Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה אמורה לעלות עבודה של החלפת צמת מנוע ראשית

רוכב_נוהג
שימו לב! השרשור הזה בן 1163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי,

עלי להחליף צמת מנוע ראשית.

אני מתכוון להביא את החלק בעצמי ע"י הזמנה מחו"ל (שם היא עולה 300 דולר אז אפשר רק לתאר כמה היא תעלה בארץ דרך מוסך יבואן).

כמה עבודה של החלפת צמת מנוע בד"כ עולה במוסך יבואן?

תודה,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, רוכב_נוהג כתב:

הי,

עלי להחליף צמת מנוע ראשית.

אני מתכוון להביא את החלק בעצמי ע"י הזמנה מחו"ל (שם היא עולה 300 דולר אז אפשר רק לתאר כמה היא תעלה בארץ דרך מוסך יבואן).

כמה עבודה של החלפת צמת מנוע בד"כ עולה במוסך יבואן?

תודה,

תלי ברכב ובמנוע, זאת עבודה שיכולה לקחת יום עבודה שלם ואפילו גם יותר והמחיר בהתאם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה-מספר רב של קודי שגיאה בדיאגנוסטיקה לגבי בעיות במעגלים חשמליים המובילים לחיישנים שונים+רכב ישן+צמה יבשה במיוחד בין היתר בגלל מיגון תחתון לשטח שחוסם אוורור.

הלכתי למוסך יבואן, הם אמרו לי שבחיים הם לא מחליפים צמה קומפלט אלה מעדיפים לפרום אותה ולהחליף חוט בודד על המעגל שלו יש שגיאה (אם הבעיה היא לא בחיישן/מחשב). לדעתי מנגד כדאי לשקול צמה קומפלט-סכנת התלקחות.

בכל מקרה הם רואים בעבודה כזאת משהו גדול ומסובך וזה יהיה מחיר לשעה כפול שעות שזה יקח להערכתם גם יכול להגיע ל-10 שעות כי בשביל החלפת צמה צריך לפרק הרבה דברים כדי להגיע למיקומי המחברים השונים כולל ליפט (צמת מנוע כוללת גם הסתעפות לגיר).

כמו כן עבודה כזאת אי אפשר לבצע לא במוסך יבואן או לכל הפחות במוסך שלא מחזיק במדריך אחזקה המקורי של היצרן הכולל תרשימי חיווטים מלאים-כן, למרות שעל פניו כל מחבר ייחודי ואי אפשר להתבלבל.

עריכה אחרונה על ידי רוכב_נוהג
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רואים בעין בידוד פגום?

אם לא, אני לא יודע מה זה צמה יבשה. 

אני מבין שלא נעשה אבחון שקבע חד משמעית שיש בעיה בצמה ואם זה אכן כך, לדעתי לשלם כל כך הרבה כסך על החלפת צמה בלי שמישהו ידע אם זה מה שיפתור את כל הבעיות, זה לא רעיון טוב. 

מניסיון שלי אם יש תקלות חיוט, הן נקודתיות בחיבור לחיישן אחד ולא כמה ביחד. 

תנסה למצוא מישהו שיכול לאבחן את הבעיה, זה כנראה ייצא יותר זול. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Buki כתב:

רואים בעין בידוד פגום?

אם לא, אני לא יודע מה זה צמה יבשה. 

אני מבין שלא נעשה אבחון שקבע חד משמעית שיש בעיה בצמה ואם זה אכן כך, לדעתי לשלם כל כך הרבה כסך על החלפת צמה בלי שמישהו ידע אם זה מה שיפתור את כל הבעיות, זה לא רעיון טוב. 

מניסיון שלי אם יש תקלות חיוט, הן נקודתיות בחיבור לחיישן אחד ולא כמה ביחד. 

תנסה למצוא מישהו שיכול לאבחן את הבעיה, זה כנראה ייצא יותר זול. 

1. כן רואים שהצמה יבשה, האיזולירבנד, שרוולי הפלסטיק והבד מתפוררים-מנוע גדול שפולט חום, 20 שנה על הכביש וכו'. 

2. נכון-זה עדיין לא אומר שהבידוד של החוטים עצמם מתפורר.

3. להחליף חוט בודד גם אני יכול (אני יודע איפה התקלות-כמה מהן קלות להגעה, יש 2 מעצבנות דורשות אולי ליפט), הבעיה שלדעתי לא יהיה לזה סוף-עם הזמן לאט לאט בסוף אצטרף להחליף הכל וכמבן סכנת התלקחות. להבנתי בחו"ל במצבים דומים נהוג לרענן את כל הצמה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לאבחן כזה דבר, יכול להיות הרבה שעות עבודה לחפש איפה הבעיה בצמה והאם יש טעם בתיקון או החלפה. 

באיזה רכב מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1163 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...