Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עשיתי בדיקה במכון בדיקות, צריך חוות דעת לפני קניית רכב

DesertFox
שימו לב! השרשור הזה בן 1246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, אני חושב לקנות ממישהו רכב אופל קורסה 1.4 ליטר שנת 2014 יד שניה ורציתי לשמוע חוות דעת לגבי הממצאים, האם יש משהו חמור במה שלא תקין והאם שווה לקנות את הרכב תמורת 20K.. תודה. 

מצרף תמונות מהבדיקה. תודה. 

Finish1.jpg

WhatsApp Image 2020-11-20 at 13.13.24.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-20 at 13.13.26 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-11-20 at 13.13.26.jpeg

WhatsApp Image 2020-11-20 at 13.13.27 (2).jpeg

עריכה אחרונה על ידי DesertFox
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי כבר פעמיים לעבור במכון הזה, וכמו הרבה מכונים של קומפיוטסט הוא תמיד כותב המון כסת"ח, שבבדיקה הספציפית הזאת, אין. 

זה די חשוד שרכב עם 140 אלף יוצא ככה בבדיקה. האם אתה בטוח שאין קשר בין המוכר למכון בדיקה? האם אתה בחרת את המכון? האם המוכר הוא אדם פרטי ולא מגרש? 

במידה וניראה לך שאין שום קשר בין המכון למוכר, הבדיקה ניראת די טוב. וחוץ מעניין התקלות בסורק שצריך לבדוק מה הן,  ומדברים קטנים יחסית( אולי ברקסים, וצמיגים), הבדיק יצאה די טוב. 

אבל שוב, הבדיקה ניראת מאוד נקיה לרכב בן כמעט 7 עם 140 אלף. נקיה ברמה חשודה. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 21.11.2020 בשעה 10:50, davemustaine87 כתב:

יצא לי כבר פעמיים לעבור במכון הזה, וכמו הרבה מכונים של קומפיוטסט הוא תמיד כותב המון כסת"ח, שבבדיקה הספציפית הזאת, אין. 

זה די חשוד שרכב עם 140 אלף יוצא ככה בבדיקה. האם אתה בטוח שאין קשר בין המוכר למכון בדיקה? האם אתה בחרת את המכון? האם המוכר הוא אדם פרטי ולא מגרש? 

במידה וניראה לך שאין שום קשר בין המכון למוכר, הבדיקה ניראת די טוב. וחוץ מעניין התקלות בסורק שצריך לבדוק מה הן,  ומדברים קטנים יחסית( אולי ברקסים, וצמיגים), הבדיק יצאה די טוב. 

אבל שוב, הבדיקה ניראת מאוד נקיה לרכב בן כמעט 7 עם 140 אלף. נקיה ברמה חשודה. 

בתאריך 21.11.2020 בשעה 19:54, dotan123 כתב:

בדיקה נקייה, נקייה מידי לרכב עם 140K.

שניים מסעיפי "הלא תקין" זה צמיגים ופנסים דהויים שבתכל'ס זה חרטא 

התקלות שמופיעות על המנוע בתמונה הראשונה - אלה תקלות קשות? עולה הרבה לתקן אותם? יש נזילת שמן ורעש בהתנעה קרה וכל מיני..  זה לא מדליק נורה אדומה? מה שחשוב בתכלס זה המנוע.. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא... מה שחשוב בתכלס זה כול הרכב. אני יכול למנות לך תקלות ובלאי שלא קשור למנוע ולגיר שיכול לעבור חופשי את ה-5 אלף בתיקונים.  

ובקשר לבדיקה, לצערי הבוחן היה אמור להסביר לך את הדברים האלה ולא לדקלם כמו תוכי את מה שכתוב על הנייר. "נזילת שמן" יכול הזעה קטנה ויכול להיות גם נזילה רצינית. מה זה, כרגע מהנייר, אי אפשר לדעת.

כנ"ל לגבי "חוסר שמן". האם זה סתם משהו שכתבו על הדרך כי יש "נזילת שמן"? או שהיה חוסר של שמן מתחת למינימום במדיד? 

מהדף הזה אי אפשר לדעת. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף לדיעה שהבדיקה טובה, אפילו טובה מדיי.

התרגלתי כבר לראות תמיד איזשהו ממצא בסעיף של הגיר / העברת כח (אפילו אם תקין לחלוטין...).

אם יש לך מוסך שאתה סומך עליו ויכול לקחת את הרכב לבדיקה (במיוחד של הרג'קטים וגם אולי ממצאים אחרים שמכונאי מנוסה יוכל לעלות עליהם), זה יוכל רק לעזור לך לראות ולהבהיר / לברר את מצב הרכב  (ז"א אם זה שווה אפשרות התקדמות למכירה). רצוי גם להעריך יישור קו שצריך לבצע במיידי ועלויות. 

האם בבדיקה, הבוחן לא אמר לך משהו בע"פ על מצב הרכב ? (לפעמים ה-בע"פ הזה, דיי חשוב)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה טובה והצליחו להבריח את הקונה 🤣

פות"ש, לכל רכב בגיל הזה יש בלאי, אין מה לעשות, לפעמים זה סתם הזעות או רעש טבעי שאיתו תוכל לחיות עוד 10 שנים,

אם באמת אתה עשיתה את הבדיקה הזו והמוכר הוא פרטי שאין לו קשר למכון הבדיקה, אז אני אישית הייתי קונה במחיר הנכון ורק אחרי שבודק את מצב המנוע במוסך מורשה, כי יש הבדל של 10% בין בוכנה 2 ו3 למשל שיכול להעיד על בעיה או סתם פיח, כך שהבדיקה טובה אך הקילומטראג' טיפה מעל הממוצע.

כנראה שהגיר תקין, כי אין רג'קטים, את זה גם אתה יכול להרגיש אם הוא חלק ואין נקישות הוא החלקות, שלדה נקיה וכנראה הרכב לא עבר תאונות, לא רואה חלקים שהוחלפו, והבלאי שיש שם סביר מאוד לשנתון ולקילומטראג',

יש רק נקודה אחת כמו שציינתי מקודם, הייתי בודק במוסך מורשה את מצב המנוע, כי שוב יחס הדחיסה בין 4 הבוכנות שונה ב10%, בדר"כ אם זה עד 4-5% לא הייתי בכלל טורח, אך 10% זה לא מעט, ויכול להיות שזה מעיד על בעיה רצינית שדורשת טיפול או סתם פיח שניקוי מנוע במוסך יכול לפתור, או שזה ציוד לא תקין או לא בוצע שימוש ראוי בו במכון הבדיקה, האם בדקת שמן בעצמך?

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעלים של האוטו - לא ידוע לי אם היא בדקה שמן (שייך לבן שלה). 

הבעלים של האוטו לא רצתה להיסחב למוסך למרות שאמרתי לה שזה ללא עלות (מוסך מסויים), ז"א - רק הצעת מחיר לתיקונים, והציעה לי פחות 1000 שקל מהמחיר שהציעה בהתחלה שאמורים לבוא בשביל התיקונים העתידיים, האם שווה, או להתעקש על ההצעת מחיר במוסך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם זה חוקי או לא,

אבל עשיתה בדיקה, יצאו ליקויים זכותך לקחת את הרכב ולבצע בדיקת עלות במוסך כדי לבדוק כמה זה יעלה אם בכלל, 

ואם המנוע גמור, ה1000 שקל האלה יעזרו אולי במשא ומתן,

לקונה יש זכויות, והן לבדוק את מצב הרכב ועלויות תיקון טרם הרכישה, כמובן כל עוד והבקשות סבירות, כי יש כאלה שמוכנים לשבת לבדוק את הרכב עצמם 3 שעות ואחרי זה עוד שעתיים נסיעה לבאר שבע למוסך של "חבר" וכו וכו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא הציעה בהתחלה על האוטו 20 אלף, עכשיו 19, את המכון בדיקה אני בחרתי - קומפיוטסט. 

מן הסתם אני אצטרך להוציא עוד 2000 בערך על תיקונים אחרכך, חוץ מה- 1000 האלה, אני רק לא רוצה שזה יהיה הוצאות גדולות יותר מזה...

עריכה אחרונה על ידי DesertFox
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מצב בעולם שאתה לקחת את הרכב למכון ויצאה כזו בדיקה. 

אם לרכב היו רק 20,000 קמ, הבדיקה היתה יוצאת הרבה יותר גרוע, 

אז, 

או שאתה נפלת על סוחרים מתוחכמים שמקומבנים עם כל המכונים בסביבה, או שהבוחן עשה סמים תוך כדי הבדיקה. 

הבדיקה כפי שהיא - מושלמת. 

הסירוב ללכת למוסך רק מגביר את החשד. 

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שציינו בפנייך בהודעות קודמות:

1. בדיקה נקייה מידי לרכב עם 140K על השעון. אין שום סיכוי שבדיקה תיהיה כ"כ נקייה וראיתי בדיקות רכב בחיי, וגם שניים מסעיפי "הלא תקין" זה פנסים דהויים וצמיגים יבשים, ככה שבגדול בלעדיהם הרכב כמעט מושלם לפי הבדיקה. נהפוך הוא: אם היו הרבה סעיפים של כסת"ח זה תקין בק"מ כזה.

2. הנושא של 10% הפרש בבוכנה גם מעלה חשד מסוים לתקינות המנוע. זה הפרש גדול מידי. לא אומר שהמנוע לא תקין אבל שווה בדיקה מעמיקה.

3. סירובה של הגברת ללכת למוסך לבדיקה ללא עלות גם מדליק עוד נורה אדומה.

4. לפי דעתי: הק"מ גבוה מידי, תחפש אחת יותר שמורה.

בכל אופן, מקווה שתקבל את ההחלטה הנכונה והלוואי והרכב יהיה תקין ותהנה ממנו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. האם הנזילת שמן במנוע יכולה להיגמר במשהו יקר מאוד? (זה החשש העיקרי שלי, חוץ מזה כל השאר לא נראה חמור כל-כך). 

ב. איזה בדיקה המוסכניק יכול לעשות בקשר לעניין של הבוכנות? 

ג. אני בבידוד עד אמצע שבוע הבא בגלל הקורונה (מגע עם חולה מאומת), אז אין לי איך לתמרן עם זה בינתיים. אני חושב רק אם לקנות את זה בסוף תקופת הבידוד או להתעקש על הצעת המחיר מהמוסך. 

יכול להיות שזה רק רושם, אבל לא נראה שיש איזה קשר בין המוכר למכון בדיקה (אני בחרתי את המכון בדיקה). 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...