Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 3 חודשים עם מערכת מובילאיי.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ביוני החלפתי סוף סוף את הלאנסר המזדקנת בספורטבק מודל 16.

היא הגיעה עם מובילאיי מותקן. לצערי.

דעתי האישית לפני שיצא לי בכלל לנסוע עם מערכת שכזו: מיותר לחלוטין עבורי, מסוכן עבור נהגים אחרים שינטו להסתמך עליה ולהתעמק עוד פחות בכביש.

לפני הקנייה, לקחתי את האוטו לנסיעת מבחן (מן הסתם).

לא הבנתי מה לעזאזל מצפצף לי בקבינה. היו צריכים להסביר לי... :oops:

וכן, הוא מצפצף הנבלה. המון.  יותר מדיי ומעט מדיי באותו זמן.

המערכת מצפצפת 95% מהפעמים כ-3/4 שנייה א-ח-ר-י שכבר הגבתי לשיטואצייה.

3% מהפעמים היא לא מצפצפת כלל, למרות שהיא אמורה. מפספסת לחלוטין את כל מה שקורה מלפניי. אם הייתי מסתמך עליה, הייתי מוצא את עצמי בבעייה קשה.

2% הנותרים הם התראות שווא... כביש ריק ממכוניות, שדה ראייה מושלם, הכל ריק ואפילו פתוח לפניי לחלוטין, והיא צועקת לי על הולך רגל או רכב ככה סתם כאילו שעוד שנייה אני מורט משהו.

ניתן לפחות להשתיק אותה. בתחילת כל נסיעה. כי משום מה הווליום חוזר להגדרה המקורית שלו כל התנעה. PIZדייץ.

אין לי עצבים לעשות את זה (או לכבות אותה, אותה בעייה) כ-ל פעם מחדש. אז אני עוזב אותה דלוקה. לפחות היא מראה לי את המהירות המותרת בכביש גם אם הוויז כבוי.

מסקנות:

1) עדיפה המערכת הקודמת שאני משתמש בה- נקראת "נהג עירני". מתריעה בזמן ועם קרוב ל-0 התראות שווא...

2) אם אין לך עדיין מערכת כזו, תגיד תודה ואל תתקין. אני מעדיף לשלם יותר על ביטוח חובה וששום דבר לא יצפצף עליי בזמן הנהיגה, בצורה שמושכת את תשומת הלב כשגם ככה צריך להקדיש אותו לבעייה בכביש.

למי מערכת שכזו מתאימה? לנהגים שכבר היו מעורבים כמה פעמים בתאונות FENDER BENDER, אולי היא תועיל להם ותכפה על המחסור בתשומת הלב.

לנהגים שיכולת הריכוז שלהם נמוכה (בין אם באופן טבעי וקבוע או בעקבות משהו קשה אך זמני בחיים האישיים).

מעבר לכך, רק תהיו ערניים. נהיגה זה לא זמן מתאים לעשות איפור לסנדוויץ', לעשות גבות בגב או אפילו לגלח עיתון.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי מערכת בטיחות movon שאני יעשה עליה סיכום?

עריכה אחרונה על ידי yosilogen
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם מובילאיי סדרה 5 מ-2016. בהתחלה היתה מעצבנת, עם הזמן למדנו לחיות בשלום, היא מצפצפת פחות ואני מצפצף עליה.

האמת היא שגם סגנון הנהיגה שלי הפך יותר רגוע, אבל אני מסופק אם זה הגורם לשינוי בצפצופים. יותר סביר שהמצלמה מפתחת קטרקט.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מצחיק 1
  • מעניין 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם מדובר על 95% של גילוי סיטואציה אמיתי - בסה"כ זה נשמע לא רע בכלל, כשלוקחים בחשבון שמדובר במערכת ישנה, שכבר נמצאת כמה שנים בשימוש, והותקנה בישראל ע"י מתקין ישראלי. צריך לזכור שמדובר בסה"כ במערכת התראה אפטרמרקט, לא ברכב אוטונומי. ברור לגמרי שיהיו לה זיהויים שגויים / חסרים. אם זה היה עובד ב-100% כבר לא היית צריך לנהוג.

לגבי זמן התגובה שלה - אני נוטה להניח (אבל אני לא יודע איך אתה נוהג) שלא מדובר בתגובה מאוחרת באמת אלא בהתראה שתוכננה להגיע מאוחר (כדי למנוע התראות יתר).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי באוטו יש תחרות עזה בין המוביילאי 630 (שעושה התראה על מרחק רק בלי סטיה מנתיב) לבין המערכות בטיחות המקוריות בגולף(שעושות רק התראה על מרחק בלי סטיה מנתיב).

כשהמערכת המקורית הצליחה לתפוס אירועים מסוכנים ולבלום או להתריע המובילאיי ב70% מהמקרים נדם(יאמר לזכותי שאין הרבה כאלה) אולי המערכת המקורית הגיבה או גרמה לי להגיב וסילקה את סכנה לפני שהמובילאי חשב שזה מסוכן, היו לי מעט מאוד פעמים באים המובילאי צפצפף וצעקתי עליו ״ בסדר, בסדר אתה צודק!״(לא יודע אם אני היחיד שעושה את זה באוטו) - הוא גם לא מצפצף כמעט בכלל יאמר לזכותי.

המובילאיי עושה הרבה שטויות:

- בזמן עמידה סטטית ברמזור להתחרפן שאני עומד להיכנס באוטו מקדמי, אחר כך להראות שאין אוטו מולי, אחר כך שהאוטו מולי רחוק ואז הוא קרוב ואז שוב פעם לצפצף בבהלה שאני עומד להיכנס בו בזמן שאני והרכב מולי עומדים.

- פחי זבל בצדדים הופכים לרכב שאני עומד להיכנס בו אם הוא בזווית שלי בפניה.

- הולכי רגל/קטנועים בצידי הדרך הם סימן לצפצף בבהלה שאני עומד לדרוס אותם(ברחובות צרים בהם אנשים הולכים בצידי הכביש).

כשהבאגים האלה קוראים זה מוציא אותי מדעתי - אני מקבל צפצוף נזיפה פבלובי שתאכלס לא עשיתי שום פעולה.

האיכות שלו היא גם איומה - הרכב שלי על הכביש מאמצע 2018:

- המסך נשבר בפנים באחד מגלי החום האחרונים שהרכב חנה בחוץ, באור יום רואים בעיקר סדקים של זכוכית במקום מסך.

- כבר 3-4 פעמים שהתנעתי והיבהב לי תמונה של חיבור מנותק על המסך, שזה מצליח להיות יותר מעצבן מאשר הצפצופים של המובילאיי עצמו.

לא רוצה לדעת מה יקרה כשהוא ימות וכמה יעלה לתקן את הקשקוש הזה(כי יש לו אחריות של צעצוע אפטר-מרקט) - האם שווה להחליף קישקוש כזה כל שנתיים שלוש?, לא יודע - לא הייתי רוצה לבדוק על אוטו שלי.

עריכה אחרונה על ידי noknok

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין אותך מאוד.. גם אני לא מתקין. הכי חשוב נהג עירני.

אם כי יש לי חבר נהג אמבולנס מקצוען, שבנסיעה של שעה+ לא צפצפה המערכת אפילו פעם אחת!! הבחור לא זז מהנתיב..

*רגע של דקדוק*

לפני 11 שעות, ברווז כתב:

אולי היא תועיל להם ותכפה על המחסור בתשומת הלב

תחפה, מלשון כיסוי. כותבים באות ח'.

לילה טוב.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנתי את המובילאיי ברכב הקודם.

כעת כשהתחדשנו בטויוטה 2016,

אשתי ביקשה להתקין כי לדבריה היא רגילה לצפצופים.

לא הבנתי על איזו הנחה בביטוח מדובר,

מחיר המערכת 630pro הינו 1890₪

ההנחה שקיבלנו 135₪.

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המובילאי זאת קומבינה שיש ברכבים של יבואנים שמנסים לחסוך כמה שקלים על המערכת המקורית של היצרן של הרכב. אין כיום יצרן רכב שלא נותן חבילת בטיחות מלאה בכל הדגמים שעברו תקינה אירופאית או אמריקאית שכוללת התראות וגם תיקון אקטיבי.

אני אישית מעדיף להתרחק מזה ובכלל ממערכות בהתקנה מקומית. גם כי מדובר בהתקנה מקומית ידועה לשמצה שיש סיכוי גבוה שתגרום לאורך זמן לכל מיני קרקושים בפלסטיקה שפורקה וגם כי מדובר בצפצפת מיותרת שלא מתקשרת עם שאר המערכות של הרכב.

במאזדה 3 זה בכלל סיוט. חלק מההתראות מגיעות מהמערכת של הרכב וחלק ממובילאיי ויש סימפוניה שלמה של צפצופים עם חיווים בכל מיני מקומות, חלק מופיע בתצוגה של הרכב וחלק במובילאיי בצד במקום שהכל יגיע ממקום אחד כמו שצריך להיות עם המערכות המקוריות של הרכב.

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, המחליף כתב:

*רגע של דקדוק*

תחפה, מלשון כיסוי. כותבים באות ח'.

לילה טוב.

צודק לחלוטין, תודה. פיספסתי את זה.

שגיאות קורות, אפילו אני לא כף מפשע 😉

• מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 שעות, yosilogen כתב:

יש לי מערכת בטיחות movon שאני יעשה עליה סיכום?

כן אם אפשר 😃

לפני 16 שעות, sperial כתב:

אני עם מובילאיי סדרה 5 מ-2016. בהתחלה היתה מעצבנת, עם הזמן למדנו לחיות בשלום, היא מצפצפת פחות ואני מצפצף עליה.

האמת היא שגם סגנון הנהיגה שלי הפך יותר רגוע, אבל אני מסופק אם זה הגורם לשינוי בצפצופים. יותר סביר שהמצלמה מפתחת קטרקט.

גם בסוף מתרגלים (לכמעט הכל). גם אני לפעמים "מברך" אותה...

לחיוב - לי זה עוזר בשמירת מרחק.

יש מעט צפצופים שאיני מבין את פשרם אבל את הרוב - כן.

(מערכת מובילאיי בהתקנה מקומית)

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, pooh-bear כתב:

אם מדובר על 95% של גילוי סיטואציה אמיתי 

לגבי זמן התגובה שלה - אני נוטה להניח (אבל אני לא יודע איך אתה נוהג) שלא מדובר בתגובה מאוחרת באמת אלא בהתראה שתוכננה להגיע מאוחר (כדי למנוע התראות יתר).

95% היה הגזמה...

והתגובה של המערכת מאד מאוחרת. היא לא יודעת לצפות, רק להגיב.

אני צופה מראש ומגיב בהתאם למה שעומד לקרות- לכן זמן התגובה שלי משמעותית יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זמן התגובה קצר לך אתה יכול להאריך אותו בהגדרות המערכת. רק שזה יבוא על חשבון מספר ההתראות.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@ברווז, ההערה על סגנון הנהיגה היתה לחיוב - אתה כנראה מצליח לצפות ולמנוע מצבים מסוכנים לפני שהם הופכים להיות ממש מסוכנים (ואז המובילאיי מתריע).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג שהמערכת כל הזמן מצפצפת אצלו הבעיה היא לא במערכת אלא בנהג. כן, יש באגים לדוגמא כאשר אני נוסע במעגל התנועה המערכת לפעמים משתגעת כי היא חושבת שאני עומד לעלות על הולך רגל שנמצא על המדרכה, אבל בגדול המערכת מצפצפת כאשר צריך לצפצף לדוגמא מעבר נתיב ללא איתות ואי שמירת מרחק. 

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אותה התראה קיימת בדרגות שונות - התקרבות מתונה לרכב שלפנים מפיקה דינג עדין, התקרבות מהירה התראה עצבנית מחרידת ומחרישת אזניים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...