

עבדתי עליו אתמול בערב וחיזקתי אותו בעזרת אבן למקום (לקח לי הרבה זמן יחסית, קצת יותר מחצי שעה, בכל פעם שניסיתי הברזלים השתחררו ולקח לי זמן להדק אותם לבד, אחר כך גם שמתי לב ש2 הברזלים לא באותו האורך).

לאחר שסגרתי את מכסה המנוע, התברר לי שאחד הברזלים בולט יתר על המידה והמכסה מנוע יושב עליו, נסגר אבל בלחץ.

רציתי לקחת את האוטו ל"בעל מקצוע" שיסדר לי את המצבר ויחזק לי אותו כמו שצריך, אבל חבר שלי אמר לי שהוא רמאי וניסה לרמות אותו פעם, והוציא לי את כל החשק ללכת אליו (זה היה כבר היום אחרי הצהריים, אחרי הלימודים).

החלטתי ללכת אליו מחר, אבל בכל זאת ירדתי לפני כשעה לאוטו לבדוק אם אני יכול לעשות את זה שוב לבד, מבלי שיבלוט דבר.

לבסוף, הצלחתי להתקין אותו מבלי שיבלוט וזה סגור חזק וטוב :)

* לא העלתי את הנושא הזה בשביל להראות לתפארת את 'עבודתי' , אלא זה העניין:

כנראה כשהמצבר היה משוחרר, כבל שיוצא ממנו השתפשף באחת החגורות של האוטו ונחשף, ליפפתי אותו באיזולירבנד. זה בסדר ככה?

תמונות מצורפות.

(בתמונה הראשונה אפשר לראות את העבודה שלי אתמול, בתמונות שאחרי זה כבר אחרי העבודה הסופית היום).

יוסי.

62.JPG

63.JPG

64.JPG

65.JPG

I should win a fucking AWARD for being me

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכבל שהשתפשף הינו כבל הארכה ,מחובר לגוף הרכב או לבלוק עצמו,כל עוד הכבל עצמו לא נקרע או לא ירדה ממנו שיכבה מהחוט עצמו אז זה לא נורא,אפשר להחליף את הכבל הזה או פשוט להוסיף אחד בנוסף אליו(במקביל),ואף מומלץ לעשות כן.

תגיד אתה רציני נוסע עם האבן הזאת ככה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא סביר שהמכסה מנוע יגע בבורג חיזוק של המצבר, בדוק אם לא החלפת בין הצדדים אולי יש בורג ארוך ובורג קצר, ותראה אם הברגים מלמטה מוכנסים לחריץ כמו שצריך. לא נראה לי שהמצבר צריך לשבת בצורה כזאת עם אבן. אנחנו לא בתקופת האבן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רק לכמה שבועות, עד שאבדוק שוב מים מזוקקים או שאמכור את האוטו.

אין לי בעיה בכלל לנסוע עם האבן הזאת (יותר נכון 2 שברים של בלטה, כנראה חרסינה), היא תפוסה היטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, בכבוד:

אם הייתי בא לראות את הרכב ורואה אבן בתא המנוע, 2 אפשרויות:

תופס צחוק מטורף מהרעיון הדבילי.

עוקר לך את המצבר מהמקום.

התושבת של הסובארו אכן בעלת בורג ארוך ובורג קצר.

אם אתה רוצה ליצור הגבהה אז קח שטיחון גומי ישן של האוטו, וגזור אותו במידת המצבר, שים מתחת למצבר, זה גם מונע חלודה מהחומצה של המצבר, וגם מגביה אותו...

ויש עוד מצב לזה שהמצבר לא יושב טוב: בחור, ושמו גיא.

אור מעבר לדלת, שירותי פריצה לבית ולרכב 24/7

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב זה סובארו דיאל,ייסע עם בלטות,עם חרסינה,עם אבנים ....ייסע בכל מצב,זה מה שמדהים ברכב הזה,תתייחס אליו הכי חרא שאפשר והוא לא יאכזב אות לעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמנו שאמרו זה כבל הארקה, ומשמש תפקיד חשוב ברכב, אז תבדוק היטב שהוא לא נפגע/נפגם ושלא צצות לך בעיות מוזרות (ראה מספר שרשורי הארקה שהיו כאן בכמה שבועות האחרונים...)

ודרך אגב, באמת מוזר הקטע עם האבן, תנסה לסדר את זה כמו שצריך (אם הקונה הפוטנציאלי יפתח את המכסה מנוע הוא יתחרפן ;))

צביקה

...Carpe Diem

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע שום חלק בכבל הארכה לא נוגע בשום מקום באוטו, איזולירבנד מלופף טוב מסביב למקום הפגוע והאוטו נסע כרגיל גם אתמול בערב.

אין מצב שהכבל יזוז ויפגע שוב בחגורות כי סגרתי אותו בין הברזל למצבר.

*אני לא מתייחס לאוטו שלי חרא, ליפפתי את האיזולירבנד מכל הלב :)

האסטיקה מתחת למכסה המנוע לא כ"כ חשובה לי, אי אפשר לקרוא לזה "להתייחס חרא" פשוט במקום שזה יהיה מורכב כמו שהיה מורכב בהתחלה כשהאוטו יצא לכביש בצורה מקורית, האבן עוזרת למצבר להשאר במקום והאיזולירבנד מבודד את המקום הפגוע. זה הכל. הכי זול, הכי משתלם, הכי עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, בכבוד:

אם הייתי בא לראות את הרכב ורואה אבן בתא המנוע, 2 אפשרויות:

תופס צחוק מטורף מהרעיון הדבילי.

עוקר לך את המצבר מהמקום.

התושבת של הסובארו אכן בעלת בורג ארוך ובורג קצר.

אם אתה רוצה ליצור הגבהה אז קח שטיחון גומי ישן של האוטו, וגזור אותו במידת המצבר, שים מתחת למצבר, זה גם מונע חלודה מהחומצה של המצבר, וגם מגביה אותו...

ויש עוד מצב לזה שהמצבר לא יושב טוב: בחור, ושמו גיא.

החאפר הזה שעובד אצל גיא החאפר הראשי, לחץ לי בזמנו את המצבר עם חתיכת פלסטיק קשוח :evil:

אני אמצא כבר משהו לעשות איתו קומפרסיה. שטיחון גומי נשמע טוב, אבל אין לי שטיחון ישן לשימוש הזה.

אני כבר אקמבן משהו, בינתיים זה ככה, אני אחפש משהו אחר לשים.

אם יש לכם עוד הצעות שהמקום גם יראה נורמלי וגם שהדבר הזה יחזיק טוב את המצבר, בבקשה תעלו לכאן.

שמר, מה זה דיליז'אנס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר, מה זה דיליז'אנס?

דיליז'אנס זו עגלה רתומה לסוסים. המוניות הראשונות בא"י :-D.

יוסי, נכנסים לפירוקייה, מדברים יפה עם הבעלים, ומוציאים מאיזה רכב שטיח.

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוסי, לדעתי המצבר יושב הפוך וזו הסיבה שאתה לא יכול לאבטח אותו.

צילום מלמעלה היה עוזר לקבוע ביתר ביטחון, אבל ככה זה נראה לי לפי התמונות הנוכחיות.

אגב, מה הקשר לקומפרסיה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ודרך אגב, באמת מוזר הקטע עם האבן, תנסה לסדר את זה כמו שצריך (אם הקונה הפוטנציאלי יפתח את המכסה מנוע הוא יתחרפן ;))

צביקה צודק יוסי.

זה נראה רע מאוד, אלא אם תמכור לאיזה ערבי מדיר אל בלאח שלא יהיה לו כ"כ אכפת.

איזה עוד תשובות אתה מצפה לקבל ?

אור נתן לך תשובה טובה, תעשה את זה ואל תחפש קיצורי דרך, כמו אבנים/עצים/פלסטיקים/אנשים מתחת למכסה מנוע.

גם לי יש סיוויק שחורה, רעה, ושמורה בקנאות מטורפת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שאלתי אם זה בטוח. לא אם זה נראה טוב... אם הייתי רוצה לשאול אם זה נראה טוב הייתי שולח קליפ של המצבר ל'דוגמניות' :smile:

חזרתי הרגע מצילומים לסרט והיה לי לנסוע המון בעיר הלוך\חזור, זה תפס טוב והאוטו נסע כרגיל.

הסידור של אור נשמע טוב, אני אעשה את זה בקרוב.

אגב, זה ה"פרויקט" הראשון שלי מתחת למכסה המנוע :wink:

ROMER, התכוונתי שאני רוצה שהמצבר יהיה לחוץ....

כשאני רוצה שלמצבר יהיה קומפרסיה - אני רוצה שהוא יהיה לחוץ ולא יזוז.

(למרות שהביטוי הוא מהמנוע, אני רגיל להגיד ככה :) ) קופרסיה זה גם לחץ לא?

תודה לכל המגיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ROMER, הביטוי קומפרסיה בא מהמילה האנגלית קומפרס= ללחוץ.

כשאני רוצה שלמצבר יהיה קומפרסיה - אני רוצה שהוא יהיה לחוץ ולא יזוז.

אם ככה אתה רוצה לאבטח אותו. :idea:

עברתי לכתובת חדשה

(יותר מדי בעיות בהתחברות-משתמש).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6904 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...