Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

זרקו אותי מפורום דודי שמש

Night Driver
שימו לב! השרשור הזה בן 1361 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איציק ואני מדברים על מחברים שמיועדים לצנרת נחושת והם מאוד אמינים מניסיון של הרבה שנים איתם.

לגבי התאמה למי שתיה מי הדוד הם לא מי שתיה, צנרת הנחושת לא עומדת בשום תקן למי שתיה והשפעה שך מחבר עם שטח פנים קטן יחסית לנפח הכולל זניחה לחלוטין.

אם אתה מדבר על מי שתיה התקן לא מתייחס לפריטים אלא למערכת. כדי לבדוק דבר כזה במקרה שלנו היו ממלאים את הדוד במים, מחממים (יש הפרדה בתקן לעד 45 מעלות ומעל), עושים מיצוי ובודקים.

1. את מה שאיציק הציע שמתי כאפשרות בסעיף 1 בהודעתי הקודמת, אלא אם כן יש מוצר אחר?

2. יש בדיקת מוצרים הבאים במגע עם מי שתייה שמבצע מכון התקנים ומנפיק תעודה, לפי מה שאני רואה יצרני הדודים מעבירים את הדוד בדיקה זו. רשמתי גם שבאופן ריאלי יש סיכוי שהמים בדוד אינם ראויים לשתייה, אבל באופן עקרוני זה ממש לא אומר שהדוד לא אמור לעמוד בבדיקה לפי תקן.

3. אתה המלצת על מחבר הידראולי:

קודם כל עדיף לצאת מהדוד עם פלסטיק ואז לחבר לנחושת כדי לקבל חיוץ ולמנוע קורוזיה גלוונית.

חפש מחברים מתאימים. יש מחברים עם טבעת נחושת שמשמשים בדרך כלל להיגראוליקה. הם חזקים וטובים.

באופן כללי מדובר בהמלצה לא טובה, מהסיבה שציינתי, כמובן אפילו חמור יותר אם מדובר בצנרת שמשמת לשתייה (לא המים החמים לצורך העניין). כמובן שאני לא מתייחס למחברים הידראוליים שמיועדים למשל לשימוש בפס ייצור למזון ועומדים בתקני למגע עם מזון וכולי...

4. לגבי צנרת הנחושת הישנה שמותקנת, אני לא אתפלא באמת אם היא לא עומדת בתקן למי שתייה, אבל אני בספק אם לא קיימת צנרת מודרנית עם תקן מתאים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין צנרת נחושת שעומדת בתקן 5452 ובטח לא אחרי הרויזיה. יתרה מזאת, גם רוב הצנרת המגלוונת שקיימת לא עומדת בתקן הזה.

הדוד עובר בדיקה ל 5452 אבל רק הדוד ולא הצנרת שלו. מנגד הצנרת עוברת בדיקה למים קרים כי זה הרבה יותר זול. היום מחריגים אפילו ברזים למים חמים מהדרישה ל 5452.

כשמדובר על צנרת היציאה (או אפילו בכניסה) לדוד הדרישה ל 5452 לא רלוונטית ולו מהסיבה הפשוטה שמעבר לזה שהמים לא משמשים לשתייה מסיק שהחלפת פלאנג' או הצטברה אבנית והדוד כבר לא עומד בתקן וזו הסיבה שהמלצתי על מחבר הידראולי (שעשוי מפליז ועם תכולת עופרת יותר נמוכה מצינורות הנחושת).

גילו נאות: אני מהנדס בהכשרתי, עוסק בתחום המים והצנרת יותר מ 25 שנים וחבר במספר ועדות תקינה בתחום המגופים, הצנרת והמים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, תודה, אבל עדיין לא סותר את מה שכתבתי. התחלת באמירות מאוד כלליות, ועכשיו סייגת, וגם אני סייגתי ואמרתי שברור לי שמדוד מים לא כדאי לשתות בכל מקרה. במקרה של המחבר לדוד השמש, רשמתי שזו המלצה לא טובה באופן כללי עם דגש על מים קרים לשתייה. לגבי התקינה, אין לי גישה לתקן הרלוונטי, אני משער שגם כאן כמו בהרבה מקרים, כאשר מתעדכן תקן, לוקח קצת זמן ליבואנים\יצרנים ומגיעים מוצרים חדשים שעומדים בו.

לגבי צנרת נחושת, בארץ השימוש בה לא נפוץ גם ככה (ובצדק לדעתי), אבל בארה"ב לדוגמא, לא קיימת צנרת עם תקן אמריקאי התואם לדרישות התקן הישראלי (פחות או יותר) ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל התקן האמריקאי יותר מקל ושנית זו צנרת אחרת וגם היא כבר יוצאת.

העדכון נעשה לפני כשנה (הורדת תכות העופרת במתכות לאחוז וחצי בלי קשר למה שהן פולטות למים) וזה כבר סיום תקופת ההסתגלות (נשארה עוד שנה).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קצת סוטה מנושא השרשור אבל מעניין/מטריד...

אני גר בבית שנבנה לפני 8 שנים וכל צנרת המים שבו עשויה נחושת.

שותים מים מתמי 4.

זה שילוב לא בריא?

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

אחזור לעדכן אבל רק בתנאי אחד: שלא אשכח... :-(

כניראה אתעסק עם זה בשבוע הבא.

שוב תודה.

הערב אחרי העבודה הזדמן לי לעבור בשכונה שם ועליתי רגע לגג כשעוד היה אור.

למישהו יש מושג מהו הבורג הזה, בפלאנג' הישן?

a.jpg

b.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שותים מים מתמי 4.

זה שילוב לא בריא?

8 שנים רוב הסיכויים שזה sp. יותר זול ויותר טוב מנחושת.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שותים מים מתמי 4.

זה שילוב לא בריא?

האם אפשר תמונה של הצנרת בבקשה?

נדמה לי שהמסנן MAZE של תמי 4 שהוצג לא מזמן מסנן מתכות כבדות ובניהן עופרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערב אחרי העבודה הזדמן לי לעבור בשכונה שם ועליתי רגע לגג כשעוד היה אור.

למישהו יש מושג מהו הבורג הזה, בפלאנג' הישן?

אכן נראה כמו שרשם לך Night Driver , בורג לארקה, אבל נראה שיש גם גישור מתכתי בין האוגן לבין כבל הארקה המחובר לגוף הדוד, כך שזה בסדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז זהו, שהארקה מחוברת דרך הגישור בצד כפי שאומר innvision.

אני מבקש לדעת, בכדי שביום הדין בשבוע הבא, כאשר אגיע עם הפלאנג' החדש, לא אופתע ואגלה פתאום שזהו בורג מיוחד כלשהו (לכיוונון מעלות החום בשכונה, או להפעלת מכונת קפה נסתרת) - משהו שלא קיים בפלאנג' שאני מביא.

ואז, אז כדאי שתיראו את הפרצוף שלי, בזמן הגילוי הזה.

עריכה: אולי זהו הגוז'ון שמחזיק את המגנזיום? :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל התקן האמריקאי יותר מקל ושנית זו צנרת אחרת וגם היא כבר יוצאת.

העדכון נעשה לפני כשנה (הורדת תכות העופרת במתכות לאחוז וחצי בלי קשר למה שהן פולטות למים) וזה כבר סיום תקופת ההסתגלות (נשארה עוד שנה).

1. לא דיברתי ספציפית על הצנרת של ירחמיאל (ישנה מאוד, דיברתי על צנרת "מודרנית").

2. כמו שרשמתי, אין לי גישה לתקן המלא, אבל יש גישה לגיליונות תיקון שלו. ממה שאני רואה התקן הישראלי דווקא מסתמך על התקן האמריקאי NSF/ANSI 372. בנוסף ממה שאני רואה תכולת העופרת המרבית נקבעה לרבע אחוז ולא אחוז וחצי.

3. קיימות צנרות נחושת העומדות בדרישות התקן הנ"ל (האמריקאי).

עריכה אחרונה על ידי innvision
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב, גם אני מצטרף לדיון.

דוד חדש, הוחלף במסגרת הביטוח משכנתא לפני כשנה לדוד 150 של IDEAL (לא הייתה לי ברירה, זה מה שנתנו). המתקין אמר שיש מחמם מהיר. אז אמר.

בכל מקרה, אחרי שעה המים פושרים. שעה וחצי אפשר להתקלח, ושעתיים נגמרים המים לשניים במקביל תוך כמה דקות.

בקיצור זוועה, אני אוכל מרורים, אנחנו חמישה.

דרך אגב, בקיץ אין בעיה - הקולט הוא של כרומגן מלפני כמה שנים.

מחר אני רוצה להחליף פלאנג. מה לקנות? עם מגנזיום או בלי? של כרומגן (שעולה יותר או שלא שווה? מנסיון העבר גם החזיק שנתיים והתפגר...)

תכלס, מת לעבור לגז. אבל זה סיפור יקר של קרוב ל 7000 עם החלפה של הבלונים.

תודה,

ליאור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...