Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות - האם לתבוע ולגשת למשפט או לוותר?

שימו לב! השרשור הזה בן 1419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב ובוקר טוב לכולם,

קודם כל תודה למי שקורא ולוקח את הזמן לענות, זה לא מובן מאליו בכלל.

שנית, לפני כמה חודשים חזרתי לארץ אחרי תקופה שלא הייתי כאן. נסעתי ברכב שלי כשהייתי בטוחה שיש את כל הביטוחים ויצא מצב שהרכב לא האט בזמן, הכביש היה רטוב וכתוצאה "נכנסתי" ברכב שלפניי. יש לציין שהמכה הייתה מורגשת אך לא חזקה במיוחד. מתמונות שצילמתי את הרכב הנפגע ניכר כי לא נגרם נזק רב מלבד נזק של צבע.

לאחר מכן התברר כי ביטוח צד ג' שלי לא היה בתוקף מאחר והוריי ביטלו את הביטוח הנ"ל כשהייתי בחו"ל להוזיל עלויות.

עכשיו, קיבלתי הביתה מכתב אודות תיקון הרכב על לא פחות ולא יותר נזק של כ-16 אלף שקלים.

התייעצתי עם חבר שעבד בעבר בפחחות רכב והוא מסר שלפי התמונות לא נראה כאילו יש נזק או שבר לרכב וכי הנזק נראה רק בצבע.

השאלה אם יהיה כדאי לגשת לתביעה? שמא הבחור שפגעתי בו אמר ש"על הדרך" הוא יחליף את החלק הניזוק מאשר לצבוע?

אין באפשרותי לעמוד בתשלום שכזה ללא עזרה או הלוואה והייתי רוצה להימנע מכך עד כמה שניתן ובטח ובטח אם הנזק שנגרם לא מצדיק סכום שכזה.

אשמח למחשבות שלכם בנושא ומה הייתם עושים במצב כזה?

כמובן שאת הביטוח סידרתי ברגע שהבנתי שהוריי ביטלו אותו אך לצערי הנזק הנוכחי כבר נגרם אך עדיין לא הייתי רוצה לשלם על נזק שלא עשיתי.

מצרפת תמונות של הרכב הנפגע לעיונכם. המכה הייתה בחלק התחתון צד שמאל של הרכב.

תמונה 1

תמונה 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב יש תפוח גרירה, פגיעה בו יכולה לגרום לגרום לפגיעה ברצפת תא המטען, שאינה נראית לעין מבחוץ.

בכל מקרה, עליך לבקש פירוט של התיקון, מה בדיוק תוקן ובאיזו עלות, אם בוצעה הערכת שמאי לקבל גם אותה.

אז יהיה לך מידע לקבוע האם העלות סבירה. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, Be roo כתב:

לרכב יש תפוח גרירה, פגיעה בו יכולה לגרום לגרום לפגיעה ברצפת תא המטען, שאינה נראית לעין מבחוץ.

בכל מקרה, עליך לבקש פירוט של התיקון, מה בדיוק תוקן ובאיזו עלות, אם בוצעה הערכת שמאי לקבל גם אותה.

אז יהיה לך מידע לקבוע האם העלות סבירה. 

תודה רבה אבדוק את העניין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לחדד את המגיב מעלי: אל 'תעודד' את הנפגע לגשת לשמאי. זה יעלה לך יותר. בקש ממנו יפה פירוט הסכומים. לפי תיאור המקרה אתה האשם. תן לו להבין כי אתה לא דורש שיתקן דווקא (שאתה מבין שהוא מעדיף כסף בלי לתקן) ואתה רוצה לסגור אתו על מחיר. אם הוא תיקן כבר שלם לו רק מה שמראה לך ששילם. אם הרכב הנפגע בן למעלה משנתיים הוא אמור להשתמש בחלקים חליפיים.

מהיכן אתה בטוח כי הביטוח לא בתוקף? בדקת גם בחברת הביטוח?

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, tinoki כתב:

רק לחדד את המגיב מעלי: אל 'תעודד' את הנפגע לגשת לשמאי. זה יעלה לך יותר. בקש ממנו יפה פירוט הסכומים. לפי תיאור המקרה אתה האשם. תן לו להבין כי אתה לא דורש שיתקן דווקא (שאתה מבין שהוא מעדיף כסף בלי לתקן) ואתה רוצה לסגור אתו על מחיר. אם הוא תיקן כבר שלם לו רק מה שמראה לך ששילם. אם הרכב הנפגע בן למעלה משנתיים הוא אמור להשתמש בחלקים חליפיים.

מהיכן אתה בטוח כי הביטוח לא בתוקף? בדקת גם בחברת הביטוח?

אני לא ידעתי אפילו שביטוח צד ג' לא בתוקף (לא באה להצדיק אך כמובן שאם הייתי יודעת אז לא הייתי נוסעת. אך קרה מה שקרה ומאוחר מדי לבכות על חלב שנשפך).

חברת הביטוח הודיעה לי כי בזמן שנסעתי ברכב צד ג' לא היה בתוקף ולכן הם אינם מכבדים את התביעה וכי עליי לשלם בעצמי.

כמובן שאינני באה להכחיש את התאונה, ידוע לי מה קרה. אך הסכום ההזוי והגבוה של 16 אלף ש"ח נשמע לי קצת תלוש בהתאם לתמונות של הנזק של הרכב הנפגע אותן צירפתי. אין לי נסיון במקרים כאלו ולפני שאני יוצאת בהצהרות ודרישות חשבתי להתייעץ כאן לראות אם יש למישהו עצה טובה.

מעריכה מאוד את הזמן שכל אחד לוקח לקרוא את המקרה ולענות לי. תודה מקרב לב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1419 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...