Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בית חכם - המלצות, מדריכים. אשמח לעזרה איפה להתחיל

garicho
שימו לב! השרשור הזה בן 935 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

יש לי מתג wifi שמפעיל את האור בסלון (2 מנורות במיקומים שונים עם מתג כפול אחד), וכן ir-blaster שמפעיל את המזגן.

כל אחד מהם עלה גרושים (30-40 ש"ח), ההתקנה לא מסובכת, ומתממשקים עם google assistant.

מתכנן להזמין גם 2-3 שקעים ולחבר אליהם מוצרים נוספים (מאוורר, ומנורת עמוד וכו').

עריכה אחרונה על ידי Step

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בבית יש מיני בית חכם.

הדירה שכורה ואין מתג לכיבוי האור ליד המיטה. התקנתי מתג של סמארט-גרייד וזה עובד נחמד. עלה 150 שקל בערך.

יש גם 3 מזגנים של תדיראן עם אפליקציה סינית שכל הזמן מתנתקת מהחשבון.

התקנתי מתג לדוד של סוויצ'ר והוא ממש מעולה. עלה כ 200 שקל נדמה לי.

יש גם שקע שעון שבת למזגן ישן בסלוןשל סוויצ'ר עושה עבודה יפה.

גם מצלמת אבטחה של שאיומי ב 160 שקל.

הבאסה בכל זה שצריך 4 אפליקציות שונות לנהל את הכל.

עריכה אחרונה על ידי chaimb
הוספת פרטים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אליך פרטנית, מעניין אותי בכלליות. כי אני רואה שרוב הפתרונות הזולים הם בלי זה, מצד שני קורא שזה די מסוכן. ואני סתם מנסה להבין האם זו הגזמה או לא :)

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכי חשוב לדעתי לבחור תשתית מערכת שו"ב אחידה על מנת שניתן יהיה ליצור "סצנות" ולהשתמש באפליקציה אחת שתכלול את כל המוצרי קצה.

ממליץ להזמין רמקול של אלקסה, האפליקציה של אלקסה יודעת להתחבר להמון אפליקציות נפרדות כמו מזגנים, שיומי, smart life ועוד הרבה.

ככה אתה יוצר לעצמך מערכת שו"ב אחידה ששולטת בכל האמצעים.

את המערכת הייתי מרכיב מכמה מוצרים בסיסיים לדעתי:

1. קורא שלטי ir - יודע להחליף כל שלט שעובד בשיטת ir  בבית (מזגנים-אם אין אפליקציה ייעודית, טלוויזיה, ממירים ועוד החיסרון שאין פידבק לאחור אבל אף פעם לא היה לי פספוס אם ממקמים אותו במקום מתאים) - עלות של כ30 ש"ח מעלי אקספרס. אגב, גם אם במאגר שלטים שיש למכשיר אין את השלט שאתה זקוק לו, הוא יודע ללמוד לבד כפתורים ולהעתיק משלט קיים את הפקודות.

2. תריסים - במידה ויש תריסים חשמליים/וילונות חשמלים ניתן להחליף במתגי wifi ובכך לשלוט בתריסים דרך אלקסה/ליצור תרחישים.

3. מחמם דוד.

4. שואב אבק רובוטי.

5. תאורה.

אין סוף לאופציות, המערכת הבסיסית עולה מאות בודדות של שקלים.

רמקול אלקסה דור 4 אקו ניתן לרכוש במרשתת ב185 שקלים, שלט ir כ30 שקלים, כל מתג תריסים/תאורה/שקע wifi עולים בין 50 ל70 ממליץ לוודא שהשקעים עובדים עם אפלקציית smart life, אחלה אפליקציה שמאפשרת ליצור הרבה תרחישים בצורה נוחה ואלקסה יודעת לעבוד איתה.

בהצלחה.

דוגמאות:

₪ 27.45  73%OFF | Tuya WiFi IR Remote Control for Air Conditioner TV Smart Home Blaster Infrared Universal Remote Controller For Alexa Google Home
https://a.aliexpress.com/_v45clm

₪ 47.88  42%OFF | Gold/Silver Tuya Smart Life WiFi Curtain Switch for Electric Motorized Curtain Blind Roller Shutter works with Alexa&Google home
https://a.aliexpress.com/_vprALi

₪ 64.41  50%OFF | Smart Wifi Boiler Switch Water Heater Switcher Voice Remote Control EU Standard Touch Panel Timer Outdoor Work Alexa Google Home
https://a.aliexpress.com/_uGz5Xm

₪ 45.59  41%OFF | Wifi Smart Wall Touch Light Switch Glass Panel EU Standard Mobile APP Remote Control Work With  Alexa Google Home for Tuya
https://a.aliexpress.com/_u7oi8k

https://idgu.co.il/AMAZON-Echo-Dot-4th-Gen?search=Amazon (יש קופונים באינרנט שמורידים את המחיר ל185)

לאחר שאתה מחבכ את כל המוצרים, ניתן ליצור אין סוף תרחישים המושפעים מהפעלה כפתורית/מתזמון/מטריגר אחר - לדוגמא מתחתית מזג אוויר או מטמפרטורה בחדר מסויים.

דוגמאות של תרכישים שיצרתי:

יציאה מהבית מכבה מזגנים, טלויזיה, תאורה ומפעיל שוב אבק רובוטי.

דוגמא נוספת, בשעה 6:30 להפעיל רדיו (רמקול אלקסה) לפתוח תריסים ולהקריא את התחזית של היום (גם מאלקסה).

דוגמא נוספת - קניית חיישן נפח והפעלה של מזגן אוטומטית כשיש בחדר מעל 27 מעלות ויש מישהו בחדר.

עם אותו חיישן נפח נמתן ליצור עוד מגוון של תרחישים, לדוגמא: אם החיישן מזהה כניסה, והשעה לאחר 18:00 הדלק תאורה באותו חדר ספציפי.

בקיצור, השמיים הם הגבול.

עריכה אחרונה על ידי Opel Astra GSI
  • אהבתי 1

עד מתי ספטמבר 08.:(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא קראתי את הכל אבל מהניסיון שלי:

אני עם בית חכם 5 שנים, העולם הזה כל כך גדל עם כל כך הרבה חברות, אתה צריך לשבת עם עצמך ולבחור את הדרך, או שאתה עושה את זה "אחת לתמיד" משמע מקבע הכל על רשת החשמל הקיימת, יש המון חברות שמתעסקות בזה, גם ישראליות.

או שאתה עושה את זה כמו לגו ובונה הכל בעצמך שלב אחרי שלב, הטיפ הכי הכי חשוב שיש לי לתת לך הוא לבחור חברה קודם כל אמינה (לא כל המתחזים שיש בעלי) ולא פחות חשוב חברה עם שלל רחב מאוד של מוצרים, כדי שתוכל לאט לאט לחבר כמה מוצרים יחד בלחיצת כפתור ולא לבחור חברות צד שלישי שנותנות תמיכה לכמה חברות ביחד ואז אתה מוצא את עצמך מתכנת את הפעולות שאתה רוצה מחדש במקום פשוט לבחור בהם מאפליקציה אחת.

אני בחרתי בחברת שיאומי, בית קטן, זוג.

למה שיאומי? א' כי היא הוכיחה אמינות, ואחרי 5 שנים יכול לציין ולאמת את הקטע של האמינות ודבר שני אלפי מוצרים ורב הדברים אצלהם הם אלחוטיים, משמע לא נדרש לשלב כלום על רשת החשמל הקיימת אלה אם כן החלטת לקנות מנורות שלהם או מתגים שלהם, החיישנים שלהם אלחוטיים וכפתורי ההפעלה ופועלים על סוללת אצבע, יש לי 6 חיישני תנועה שלהם בבית ועדיין לא החלפתי סוללות לאף אחד.

אם תרצה מנורות עם אווירה, לא כל מנורה תומכת בזה וייתכן ותדרש לקנות מנורות חדשות.

לסיכום, קודם כל תחשוב מה בא לך שיהיה, מה אתה באמת צריך ולא מה יהיה מגניב בעינייך שיהיה, דבר שני אתה צריך לקחת בחשבון את כל דיירי הבית, ז"א אם הגדרת לדוגמא שבא לך שבכניסה לחדר שינה ידלק האור בחדר, במידה ומישהו כבר ישן בו והילד \ אישה נכנסו האו ידלק שוב, וצריך לעשות את זה נכון.

אם תרצה שאפרט לך במה אני משתמש, או את הטלפון שלי תגיב פה ואשלח לך.

עריכה אחרונה על ידי CartMan2oo5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...