Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה ניידות משטרה נוסעות עם סופרב ולא עם אוקטביה

ירון דורפמן
שימו לב! השרשור הזה בן 670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

1. למשטרה אין באמת בעיה של עלות הניידות - התקציב הוא קשיח ולא שאם הם יחסכו במחיר הניידת הם יוכלו להעביר את הכסף לתקציב אחר. מקסימום בוכים קצת, "יושבים" קצת על פוליטיקאי כזה או אחר - וסוגרים את הבור בתקציב. אני לא נכנס כרגע לניהול תקציב, אבל לא מעריך יותר מדי את המשטרה (גם) בקטע הזה.
2. השוטרים (במקרים מסויימים) צריכים רכב עם יכולת רצינית. רק בימים האחרונים פורסם פה סרטון של שוטר עם קורולה מנסה לרדוף אחרי מאליבו. אם נהג המאליבו יודע מה הוא עושה - הוא ייעלם לנהג הקורולה עוד לפני שייגמר לו הדלק. אם השוטר היה עם סופרב - לא היתה לנהג המאליבו אפשרות לברוח, הסופרב לא הרבה פחות חזקה.
3. המשטרה לא קונה את הרכב באותו מחיר שאתה קונה אותו. אפילו לא קרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון, המשטרה מחוייבת לקנות רכבים בהתאם לזכיה במכרז ממשלתי.

אני מסייג את דבריי, מאחר ויש אפשרות לקנות רכב שלא זכה במכרז במידה ויש צורך מבצעי שרכב הזוכה המכרז לא עונה עליו (צריכים לקבל אישור מיוחד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גירסת הדיזל של האוקטביה יותר מהירה מהדיזל של הסופרב, (לפי אתר היבואן 8.7 ל100 קמ"ש לעומת9.1 למאה לסופרב).

מה אכפת לי שהמשטרה משלמת פחות על הסופרב, הרי על האוקטביה ההיא תשלם הרבה הרבה פחות.

לא הגיוני שהזוכה במכרז הציע את הסופרב באותו מחיר שהיה מציע את האוקטביה, כלומר כנראה שהשיקול הוא לא הזוכה במכרז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המפכל לא נכנס למשרדי היבואן וסוגר עסקאות עם איש המכירות בסניף.

יש מכרזים של מנהל הרכב הממשלתי שמחליט.

בפרמטר הכמעט בלעדי הוא מחיר.

לכן הפיקאפ 4x4  שנבחר לשנים הקרובות הוא המיצובישי l200 ולא ההיילקס ששלט בלעדית למרות שהמיצובישי נחות בכמעט כל פרמטר מהטויוטה. הבדל של יותר מ 40k שח לרכב, הכריע את הכף.

יש גם שיקולים נוספים של שימוש בכספי סיוע שמדינת ישראל מחוייבת להשתמש בהם ולא ניתן לממש על כל רכב 

ובנוגע למרדפים, פה לא אמריקה. המרדפים אסורים ומתקיימים רק במצב של אין ברירה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה נותן יותר מידי קרדיט לאנשים שאחראים על הכסף והרכש בגופים הממשלתיים/ציבוריים.
בעוונותי יצא לי לעבוד באחד כזה כסטודנט לא כל כך מזמן... מכיר איך רוב הנהגים הישראלים מתנהגים כאשר יש להם רכב ליסינג? אז אותו קו מחשבה בדיוק איך שמתנהגים עם הכסף/רכש בארגונים האלה.

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, G-רפי כתב:

2. השוטרים (במקרים מסויימים) צריכים רכב עם יכולת רצינית. רק בימים האחרונים פורסם פה סרטון של שוטר עם קורולה מנסה לרדוף אחרי מאליבו. אם נהג המאליבו יודע מה הוא עושה - הוא ייעלם לנהג הקורולה עוד לפני שייגמר לו הדלק. אם השוטר היה עם סופרב - לא היתה לנהג המאליבו אפשרות לברוח, הסופרב לא הרבה פחות חזקה.

אני די בטוח שזו הייתה קאמרי ולא קורולה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, ceyal כתב:

המפכל לא נכנס למשרדי היבואן וסוגר עסקאות עם איש המכירות בסניף.

יש מכרזים של מנהל הרכב הממשלתי שמחליט.

בפרמטר הכמעט בלעדי הוא מחיר.

לכן הפיקאפ 4x4  שנבחר לשנים הקרובות הוא המיצובישי l200 ולא ההיילקס ששלט בלעדית למרות שהמיצובישי נחות בכמעט כל פרמטר מהטויוטה. הבדל של יותר מ 40k שח לרכב, הכריע את הכף.

יש גם שיקולים נוספים של שימוש בכספי סיוע שמדינת ישראל מחוייבת להשתמש בהם ולא ניתן לממש על כל רכב 

ובנוגע למרדפים, פה לא אמריקה. המרדפים אסורים ומתקיימים רק במצב של אין ברירה אחרת.

אם המרדפים אסורים, אז איך עוצרים עברייניים שלא מצייתים לדרישות המשטרה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה דווקא יותר אוקטביות מסופרבים. אבל הכי הרבה סורנטו (לא של התנועה) אבל דווקא אלה יוצאים הרבה למרדפים ואז מתהפכים כי זה סורנטו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 49 דקות, דניאל1983 כתב:

המרדפים אסורים ככלל. משתמשים  במחסומים ובבקרות כמו מצלמות עין הנץ שכולנו מכירים. בטח שמעת גם על "אמצעים טכנולוגיים מיוחדים".

אבל אם יש צורך נקודתי, ניתן לקבל אישור ממפקד התחנה או מראש המשמרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, ceyal כתב:

המרדפים אסורים ככלל. משתמשים  במחסומים ובבקרות כמו מצלמות עין הנץ שכולנו מכירים. בטח שמעת גם על "אמצעים טכנולוגיים מיוחדים".

אבל אם יש צורך נקודתי, ניתן לקבל אישור ממפקד התחנה או מראש המשמרת.

ככלל המרדפים כן אסורים (בהתאם למדיניות מחוזית שיכולה להיות שונה בהתאם לתקופה ולפיקוד) אלא אם כן מדובר בעבירה מתוך סל עבירות (רובן קשורות לפשיעה חמורה וסכנת חיים) ואז אתה יכול לפתוח במרדף גם על דעת עצמך.

הראש משמרת (וגורמים מעליו כמובן) יכול לחדול במידה ועפ"י שיקול הדעת שלו הסיכון עולה על התועלת, שזה הרבה פעמים באמת המצב.

בסוף ברמת השטח מתנהלים המון מרדפים, רובם בשעות הקטנות כשישנים כי כל היום הכבישים פקוקים והתנועה ברחובות במהלך היום גדולה מידי (לחצות רמזור אדום ולהרוג בתאונה אדם תמים שרק נסע בכביש לא שווה סיכול של אף פשע)

בכל שאר באמצעים אתה צודק לחלוטין שניתן לעשות בהם שימוש, על מידת האפקטיביות ניתן להתווכח אבל הם ללא ספק כלי מרכזי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, דניאל1983 כתב:

מרדף זה כלי מסוכן שעלול להסתיים באסון לשני הצדדים וגם לצד ג', השאלה היא ממתי זה נקרא מרדף, הרי ליסוע אחרי רכב במהירות 100 קמ"ש לא נקרא מרדף.

שוטר אמור להפעיל שיקול דעת, ואם יעשה נזק במרדף יבדקו האם פעל בשיקול דעת נכון או לא.

מרדפים מסוכנים עושים רק אם השיקול דעת קובע שהשארת הנהג על הכביש יותר מסוכנת מהמרדף.

לפני 9 שעות, ירון דורפמן כתב:

שאלת תם, למה מה שטוב לנהגי מוניות, וכל מי שאין לו הרבה כסף להשקיע, לא טוב למשטרה?

למה נקודת הייחוס שלך היא נהגי מוניות? אולי שיקחו מזדה 3, או מיצובישי אטרז'?

אני בעד שיחסכו ולא יבזבזו על חשבוננו, אבל אין לזה סוף, תבדוק גם למה התקינו אסלות תלויות בתחנת המשטרה בעלות של פי 3 מאסלה רגילה.

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודת היחוס שלי היא נהגי מוניות, כיוון שחיפשתי מישהו שגם נמצא כל היום על הכביש, כדי שלא תגיד לי שלא הגיוני לתת לבנאדם לשבת באטראז' כל היום. מה שאני מסכים עליו.

בהחלט, אם התקינו אסלות במחיר של פי 3, אני אשאל למה. אני בהחלט מוכן לקבל תשובה, שכדי להעסיק אנשים באותו מקום כל היום צריך לדאוג לסביבת עבודה מזמינה, ואז אני אעשה השוואה לשוק הפרטי לראות אם באמת זה נצרך, או שלאף אחד לא אכפת, כי הוא לא משלם את זה מכיסו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 670 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...