Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג מעסיק / פרטי

Ragnar
שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בשכר של 15,000 ש"ח, המס השולי שלך הוא 31%.

אתה משלם על הרכב עצמו 2830 ברוטו (בערך 2020 נטו), שווי מס 2852 ברוטו (בערך 833 ש"ח נטו). מפסיד הפרשת מעסיק חודשית של בערך 212 ש" לקה"ש (נטו), מפסיד הפרשה חודשית של בערך 523 ש"ח לקרן פנסיה + פיצויים.

מה היה לנו - הרכב עולה לך בערך 3065 ש"ח נטו בחודש, פלוס פגיעה של 523 ש"ח בהפרשות לקרן פנסיה + פיצויים.

בנוסף, יתכן ומפסיד החזרי נסיעות (לא אמרת אם ה-15,000 כוללים את הסעיף את זה או לא) - נניח שאם תחזיר את הרכב, יוסיפו לך 1000 ש"ח לא מבוטחים בחודש, ברוטו (620 נטו).

יקר, יקר...

עריכה אחרונה על ידי seeker
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שתיקנתי את רכיב הפגיעה בפנסיה והוספתי גם את הפגיעה בהפרשה לפיצויים.

אם 15 הוא לא השכר, היית צריך לבחור ב-25 כי 15 זה בדיוק על המדרגה ומקשה על החישוב... 🤣

עדיף שנשאיר את הדיון בפורום הציבורי כדי שאחרים יוכלו לראות את הדיון הזה וללמוד ממנו, סימולציה פרטנית ב-HR הייתי מבצע במקומך בכל מקרה.

תברר את נושא החזרי הנסיעה, זה הרבה כסף.

עריכה אחרונה על ידי seeker
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה המוסמכת היחידה היא מול חשב השכר במקום העבודה שלך - כל מספר אחר הוא ניחוש.

בנוסף בדוק האם בכלל ניתן לבטל את חוזה הליסינג לפני סוף התקופה, ושאתה לא מחוייב בקנסות כלשהם בגלל הביטול.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, seeker כתב:

שים לב שתיקנתי את רכיב הפגיעה בפנסיה והוספתי גם את הפגיעה בהפרשה לפיצויים.

אם 15 הוא לא השכר, היית צריך לבחור ב-25 כי 15 זה בדיוק על המדרגה ומקשה על החישוב... 🤣

עדיף שנשאיר את הדיון בפורום הציבורי כדי שאחרים יוכלו לראות את הדיון הזה וללמוד ממנו, סימולציה פרטנית ב-HR הייתי מבצע במקומך בכל מקרה.

תברר את נושא החזרי הנסיעה, זה הרבה כסף.

הכוונה הייתה שאעביר לך את תלוש השכר ללא הפרטים המזהים (לשם המספרים) ולצורך הסימולציה משום שאין לי ידע ממשי בדברים הללו.

לאחר מכן אין לי בעיה שתפרט כאן את המסקנות. הוא נמוך יותר מ-15, הלוואי 25... 

בטרם קיבלתי את הרכב וה"דרגה", שולמו דמי נסיעות בשווי חופשי חודשי עירוני. סכום מגוחך של 150 ש"ח בערך.

אני מבין את הצורך בחשבי השכר, אך כפי שאני נמצא בחל"ת - גם הם, ואין כרגע מי שיסייע מתוך החברה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל ממחשבון השכר - תכניס את כל הנתונים עם רכב, ובלי רכב.

• אהבתי 1

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שם מספר דברים שאיני יודע מה למלא בהם,

כמו נטו לגילום ונטו לגילום עם הפרשות סוציאליות

אפשר הסבר אודות הקטגוריות למילוי שאבין אילו מהפרטים בתלוש עליי להכניס שם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שאין לך שם רכיבים מגולמים. כל שאר הסעיפים סטנדרטיים

מה שאתה לא יודע מה למלא - תשאיר ריק.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהעבודה אולי יצא לך יותר זול אבל לך תדע אם יגבילו אותך בקמז' ותצטרך לספק הסברים אם יקרה דבר הכי קטן לרכב עדיף לדעתי ליסינג פרטי. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבו לך פה דברים שנכונים חלקית.

לא בטוח שאת זכאי להפרשות סוציאליות על הפרש אם תוותר על ליסינג מהעבודה. זה תלוי האם זה נכנס לשכר בסיס או לא.
לפעמים שכר של 15,000 יורכב משכר בסיס נניח 10,000, שעות נוספות 2,000 ואחזקת רכב 3,000 ולפעמים שכר הבסיס עצמו יהיה 15,000, ככה שזה משתנה מאוד ומשמעותי לחישובים.

לגבי שווי שימוש, אם המעסיק נושא בשווי שימוש - ברור ששווה לקחת רכב ליסינג מהעבודה. חד משמעית.
לדעתי המעסיק לא נושא בשווי שימוש ואתה משלם אותו בזקיפת שווי מס.

התלוש שלך לא יעזור הרבה כי הוא משקף מצב נוכחי ולא מופיע בו מה יקרה במצב של ויתור על רכב וקבלת ההפרש בכסף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן שכר הבסיס הוא סכום מסוים (לא גבוה) אליו מתווספות שעות נוספות גלובליות (סכום נוסף קבוע מראש) ומתאחדים לכדי השכר "המלא".

מה זה אומר במקרה כזה?

בקטגוריית הרכב הצמוד בתלוש, הדבר היחידי שמופיע בזקיפות הוא 2,830

כיצד אני שואל בפשטות את חשבי השכר אצלנו באשר לסוגיה הזאת בצורה שיבינו למה אני מתכוון? כי עד עתה לא הבינו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שאתה משלם שווי שימוש בגובה 2830 ₪.

השאלה היא כמה יוסיפו לך לשכר אם תוותר על הרכב.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1353 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...