Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שטיפת רכב בבית במינימום מאמץ וזמן

שימו לב! השרשור הזה בן 626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

אני יודע שהכותרת נוגדת את עקרונות הפורום ויש פה אנשים שמשקיעים בטרוף, אבל לצערי הזמן שלי קצר והכוחות עם הילדים כמאט ולא קיימים.

עברתי לבית פרטי לאחרונה ומכיוון שעוד לא מצאתי תחנת שטיפה ידנית באזור (הכל במכונות אוטומטיות) אני שוקל להתחיל לשטוף את הרכב בחניה.

יש חשמל ומים זמינים ואני לא בטוח מה הדרך הטובה והקלה ביותר לשטוף בבית.

ראיתי שיש בקבוק של סבון שמחברים על הראש של מכונת שטיפה בלחץ ואז אתה יכול לשטוף במים, להריץ סבון לקרצץ ולשטוף שוב, בסירטון נראה פשוט וקל.

השאלות:

- האם אני צריך מכונת שטיפה בלחץ גבוה? אפשר לקנות רק ראש ולחבר לצינור הקיים והיה מספיק לחץ?

- מאיפה אני קונה את התוספת עם הבקבוק לסבון?

- איזה שמפו אני צריך לקנות?

- במכון שטיפה שהייתי שוטף הם היו משפריצים חומר על הגאנט? מה זה?

- מה עוד אני צריך ומה אני מפספס?

מי שיכול לתת לינקים, זה היה מעולה.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרצתי את הסרטון ויש שם יותר שלבים מהתואר השני שלי.

מכיוון שאין לי את הזמן, הכוח או את הפורשה אני יכול לפרק את זה לכמה שלבים פשוטים:

- לשטוף עם צינור

- לשים איזה נוזל על הגלגלים ואז לשטוף

- לשטוף עם סבון

- לקרצף עם מטלית אחת את האוטו

- לקרצף עם מטלית אחרת את השמשות

- לשטוף שוב את הרכב

- לייבש עם ג'לדה

פיספסתי משהוא?

יש המלצות לראש לצינור גינה (עם בקבוק לסבון), מטליות, ג'לדה, סבון, סבון לגלגלים?

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, motizkn כתב:

הרצתי את הסרטון ויש שם יותר שלבים מהתואר השני שלי.

מכיוון שאין לי את הזמן, הכוח או את הפורשה אני יכול לפרק את זה לכמה שלבים פשוטים:

- לשטוף עם צינור / גרניק (לחץ עוזר להיפטר מיותר לכלוך, זה אחרי שאתה מקציף סבון)

- לשים איזה נוזל על הגלגלים ואז לשטוף (אותו חומר שהוא מציע, ולעבור עם מברשות ייעודיות)

- לשטוף עם סבון (ושני דליים עם גריט גארדז)

- לקרצף עם מטלית אחת את האוטו

- לקרצף עם מטלית אחרת את השמשות (לא)

- לשטוף שוב את הרכב

- לייבש עם ג'לדה (מגבת מיקרופייבר איכותית, יחד עם Drying Aid).

פיספסתי משהוא?

יש המלצות לראש לצינור גינה (עם בקבוק לסבון), מטליות, ג'לדה, סבון, סבון לגלגלים? מגבת לייבוש - Liquid8or של The Rag Company, לגלגלים Brake Buster של P&S, שמפו כחול של אדאמס.

תיקנתי לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק שתדע שהרבה היו רוצים להתחלף איתך מבחינת האפשרות לשטוף נורמלי את הרכב, אז לדעתי למרות שנגמרים לך הכוחות, התוצאה שתקבל תהיה מאוד מאוד מאוד מספקת לעומת לשלוח את האוטו לשטיפה במכונה. 

אני זוכר כשהיינו קטנים אז היינו עוזרים לאבא לשטוף את האוטו, אז אולי זה יעזור לך גם להעביר לילדים את הזמן קצת אם זה יראה לך נכון. 

אומנם אני לא מומחה בנושא אבל בקריאה רבה בפורום יש כל מיני מסקנות שהגעתי אליהן, ואשמח אם יתקנו אותי. 

הבסיס זה גרניק רגיל יש פה פוסט של SuperT לגבי איך לשפר את הגרניק אז ככה תוכל ללמוד איך ״לשפצר״ ולקבל שם המלצה לאחד טוב. 

עם הגרניק אתה יכול להקציף את האוטו (כמו שתיארת, אתה מחבר בקבוק לגרניק וזה מוציא סבון). 

להתחיל לקנות עכשיו חומרים לכל חלק באוטו לדעתי זה מוגזם (חומר לפלסטיק חומר לגרום חומר למושבים חומר לזה חומר לזה), אבל הבסיס שתצטרך בנוסף לגרניק זה שמפו איכותי (לא סבון כלים, ולא חברה עלומת שם), ואם המצב של הגאנטים חמור אז גם חומר בשבילם. בקבוק מספיק בדרך כלל ל4 גלגלים, ל2 נגלות, ומשתמש בחומר רק כשהמצב קיצוני. אחרי שתשתמש בחומר פעם אחת, מספיק שתעביר על הגלגלים זרם מים מהגרניק וסבון פעם בשבוע והם יחזרו להיות נקיים. 

אחרי שאתה שוטף את האוטו, מסבן אותו, מוריד את הסבון (כל זה עם הגרניק), אתה יכול או לסבן אותו שוב ולעבור עליו עם כפפה (פחות מומלץ, אבל ראיתי ברשת שזו שיטה למי שאין לו כוח להשקיע), או לשטוף בשיטת שתי הדליים. 

בפעם הראשונה שתשטוף יקח לך קצת זמן כדי להבין מי נגד מי ואיך הדברים עובדים. משם, אני מאמין שיקח לך גג 20-30 דקות מקצה לקצה. 

מעבר לשטיפה הרגילה אתה יכול להוסיף גם חומר שיבריק קצת את האוטו (speed and wipe של כימיקל גייז או brilliant shine של סונקס לדוגמה) ואז אתה תהיה מאוד מאוד מבסוט מהתוצאה. 

ראיתי שכתבת להשתמש בראש גינה עם בקבוק סבון, לדעתי התוצאה שתצא לך משם לא תהיה מספקת, ואולי יקח קצת זמן להבין מי נגד מי בכל הנושא הזה, אבל התוצאה שתקבל תהיה שווה את זה. 

אה וכמובן אם החניה היא בשמש אז עדיף לחכות לשעות שבהן אין שמש ישירה על האוטו יהיה הרבה יותר מועיל ונוח. 

בהצלחה. 

• אהבתי 1

Ford Fiesta 2014 Manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנסה לתרום מהניסיון שלי כי אני מצד אחד אוהב את הרכב נקי ושטוף על בסיס של כל שבוע עד שבועיים, אך עצלן ולא מת על תהליך הניקוי.

הכלים לעצלן: גרניק חזק, מקציף, שואב אבק תעשייתי, מפוח עלים עצמתי (EGO LB7650E מוגזם ואפשר בהחלט להסתפק בדגם הבסיס) וכמובן כל החומרים והאביזרים כמו שמפו (קדם שטיפה ושטיפה), תרסיס לניקוי חישוקים, תרסיס פנים, מגבות מקיירופייבר ועוד. 

אני שוטף במשך יומיים, יום חיצוני, מתעייף ומזיע כמו סוס, וביום למחרת את הפנים לאט ובכיף. 

אם הרכב לא חנה בחנייה המקורה הקבועה, אני לרוב מתחיל עם מקציף ושמפו קדם שטיפה להרמת הלכלוך ואז שטיפה בלחץ ואם לא אז קודם שטיפה הלחץ. לאחר מכן ניקוי חישוקים עם תרסיס ומברשת (לא כל שטיפה כי זה מעייף), שמפו עם מקציף, נותן לסבון לשבת מספר דקות (לא בשמש כי אז נשארים סימנים) ואז מעבר עם מטלית ניקוי ייעודית (אין לי סבלנות לשיטת שני דליים ולכן חשוב גרניק חזק שמנקה היטב) שטיפה של הכל וייבוש עם מפחות העלים שפשוט מייבש לחלוטין את הרכב גם מהמקומות שמהם נוזלים מים לאחר השטיפה. בכדי שהשימוש במפוח העלים יהיה כמה שיותר יעיל, אני אחת לשלושה חודשים בערך משתמש באוטם צבע קאר פרו hydro2 lite שמעבר לברק מוסיף תוכנה הידרופובית. וכן, גם זה לעצלנים כי היישום שלו קל ביותר, לאחר השטיפה האחרונה מרססים חלק, כמו מכסה מנוע, ומיד שטפים עם הגרניק. פשוט, מהיר וקל.

יום למחרת אני שואב את הרכב (תענוג לעבוד עם עצמה של תעשייתי), חומר אחד, meguiar natural shine - ותודה למי שהמליץ, שמשאיר גימור חדש בלי להיות מבריק וכמובן שלא שמוני, ניקוי חלונות מהצד הפנימי, שפריץ ממפיץ ריח וזהו.  אם יש ריפודי עור אמיתי אז בהחלט מומלץ תכשיר נוסף ייעודי להם אבל לכל השאר אין צורך ביותר מחומר אחד. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכל התשובות,

אז מחיפוש בפורום וממכם הבנתי שצינור גינה זה לא מספיק אז הוזמן גרניק מקווה שהוא יהיה מספיק חזק.

לגבי כל השמפו, כפפות וכל המסביב. המחיר של כל זה מאד יקר, אני לא בטוח שאני מעוניין להשקיע כל כך הרבה.

אם אני עובד בשיטת 20/80 אז מה אני צריך ב 20% כדי לקבל 80% ניקיון?

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסה להזמין מאמזון. באמת שזה לא עולה המון. עדיף שתקנה בגלונים. מנקה ג׳אנטים ראיתי בארץ מאלו שמייבאים את המוצרים של P&S ב-200 פלוס מינוס. שווה לקנות בגלונים כי זה מאוד משתלם לטווח ארוך, חצאי ליטר בשמפואים וחומרים כאלה נגמרים מאוד מהר, בטח כשמקציפים. מגבות וכפפות מאמזון כמובן, עולה כלום. יש גם גלון של קוויק דיטיילר שנראה מעולה של CG שנקרא Hydrospeed במחיר של משהו כמו 200 לגלון באמזון, הביקורות עליו מאוד טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר בהחלט להשתולל עם ההוצאות על חומרים וציוד. 

לגבי מגבות ייבוש ושטיפה עם סבון. היו לי כל מיני סוגים, בתכלס מרוצה מאוד גם מאלו הזולים יחסית מהדוד הסיני:

לייבוש: קח אחת של 40X80 ועוד אחת של 40:40 למעבר הסופי. 

https://www.aliexpress.com/item/1005001832157793.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.73e91802rDYDC0

לזה תוסיף סט של מגבות מייקרופייבר קטנות ושפוטות לכל שאר הניקיונות, אפשר מעלי או מאמזון. אין לי העדפה מיוחדת.

ככפה לסבון:

https://www.aliexpress.com/item/1005003683016145.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.73e91802rDYDC0

שמפו, באמת שיש המון וכל אחד בוחר מה שבא לו, כולם בתכלס ממש לא רעים. 

תבחר לך מה שבא לך: https://www.justmotor.co.il/items~102~0.htm?OrderBy=3&Pnum=1&Qsearch=&qmanufact=0&key=

לפנים, העדפה אישית שלי, meguiar natural shine

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 626 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...