Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קנס על נסיעה בנת"צ רגע לפני פניה.

שימו לב! השרשור הזה בן 699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני שעתיים, tinoki כתב:

הקו הרצוף מיועד למניעת פנייה מוקדמת של רכבים פרטיים לנתיב הימני. הגיוני מאוד, אחרת כולם ייסעו שם ויאמרו שמתכוונים לפנות ימינה

רק שזה שימוש לא נכון בסימון. 

לקו הפרדה רצוף יש הגדרה ושימוש יעודיים עבור כבישים דו סטריים. הוא לא אמור ולא יכול לשמש למניעת מעבר בין נתיבים באותו כיוון נסיעה, כי אסור לנסוע מצידו השמאלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טעות.

תמרורים 514/515 - פס צהוב רצוף כפול או רצוף ולידו קו קטעים הינו הסימון המפריד בין נתיב רגיל לנתיב תחבורה ציבורית.

במקומות בהם יש בניה דרך הנת"צ נעשה שימוש ב-503 - קו קטעים צהוב כפול (ופה ושם יש פקשוש ונותר סימון של קו קטעים בודד).

ליד בית הקברות הישן בחיפה יש קטע שבו במקום 514 סומן 815 - אבל זה מקום מוזר, כי מי שנכנס לבית הקברות לא יכול לצאת ☹️ הסימון שגוי ומכניס ללופ, מי שרוצה לצאת חייב לעבור עבירה.

https://www.google.com/maps/@32.8003144,34.9609284,3a,75y,321.31h,78.09t/data=!3m6!1e1!3m4!1sDqgD_3hhSGHgTlBvXYZNxw!2e0!7i13312!8i6656

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, sperial כתב:

מי שנכנס לבית הקברות לא יכול לצאת

לפני 5 דקות, eladts כתב:

זו דרכו של עולם.

מי שרוצה לצאת חייב לעבור עבירה.

???

• מצחיק 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, sperial כתב:

תמרורים 514/515 - פס צהוב רצוף כפול או רצוף ולידו קו קטעים הינו הסימון המפריד בין נתיב רגיל לנתיב תחבורה ציבורית.

צודק, לא הכרתי אותם. ובמקרה זה טעיתי.

אולם במקומות אחרים עושים שימוש בקו כפול לבן כדי למנוע מנהגים להדף לנתיבים ברגע האחרון לפני פניה או יציאה. זה שימוש לא נכון בתמרור 803.

לפני 15 שעות, tinoki כתב:

בכביש דו סטרי. בבגין הכביש חד סטרי

זו בדיוק הנקודה. אם נתעלם מטעותי לגבי קו צהוב, השימוש בקו כפול לבן למניעת מעבר בין נתיבים באותו כיוון נסיעה הוא שגוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ לא נעשה שימוש בקו לבן רצוף בודד, באירופה הוא מקובל בין נתיבים לפני צומת, עד כמה שאני מבין בדיוק למטרה שציינת: מניעת מעבר בין נתיבים "ברגע האחרון". אולי מי משגרירינו באירופה יתקו או ירחיב. @garicho @David32

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 36 דקות, sperial כתב:

בארץ לא נעשה שימוש בקו לבן רצוף בודד, באירופה הוא מקובל בין נתיבים לפני צומת, עד כמה שאני מבין בדיוק למטרה שציינת: מניעת מעבר בין נתיבים "ברגע האחרון". אולי מי משגרירינו באירופה יתקו או ירחיב. @garicho @David32

בהחלט. סימון מקובל בכל צומת שיש בו יותר מנתיב אחד. באורך של 3-4 מכוניות בערך. קיים גם בכניסות לכביש מהיר, עם קו רצוף ומקוקו לידו, כך שניתן לעבור שמאלה אבל לא ימינה. נועד להגן על מכוניות שמגיעות מההשתלבות.

image.png.1ca2b56052f5c71cb9c1e9dd8a96f752.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ לא נעשה שימוש בקו לבן רצוף בודד, באירופה הוא מקובל בין נתיבים לפני צומת, עד כמה שאני מבין בדיוק למטרה שציינת: מניעת מעבר בין נתיבים "ברגע האחרון". אולי מי משגרירינו באירופה יתקו או ירחיב.

אכן.

זה היה הסימון של הפרדה בין כיווני נסיעה עד לפני כמה שנים עד שהפך לקו כפול.

גם בקו הבודד בזמנו, וגם בכפול עכשיו, עושים שימוש לא נכון לשם מניעת מעבר נתיבים באותו כיוון.

אלא אם יגדירו תמרור חדש עם משמעות חדשה לצורך זה (וכמובן יעשו זאת בלי לידע נהגים מה משמעותו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני דיברתי על אירופה.

בישראל קצת מרחיבים אותו במשמעות של 815. קצת מתחכם.

הקו הבודד במשמעות 803 הוחלף בכפול כבר לפני הרבה שנים, אני חושב שבסביבות 2010, בעקבות השינוי בכל אירופה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, sperial כתב:

בישראל קצת מרחיבים אותו במשמעות של 815. קצת מתחכם.

זו לא התחכמות, זה פשוט שימוש לא נכון בסימון. אי אפשר לטעון שקו רצוף בודד הוא ״אי תנועה צר״.

לפני 10 דקות, sperial כתב:

הקו הבודד במשמעות 803 הוחלף בכפול כבר לפני הרבה שנים, אני חושב שבסביבות 2010, בעקבות השינוי בכל אירופה.

לא ממש משנה כמה שנים עברו, בעת המעבר הוגדר שבכל מקום שעדיין לא החליפו לכפול, משמעת הקו הבודד נשארת כפי שהיתה.

רוצים לשנות לו הגדרה? שיעשו זאת באופן רשמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן לקונה בלוח התמרורים - קו ההפרדה בין נתיבים באותו כיוון, שאין לחצותו.

סימון נוסף, שמופיע בהנחיות להצבת תמרורים אך לא בלוח התמרןרים, הוא החץ האלכסוני המסמן פניה בצומת שאחרי הקרוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 6 שעות, sperial כתב:

בארץ לא נעשה שימוש בקו לבן רצוף בודד

בתור חיפאי לחיפאי, קשה לי להאמין שאתה לא מכיר את צומת חורב.

כשבאים מכיוון מרכז הכרמל, ורוצים לפנות שמאלה לפיק'א, מוקצים לכך 2 נתיבים (השמאליים כמובן).  ומימינם, ומפריד בינם לבין הנתיבים המיועדים לנסיעה ישר ?  פס לבן רצוף.  בודד.

וזו רק דוגמה בודדת.  ולאוו דווקא חיפה.  אתה כנראה לא שם לב לסימונים על הכביש :-) .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראה אתת הדיון שלי עם BeRoo על ה-815 המתחזה ל-803 הישן (קו בודד. אז היה לזה שם אחר). זה בדיוק מה שקורה בחורב\פרויד.

שין לב שגם ה-803 שלפניו הולך ומתרחב ורוחב פס ההפרדה הזה הוא הרבה מעבר ל-15 ס"מ של הפרדת נתיבים סטנדרטית.

image.png.ae9cdf9191825c6cd8f7e4f8c39a1512.png

דרך אגב, בכיוון הנגדי, שבו אני עובר לעתים יותר קרובות - ההפרדה היא 815 תקני. (אני נוסע לפרויד מדי יום - אבל בנתיבים הימניים, לא צמוד ל-815 המתחזה הזה).

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 699 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...