Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרות חדש באיזור האישי הממשלתי - תדפיס נקודות ברישיון

Buki

פוסטים מומלצים

לפני 23 שעות, Liquidator כתב:

באיזה גיל עשית רישיון נהיגה אם אפשר לשאול?

אתה בטח סביבות גיל ה 49-55?

את הרישיון למכונית עשיתי יחסית מאוחר, בגיל 25. אני היום בן 57 (בעצם בעוד שבוע בין 57...)

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 59
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני כשעה, motior כתב:

את הרישיון למכונית עשיתי יחסית מאוחר, בגיל 25. אני היום בן 57 (בעצם בעוד שבוע בין 57...)

גיל 25 זה לא גיל כזה מאוחר יחסית להוציא רישיון, אולי בזמנו כן היה מאוחר, היום יש לא מעט מבוגרים בני 40 ואפילו בני 60  גם שלומדים נהיגה.

לפני כשעה, sperial כתב:

כן. יש מדינות בהן צוברים נקודות וכנראה מדינות בהן מורידים נקודות. השיטה הזו מקובלת בכל העולם. כמובן שלכל מדינה התאמות מקומיות.

יש סיפורים על מדינות שבהן מנקבים את הרישיון כמו כרטיסיה של אגד. לא יודע אם מבוסס או סתם אגדה. 

אתה בטוח בזה? אני שמעתי שיש מדינות שנותנים קנסות בהתחלה קנס קטן של 20 דולר אם הנהג עושה שוב עבירה הקנס גודל, וכן הלאה עד שזה מגיע לסכומים גבוהים מאוד.

מנקבים את הרישיון חחח זה הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

יש סיפורים על מדינות שבהן מנקבים את הרישיון כמו כרטיסיה של אגד. לא יודע אם מבוסס או סתם אגדה

דוגמא משנות ה 70.

זה היה בשימוש עד לפני 30-40 שנה בערך ולא בשימוש יותר.

417ecau-960.thumb.jpg.142518c14a6cfeb1334f306cb538dd6f.jpg

IMG_20240229_211250.thumb.jpg.2b76025e5bc52e6e69eb760c4a3b4e91.jpg

• מעניין 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"מורידים מקודות" הכוונה היא שאתה מתחיל עם סכום חיובי ובהרשעה מקטינים אותו עד שאתה מגיע לערך שמקפיץ את הסנקציה. זה בדיוק כמו אצלנו רק עם ספירה הפיכה.

לגבי גיל הוצאת רישיון - החם שלי הוציא רישיון לרכב פרטי בגיל 60 - אבל הרישיון עצמו נחשב הרבה קודם, כי היה ל ו רישיון מלגזה איזה 35  שנה קודם.

אגב, בדקתי את התדפיס שלי, הוא ריק מנקודות למרות שקיבלתי פעם אחת נקודות ב-2001. נדמה לי שבסביבות 2002-3 עשו שינוי גדול בשיטת הנקודות, ובאותו ארוע מחקו את כל הנקודות שהיו קיימות עד אז.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, sperial כתב:

"מורידים מקודות" הכוונה היא שאתה מתחיל עם סכום חיובי ובהרשעה מקטינים אותו עד שאתה מגיע לערך שמקפיץ את הסנקציה. זה בדיוק כמו אצלנו רק עם ספירה הפיכה.

לגבי גיל הוצאת רישיון - החם שלי הוציא רישיון לרכב פרטי בגיל 60 - אבל הרישיון עצמו נחשב הרבה קודם, כי היה ל ו רישיון מלגזה איזה 35  שנה קודם.

אגב, בדקתי את התדפיס שלי, הוא ריק מנקודות למרות שקיבלתי פעם אחת נקודות ב-2001. נדמה לי שבסביבות 2002-3 עשו שינוי גדול בשיטת הנקודות, ובאותו ארוע מחקו את כל הנקודות שהיו קיימות עד אז.

מוזר שנמחק לך הנקודות, למרות שנקודות לא נמחקות הן נהפכות ללא פעילות, לדעתי אם תוציא גיליון תעבורתי זה יופיע שם.

מלגזה זה לא כמו רכב מתאר לעצמי שהיה לו טרקטור, גיל 60 לא קל להוציא רישיון, אך זה רק מוכיח שאין גיל ללימודים.

עריכה אחרונה על ידי Liquidator
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מדבר על רישיון משנות ה-50 (המלגזה) ותחילת שנות ה-90 (הרכב). כל שיטת הרישוי היתה שונה.

אגב, אבא שלי הוציא רישיון בגיל 40 והסיפור של הטסט שלו הוא כנראה הטסט ההזוי ביותר בתולדות מדינת ישראל (אני מכיר עוד סיפור אחד שקצת מתקרב). החם שלי עשה את זה בקלות רבה בגיל 60.

• מעניין 1

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, sperial כתב:

אתה מדבר על רישיון משנות ה-50 (המלגזה) ותחילת שנות ה-90 (הרכב). כל שיטת הרישוי היתה שונה.

אגב, אבא שלי הוציא רישיון בגיל 40 והסיפור של הטסט שלו הוא כנראה הטסט ההזוי ביותר בתולדות מדינת ישראל (אני מכיר עוד סיפור אחד שקצת מתקרב). החם שלי עשה את זה בקלות רבה בגיל 60.

ספר את הסיפור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור של מדינת ישראל הצעירה והלא כל כך פורמלית. בקצרה - לאיש היתה חרדת בחינות קשה, שוב ושוב לא הצליח לעבור את הטסט. יום אחד בשיעור נוסף המורה ביקש ממנו לעצור ולקחת חבר שלו טרמפ. המשיך את השיעור, בסופו הוריד את הטרמפיסט שאמר לו : מזל טוב, עברת את הטסט!

נהג עוד 51 שנה במהלכן צבר תאונה אחת ו-3 דוח"ות.

• אהבתי 4
  • מעניין 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי סיפור מהתקופה שאני למדתי נהיגה, אי שם בתחילת שנות ה-80. באותה תקופה לא היה מס' מינימום של שיעורי נהיגה שחייבים לקחת לפני הטסט, וחבריי (במיוחד המושבניקים שביניהם) עברו טסט אחרי  5-6 שיעורים.

אחרי 15 שיעורים אמרתי למורה לנהיגה שנראה שאני כבר יכול לגשת לטסט, המורה ניסה להסביר לי בעדינות שאני עוד לא שם. כשלא נחה דעתי, הוא בקש ממני לעצור, הוריד את שלטי ה"ל" מהרכב, ואמר לי "בא נראה מה הנהגים בכביש אומרים על הנהיגה שלך".

כמות הקללות שקיבלתי בחמש הדקות בהם נהגתי ללא שלטי "ל" על הרכב היתה מרשימה ביותר.

• אהבתי 1
  • מצחיק 1
  • מעניין 2

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 28.2.2024 בשעה 18:31, zaf כתב:

שמתי לב לאפשרות נוספת באתר - ״יבוא אישי״

דווקא זה לא חדש. 

וזה ממש לא שימושי, כי זה מבולגן מאוד. 

מתוך הכמויות הגדולות שאני מייבא ועשרות ששילמתי עליהן מיסים, רק חלק מופיעים שם ולא לפי איזה סדר או היגיון ברור.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, לב טוב כתב:

איזה מורה עם נשמה, וואוו!

לא רק המורה, גם שיתוף הפעולה של משרד הרישוי והבוחנים. 

עוד סיפור חביב מאותה תקופה היתה השכנה שלנו, שמנה באופן בסיסי, ניגשה לטסט בשבוע 38. הטסטר לקח אותה לסיבוב של 5 ק״מ, סיים אפילו בלי לבקש ממנה לחנות (הבין שהסיכוי שתוכל לבצע רברס במצבה קלוש), איחל לה מזל טוב בלידה ונתן לה את הרישיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם דבר התנהלו אחרת.

אם אני לא טועה, וכבר אין עם מי לוודא, אבא שלי קיבל רשיון בלי שעשה בכלל טסט. שאלו מי צריך רשיון וחילקו. הוא היה נהג משאית במפעל של הקיבוץ וגם מוביל טנקים במילואים הרבה שנים. 

פעם גם חילקו כאלו:

נהג זהיר.jpg

לא כל רכב צריך להיות שיא הריגוש, אבל שיהיה משהו. מנוע. אם לא מנוע, עיצוב. אם לא עיצוב, נוחות. אם לא נוחות, לפחות שהגיר יהיה ידני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...