Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרויקט מתועד] התקנת מצלמת רוורס מקורית - סיאט ארונה 2020

Fraysa
שימו לב! השרשור הזה בן 1142 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבודה יפה, אבל מאד ambiguous,  סדר גודל של מחיר, יהיה נחמד.

בנוסף - כשאתה אומר שנאלצת לקודד את המצלמה, למה הכוונה? 

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדר גודל של מחיר לחלק - כ-250 אירו. חלק מקורי של היצרן. 

לגבי הקידוד: לכל מודלי המחשב של רכבי הקונצרן יש כמה פרמטרים שאומרים למחשב הרכב כיצד לתקשר איתם, אחד מהם נקרא קידוד ומכיל סט של הגדרות עבור המודל. לדוגמה, במצלמת רוורס, משום שמדובר בחלק שמשותף לעוד רכבים בקונצרן, אתה צריך לקודד אותו שהוא מתאים לסיאט (מתוך רשימה שמכילה למבורגיני ובנטלי, לצורך העניין) ואתה יכול לבחור עוד שלל הגדרות. 

הבעיה שלי הייתה יותר מורכבת מקידוד ודרשה שימוש בכבל מורכב יותר וטכניקות אחרות, שכללו שימוש בתוכנת הדיאגנוסטיקה הרשמית של פולקסווגן, אבל זה נושא אחר מורכב יותר שאין צורך להעמיק בו. 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה צמה מקורית של המותג ושל המצלמה או מעיין קיט שמתאימים למצלמה מקורית?

אין הכנה מובנית ברכב של הצמה המקורית?

אני מבין שהעברת את החווט דרך סף הגג וזה מסכן את פעולת הכרית וילון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, danniel כתב:

זה צמה מקורית של המותג ושל המצלמה או מעיין קיט שמתאימים למצלמה מקורית?

אין הכנה מובנית ברכב של הצמה המקורית?

אני מבין שהעברת את החווט דרך סף הגג וזה מסכן את פעולת הכרית וילון!

החיווט לא עבר את סף הגג, אלא רק את הגומי של החלונות. כשהגעתי לקורת A, כפי שכתבתי בפוסט, וידאתי שהחוט אינו עובר

דרך כרית הוילון. הספקתי כבר לראות המון התקנות בארץ שהמתקינים אינם מודעים להימצאות כרית האוויר שם, ומתקינים על בסיס

יומי מצלמות דרך ולוקחים את הסיכון מבלי לדעת את ההשלכות.

פולקסווגן לא מוכרים את הצמה בנפרד, רק את המצלמה. הספק שאני עובד מולו מקומו בהונגריה, והוא מספק חלפים מקוריים

לקונצרן וכמו כן מייצר צמות ייעודיות בשימוש חלקים מקוריים (זאת אומרת - לא תמצא למכירה את הצמה אצל פולקסווגן, אך הצמה

שהוא מכין משתמשת בקונקטרים של חלקים מקוריים, מסודרת לפי סטנדרט היצרן וכו'). לכן המחיר גבוה.

לפני שעתיים, Nakamichi כתב:

תודה על השיתוף.

האם במידה והספק היה מקודד את המצלמה אצלו היה נמנע שלב 5?

אכן. התהליך הזה נקרא Parameterization ובו משתמשים בתוכנת הדיאגנוסטיקה המקורית של היצרן (נקראית ODIS) בעצם להגיד ל-Firmware

שנמצא על המצלמה על איזה רכב הוא עובד. זו הפעם הראשונה שפאשלה כזו קרתה לי איתו (הזמנתי ממנו בעבר אין ספור מצלמות להתקנה לרכבי אאודי

אצל לקוחות), אך לבסוף מצאנו את הפתרון. 

מלבד הקידוד שהספק צריך לבצע, נדרש לבצע קידוד של המודול עצמו של המצלמה למחשב הרכב. חוץ מהשלב הזה - אפשר להגיד שזה די Plug & Play.

• רעיון טוב! 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, פתחי הגומי של הדלתות. אני לא הכי אוהב את זה, אבל מבחינה בטיחותית ולמנוע פגיעה בגג הבד של הרכב - זו האופציה הטובה ביותר.

עריכה אחרונה על ידי Fraysa

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע אני ממש נפעם מהעבודה שעשית, פירקת חצי רכב בשביל מצלמה, לפני שבועיים התקנתי לרכב של אישתי שברולט קרוז סטיישן מערכת אנדרואיד פלוס מצלמת רוורס  hd גם זאת עם הקווים הזזים, (עם המערכת קיבלתי canbus) הכל נשלט דרך המערכת, לקח לי להרכיב הכל לא יותר מחצי שעה , התקנה סופר דופר נקייה ולא רואים שום רמז לחוט בלי לפרק חצי רכב ( מנהל האתר , שלא תחשוב שבאתי להעליב את הבן אדם) והכל עלה  450₪

ae_1600781624110.jpg

20201013_133506.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה מעולה!

לא נעלב, אני חושב שכל אחד יעשה מה שטוב לו. המערכת שלך נראית כמו אלטרנטיבה מעולה, פשוט נסיוני לימד אותי שאין כמו החלקים המקוריים ברכב.

• אהבתי 1

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...
בתאריך 5.3.2021 בשעה 17:13, yotamfast כתב:

יש לך אולי תרשים של החיבור צמה לקונקטור של המולטימידיה? יש לי 5 חוטים שמגיעים מהמצלמה

חום - GND

אדום - 12V (מתחבר לפיוז אבל אני התעלקתי על המולטימדיה, זה בדרך כלל הכבל הכי עבה)

שחור/לבן - סיגנל וידאו (פינים 6/12 בקונקטור הכחול)

סגול חום/סגול כתום - סיגנל CAN HI/LO (פינים 6/12 בקונקטור האפור)

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 13.10.2020 בשעה 13:40, טרול כתב:

תשמע אני ממש נפעם מהעבודה שעשית, פירקת חצי רכב בשביל מצלמה, לפני שבועיים התקנתי לרכב של אישתי שברולט קרוז סטיישן מערכת אנדרואיד פלוס מצלמת רוורס  hd גם זאת עם הקווים הזזים, (עם המערכת קיבלתי canbus) הכל נשלט דרך המערכת, לקח לי להרכיב הכל לא יותר מחצי שעה , התקנה סופר דופר נקייה ולא רואים שום רמז לחוט בלי לפרק חצי רכב ( מנהל האתר , שלא תחשוב שבאתי להעליב את הבן אדם) והכל עלה  450₪

ae_1600781624110.jpg

20201013_133506.jpg

היי , איך ביצעת את הקידוד של המערכת למצלמת רורס?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1142 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...