Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השפעות על סין ונפילת החומה הוירטואלית

DareDevil
שימו לב! השרשור הזה בן 967 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאחרונה עולות לי מחשבות בנוגע לנפילת החומה הוירטואלית של סין, שהמפלגה הקומוניסטית שמה על מנת למנוע מאזרחי סין כל מגע עם העולם הוירטואלי וגם המידע שיש בחוץ. לכל השירותים הממשלתיים והרשתות החברתיות, למק"ס יש את הפתרון עבורם. פייסבוק\וואטצפ\טיקטוק\תשלומים וכדומה.

במידה ותהיה נפילה של החומה בין אם בידי האזרחים (לדעתי סיכוי נמוך) ובין בידי המפלגה. 

מה בעצם תהיה ההשפעה הכלכלית\חברתית על העולם מכזה מהלך? האם היתה השפעה על העולם מבחינה כלכלית\חברתית כאשר נפלה החומה של ברלין?

אנחנו נראה אותו הדבר כמו עם החומה בברלין?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא תהיה שום דרמה, זה לא הם חיים שם בבידוד וחושך מוחלט. סין זה לא צפון קוריאה.

כל מי שקצת טכני ומסוגל לתפעל vpn, עוקף את החסימות בקלות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החומה בברלין הייתה פיזית.

החומה הסינית (שאתה מדבר עליה) היא ווירטואלית. 

גם אם היא תיפול, אנשים עדיין לא יוכלו לשתף MEMES של פו הדוב או לדבר בגנות הממשל כי הם ייעלמו.

רק הפיכה מלאה תוכל לגרום לתוצאות חיוביות יותר.

השפעה כלכלית\חברתית: קשה לנחש. 

אבל אני משער שלאורך זמן, הייצור הזול בסין ייעלם אחרי שלרוב הסיניים תהיה גישה חופשית למידע לגבי השכר והתנאים בעולם המערבי. בין אם זה דרך איגודים שיקומו (ויישארו, הקטנים יתרמו איברים בשקט) ובין אם זה בעקבות גל הגירה מאסיבי מחוץ לסין.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, ברווז כתב:

הייצור הזול בסין ייעלם אחרי שלרוב הסיניים תהיה גישה חופשית למידע לגבי השכר והתנאים בעולם המערבי

לישראלים יש גישה לתנאים ושכר בעולם המערבי, אני לא רואה את ישראל קורסת.

חוץ מזה סינים לא חיים כזה רע, זאת מדינה מפותחת (אפילו מאוד).

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, vadim6385 כתב:

כל מי שקצת טכני ומסוגל לתפעל vpn, עוקף את החסימות בקלות.

ומי שלא, משלם כמה יואנים לצ'ינג צ'ונג שכן יודע להפעיל VPN

• מצחיק 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, vadim6385 כתב:

חוץ מזה סינים לא חיים כזה רע, זאת מדינה מפותחת (אפילו מאוד)

להבנתי הדלה ביותר, יש פער מאוד גדול בין החוף המזרחי של סין שהוא עשיר למדי, לבין שאר המדינה שהיא ענייה למדי.

וככלל ההתנהלות של המפלגה הקומוניסטית בסין שונה משמעותית ממה שהייתה המפלגה בבריה"מ, הם גם למדו מהכשלונות שלהם, אבל הם גם נמצאים תרבותית במקום אחר לגמרי, לכן אני לא חושב שיקרה תהליך מקביל לנפילת חומת ברלין במרחב הוירטואלי. 
מצד שני גם יש להם אתגרים לא קטנים בכלל, הן מבחינה דמוגרפית והן מבחינה כלכלית. 

וכדי להבין את סין (ושי) מעט יותר טוב (וגיאופוליטיקה בכללי), אמליץ שוב על סדרת הפודקאסטים של "המשחק הגדול"- קיסר אדום.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 58 דקות, netco כתב:

להבנתי הדלה ביותר, יש פער מאוד גדול בין החוף המזרחי של סין שהוא עשיר למדי, לבין שאר המדינה שהיא ענייה למדי.

המדינה לא עניה, האזרחים אולי.

מצד שני שכר מינימום שם ה 7400 יואן לחודש, שזה בערך 3600 שקל.

לא עשירים, אבל גם לא בדיוק עניין.

שכר חציוני 31100 יואן (15 אש"ח), הלוואי עלינו.

http://www.salaryexplorer.com/salary-survey.php?loc=44&loctype=1

אני לא אומר שאין שם אנשים שחיים בעוני מחפיר בכל מיני כפרים, אבל גם בישראל אתה יכול לגור ברעננה ולעבוד בגוגל או לגור בירוחם ולעבוד באבטלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

לישראלים יש גישה לתנאים ושכר בעולם המערבי, אני לא רואה את ישראל קורסת.

ספר את זה לעבדים במפעלי הטקסטיל למשל. או לפועלים במפעלי הענק שמייצרים מוצרים כמו אייפונים (היו שם התאבדויות בגלל העומס בעבודה).

לישראלים יש תנאים ה-ר-ב-ה יותר טובים מאשר לסינים, בגדול.

לפני 3 שעות, vadim6385 כתב:

חוץ מזה סינים לא חיים כזה רע, זאת מדינה מפותחת (אפילו מאוד).

העשירים לא חיים גרוע. כל השאר בבעייה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@vadim6385בדוק את המקור שלך, המספרים בו לא דומים למקורות אחרים. אז רציתי לראות מה כתוב על מדינה מוכרת, ישראל - אבל היא לא קיימת. אבל יש פלסטין.

במקורות אחרים מצאתי שההכנסה הממוצעת היא 97,000 יואן לשנה, גם לגביה לא לגמרי ברור לי מה היא מייצגת, ויש גם הבדלים עצומים בין מחוזות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העשירים עשירים מאוד ואלה שחיים הערים הגדולת גם חיים לא פחות טוב מאיתנו (כלכלית). הבעיה היא שיש עוד המון כפריים שחיים במאה הקודמת קודמת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ברווז כתב:

ספר את זה לעבדים במפעלי הטקסטיל למשל. או לפועלים במפעלי הענק שמייצרים מוצרים כמו אייפונים (היו שם התאבדויות בגלל העומס בעבודה).

אתה מתכוון למחנות עבודה של האויגורים?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי.

מחנה עבודה של אוגרים?!

http://1.bp.blogspot.com/-c_qfUxzWocc/VE5SPObP9cI/AAAAAAAAAms/nXXtYf7hYOc/s1600/unnamed.png

עריכה אחרונה על ידי ברווז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אויגור זה לא אוגר ביידיש.

אויגורים זה מיעוט מוסלמי בצפון מערב סין. הממשלה שונאת אותם מאיזושהי סיבה נשגבת מבחינתו של אדם מערבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, vadim6385 כתב:

הממשלה שונאת אותם מאיזושהי סיבה נשגבת מבחינתו של אדם מערבי.

מה מה? סליחה?

לא נשגב ולא נעליים, לך תקרא קצת.

"שונאת". מתרחשת שם שואה, הסינים נאצים. מה לא ברור לאדם המערבי? 

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממשל הסיני בגדול לא אוהב דתות (עוד כשהשלטון היה קומוניסטי), לא בודהיסטים ובטח שלא מוסלמים.

וגם עכשיו שהשלטון לא קומוניסטי, הוא עדיין לא אוהב דתות.

בנוסף לזה האויגורים והבודהיסטים רוצים עצמאות, הממשל הסיני רואה בהם כחלק משטח סין, אז זה מפתיע שהממשל הסיני שונא את האויגורים בפרט ואת המוסלמים בכלל?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...