Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוקי בידוד לשבים מחול. הסתבכתי קצת, אשמח לעזרה.

raiden
שימו לב! השרשור הזה בן 954 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 42 דקות, garicho כתב:

סע לנתב"ג - תראה את כמות החיבוקים והנשיקות שיש שם לנוסעים נכנסים. עלק, בידוד..

גם לא מגבילים כניסה לרכבות בשום צורה.

מצד שני, זה די הגיוני - כל מי שעובר בנתבג עבר בדיקת PCR לפחות 72 שעות לפני שהגיע, הסיכוי שידביק, גם אם לא מחוסן, קלוש.

אני אישית גם לא מבין את הסיפור של החיסון השלישי. אומנם מההתחלה שמעתי לא מעט אמירות שנתחסן כל חצי שנה (וחלקן היו בקטע של "אני אפילו אחד לא אעשה") אבל עכשיו כשזה הגיע ובתכלס התחלואה אצל הצעירים לא משמעותית, זה בהחלט עושה לי רע שפתאום מי שחוסן פעמיים דינו כמי שלא התחסן כלל. די בזיוני. 

מה גם שלהגיע לתחלואה כל כך רבה אחרי שביבי כבר אמר "ניצחנו את הקורונה " ואשכרה רק *חודשיים* אחרי שביטלו את חובת המסכות, רק מעיד עד כמה אף אחד לא באמת מבין כיצד לתפעל את המגפה הזו ומהי ההשפעה האמיתית של החיסון. אולי נגלה שהבוסטר יעיל רק לחודשיים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלכתחילה היה די ברור שנזקק לעדכונים, אם תחפש הודעות שלי מלפני כמה חודשים ציינתי שזה צפוי כעבור כשנה מזוג החיסונים הראשון. אבל, בינתיים, קרו כמה דברים:

1. הופיע זן הדלתא, שמדבק בסדרי גודל יותר מהזנים הקודמים.

2. התברר שהחסינות פוחתת יותר מהר מהצפוי (כנראה שחלק מתופעה זו נובע מתכונות הדלתא, בגלל סמיכות הזמנים קשה לקבוע זאת).

3. שהחיסון הקיים, גם בלי עדכון רצף ה-mRNA, יעיל לדיכוי הזן החדש.

אז נוצר צורך במתן מנה נוספת, כאשר ישראל, בגלל קמפיין החיסונים המצויין בחורף 20-21, היתה הראשונה לסבול מדעיכת החיסון, ולכן היתה צריכה להיות הראשונה שפוצחת בקמפיים הבוסטר.

ודרך אגב  בשקט-בשקט, גם בארה"ב היו לפני שבוע-שבועיים לפחות 1.3 מיליון מתחסני מנה שלישית. בגלל המערכת הפרימיטיבית שלהם אין שום רישום מי חוסן ומתי, וכל מי שרוצה יכול לגשת לתחנת חיסונים ולקבל את הבוסטר, וכנראה שלא מעטים עושים זאת.

האם ומתי נזקק למנה נוספת? כל תשובה תהיה בגדר ספקולציה. יש חיסונים שלאחר 3 מנות נותנים הגנה רבת שנים, אבל אנחנו עדיין לא יודעים זאת לגבי חיסוני הקורונה. כמוכן, אין דרך לחזות מה יהיו תכונות זנים עתידיים, יתכן שלא יצריכו חיסון נוסף ויתכן שיחזירו אותנו לנקודת האפס, עם צורך בפיתוח וייצור גרסאות חדשות של החיסונים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל מה שכתבת בהודעה האחרונה שלך מוסכם עלי במאה אחוז. לא על זה הוויכוח. 

הוויכוח הוא על שלילת זכות האדם לתנועה חופשית כדי להכריח אותו לקבל את המנה השלישית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חוזר: לא שוללים לו זכות לתנועה, נותנים אופציה אחרת (בדיקות תקופתיות) - מה שלא קיים בחלק מהמדינות/מסגרות.  יש כאן עניין של איזון בין זכות האדם על גופו לזכות האדם (האחר) לבריאות. לשירותים חיונים (כגון סופרמרקט או מרפאה) כלל לא מגבילים את הלא מחוסנים, אפילו לא קובעים להם שעות נפרדות.

קיימת מסגרת חוקית שמאפשרת לחייב להתחסן, לא נעשה בה שימוש מאז הפסקת חיסוני האבעבועות השחורות בשנות ה-90 .

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, sperial כתב:

אני חוזר: לא שוללים לו זכות לתנועה, נותנים אופציה אחרת (בדיקות תקופתיות) - מה שלא קיים בחלק מהמדינות/מסגרות.  יש כאן עניין של איזון בין זכות האדם על גופו לזכות האדם (האחר) לבריאות. לשירותים חיונים (כגון סופרמרקט או מרפאה) כלל לא מגבילים את הלא מחוסנים, אפילו לא קובעים להם שעות נפרדות.

אז אני חוזר - אתה טועה ומטעה. כן שוללים למי שמחוסן בשתי מנות חיסון את זכות התנועה אם לא ילך ויקח על עצמו מנה שלישית, ויעז ליסוע לחו"ל ולחזור, החוצפן, רק בגלל שעבר יותר מחצי שנה מאז החיסון השני וזאת למרות שכל הגרפים מראים שצעיר מתחת לגיל 50 בסטטוס הזה לא מהווה שום סיכון למערכת הבריאות, בקושי לעצמו.

בגרמניה יש מתחמי בדיקות מהירות חינמיים לכולם בכל עיר או אטרקציה, כולל בשדה התעופה במינכן, וחבילה של 5 בדיקות מהירות עלתה בלידל 4 יורו. בארץ אתה משלם 70 שקל למארז של 2 ועוד עושים לך קומבינה ש-PCR אינו תקף לאטרקציה של ילדים כי רוצים שהורים לילדים לא מחוסנים לא יוציאו אותם מהבית, פשוט בלי להגיד את זה.

לצורך העניין, הבידוד המיותר הזה שאני ואשתו של פות"ש נמצאים בו בהחלט מגבילה אותנו באפשרות להגיע לשירותים חיוניים.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנהלים האלה מקובלים בכל העולם המערבי  ןאף יותר חמורים. לדוגמה, באנגליה הבידוד לחוזרים ממדינות אדומות הוא 10 ימים, בהונג קונג 35 יום (בשתי דרגות) ההבדל הוא שישראל, בעקבות הממצאים על ירידת הנוגדנים וההתפרצות הקשה ב-3 החודשים האחרונים, קבעה שחיסון בשתי מנות תקף רק ל-6 חודשים.

התו הירוק המקורי היה תקף ל-6 חודשים. הוא הוארך בתקופה האופטימית של אפריל - מאי האחרונים, אבל, מה לעשות, הנסיבות השתנו והוחלט לחזור ולקצרו. יתכן שהיה אפשר להשאיר תו ירוק יותר ארוך, אבל זה היה עולה בהרבה הגבלות אחרות ואפילו סגר. הוסף על כך את תחילת ההתפרצות הנוכחית, שהחלה  במפרי בידוד שחזרו מחו"ל, ותבין מדוע מי שאחראי למדיניות, קרי ממשלת ישראל, החליטה "להקריב" את החוזרים מחו"ל לטובת צמצום מגבלות אחרות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, פריג'י כתב:

ויעז ליסוע לחו"ל ולחזור, החוצפן

או להתאמן, או לשחות, או לאכול במסעדה. משווים אותו ללא מחוסן, למרות שכול הנתונים מראים שזה לא כך.

וספריאל... ההשוואות שלך לחול לא נכונות, ואני אפילו לא יודע מאיפה להתחיל כי גם ככה אתה לא תקבל את זה, בטח עם גישת הפאניקה שלך.

לפני 1 דקה, sperial כתב:

שהחלה  ץבמפרי ביגוד שחזרו מחו"ל, ותבין מדוע מי שאחראי למדיניות, קרי ממשלת ישראל, החליטה "להקריב" את החוזרים מחו"ל לטובת צמצום מגבלות אחרות.

תשמע, אם אתה מאמין בזה בגילך... 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דייויד, שום פאניקה. אני רואה את ה"מחלימים" שלא באמת מחלימים. אני מדבר על בני 20-50, שהחלימו לכאורה לפני שבועות וחודשים, וממש לא חזרו לעצמם.

חוץ מזה, חכה עוד חודשיים. ממה שהבנתי בהולנד צפויה המנה השלישית החל בנובמבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישראל החליטה שכל המדינות "אדומות" = צריך בידוד.

איזו עוד דמוקרטיה החליטה דבר כזה? (הונג קונג כבר לא דמוקרטיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מוגבל בכלום. אבל ממש כלום. המרתי את החיסון הישראלי להולנדי אתמול, והוא משמש רק לכניסה לפסטיבלים ונסיעות לחול. זהו.

גם בלי הQR קוד ההולנדי יכולתי ללכת לאן שבא לי (חוץ מפסטיבלים+חול שבשבילם צריך בדיקה). אז אני לא כזה מבין איפה ההגבלה שלי... כן יש בידוד בכניסה מישראל, שאפשר לקצר אחרי חמישה ימים, זה חדש. אבל כשישראל מצליחה לשבור שיאי תחלואה (אולי רק על הנייר, לא יודע)... אז אני מקבל את זה. הבעיה (הפוליטית) היא שעד שהסטטוס של האדומה ירד - גם אחרי שלא תיהיה תחלואה בישראל בכלל - אני אהיה בגיל 60+ [אבל זה נטו מירמור על תפקוד משרד החוץ והקונסוליות].

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור ספריאל, תעשה לי טובה. ההתנהלות ביזיונית. השוואת מחוסני 2 מנות ללא מתחסנים לא הוגנת בכלל ולא מגובה בשום דאטא.

בחרו בדרך הקלה, פשוט להכריח את כולם להתחסן פעם שלישית, אולי הפעם זה יעבוד.

ושלא תגיד שאני כותב כי זה פוגע בי - אני ככה או ככה לא נדרש בזמן הקרוב לחיסון שלישי, ולא יודע אם בכלל יהיה לי זמן השנה להגיע לביקור בארץ. סתם דעה של מישהו שצופה מהצד.

עריכה אחרונה על ידי David32
SlowRide כתב:
Pika007 כתב:
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, פריג'י כתב:

ישראל החליטה שכל המדינות "אדומות" = צריך בידוד.

איזו עוד דמוקרטיה החליטה דבר כזה? (הונג קונג כבר לא דמוקרטיה)

הדוגמה הראשונה, זו של מדינה שאין ספק לגבי הדמוקרטיות ושמירת זכויות האדם בה: אנגליה. הכללים דומים לישראל (בדיקה לפני הטיסה, בדיקה אחרי ההגעה והדיקה לפני שחרור מבידוד), אבל הבידוד 10 ימים (ולא 6-7), ויש לעשותו במלון מפוקח, על חשבונך (צריך להזמין מראש).

שים לב שהדרישה היא גם למי שקרוי אצלם "מחוסן מלא" - קרי, קיבל 2 מנות חיסון , אם מגיע ממדינה אדומה - ורשימת המדינות האדומות ארוכה מאד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, sperial כתב:

הדוגמה הראשונה, זו של מדינה שאין ספק לגבי הדמוקרטיות ושמירת זכויות האדם בה: אנגליה. הכללים דומים לישראל (בדיקה לפני הטיסה, בדיקה אחרי ההגעה והדיקה לפני שחרור מבידוד), אבל הבידוד 10 ימים (ולא 6-7), ויש לעשותו במלון מפוקח, על חשבונך (צריך להזמין מראש).

שים לב שהדרישה היא גם למי שקרוי אצלם "מחוסן מלא" - קרי, קיבל 2 מנות חיסון , אם מגיע ממדינה אדומה - ורשימת המדינות האדומות ארוכה מאד.

תשמע, אתה מתחיל להרגיז, כי אתה מסלף.

רשימת המדינות האדומות שם היא באורך... סביר. כ-50 מדינות רובן ככולן עולם שלישי.

אין מה להשוות לישראל בשום צורה.

https://www.gov.uk/guidance/red-amber-and-green-list-rules-for-entering-england#red-list

ישראל מופיעה שם על הסף שבין ירוק לצהוב.

כמו גם רוב העולם המערבי.

לגבי מדינות ירוקות, יש שם כ- 40. בהן ישראל, גרמניה (ממנה חזרתי), בולגריה (שבישראל מוגדרת אדומה).

יתר המדינות צהובות ואף מחוסן מלא לא מחויב בבידוד מהן. רק בבדיקה ביום השני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, sperial כתב:

ודרך אגב  בשקט-בשקט, גם בארה"ב היו לפני שבוע-שבועיים לפחות 1.3 מיליון מתחסני מנה שלישית. בגלל המערכת הפרימיטיבית שלהם אין שום רישום מי חוסן ומתי, וכל מי שרוצה יכול לגשת לתחנת חיסונים ולקבל את הבוסטר, וכנראה שלא מעטים עושים זאת.

אני ואשתי עשינו את זה, לא שאלו שאלות. חוסנו 2 מנות ראשונות בישראל בדצמבר הקודם והשלישית בארה"ב שבוע שעבר.

מעדיף לקחת את הסיכויים שלי עם מנה שלישית מאשר קורונה פוטנציאלית.

תופעות הלוואי למי שמתעניין היו קלות מאוד, בערך 12 שעות של חולשה וקצת כאבים בזרוע.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...