Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה ניידות משטרה נוסעות עם סופרב ולא עם אוקטביה

ירון דורפמן
שימו לב! השרשור הזה בן 642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בדיוק יצאתי לסיבוב בעיר, והסתכלתי על המוניות, סקודה היו הכי קצת, יותר טויוטות מסוגים שונים, מרצדסים, ועוד, אז כנראה שגם הם קצת פחות מעדיפים את האוקטביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתכוון שיכול להיות שאם השוק הפרטי היה מקבל מחיר כמו החשכ"ל (מה זה?), הוא גם היה משתמש במוצרים היותר יקרים?

אז אם כך ההשוואה שהבאתי לנהגי מוניות רלוונטית גם הם מקבלים הנחה גדולה במיסים. ב. כלומר, שהשוק הפרטי משתמש במוצרים שלא תואמים את אופי השימוש, כיוון שהמחיר יקר מידי?

נ.ב לא התכוונתי בכלל להתריס ולצעוק נגד המשטרה זו באמת שאלת תם של מי שלא מתמצא בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החשכ"ל זה קיצור של החשב הכללי של האוצר שמקיים מכרזים לרכש ציוד וכל מה שאתה מעלה על דעתך, עבור משרדי הממשלה, הרשויות המקומיות וחברות ממשלתיות.

יש מכרזים שיוצאים לספקים השונים בכל המגזרים.

מדובר על כמויות אדירות של רכש.

השוק הפרטי (אני ואתה) לא יכולים לקבל מחיר זהה לגוף שרוכש אלפי ולפעמים מאות אלפי פריטים. 

סתם לזרוק לך מחיר - מיצובישי L200 (טרייטון) מהשנה האחרונה, נמכר למדינה ב 50 אלף שקל פחות ממה שאתה כלקוח פרטי תקנה.

קטונתי להבין מה אופי השימוש של השוק הפרטי. אני מעריך שגם כאן אנשים עושים חשבון מה כדאי ועל מה אפשר להתפשר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 56 דקות, ירון דורפמן כתב:

אתה מתכוון שיכול להיות שאם השוק הפרטי היה מקבל מחיר כמו החשכ"ל (מה זה?), הוא גם היה משתמש במוצרים היותר יקרים?

אז אם כך ההשוואה שהבאתי לנהגי מוניות רלוונטית גם הם מקבלים הנחה גדולה במיסים. ב. כלומר, שהשוק הפרטי משתמש במוצרים שלא תואמים את אופי השימוש, כיוון שהמחיר יקר מידי?

נ.ב לא התכוונתי בכלל להתריס ולצעוק נגד המשטרה זו באמת שאלת תם של מי שלא מתמצא בתחום.

במכרזים כאלה נקבעים דרישות סף כגון בסיס גלגלים, ביצועים, אבזור, צריכת דלק וכו' וכל היבואנים מציעים את מה שעומד בדרישות. כנראה שהאוקטביה לא עומדת בדרישות הסף.

מעבר לזה בגלל שהמחירים שונים ממה שהאדם הפרטי משלם (לא באחוז זהה לכל הדגמים) יכול להיווצר מצב שבתוספת של כ 5000 שקל הם מקבלים סופרב. הסופרב תחזיר את ההפרש במכירה ותיתן לשוטר שמבלה לפעמים 8 שעות בניידת איגות חיים קצת יותר גבוהה.

יש לי בטן מלאה על תפקוד המשטרה אבל לא השוטר שיושב בניידת אשם. הוא יוצא בחגים, בשבתות ובלילות כדי להגן עלינו ומגיע לו גם רכב קצת יותר נוח.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, LEGACY 1.8 כתב:

הסופרב המשטרתית מצויידת במנוע בנזין 1.5 ליטר ולא דיזל.

אם כך הוא הרי שאין הבדל בין אוקטביה 1.5 לסופרב 1.5, מנועים זהים עם הספקים זהים, האוקטביה קלה מעט יותר מה שכנראה ייתן לה יתרון ביצועים. מניח שהבחירה בסופרב היא משיקולי מרחב פנים, אולי התאמה טובה יותר לזיווד משטרתי, אולי תנאי רכישה נוחים יותר, מניח שיש סיבה סבירה. אף גוף לא רוצה לככב בדו"ח מבקר המדינה, למרות חלביותו של הנוכחי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Night Driver כתב:

במכרזים כאלה נקבעים דרישות סף כגון בסיס גלגלים, ביצועים, אבזור, צריכת דלק וכו' וכל היבואנים מציעים את מה שעומד בדרישות. כנראה שהאוקטביה לא עומדת בדרישות הסף.

מעבר לזה בגלל שהמחירים שונים ממה שהאדם הפרטי משלם (לא באחוז זהה לכל הדגמים) יכול להיווצר מצב שבתוספת של כ 5000 שקל הם מקבלים סופרב. הסופרב תחזיר את ההפרש במכירה ותיתן לשוטר שמבלה לפעמים 8 שעות בניידת איגות חיים קצת יותר גבוהה.

יש לי בטן מלאה על תפקוד המשטרה אבל לא השוטר שיושב בניידת אשם. הוא יוצא בחגים, בשבתות ובלילות כדי להגן עלינו ומגיע לו גם רכב קצת יותר נוח.

אם האוקטביה לא עמדה בדרישת ספ כלשהי זה נראה לי כמו תפירת מכרז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, Gavrik כתב:

אם האוקטביה לא עמדה בדרישת ספ כלשהי זה נראה לי כמו תפירת מכרז

אם עמדה רק הסופרב אתה צודק אבל אם כמדו מספר דגמים של יצרנים נוספים אין שם תפירה.

אשמח לשמוע למה אתה חושב שדווקא אוקטביה צריכה להיות הניידת של ישראל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, Night Driver כתב:

אשמח לשמוע למה אתה חושב שדווקא אוקטביה צריכה להיות הניידת של ישראל.

במשך המון שנים היא אכן הייתה הניידת של ישראל 

אגב, הרכבים שהחליפו את האוקטביה היו הקורולות והאוונסיס 

את הסופרב רואים בעיקר בבינעירוני (ניידות תנועה). לעומת הקורולה אני מבין, היא זריזה יותר. מה רע באוקטביה? אני גם שואל כבר תקופה 

זכור לי שלפני כמה שנים היה ניסיון לניידות מאליבו, מה היה אז המטרה ולמה היא נעצרה אחרי תקופה ממש קצרה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש גם אוקטביות בשימוש, פשוט יותר אצל הבילוש

בכל מקרה הסופרב זה לא רכב סיור, כמו שצויין כאן זה ניידת תנועה של מתנ"א (בבינעירוני) וזה לא הרכב היחיד שיש להם ככה שלא מדובר בצי ענק של סופרב בתנועה, לדעתי גם חלק מהניצבים עם סופרב ואולי יש עוד משהו נקודתי פה ושם.

בסוף קיים מנעד רכב של ניידות בהתאם ליחידת השירות, אופי המשימה וכו' לכן אם נתחיל לפרט את כל סוגי הרכבים שעושים בהם שימוש ולדון למה דווקא בחרו בדגם X זה לא יגמר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.6.2022 בשעה 12:21, ceyal כתב:

המרדפים אסורים ככלל

🤣🤣🤣

כשעבדתי עם משטרת התנועה באיוש, 90% מהזמן היינו עושים רק מרדפים, לא היינו צריכים לבקש שום אישור ממפקד

• אהבתי 1

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.6.2022 בשעה 14:52, ירון דורפמן כתב:

לפני תקופה יפה,בערך עשור זכו במרכז לרכבי שרד לשרים BMW שנתנו מחיר אטרקטיבי מאוד לסדרה 5.

בסוף לא ייצא לפועל בגלל התדמית הציבורית,אבל הרכב היה במחיר ובתנאים שהמדינה הסכימה להם.

אז אם כך ההשוואה שהבאתי לנהגי מוניות רלוונטית גם הם מקבלים הנחה גדולה במיסים.

לא רק מיסוי,גם הנחה על מחיר הרכב.

ב. כלומר, שהשוק הפרטי משתמש במוצרים שלא תואמים את אופי השימוש, כיוון שהמחיר יקר מידי?

כן ככה זה עובד.

אני לא נוסע בסופרב חדשה וגר בוילה בהרצליה כי אין לי כסף לזה.

יש מלא דברים שמשפיעים ואנחנו לא מודעים להם,מאמין שיש דוח ומכרז.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 642 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...