Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שנה טובה לכל קציני צה"ל שיאלצו להמשיך לנסוע באטראז - עדכון 19.12.19- איביזה / i20

Elico48
שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מכיר את המערכת מספיק טוב, אבל זה ממש לא רלוונטי. אני מכיר מספרים: שווי שימוש הינו 2.48 אחוז משווי הרכב (על רכב של 140K תשלם מס על 3,500 שח). הלאה, עלות ליסינג חודשית הינה 2,500 שח (ברוטו, על אוקטביה). בנוסף ישנה הורדה של החזקת הרכב/נסיעות, עוד כמה מאות שקלים. תסכם הכל, תחלק בשתיים, זאת העלות נטו. ועוד לא דיברתי על הפגיעה בהפרשות לפנסיות וכו' עקב ירידת הברוטו.

אז את ההשוואה הכספית אתה עושה ע"ב רכב שיקר ב40,000 שקל יותר מהרכב שאותו מקבל איש הקבע?, אולי אם הוא יכל לבחור לשלם הוא היה בוחר רכב יקר יותר.

חוץ מזה הרכבים כן משמשים משימות, נדחקתי במושב אחורי של רבות כאלה בנסיעות להתקנות, טיפול בתקלות קצה וכו' במהלך השירות שלי - בפירוש הן בשימוש בזמן שהקצין ביחידה - היום לא הייתי מוכן שהרכב שלי יהיה רכב תש של החברה בזמן שאני במשרד ולא בשטח אצל לקוח, זה היה מרתיח לי את הדם מעצבים, אבל להם אין באמת ברירה.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 310
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אתה כותב אותו דבר ומסרב לקרוא מעבר?

אז על מה הדיון?

רכב של אנשי קבע לא עושה בית-עבודה,אלא הרבה משימות אחרות-זו עובדה.

אתה טוען שכל אנשי הקבע שיש להם רכב משתמשים בו אותו שימוש כמו מתכנת במיקרוסופט,אז לא היית בצבא.

היית בבסיס 1/2/10? כמה המדגם שלך על "כל הרכבים" מייצג?

ביחידה שהייתי בה במחלקה אצלי היו 2 אנשי קבע עם רכב צבאי והם היו כל הזמן בנסיעות,לא מעט פעמים הוא היה מחכה שיחזור הרכב כדי לצאת הביתה.

אם אתה בוחר לשלם על הרכב את עלות ההשכרה ושווי שימוש זו בחירה שלך.

תחזיר אותו ותקנה רכב פרטי אם כל כך רע לך.

או תחליף עבודה שבה מכסים את עלות ההשכרה.

לא כתבתי בשום מקום "כל הרכבים", ובשביל רכבים שנוסעים כל היום יש רכבי יחידה.

רוב, ואני אכתוב שוב, רוב הרכבים הצמודים של אנשי הקבע משמשים רק אותם ולא אף אחד אחר. אם אצלכם ביחידה המצב שונה כל הכבוד לכם. ועדיין רכב פשוט כמו האטראג' או דומה לו יעשה את העבודה מצוין.

אני סך הכל אומר שהמדינה תגלם סכום אחיד עבור כולם, למשל עלות ליסינג חודשית של אטראג', כל מי שרוצה רכב משודרג שישלם את ההפרש. הוגן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מציע להם שדרוג או זכות בחירה.

המדינה בחרה את הרכב המתאים לאנשי הקבע בשקלול המשימות שלהם,צורכי היחידות,ובטיחות הנוהגים בהן.

כשבאחרונה התפשרו לא מעט על בטיחות הנוהגים.

לא אני ולא אתה יודעים מהם הצרכים שהוגדרו ומה הסיבות מאחוריהם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משימות ולא נעליים...

המדינה בדקה רק קריטריון אחד, Value for money, ובזה האטראג' לקח.

הטענה שלך נכונה רק בהיבט הבחירה, המכרז צריך להיות על מגוון רחב ככל האפשר של רכבים, כל אחד ייבחר את מה שמתאים לו. וישלם בהתאם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משימות ולא נעליים...

המדינה בדקה רק קריטריון אחד, Value for money, ובזה האטראג' לקח.

הטענה שלך נכונה רק בהיבט הבחירה, המכרז צריך להיות על מגוון רחב ככל האפשר של רכבים, כל אחד ייבחר את מה שמתאים לו. וישלם בהתאם!

תגיד לי ככה, אתה באמת חושב שמי שמקבל אטרז באמת ירצה לשלם יותר ולקבל אוטו אחר?

הרי בסופו של יום, האטרזים זה רכב זונה, שנוסע כל היום, למה שנגד ישלם יותר כדי לקבל אוטו אחר ואז האוטו יהיה בשימוש כמו אטרז?

יש קצינים שלא נוגעים להם באוטו, ואם אתה מכוון עליהם אתה צריך לשאול גם את עצמך מה יקרה עם כאלו שיש להם 3 או 4 ילדים והם מקבלים אוטו אחר?

מה שכן הייתי נותן להם אוטו ידני, זה יצמצם את הכמות של הרכבי ת"ש

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני האדם האחרון בעולם שמזלזל בבטיחות, אבל אני חושב שאנשים מגזימים מספיק עם המניפולציות הרגשיות בנושא זה. דורות של נהגים נהגו במכוניות הרבה פחות בטוחות מהאטראז ונשארו בחיים לספר על כך.

שנית, אני לא יודע איך זה עובד בצבא, אבל לפי חוק מי שמשאיר את הרכב בחנייה של העבודה בסוף היום לא משלם שווי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את תירוצי השנים פעם גם רכבו על כרכרה עם סוסה, הוכח שהמערכות בטיחות האקטיביות מקטינות משמעותית את הסיכוי לתאונות דרכים - מחקרים על מחקרים.

כמו שאמרתי הרכבים הללו משמשים בין היתר בתור רכבי יחידה בהם הנהגים של היחידה ונגדים צעירים נוהגים בהם ביום יום - למה שלא להם, רובם נהגים צעירים ועם מוד נהיגה של ״זה לא הרכב שלי״(וראיתי איך נגדים צעירים נוהגים ברכבים הללו) לא תהיה מעטפת בטיחות שתוכל למנוע את התאונה הבאה?.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא להיות אידיוט מקטין משמעותית את הסיכוי לתאונת דרכים.

איפה עובר הגבול מבחינת תקציב רכבים? להזכירך מדובר בכספי ציבור ולא בתקציב של חברה פרטית שמצידי תקנה וולו S60 לעובדים שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אתם מדברים כאילו אטרז זה לא פחות ממלכודת מוות, ממש פצצה מתקתקת. אולי אנשי הקבע צריכים לקבל תוספת סיכון למשכורת בגלל זה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי את תירוצי השנים פעם גם רכבו על כרכרה עם סוסה, הוכח שהמערכות בטיחות האקטיביות מקטינות משמעותית את הסיכוי לתאונות דרכים - מחקרים על מחקרים.

המערכות האקטיביות נמצאות יחסית זמן קצר בשוק בכדי לקבוע חד משמעית שהם מורידים בצורה משמעותית את מספר התאונות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכות האקטיביות נמצאות בשוק מספיק שנים כדי שה-IIHS יקבע שמערכת בלימה אוטונטומית מפחיתה לא רק תאונות אלא גם מספר פצועים, ושמערכת בקרת סטיה מנתיב מפחיתה תאונות במידה מתונה. דרך אגב, גם לגבי ערכות התראה (ללא אוטונומיה) הוכח שהן מפחיתו תאונות ופצועים, אבל במידה מתונה מאד. ולא רק זאת, אלא שהמחקרים האלה פורסמו כבר לפני כ-3 שנים, עם ניסיון של מספר שנים בדגמי רכב מסויימים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 1516 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...