Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התיעצות לגבי החלפת מנוע באונו

Ugin
שימו לב! השרשור הזה בן 6971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ברשותי פיאט אונו מנוע 1.1 (פייר) שנת 93. כמו שאתם יודעים היו לי בעיות הנעה אך הצחלתי לסדר את זה וכרגע האוטו מניעה ללא בעיות. אך בימים האלו כשחם בחוץ המנוע החל לחתחמם (עובר את החצי של המד חום) חשבתי שזה בעיה ברדיאטור או במשעבת מים, כמו כן אני מוסיף מים לרדיאטור כל כמה ימים. אך אחרי בדיקה במוסך נאמר לי שזה בגלל המנוע, ראש מנוע, יש נזילות וגם בגלל השסתומים... בקיצר הגזים "דוחים" את המים.

אמרו לי שצריך להליף מנוע זה יהיה הכי קל והכי זול, מאשר לפתוח את המנוע לעשות חריטה וכל זה.

במוסך הציעו לי מנוע פייר (1.1).

אחרי בירורים קטנים הציעו לי מנוע 1.3 (לא במוסך).

* בבקשה לא להתחיל להגיד לי שצריך לבצעה את העבודה במוסך ולרכוש מנוע רק ממוסך מורשה.

והשאלה שלי:

1. יש כזה מנוע בכלל? (אני אישית פעם ראשונה שומעה אל 1.3).

2. ועם יש אני יכול להכניס אותו לפיאט שבמקור באה עם מנוע 1.1?

תודה מראש יבגני

פיאג'ו טייפון ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

ברשותי פיאט אונו מנוע 1.1 (פייר) שנת 93. כמו שאתם יודעים היו לי בעיות הנעה אך הצחלתי לסדר את זה וכרגע האוטו מניעה ללא בעיות. אך בימים האלו כשחם בחוץ המנוע החל לחתחמם (עובר את החצי של המד חום) חשבתי שזה בעיה ברדיאטור או במשעבת מים, כמו כן אני מוסיף מים לרדיאטור כל כמה ימים. אך אחרי בדיקה במוסך נאמר לי שזה בגלל המנוע, ראש מנוע, יש נזילות וגם בגלל השסתומים... בקיצר הגזים "דוחים" את המים.

אמרו לי שצריך להליף מנוע זה יהיה הכי קל והכי זול, מאשר לפתוח את המנוע לעשות חריטה וכל זה.

במוסך הציעו לי מנוע פייר (1.1).

אחרי בירורים קטנים הציעו לי מנוע 1.3 (לא במוסך).

* בבקשה לא להתחיל להגיד לי שצריך לבצעה את העבודה במוסך ולרכוש מנוע רק ממוסך מורשה.

והשאלה שלי:

1. יש כזה מנוע בכלל? (אני אישית פעם ראשונה שומעה אל 1.3).

2. ועם יש אני יכול להכניס אותו לפיאט שבמקור באה עם מנוע 1.1?

תודה מראש יבגני

לא! אתה יכול להחליף למנוע1.! בלבד!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום .

אני לא היתי פוסל את המנוע מיד יתכן שהמנוע בכללי טוב ולא מצדיק החלפה.

כמו כן יש לבצעה בדיקה יסודית ואז להסיק מסכנות.

יתכן שתיקון או שיפוץ ראש יפתרו את הבעיה בלי החלפת מנוע ,כמו כן אני לא ממליץ בשום אופן להרכיב מנוע מפרוק מקומי, אלה מנוע מיבוא אים אין ברירה אים תרצה עזרה או יעוץ תיפנה אלי בפרטי.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום .

אני לא היתי פוסל את המנוע מיד יתכן שהמנוע בכללי טוב ולא מצדיק החלפה.

כמו כן יש לבצעה בדיקה יסודית ואז להסיק מסכנות.

יתכן שתיקון או שיפוץ ראש יפתרו את הבעיה בלי החלפת מנוע ,כמו כן אני לא ממליץ בשום אופן להרכיב מנוע מפרוק מקומי, אלה מנוע מיבוא אים אין ברירה אים תרצה עזרה או יעוץ תיפנה אלי בפרטי.

בברכה בני ל.

אני בכלל לא תכננתי להחליף מנוע זה מה שאמרו לי במוסך אחרי בדיקה

פיאג'ו טייפון ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בכלל לא תכננתי להחליף מנוע זה מה שאמרו לי במוסך אחרי בדיקה
יש בדיקה ראשונית על מנת לבדוק האם הראש מנוע זקוק לשיפוץ:

פתח את המכסה של הרדיאטור (שהמנוע קר, על מנת שהמים לא ישפריצו החוצה), הצץ לתוך המיכל ובדוק האם יש שם ג'יפה. זה מתבטא בחדירת שמן למים.

עוד בדיקה מומלצת היא הוצא את מדיד השמן ותסתכל עליו ותראה האם יש שם בועות/ קצף על מדיד השמן. אם יש שם קצף או בועות כנראה שצריך לשפץ ראש/ להחליף מנוע.

(העצות נמסרו לי ע"י המוסך שאני מטפל בו 4 שנים אז לא להתקיף כמו בפעם שעברה!)

אם אתה לא סומך על אבחנת המוסך אתה תמיד יכול לגשת למוסך אחר ולקבל אבחנה והצעת מחיר לתיקון.

אם אני זוכר נכון, מנועי 1300 סמ"ק הורכבו על האונואים מהדור הקודם. (84-90).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שכחתי לציין שהמנוע לא סתם מתחמם הוא מתחיל להתחמם בצורה מפחידה ברמזורים כשאני עומד במקום תוך דקות החום עולה ל-3\4, כל שער הזמן החום של המנוע משתנה בהתאם למהירות התנועה.

פיאג'ו טייפון ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שכחתי לציין שהמנוע לא סתם מתחמם הוא מתחיל להתחמם בצורה מפחידה ברמזורים כשאני עומד במקום תוך דקות החום עולה ל-3\4, כל שער הזמן החום של המנוע משתנה בהתאם למהירות התנועה.

גם לי היתה את אותה בעיה- החלפתי רדיאטור ועכשיו המנוע לא מתחמם מעבר לחצי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לבדוק אם מאורר הרדיאטור נכנס לפעולה כשהרכב עומד וחום המנוע עולה.

לא יורים על צפור עם תותח ולא מחליפים מיד, סתם כך מנוע.

החלף מוסך וגש לאחד שהנו מקצועי ואמין.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן , דבר ראשון בודקים רדיאטור סתום או טרמוסטט תפוס (לא מומלץ לבטל טרמוסטט) הגורמים להתחממות או נזילות מאחד הפקקים /צינורות . בנוסף לבדוק עם המאוורר נכנס לפעולה בזמן אולי צריך להחליף יוניט .

יחד עם זאת אם ישנם סימנים לראש מנוע כגון מים מהאגזוז - אז צריך לעשות ראש מנוע ! ולבדוק את מה שהוזכר בכל מקרה. לדעתי לא מחליפים מנוע אם אין שום דבר מיוחד .

JDM :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6971 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...