Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מפחד מכלבים ושוקל לאמץ כלב\ה, האם רעיון טוב?

Guest Mikelt89

פוסטים מומלצים

בתאריך 11.3.2024 בשעה 20:11, zaf כתב:

😊 אתה תוכל להבחין איזה כלבה תתרפק עליך ולא תרתע ממך. 

בתור מישהו שמתנדב בעמותה ומתעסק עם כלבים כבר שנים הייתי ממליץ לחפש דווקא את הכלבים שפשוט מתעלמים ממך.

כלב יציב התנהגותית שהכל אצלו בסדר בראש אמור להתעלם לגמרי מזרים ולא להתעניין בך בפגישה הראשונה, הוא רואה ומטייל עם אנשים שונים כל יום ולא אמור לקפוץ על אנשים ולהשתגע מהתרגשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 32
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תאורטית זה נכון, אבל האמירה שלך כללית, ומי שלא מבין ולא מנוסה לא ידע להבחין בין כלב שמתעלם כי יש לו סף ריגוש תקין לבין כלב שמתעלם כי הוא לא מעונין במגע עקב חרדה.

ההמלצה שלי למי שרוצה לאמץ כלב (בעיקר אם הוא חסר נסיון), שיעזר במאלף שיבין מה הצרכים וידע לאבחן את המועמדים כבר בכלביה. נכון שזה אבחון מוגבל, וכלבים בכלביות לא מתנהגים אותו דבר כמו בבית, אבל זה מאפשר לפסול כאלה שבוודאות לא מתאימים.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.3.2024 בשעה 19:27, Mikelt89 כתב:

הקאץ מבחינתי הוא שאני די מפחד מכלבים, הם מרגישים לי מאוד לא צפוים וכאלה שפשוט לא מתחברים אליי, פחד שגדל עם השנים וכל היתקלות שלי עם כלב בחוץ מעוררת חרדה, במיוחד כאלה שמשחררים ללא רצועה אני באמיתי מפחד מהם פחד מוות שלא נדבר על הכלבים המסכונים פיטבול ודומיהם שאני לחלוטין לא רוצה אחד מהם,

למה?

שאלה אמיתית וכנה. 

למה?

האם פעם כלב עשה לך משהו?

כלבים הם לא חיה תוקפנית מטבעה. אין שום סיבה ריאלית לפחד מכלב שאתה פוגש. 

*פיטבול וסוגים דומים, שנוטים להיות מאומצים ע"י פושעים למטרות לא כשרות, הם היוצא מהכלל במקרה הזה. 

תתחיל מלנסות אינטראקציה עם הכלבים שאתה פוגש- שאל את הבעלים אם הכלב ידידותי לזרים, ופשוט תיגש אליו. רק תן לו להריח לך את היד קודם (מקביל ללחיצת יד בין בני אדם...בגדול). 

מבין שלל הגזעים שראיתי אני הכי מתחבר ללברדורים וגולדן רטריוור (לטעמי הם מקסימים ביופים וחוכמתם) אבל....הם כלבים די גדולים ואולי ישנה אופציה לכלבים דומים שהם קטנים יותר (קשה לי להבין אם מה שאני מחפש זה משהו מעורב או טהור)

לא ממליץ לקחת טהור. 

מעבר לסבל שנגרם לחיות בשמירה על הטהרה הארורה הזו, הגזעים הטהורים נוטים לסבול ממחלות ופגמים גנטיים. 

ובאופן כללי האם למישהו כמוני שמפחד מכלבים זה יכול להיות מרפה?

לא יודע האמת. אני נוטה להאמין שכן.

ואיך זה לגדל כלב\ה בהשוואה לחתול?

גדלתי עם כלבים בילדותי. עם חתולים בבגרותי. 

הבדל עצום. וגם התמורה שונה לחלוטין.

• רעיון גרוע 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזו תמורה נותן לך החתול? 😉

אצלי הם רק באים ל״שעת האכלה״ עם הכלבות. יושבים על גג המחסן או על רהיטי הגינה כשהכלבות מתחרדנות בשמש😁

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש, ממליץ לך כהתחלה, ללכת ולהתנדב לשעה בשבוע בכלביה באחת מהעמותות לכלבים במצוקה (כמו תנו לחיות לחיות) - אתה יכול להוציא שם כלבים, בדרך כלל יתנו לך כלבים נוחים במיוחד בהתחלה. מי יודע, אולי גם תיקשר לאחד מהם ותאמץ אותו בסופו של דבר.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 40 דקות, zaf כתב:

איזו תמורה נותן לך החתול?

התמורה ש @ברווז מקבל מחתולים זה שהם לא אוכלים אותו!

עם חתולים הדיל הוא הפוך, אנחנו שם כדי לשרת אותם, וככל שנבין את זה מהר יותר, היחסים איתם יהיו טובים יותר... 😄

Garfield by H1g0rPr0j3ctS on DeviantArt

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, גור אדם כתב:

פות"ש, ממליץ לך כהתחלה, ללכת ולהתנדב לשעה בשבוע בכלביה באחת מהעמותות לכלבים במצוקה (כמו תנו לחיות לחיות) - אתה יכול להוציא שם כלבים, בדרך כלל יתנו לך כלבים נוחים במיוחד בהתחלה. מי יודע, אולי גם תיקשר לאחד מהם ותאמץ אותו בסופו של דבר.

מחזק. אני גם שמרתי על כלב לכמה ימים כדי להבין אם מתאים לי לגדל

מראש הייתי בטוח שכן. אבל אחרי השבוע הבנתי שלא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ברווז כתב:

האם פעם כלב עשה לך משהו?

כלבים הם לא חיה תוקפנית מטבעה. אין שום סיבה ריאלית לפחד מכלב שאתה פוגש. 

גידלתי כלבים (וחתולים) מילדות. מכיר את טבעם ודובר כלבית מדוברת... כמעט אף פעם לא הותקפתי.

למרות זאת, לפני כמה שנים כשהתחלתי לרכב על אופניים נתקלתי על בסיס יומי בכלבים תוקפניים.

בכמה מקומות בשולי העיר ובשדות, כשהיו כלבים משוחררים, גם ננשכתי קלות פעמיים, ועוד פעם ממש עד זוב דם.

כעסתי על בעלי הכלבים, קראתי להם ערסים שמגדלים כלבים ערסים כמוהם, ועוד צוחקים לי בפנים כשאני מותקף.

חשבתי על גז מדמיע, שוקר, ואפילו פינטזתי על נשק. בסוף קניתי מרתיע אולטראסוני (דייזר) שעשה עבודה לא רעה.

במקביל עשיתי גם עבודה על עצמי, בלי קשר לכלבים, והגעתי למסקנה מעניינת.

באותה תקופה הייתי במצב נפשי קצת רעוע, עשיתי כמה שינויים בחיים שלא הייתי בטוח בכיוון החיובי שלהם.

הייתי בחרדות, עצבים, כעסים וחוסר סבלנות פנימי וחיצוני.

המסקנה שהגעתי אליה אחרי כמה חודשים כשהתייצבתי קצת, היא שהכלבים פשוט קלטו את החולשה שלי,

ויחד עם הפוזה הפגיעה של רוכב אופניים, הייתי עבורם פשוט סוג של טרף, וכך הם הגיבו אלי.

עברו מאז כמה שנים טובות, אני ממשיך לרכב באותם מקומות, ו...נאדה. הכלבים לא מתייחסים אלי כמעט בכלל,

וכאשר פעם ב.. איזה כלב נובח ושועט לכיוון שלי, אני יורד מהאופניים, מדבר אליו יפה, מחייך לבעליו וממשיך בנחת בדרכי.

אפילו אין לי כבר צורך להחזיק איזה חטיף כלבים קטן שיכול לפייס כלב בג'נאנה.

הדייזר אגב במגירה מונח ללא שימוש כבר כמה שנים.

רוצה לומר בכל המלל הזה - שלהרבה כלבים כן יש יצר תקיפה,

אבל לא כלפי כל אחד, אלא כלפי כאלה שמרגישים להם חלשים או מאיימים.

לפני כשעה, ברווז כתב:

*פיטבול וסוגים דומים, שנוטים להיות מאומצים ע"י פושעים למטרות לא כשרות, הם היוצא מהכלל במקרה הזה.

אני חושב שכמעט כל כלב שיקבל חינוך אכזרי, יהיה כזה בעצמו,

ואם הוא רב-עוצמה כמו פיטבול זה אכן מסוכן יותר מפינצ'ר רע מזג.

אבל... בשנים האחרונות התווספו שני פיטבולים למשפחה, ומה אגיד לך... מותק של אופי יש לחברה האלה.

בתמונה חבר שפגשתי על הדרך...

IMG_20230713_123718.jpg

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Guest Mikelt89

היו לי כמה מקרים שהגדילו לי את החרדה לאחרונה: אחד מהם קרה כאשר עליתי לטיול במדרגות לפארק מסוים ובדיוק במעלה נתקלתי בכלב די קטן שנראה לי משהו כמו פודל שהחזיקה ברצועה בחורה וחברה שלה, לקחתי מרחק מסביבן והכלב התחיל לנבוח ואץ לעברי תפס את המכנס בחלקו התחתון למזלי בלי לנגוס בבשרי ונשך ונשך, הבחורה לא עשתה כלום עמדה בצד והסתכלה, מרוב חרדה כמעט ולא הגבתי וממזל גם לא ננשכתי בבשר, גם הג'ינס שלבשתי די יצא מזה בסדר, כשהכלב הקטן והמעצבן שחרר קצת נזפתי בהן אבל הייתי כל כך מפוחד וחרד שזה הרגיש להן כמו משחק עם הכלב ואני כולי בחרדה, אלה בעלי הכלבים שאני כל כך לא סובל ביחד עם הכלבים שלהם, הם מטיילים איתם כאילו זה צעצוע ולא עושים כלום כשהכלב שלהם רץ לנשוך מישהו.

לאחר מכן היה לי מקרה נוסף שרכבתי על אופניים באחד המושבים ומרחוק הבחנתי בכלב די גדול עובר את הכביש, איך שהוא הבחין בי הוא עצר התיישב ונעץ בי מבט מאיים, פה הבנתי שפאק הוא הולך לרדוף אחרי, משהו אצלי אומר לי שצריך להתמודד איתם פנים מול פנים ולא לברוח כי הם מזהים בזה חולשה, כך או כך אני בפחד וממשיך ברכיבה לעברו תופס מרחק מצד ימין כשכל העת הוא מסתכל עליי בתוקפנות ואז שהתקרבתי התחיל לרדוף אחריי, שמתי "גז" על האופניים החשמליות אבל הפאקינג כלב מאיזה גזע רזה ואצן כזה רץ אחרי בלי בעיה נובח ומתקרב לעברי והייתי בטוח שהוא יתן לי ביס ברגל, התחלתי לצעוק עליו ולנפנף ברגלי לעברו, למזלי אחרי מרחק מסוים הוא נסוג, ונשמתי לרווחה, שוב כלב מסוכן וגדול שפשוט מסתובב חופשי, אני פשוט לא מבין את זה.

בשני המקרים הבעלים של אותם כלבים אשמים, אם היה לי רשיון נשק לא הייתי חושב הרבה לפני שיורה בהם (בכלבים), אני מעדיף שהחרדה והפחד יועברו לבעלים של הכלבים ולא אליי, אני לא מוכן לקבל נשיכה מכלב בשום מצב ולטעמי יש לי הזכות המלאה להגנה עצמית במקרים הללו אם הכלב אץ עלייך בתוקפנות, תקנו אותי אם אני טועה. 

עריכה אחרונה על ידי Mikelt89
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, Mikelt89 כתב:

איך שהוא הבחין בי הוא עצר התיישב ונעץ בי מבט מאיים, פה הבנתי שפאק הוא הולך לרדוף אחרי

כלב  שעומד לרדוף לא מתיישב.

סביר להניח שהאיום הגיע בהמשך מהאיום שאתה שידרת אליו מהדריכות שלך והחשש שלך שכנראה לוותה בנעיצת מבטים, תוך כדי שאתה מתקרב עם האופניים.

החרדה שלך מוגברת ומוזנת בחוסר ההבנה שלך בכלבים.

אתה לא מכיר אותם, לא מבין את התקשורת שלהם ואיך להתנהג מולם.

לירות על כלב שקרע לך את הג'ינס? בבעלים שלו? 

לא שזה בסדר שמישהו מאפשר לכלב להסתובב חופשי ולתקוף אנשים, אבל אתה אמיתי?

ואתה מדבר על לאמץ כלב? ומה תעשה כשהוא ינשך אותך בטעות בתוך משחק ותבהל נורא? תירה בו או בעצמך?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נו, התחלת עם לאמץ כלב, וסיימת ב...יריות.

אני חושב שכדאי לאמץ גישה חיובית לפני הכל.

קיבלת כאן עצת זהב לדעתי, להתקרב לכלבים דרך אחת העמותות.

הרבה פחות מחייב מ"להתחתן" עם כלב, וככה אתה נחשף להרבה כלבים וגם לאנשים שמבינים אותם ובהם.

יעזרו לך וידריכו אותך איך לא להיכנס ל'פינות' עם כלבים. תראה בזה מקביל לשיעורי נהיגה, או שפה זרה וכדו'.

אני חותם על זה שהפחד הקמאי הזה ייעלם ממך מהר מאוד, ויחד איתו יעלמו גם התאקלים עם כלבים כפי שתיארת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, ברווז כתב:

לסבל שנגרם לחיות בשמירה על הטהרה

בדיוק ההפך. זה סתם רטוריקה של ״אוהבי חיות״ כלבים מתועדים אומר מספר אפסי בכלביות, מספרי המתה נמוכים במיוחד, ובית פחות או יותר מובטח לכלב.

• אהבתי 2

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, Mikelt89 כתב:

לאחר מכן היה לי מקרה נוסף שרכבתי על אופניים באחד המושבים ומרחוק הבחנתי בכלב די גדול עובר את הכביש, איך שהוא הבחין בי הוא עצר התיישב ונעץ בי מבט מאיים, פה הבנתי שפאק הוא הולך לרדוף אחרי, משהו אצלי אומר לי שצריך להתמודד איתם פנים מול פנים ולא לברוח כי הם מזהים בזה חולשה, כך או כך אני בפחד וממשיך ברכיבה לעברו תופס מרחק מצד ימין כשכל העת הוא מסתכל עליי בתוקפנות ואז שהתקרבתי התחיל לרדוף אחריי, שמתי "גז" על האופניים החשמליות אבל הפאקינג כלב מאיזה גזע רזה ואצן כזה רץ אחרי בלי בעיה נובח ומתקרב לעברי והייתי בטוח שהוא יתן לי ביס ברגל, התחלתי לצעוק עליו ולנפנף ברגלי לעברו, למזלי אחרי מרחק מסוים הוא נסוג,

הגבת פשוט לא נכון.

אם היית עוצר ו"מדבר" איתו היית מבין אם הוא יושב ומסתכל מסקרנות, אם הוא יושב ומחכה שתשחק איתו או שאתה מתקרב לטריטוריה שלו והוא רואה בך איום. אתה כנראה פשוט לא דובר את השפה.

מהתגובה שלך לכלב הקטן אני ממש לא ממליץ לך לקחת כלב כי הכלב יגדל אותך ולא אתה אותו. ככה שניכם תיסבלו והפחד שלך רק יעמיק. כמו שיעצו לך בחוכמהלך להתנדב עם כלבים כהתחלה ועוד כמה חודשים תוכל לראות אם אתה כבר יודע לקרוא אותם, יודע לתקשר איתם ויודע איך מפעילים אותם. רק אחר כך תשקול לאמץ.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, BoazB11 כתב:

רוצה לומר בכל המלל הזה - שלהרבה כלבים כן יש יצר תקיפה,

אבל לא כלפי כל אחד, אלא כלפי כאלה שמרגישים להם חלשים או מאיימים.

אני חושב שכמעט כל כלב שיקבל חינוך אכזרי, יהיה כזה בעצמו,

ואם הוא רב-עוצמה כמו פיטבול זה אכן מסוכן יותר מפינצ'ר רע מזג.

אבל... בשנים האחרונות התווספו שני פיטבולים למשפחה, ומה אגיד לך... מותק של אופי יש לחברה האלה.

על זה דיברתי. 

אין לי בעייה עם דוברמן\רוטווילר\פיטבול, אם הם נמצאים אצל אנשים נורמליים. הם יגדלו נורמליים. 

אבל, לצערי, הרבה אנשי פשע לוקחים פיטבולים בתור כלבי שמירה או משהו. אתם יכולים לנחש לבד איך הם מחנכים אותם. :mad2:

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מבין את השפה הכלבית אין לך בעיה עם שום כלב ולא משנה איך גודל כי אתה מבין מה הוא אומר לך ויודע ממי להתרחק.

תאמין לי שגם ביס בחלק הליון של האוזן מצ'יוואווה זה מאוד לא נעים ואל תשאל איך אני יודע.

• מצחיק 2

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...