Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כבישי נהיגה באיזור חיפה

ik3
שימו לב! השרשור הזה בן 1321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בעקרון אני מכיר את הכביש של העליה של נשר שהוא בהחלט נחמד, יש לציין שהאספלט לא 100% לכל אורך הכביש(אבל אנחנו גרים בישראל זה מה יש).

היתרון של הכביש הוא שהוא יחסית קרוב אלי- יותר מבית אורן(אני גר בקריות), וגם בהחלט יש שם פניות כיפיות.

החסרון הכי גדול מבחינתי הוא שאם יוצא מצב שיש רכב לפני- זהו נהרס ה"סשן" ואני נתקע במצב של אין ברירה חייב לנסוע לאט לאט, אי אפשר לעקוף כמעט אף פעם(סופר מסוכן) וגם כמעט ואין מקום לעצור בצד כדי לתת לתנועה לזרום ולחזור לכביש ברגע שמתפנה קצת.

לפני מספר חודשים אולי משהו כמו שנה גיליתי את כביש בית אורן, אז כאן בהחלט יש מספר שיפורים

ביתרונות זה שהכביש מעט יותר רחב מהכביש של נשר, וגם יש יותר נקודות לעצור במקרה ואיזה רכב נמצא לפני(כדי לתת לכביש להתפנות), וגם הכביש עצמו ארוך יותר מנשר(לפחות מרגיש ככה).

מבחינת חסרונות אז דבר ראשון זה מרחק- מוסיף לי לפחות עוד 40 דק ל"סיבוב נהיגה" לא סופר קריטי אבל בהחלט בעל השפעה, כמובן גם כאן הכביש לא 100% ויש איזורים עם כביש משובש קצת אז כמובן יש פחות אחיזה.

השאלה שלי היא איזה עוד כבישים כיפיים יש באיזור חיפה/קריות?

ושאלה נוספת היא באיזה שעות עדיף לבוא כדי שיהיה מינימום תנועה בכבישים האלו- כרגע אני לרוב מגיע לקראת הערב לוקח לי איזה שעה וחצי -שעתיים לפני שמחשיך, ומבחינת התנועה בכבישים האלו יוצא מצב שזה לגמרי הגרלה, כלומר לפעמים יחסית ריק ואז ממש כיף ולפעמים ממש נהרסת הנסיעה בגלל שמגיעה איזה שיירה והתנועה בקושי בקושי זזה. האם יש איזושהי חוקיות לנושא- ברור לי שזה לא יהיה 100% מהמקרים אבל כל עצה לשיפור התזמון של ההגעה תהיה מבורכת.

2015-2018:  Mazda 3 1.6 auto 07'

2018-2021: Peugeot 208 1.2 manual 15'

2021-2023: Volkswagen polo GTI 1.8 manual 16'

2023- today: Honda Civic TYPE R manual 17'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשעות בערב, או לפנות בוקר בכביש שיורד מסביוני דניה לנשר, גם הכביש שיורד מדניה לתל חנן מהנה. מאוד.
שני כבישים שאתה צריך לנסוע בהם, רצוי עם חלון פתוח וStairway to Heaven ברקע :)

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית אורן הוא כביש שמשרת המון אנשים, אין מה לחפש שם ב7 בערב.
או לפנות בוקר או בלילה (אבל זה אחרי שתלמד את הכביש טוב).
להוסיף 40 דק' לכביש המחצבות הוא לא מוסיף. לוקח כ7 דק' בקצב גבוה לכיוון (אין הבדל משמעותי בין עליה לירידה, כמעט באף רכב - ובעיני הוא מהנה יותר דווקא בעליה).
והמרחק שלו מקצה כביש המחצבות הוא דקות בודדות.
אז אני לא יודע מה אתה עושה ב20 הדק' הנותרות, אבל 40 הוא לא מוסיף.
יש קטע שבור אחד תכל'ס - בירידה קצת לפני הגשר החדש (אחרי הישורת), כל העיקול שמאלה מפורק (עכשיו סגרו שם כמה בורות עם פאצ'ים, לא מספיק) - השאר במצב בסדר.
צריך להיזהר מאד מאבנים מדרדרות, חזירי בר ודורבנים בלילה ו...פרות באיזור הסיבוב שלפני הישורת הנ"ל, 2 פניות מתחת לאנדרטה).
עוד נק' שצריך לשים לב אליה כי היא מטעה היא *בכיוון למעלה* פניה חדה ימינה ממש לפני הפניה ליערות הכרמל. לעוף שם לנגדי קל למי שלא יודע לקחת אותה נכון.
בכל אופן, תזכור שזה כביש בלי שוליים, עם המון שטחים מתים ו0 מקום לטעויות ותנהג בהתאם.
אם נתקעים מאחורי מישהו - יש כמה נק' עקיפה ברורות ועוד כמה שמכירים אחרי שלומדים את הכביש קצת.

דרך משה שפקאן הזכיר זה נחמד ברכב גדול וחזק, כי המהירות גבוהה מאד.
בכל אופן - אם אתה מהקריות, שעה צפונה ואתה בכבישים הכי מהנים בארץ.
ושעה וחצי מהבית יש לך את מסלול פצאל, שמומלץ למצוא דווקא בו את מגבלות האחיזה של הרכב, כדי לא לעבור אותן בכביש הציבורי בטעות.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי קצת הגזמתי עם ה40 דק אבל מבחינת הדרך יש הבדל משמעותי בין להגיע לכניסה לעליות של נשר מכיוון קריות לעומת להגיע לכניסה של בית אורן(צריך לעבור את כל העיר תחתית- עד כביש 2 ואז לצאת בעתלית או לפחות ככה הוויז כיוון אותי והדרך הזאות נשמעת הגיונית) ויקח תוספת של בין 20-40 דק בסהכ- כלומר בהלוך וחזור.

לגבי להגיע לשם בלילה- אני לא חושב שאני נמצא ברמה שזה יהיה מספיק בטוח בשבילי במיוחד בהתחשב בעובדה שחלק לא קטן מהכביש יש בו ראות לקויה.

לגבי להגיע בבוקר- כנראה שזה הכי נכון באמת, הבעיה שפרקטית זה מאתגר ביותר, אני מניח שהכוונה היא להגיע לתחילת הכביש באיזור 5:00 וזה בהחלט לא פשוט.

לגבי הפניה ימינה בעליה- בהחלט מאתגרת ועדין לא מצליח לבצע אותה כמו שצריך מה שיוצא לי לרוב שאני עושה אותה במהירות אפסית כמעט כי באמת היא חדה למדי.

לגבי הכבישים בצפון, סלח לי על הבורות אבל באיזה כבישים מדובר? אני לא נוסע המון באזורים שם אבל כשאני כן יסע באיזור אני אשמח לדעת באיזה כבישים כדאי לעבור בדרך🙂

לגבי פצאל בהחלט אופציה שלא חשבתי עליה(הייתי בטוח משום מה שכל המסלולים בדרום הרחוק), יצא לי לפני כשנה להיות גם בכמה הדרכות בינהם במסלול בארד אז יצא לי להכיר את המגבלות של הרכב, עם זאת מאז החלפתי צמיגים אז בהחלט צריך לעשות בדיקה נוספת (בינתיים מהתחושה יש קפיצה של כמה רמות באחיזה של הצמיג- קניתי את הפרימסי החדש)

לפני 7 שעות, shellcase כתב:

ושעה וחצי מהבית יש לך את מסלול פצאל, שמומלץ למצוא דווקא בו את מגבלות האחיזה של הרכב, כדי לא לעבור אותן בכביש הציבורי בטעות.

אני חושב שזו עצה מצויינת לכל אחד👍

לפני 22 שעות, Pecan כתב:

בשעות בערב, או לפנות בוקר בכביש שיורד מסביוני דניה לנשר, גם הכביש שיורד מדניה לתל חנן מהנה. מאוד.
שני כבישים שאתה צריך לנסוע בהם, רצוי עם חלון פתוח וStairway to Heaven ברקע :)

אם הבנתי נכון מדובר על כביש 705, בהחלט נראה נחמד מאוד לא מאוד טכני אמנם אבל הפניות נראות לא מורכבות במיוחד ונראה בהחלט כיף.

לגבי הכביש לתל חנן אולי לא לגמרי הבנתי אבל בMAPS זה מראה לי את אותו הכביש 705 לכיוון נשר(תכלס זה דיי אותו הכיוון)

ותודה על התגובות, תמיד כיף להחכים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שב"כביש לתל חנן" הכוונה ל-7212 שמתחיל בתל חנן (הקצה הדרומי של נשר) ומסתיים במגדל האנטנה בין האוניברסיטה לעוספיה.

לגבי הגעה מהקריות לכביש בין אורן (712) - יש לך 3 אפשרויות: דרך העיר התחתית (סיבוב), דרך המנהרות (14 ש"ח למנוי ו-20 ש"ח למשלם במזומן) עו דרך 705 ו-721 ואז פרסה (בקצה המערבי של 721 יש חניון עבר קטן שאפשר להסתובב עליו).

מכל מקום, כמי שאינו מחפש ריגושי נהיגה - אבל מצד שני נוהג ב-721 מדי פעם כבר למעלה מ-40 שנה - הכביש הזה בעייתי כיוון שיש בו ל מעט פניות עיוורות, לא מעט תנועה איטית ואין מרווחי בטיחות. אני יודע שהוא אהוב על לא מעט נהגים, אבל, בכל זאת, כביש ציבורי שנבנה בימי המנדט  ולא השתפר מהותית הרבה עשורים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, sperial כתב:

אני מניח שב"כביש לתל חנן" הכוונה ל-7212 שמתחיל בתל חנן (הקצה הדרומי של נשר) ומסתיים במגדל האנטנה בין האוניברסיטה לעוספיה.

לגבי הגעה מהקריות לכביש בין אורן (712) - יש לך 3 אפשרויות: דרך העיר התחתית (סיבוב), דרך המנהרות (14 ש"ח למנוי ו-20 ש"ח למשלם במזומן) עו דרך 705 ו-721 ואז פרסה (בקצה המערבי של 721 יש חניון עבר קטן שאפשר להסתובב עליו).

לגבי הראשונה, זה באמת מה שאני עושה

לגבי השניה אני פחות מעדיף אותה, בשביל לחסוך את ה7 דק ועוד איזה 2-3 שקל על דלק. אלא אם כן אני ממש לחוץ בזמן אני מעדיף להמנע מהמנהרות- אבל זה העדפה אישית.

לגבי האופציה השלישית- אז פה זה דווקא בהחלט מעניין כי יש לי בחירה או כביש 7212(הראשון שהעלתי- העליות של נשר לעוספיה) או כביש 712 ואז אני יורד בבית אורן.

ברמת העקרון אני מעדיף שהעליה על ההר תהיה בכביש יותר טכני(כלומר שמה שיבוא בעיקר לידי ביטוי זה ההתנהגות של הרכב ולא ההספק) ובירידה לא מאוד משנה לי אבל אם כבר אז כבר אני מעדיף לרדת בבית אורן.

הרכב שלי הוא 208 ידנית 80 סוסים, לכן לעלות כביש כמו 705 אני פחות רוצה-פשוט כי הרכב ירגיש עצל ממש, לעומת זאת לעלות ב721 או 7212 אני מעדיף יותר(ושוב מגיעים לבעיה העקרית של 7212 של כמעט בלתי אפשרי לעקוף ואין מקום לעצור לתת לתנועה להתקדם אז אם יש רכב לפניך- עד שתגיע לפסגה אתה נדפק כהוגן)

העליה לאדמית הכוונה היא לכביש 8993? אם כן הוא בהחלט נראה מפותל למדי אזכור אותו כשאני אהיה באיזור

לגבי הכביש באלקוש- קצת לא לגמרי הבנתי באיזה כביש מדובר, התכוונת ל8944? שבעצם מגיע כמעט עד לגבול, מה שכן נראה לגמרי מגניב אני ארשום לעצמי לבדוק אותו גם👍

וכמובן הדבר הראשון הוא זהירות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמות כבישי הנהיגה שיש לך באזור היא אינסופית. לצד כל מה שאוזכר פה יש את דרך נוף גלבוע (להזהר ממנע בקר), מלכישוע, העליה לדליית אל כרמל, כביש ג'וערה, הכביש לקיבוץ דליה וגלעד, באמת לא חסר. אם מצפינים יש את כל כביש הצפון הישן על כמעט כל הכבישים שסובבים אותו, ואת רוב כבישי רמת הגולן. כביש יער שוויץ וגם העליה המקבילה מהכינרת מדהימים שניהם.

המשותף לכולם - לא סולחים על טעויות, ואין מה לעשות בהם ביום חול או בשבת אחרי 8 בבוקר. לכן, הזמן הכי מאוחר להתחלה - 6 בבוקר. ב-8 אתה כבר אמור לשתות קפה באיזו תחנת דלק או מוצב נטוש ולחשוב על נסיעה מנהלתית הביתה.

• רעיון טוב! 1

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חחח, לפי הפוסט שלך בעניין הפיאסטה, ניכר שאתה נהג יותר מיומן ממנו בכביש הזה אז מה אתה משחק אותה...וואלה, הייתי מצטרף אליכם בכל מקרה אם הייתי מהאיזור אבל אני מהמרכז. בעבר הייתי מהאיזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@אסטון מרטין

הייתי מצטרף אליך בעצמי, בטוח יהיה לי משהו ללמוד D= 

ואני דווקא עושה שם סיבוב כל שבוע-שבועיים.

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזמנים להצטרף אליי מתי שבא לכם, מבטיח הפתעה.

@ik3, כביש המחצבות שמתחיל בגבעת נשר נגמר על רכס הכרמל, משם ממשיכים שמאלה פחות מ2 דק' ומגיעים לכיכר דמון.
אין לי מושג מה ההגיון לרדת חזרה לנשר ואז להקיף את חיפה כדי להגיע חזרה לאותו מקום:loco:

image.thumb.png.fc65e46417aab65e56fa63d5bb110e47.png

עריכה אחרונה על ידי shellcase
  • מעניין 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1321 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...