Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה יאריס רובוטית 2009 -תיקון או השבתה

A D

פוסטים מומלצים

שלום,

יש לי טויוטה יאריס 2009 רובוטית יד שניה ללא תאונות מטופל רק במוסך מורשה. אני מאוד אוהבת את האוטו שלי ומרוצה ממנו. בעקבות המלחמה נסעתי בשטח ולא דרך הכביש בגלל הסכנה. הרכב קיבל מכות מלמטה ששברו את המגן שלו.  הנזק מהנסיעה הזאת הוא להחליף מדחס (מזגן) שהרכב מרעיש בנסיעה בגללו ולתקן או להחליף דוד פליטה  ואולי להתקין מגן (אם אתם חושבים שמגן זה מיותר אז תכתבו למה) ויש גם נזק פחחות (שכרגע פחות חשוב לי- העיקר זה המכונאות).

יש לי אפשרות לתקן את הרכב עד 11000 ולקבל החזר או להשבית ולקבל את העלות שלו 20600 במחירון. במוסכי טויוטה המחירים גבוהים פי 7 ממקומות אחרים ורוב המוסכים לא רוצים לשים לי חלפים משומשים/משופצים בטענה שהם לא עובדים ככה וזה גם לא משנה כי גם זה בטויוטה יהיה יקר פי 4 ממקומות אחרים.

הייתי רוצה להישאר עם הרכב שלי ושיתקנו אותו- האם אני לוקחת סיכון?  אני יודעת שמדחס מזגן לא במוסך מורשה יכול לעלות עד 1400 בנוסף עם שאר התיקונים אפשר לסדר את הרכב ואת הפחחות (מכות בדלת הנוסע) ב11000 -...

אני חדשה כאן.. ומבינה קצת ברכב ואשמח לשמוע עצות, המלצות, הכוונות... וממש אודה להמלצות על בעלי מקצוע טובים והגונים  כי חוץ מטויוטה לא הייתי במקום אחר.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, A D כתב:

הנזק מהנסיעה הזאת הוא להחליף מדחס (מזגן) שהרכב מרעיש בנסיעה בגללו ולתקן או להחליף דוד פליטה

את המשפט הזה לא הכי הבנתי, הרכב מרעיש בנסיעה ולא בטוח ממה - אם ממדחס מזגן או מדוד הפליטה? 

לפני 20 דקות, A D כתב:

ואולי להתקין מגן (אם אתם חושבים שמגן זה מיותר אז תכתבו למה)

באוונסיס שלי גם נשברה המגן במהלך חייה, כשניגשתי למוסכניק שלי לשאול על התקנה הוא הסתכל עלי כאילו נפלתי מהירח... לטענתו זה חלק יחסית יקר כי אין להשיג אותו כמעט מפירוק, וזה לא מצדיק את המחיר שלו.  

בכו"א לא נשמע לי סיבות להשבית רכב בגלל זה, בטח אם את לא יודעת מה תקבלי ברכב הבא שתקני... (אא"כ הרכב הבא הוא ניילונים). 

לפני 24 דקות, A D כתב:

וממש אודה להמלצות על בעלי מקצוע טובים והגונים

מאיזה אזור בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש רגעים  בחיי אדם ש...זה הזמן לחתוך.

היה נחמד. תודה, שלום ולהתראות.

קחי את הכסף וצאי לדרך חדשה.

(*) אני מרגיש שיש כאן סיפור מאחורי ההודעה הזאת.

סיפור הרבה יותר גדול מאשר סתם התייעצות לגבי כדאיות תיקון של רכב שניזוק.

אם כך הדבר (וגם אם לא) אז בכלל כדאי לחתוך בזמן הנכון. (עכשיו)

עריכה אחרונה על ידי IsraCar
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, IsraCar כתב:

??? 

בגלל זה? 

לפני 31 דקות, A D כתב:

בעקבות המלחמה נסעתי בשטח ולא דרך הכביש בגלל הסכנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, לב טוב כתב:

את המשפט הזה לא הכי הבנתי, הרכב מרעיש בנסיעה ולא בטוח ממה - אם ממדחס מזגן או מדוד הפליטה? 

באוונסיס שלי גם נשברה המגן במהלך חייה, כשניגשתי למוסכניק שלי לשאול על התקנה הוא הסתכל עלי כאילו נפלתי מהירח... לטענתו זה חלק יחסית יקר כי אין להשיג אותו כמעט מפירוק, וזה לא מצדיק את המחיר שלו.  

בכו"א לא נשמע לי סיבות להשבית רכב בגלל זה, בטח אם את לא יודעת מה תקבלי ברכב הבא שתקני... (אא"כ הרכב הבא הוא ניילונים). 

מאיזה אזור בארץ?

הרעש הוא ממדחס מזגן שבור שקיבל אבן ובנוסף נאמר בבדיקה במוסך  לי שדוד הפלטה מצריך תיקון/החלפה

לפני 10 דקות, לב טוב כתב:

מאיזה אזור בארץ?

אני מפונה וכרגע נמצאת באזור יקנעם/אליקים. אם יש בעל מקצוע ממש ממש טוב ומקצועי (כי יאריס רובוטיות אין הרבה בארץ ובכלל רכבים רובוטיים) אז אני מוכנה לנסוע עד אליו גם באזורים אחרים

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, A D כתב:

הרעש הוא ממדחס מזגן שבור שקיבל אבן ובנוסף נאמר בבדיקה במוסך  לי שדוד הפלטה מצריך תיקון/החלפה

עלות תיקון של שניהם לא אמור לעבור את ה-3000~3500. 

רכב טוב שלא עושה בעיות אין סיבה לזרוק בגלל זה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, לב טוב כתב:

??? 

בגלל זה? 

לא... אני כבר 9 שנים עם הרכב. מרוצה ממנו, אין תקלות,  חסכוני.. אני אוהבת את האוטו שלי והייתי רוצה להמשיך איתו. בטוב לא בכוח

לפני 2 דקות, לב טוב כתב:

עלות תיקון של שניהם לא אמור לעבור את ה-3000~3500. 

רכב טוב שלא עושה בעיות אין סיבה לזרוק בגלל זה. 

בטויוטה הם מדברים על 16000 רק החלקים האלה ואומרים ואם במהלך התיקון יגלו עוד דברים שלא רואים בבדיקה אז אני אהיה בבעיה... אני מנסה להבין את המצב- אילו סיכונים אני לוקחת ואם בכלל .. לפני שאני מקבלת החלטה

לפני 11 דקות, לב טוב כתב:

??? 

בגלל זה? 

לפני 19 דקות, IsraCar כתב:

יש רגעים  בחיי אדם ש...זה הזמן לחתוך.

היה נחמד. תודה, שלום ולהתראות.

קחי את הכסף וצאי לדרך חדשה.

סיפור הרבה יותר גדול מאשר סתם התייעצות לגבי כדאיות תיקון של רכב שניזוק.

אם כך הדבר (וגם אם לא) אז בכלל כדאי לחתוך בזמן הנכון. (עכשיו)

כן... ואם זה יהיה המצב אני רוצה להחליט על סמך שיקולים- וכרגע אני בשלב השיקולים ומבקשת פה ייעוץ, הכוונה ועזרה :)  כדי שאוכל לקבל את ההחלטה שלי. אני כבר 9 שנים עם הרכב וקשורה אליו :) - רכב חסכוני שלא עושה בעיות או כמעט ובקטנה כמו רכב וותיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליד יוקנעם .

אני לא יכול להמליץ עליו בלי הסתייגות. אבל הוא לא גנב, לא ינסה לדחוף בכח משהו שלא צריך. מוסך של פעם. במושב וותיק.

זה נכון מה שאמרו לך לגבי סבירות לנזק נוסף.

רכב שנסע בשטח בלי חשבון לנזק בגלל שבעליו ניסה להמלט על נפשו, מן הסתם יש נזק היקפי .

נזק שניתן להעריך אותו רק אחרי שמרימים את הרכב על ליפט. ואז תחליטי אם שווה לך להתעסק עם זה. (לא חייבת לקבל החלטה על המקום בלחץ)

זה יכול להגמר בהרבה יותר מאשר מדחס ודוד פליטה. (ייתכן שנפגע גם ממיר קטליטי, שזה חלק יקר בהרבה מסתם דוד פליטה).

לשיקולך, אשמח להתעדכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רוצה להיות פה שופט יחיד, תחכי לעוד חו"ד חוץ ממני. אבל אני לא הייתי זורק את האוטו בגלל זה. זה לא מסוג התקלות שמראות על אמינות לקויה או על מחלות זקנה של הרכב. 

ס"ה חלק שקיבל מכה וניזוק, הגיוני שיש צורך להחליף אותו. 

לפני 8 דקות, A D כתב:

בטויוטה הם מדברים על 16000 רק החלקים האלה ואומרים ואם במהלך התיקון יגלו עוד דברים שלא רואים בבדיקה אז אני אהיה בבעיה... אני מנסה להבין את המצב- אילו סיכונים אני לוקחת ואם בכלל .. לפני שאני מקבלת החלטה

נו, בסדר, מוסך יבואן. 

לא חושב שעל החלקים האלו צריך מוסך שמתמחה בידניות, לא נשמע לי קשור. 

דבר ראשון חשוב לקפוץ למוסכניק טוב שייתן חוות דעת נוספת וגם הצעת מחיר ריאלית יותר. 

אולי @רפי לין ידע להמליץ על מוסך טוב באזור. 

אני מכיר אחד סופר אמין וטוב בבית שמש, אבל לא חושב שזה מצדיק נסיעה מאזור יקנעם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.2.2024 בשעה 00:11, IsraCar כתב:

ליד יוקנעם .

אני לא יכול להמליץ עליו בלי הסתייגות. אבל הוא לא גנב, לא ינסה לדחוף בכח משהו שלא צריך. מוסך של פעם. במושב וותיק.

זה נכון מה שאמרו לך לגבי סבירות לנזק נוסף.

רכב שנסע בשטח בלי חשבון לנזק בגלל שבעליו ניסה להמלט על נפשו, מן הסתם יש נזק היקפי .

נזק שניתן להעריך אותו רק אחרי שמרימים את הרכב על ליפט. ואז תחליטי אם שווה לך להתעסק עם זה. (לא חייבת לקבל החלטה על המקום בלחץ)

זה יכול להגמר בהרבה יותר מאשר מדחס ודוד פליטה. (ייתכן שנפגע גם ממיר קטליטי, שזה חלק יקר בהרבה מסתם דוד פליטה).

לשיקולך, אשמח להתעדכן.

אני אעדכן .. תודה על התשובות אפשר פרטים של המומלצים?

בתאריך 27.2.2024 בשעה 00:14, לב טוב כתב:

אני לא רוצה להיות פה שופט יחיד, תחכי לעוד חו"ד חוץ ממני. אבל אני לא הייתי זורק את האוטו בגלל זה. זה לא מסוג התקלות שמראות על אמינות לקויה או על מחלות זקנה של הרכב. 

ס"ה חלק שקיבל מכה וניזוק, הגיוני שיש צורך להחליף אותו. 

נו, בסדר, מוסך יבואן. 

לא חושב שעל החלקים האלו צריך מוסך שמתמחה בידניות, לא נשמע לי קשור. 

דבר ראשון חשוב לקפוץ למוסכניק טוב שייתן חוות דעת נוספת וגם הצעת מחיר ריאלית יותר. 

אולי @רפי לין ידע להמליץ על מוסך טוב באזור. 

אני מכיר אחד סופר אמין וטוב בבית שמש, אבל לא חושב שזה מצדיק נסיעה מאזור יקנעם. 

תודה. אשמח לפרטים של המוסך הטוב וסופראמין בבית שמש.. אולי זה יסתדר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת שהיית במוסך של טויטה, איזה?

וקיבלת הצעה של 16 אלף למדחס ודוד??

את יכולה לעלות את ההצעה לפה? קיבלת הצעה כתובה? מפורט החלקים ועלות העבודה?

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

AD היקרה,

רק בשביל הסקרנות הסתכלתי באתר יד2 לראות איזה טויוטה יאריס אפשר לקבל ב 20 אלף ש"ח.

יש שם רכבים כמו שלך ואף שנה שנתיים חדשים יותר. לפי התמונות נראים טוב מבחינה חיצונית ונכנסים בתקציב.

עוד סיבה מדוע לוותר ולעבור לרכב הבא.

את הדגם את מכירה, אז תוכלי לקחת סיבוב מבחן ולראות אם נוסע טוב כמו הרכב שלך לפני 7-10

* (זה רלוונטי במיוחד לגיר הרובוטי שלא כולם מכירים/ אוהבים את ההתנהגות שלו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בתאריך 29.2.2024 בשעה 19:35, IsraCar כתב:

AD היקרה,

רק בשביל הסקרנות הסתכלתי באתר יד2 לראות איזה טויוטה יאריס אפשר לקבל ב 20 אלף ש"ח.

יש שם רכבים כמו שלך ואף שנה שנתיים חדשים יותר. לפי התמונות נראים טוב מבחינה חיצונית ונכנסים בתקציב.

עוד סיבה מדוע לוותר ולעבור לרכב הבא.

את הדגם את מכירה, אז תוכלי לקחת סיבוב מבחן ולראות אם נוסע טוב כמו הרכב שלך לפני 7-10

* (זה רלוונטי במיוחד לגיר הרובוטי שלא כולם מכירים/ אוהבים את ההתנהגות שלו).

תודה על העידוד 

בתאריך 29.2.2024 בשעה 00:00, לירון .ה. כתב:

אמרת שהיית במוסך של טויטה, איזה?

וקיבלת הצעה של 16 אלף למדחס ודוד??

את יכולה לעלות את ההצעה לפה? קיבלת הצעה כתובה? מפורט החלקים ועלות העבודה?

הייתי באמין מוטורס חיפה/נשר. המחירים הגבוהים ממילא של טויוטה.. אבל ההצעת מחיר הזו זה בגלל שהם הציעו לי חלקים חדשים ואמרו שהם לא עובדים עם משופצים או חלקי חילוף

עריכה אחרונה על ידי A D
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...